Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2016., 17:18   #41
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Biti će ovo najprofitabilniji niže budžetni film u povijesti.
Mislim da ne može nadmašiti Paranormal Activity čiji buđet je bio $15,000 a zaradio je po svijetu $193,355,800... ili pak Blair Witch Project čiji buđet je bio $60,000 a zaradio je po svijetu $248,639,099.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:05   #42
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Mislim da ne može nadmašiti Paranormal Activity čiji buđet je bio $15,000 a zaradio je po svijetu $193,355,800... ili pak Blair Witch Project čiji buđet je bio $60,000 a zaradio je po svijetu $248,639,099.
Ja sam napisao niže budžetni, i mislio sam na neku A listu kinematografije, ne niskobudžetni u C listi, što će reći da ovaj drugi ne može imati glumce kakvi su u prvom, osim ako ne odluče volontirati. Da, složio bih se s tobom kako su ova dva filma, općenito nedostižna...

No, 10 Cloverfield Lane će definitivno rasturiti blagajne.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:12   #43
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Biti će ovo najprofitabilniji niže budžetni film u povijesti.
Pa ovo si napisao. Ne vidim čemu izvlačenje. I nisi napisao da si mislio na A listu tako da si u krivu
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:13   #44
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Mislim da ne može nadmašiti Paranormal Activity čiji buđet je bio $15,000 a zaradio je po svijetu $193,355,800... ili pak Blair Witch Project čiji buđet je bio $60,000 a zaradio je po svijetu $248,639,099.
Da, to je točno.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:13   #45
jel nekto gledao ? jel ima torrent.

Pa i meni je uloženih kako oni tvrde 4 mil USD puno. Pa što tu ima, ne samo kod ovog nego i svih drugih filmova kod kojih je 90 % radnje u jednom prostoru. Što tu ima koštat 4 milijuna dolara, jedino da plate tantijeme skupim glumcima, ali kamere, ekipa, osvjetljenje, ne košta ni 10% toga.

Osim toga danas ima jako povoljnih ultra HD kamera koje koštaju par tisuća eura. Glupo mi je sada pričati o tim milijunima eura, isto kao kod prodaje nogometnih igrača. Mislim jasno mi je da za star wars moraju ekšli neki novac osigurati jer se snima po lokacijama u svijetu, iako su i ti deseci milijuni eura neopravdani. Jer da plate hotele s 6 zvijezdica čitavim ekipama, što ne rade baš za sve osim za glavne glumce, scenariste, redatelje i sl. i da budu na tim lokacijama mjesece opet ih ne bi toliko izašlo.

onda mi fakat nije jasno odakle ti nabrijani iznosi
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:16   #46
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Pa ovo si napisao. Ne vidim čemu izvlačenje. I nisi napisao da si mislio na A listu tako da si u krivu
O čemu ti pričaš, kakvo izvlačenje? Vidiš i sam da sam napisao niže bužetni, ne niskobudžetni. Objasnio sam na što sam mislio, iako sam smatrao da se podrazumijeva i da se zna o čemu je riječ, no sada sam objasnio i složio se s insertom. O kakvom ti izvlačenju točno pričaš ako i sam vidiš dva različita pojma?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:24   #47
Nitko ne govori niže budžetni već se govori niskobudžetni i 10 Cloverfield Lane je low-budget film. Kao što je to bio i Night of the Living Dead sa svojih 114 tisuća dolara i zaradio je dosta. Originalni Mad Max je isto low-budget. 200 tisuća dolara, zaradio blizu 100 milijuna. Za današnje standarde 5 milijuna koliko se uložilo u ovaj film je low budget.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:32   #48
Čuj, ja ne mogu reći da je 5 milijuna jednako kao 2 mil(koliko je imao It follows npr.), niti mogu reći da je film s budžetom od 100000 dolara(danas) spada u istu kategoriju kao ta dva. Baš kao što za film od 40 mil i film od 200 mil ne mogu reći da su jednaka budžeta, jednostavno mi logika tako nalaže.

Mi već godinama(moja ekipa) koristimo terminologiju; niskobudžetni, niže budžetni, srednje budžetni, visokobudžetni. Na taj način, sam sebi preciziram i pojednostavljujem neke stvari, dok sugovornik zna o kojim iznosima je otprilike riječ.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:55   #49
Ja volim "one room", a pogotovo "shelter" filmove. Općenito vrh takvog pod(pod)žanra smatram Take Shelter(upravo po ovom filmu ću pamtiti Shannona), i uopće ne sumnjam da će, odnosno, da je ovaj film jako, jako dobar. Baš sam sada gledao budžet spomenutog TS, također 5 mil. $, s tim da nije imao ovakav odjek.

Na rotten tomatoesu 10CL bilježi 85% na preko 20000 glasača, na imdb ocjena 8.0 na 8000 glasova, ovdje će se dogoditi minimalne oscilacije. Jedva čekam film. Ne mogu ga dočekati, zapravo.

Quote:
Smart, solidly crafted, and palpably tense, 10 Cloverfield Lane makes the most of its confined setting and outstanding cast -- and suggests a new frontier for franchise filmmaking.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 01:47   #50
Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
Pa i meni je uloženih kako oni tvrde 4 mil USD puno. Pa što tu ima, ne samo kod ovog nego i svih drugih filmova kod kojih je 90 % radnje u jednom prostoru. Što tu ima koštat 4 milijuna dolara, jedino da plate tantijeme skupim glumcima, ali kamere, ekipa, osvjetljenje, ne košta ni 10% toga.

Osim toga danas ima jako povoljnih ultra HD kamera koje koštaju par tisuća eura. Glupo mi je sada pričati o tim milijunima eura, isto kao kod prodaje nogometnih igrača. Mislim jasno mi je da za star wars moraju ekšli neki novac osigurati jer se snima po lokacijama u svijetu, iako su i ti deseci milijuni eura neopravdani. Jer da plate hotele s 6 zvijezdica čitavim ekipama, što ne rade baš za sve osim za glavne glumce, scenariste, redatelje i sl. i da budu na tim lokacijama mjesece opet ih ne bi toliko izašlo.

onda mi fakat nije jasno odakle ti nabrijani iznosi
Stvari nisu baš tako jednostavne kako ih ti zamišljaš. Npr. režiser (koji nije neka vrhunska faca koji dobija milijune po filmu) zaradi minimalno 12 000$ tjedno ako film ima budžet veći od 1,5 mil.$. A radi obično 8 do 10 tjedana. To im je izborio sindikat i ispod toga se ne može ići. Glumac koji progovori makar i jednu riječ u filmu ima honorar od min. 617$ dnevno, "make-up artist" ili "hair stylist" imaju min.42$ po satu, a tih likova zna biti i po 30 na snimanju nekog filma. Ilustrator koji crta storyboard dobija min.1800$ tjedno, a na snimanju Batmana bilo je angažirano 20 ilustratora, itd,itd... A sad pogledaj closing credits nekog filma i vidjeti ćeš koliko ljudi sudjeluje u snimanju i možda ti bude jasnije zašto filmovi toliko koštaju. Još prije par godina prosječna cijena koštanja big budget filma u US bila je 82 mil. , a lower budget filma 32 mil.$ sa uključenim troškovima reklame.

A što se tiče 10 Cloverfield Lane - ta priča da mu je budget 5 mil. izgleda da baš i ne stoji. Paramount nije zvanično objavio cifru, ali film je navodno koštao 15 mil.
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 01:52   #51
Ta cifra mi zvuči realnije.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 02:40   #52
Quote:
chemical brother kaže: Pogledaj post
Stvari nisu baš tako jednostavne kako ih ti zamišljaš. Npr. režiser (koji nije neka vrhunska faca koji dobija milijune po filmu) zaradi minimalno 12 000$ tjedno ako film ima budžet veći od 1,5 mil.$. A radi obično 8 do 10 tjedana. To im je izborio sindikat i ispod toga se ne može ići. Glumac koji progovori makar i jednu riječ u filmu ima honorar od min. 617$ dnevno, "make-up artist" ili "hair stylist" imaju min.42$ po satu, a tih likova zna biti i po 30 na snimanju nekog filma. Ilustrator koji crta storyboard dobija min.1800$ tjedno, a na snimanju Batmana bilo je angažirano 20 ilustratora, itd,itd... A sad pogledaj closing credits nekog filma i vidjeti ćeš koliko ljudi sudjeluje u snimanju i možda ti bude jasnije zašto filmovi toliko koštaju. Još prije par godina prosječna cijena koštanja big budget filma u US bila je 82 mil. , a lower budget filma 32 mil.$ sa uključenim troškovima reklame.

A što se tiče 10 Cloverfield Lane - ta priča da mu je budget 5 mil. izgleda da baš i ne stoji. Paramount nije zvanično objavio cifru, ali film je navodno koštao 15 mil.
Dobro ti sad taksativno to nabrojao. kao da dolaziš iz njihovog sindikata pa braniš svaku lipu.

Znam da obično najviše dobiju režiser/scenarist/redatelj. Mada ne znam koje su točno razlikle između redatelja= režisera i scenarista i procunta, ali to je već offtopic.

Sigurno da je John Goodman dobio dobru plaću, kao i MEW. Ovaj film ima malo glumaca, likovi su Howard (Goodman), Michele (MEW), Evert (treći manje poznati glumac). Drugih glavnih glumaca nema, osim sporednih likova. Radnja se odvija stalno u istoj prostoriji, bunkeru, znači jedan studio je bio potreban max. Osim scena snimanih vani, ali to je 15% filma.

I sad računaj, oni su snimali film, tri tjedna, i kasnije su još neke scene adaptirali. Mada mi općenito nije jasan taj proces snimanja filma. Znam da je već offtopic, ali ako može netko kvalitean link, članak ili yt kako se snima film. Mislim nijedan film ne traje više od 120 min, i ako su ga snimali tri tjedna ili četiri, što to znači da su svaku scenu ponavljali desetke puta, trideset, četrdeset, pa se popuni to vrijeme ?

Tu ti treba dva, tri filmska snimatelja profesionalna, osvjetljenje, tonski snimatelji. Ali računaj da je to sve mali broj jer nisu neke divlje scene snimane u prirodi. Ne treba ti pet hair dressera kad su u igri samo goodman, elisabeth i onaj treći glumac.

Znači s tehniče strane, sigurno taj proces ne košta toliko skupo da se može mjeriti u milijunima. Pa zaboga čitav jedan putnički novi zrakoplov košta 10-tak milijuna eura. A mi ovdje govorimo o nekom filmu koji je snimani video sadržaj u trajanju od ne više od dva sata. Očito meni nije jasna matematik koja se krije iza tih filmova.

Znam da na kraju imaš popis ljudi, ali tu su uklučeni recimo osiguranje, čistači, i osobe koje ne rade konstatno u cijelom periodu nego su imali neki svoj posao pa su navedene.
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:35   #53
Quote:
greengold kaže: Pogledaj post

Znam da obično najviše dobiju režiser/scenarist/redatelj.


Mada mi općenito nije jasan taj proces snimanja filma. Mislim nijedan film ne traje više od 120 min, i ako su ga snimali tri tjedna ili četiri, što to znači da su svaku scenu ponavljali desetke puta, trideset, četrdeset, pa se popuni to vrijeme ?

Tu ti treba dva, tri filmska snimatelja profesionalna, osvjetljenje, tonski snimatelji. Ali računaj da je to sve mali broj jer nisu neke divlje scene snimane u prirodi. Ne treba ti pet hair dressera kad su u igri samo goodman, elisabeth i onaj treći glumac.

Znači s tehniče strane, sigurno taj proces ne košta toliko skupo da se može mjeriti u milijunima. Pa zaboga čitav jedan putnički novi zrakoplov košta 10-tak milijuna eura. A mi ovdje govorimo o nekom filmu koji je snimani video sadržaj u trajanju od ne više od dva sata. Očito meni nije jasna matematik koja se krije iza tih filmova.

Znam da na kraju imaš popis ljudi, ali tu su uklučeni recimo osiguranje, čistači, i osobe koje ne rade konstatno u cijelom periodu nego su imali neki svoj posao pa su navedene.
Mnogo štošta tebi tu nije jasno. Istina, najveće honorare dobiju režiser, glumci, scenarist i producenti, ali to je manji dio troškova produkcije. Troškovi produkcije se generalno dijele na 2 kategorije : "above the line" gdje spadaju glumci, producenti, writer i režiser i "below the line" u koju spada sve ostalo - kompletna ekipa, postavljanje seta, kostimi, hrana, transport, uglavnom sve potrebno za snimanje filma, plus post-produkcijski troškovi poput montaže, glazbe, specijalnih efekata, bla,bla... I ti "below the line" troškovi iznose 2/3 cijene snimanja filma. Na kraju, ukupnim troškovima treba dodati još cca 50% koliko iznose P&A troškovi (prints&advertising). Za neke skuplje filmove samo trošak svečane premijere bude i 5-6 mil.$
Nažalost, romantične priče o tome kako je lako kupiti kameru, okupiti prijatelje, snimiti film u napuštenom bunkeru i za tri dana snimiti film koji će zaraditi brdo para - to su samo bajke. Istina, ponekad se i low-budget film može debelo isplatiti, ali to baš i nije čest slučaj.
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 23:14   #54
Čini se da ste bili u pravu po pitanju budžeta:

Budget
$15,000,000 (estimated)
http://www.imdb.com/title/tt1179933/...ref_=tt_dt_bus
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 21:06   #55
Upravo vidjela trailer i pročitala osnovu priče. Jako mi se sviđa ideja, sad kako su ju sproveli vidjet ćemo.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:18   #56
evo jedan brazilski trailer koji do sada najviše otkriva

https://www.youtube.com/watch?v=ubOySu4Sd2E
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 18:44   #57
Jel netko moze naci kada ce se krenuti emitirati kod nas?

Do prije par tjedana je film postojao na Cinestar stranici i pisalo je emitiranje krece pocetkom travnja, a sada ga uopce nema
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 19:46   #58
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Jel netko moze naci kada ce se krenuti emitirati kod nas?

Do prije par tjedana je film postojao na Cinestar stranici i pisalo je emitiranje krece pocetkom travnja, a sada ga uopce nema
Ja mislim da sam vidio ili 3. ili 7. travanj. Nisam siguran.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 17:36   #59
Toliko smo frend i ja čekali da dođe taj film, i bila je reklama u Cinestaru...trebao je početi igrati danas, 07.04. koliko se sjećam. I ne samo da ne igra, nego ga nema na uopće u najavama za idućih nekoliko mjeseci. Ni u Cineplexxu nema ništa. Wtf? Ima li tko kakvu info??? :/

Zadnje uređivanje strasnomlat : 07.04.2016. at 18:08.
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 12:55   #60
Na hrvatskom subredditu je netko napisao da je zvao Cinestar i rekli su da je studio odlucio maknuti emitiranje filma na nasem podrucju (valjda su pretpostavili losiju gledanost).
Tuga, film 7.7 na imdbu, 89% na rotten tomatoes sto ocito znaci da je bolji od prethodnika, a nece se emitirati, al se zato svakakve pizdarije nadu u ponudi.

I sad cekati par mjeseci na blu ray, pa place mi se
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.