Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 21:40   #5221
Ne znam da li mi se candida vratila al trudna sam 5tj i koristim utrogestan. Dole mi je nekako neugodan osjecaj nije da svrbi da li mogu vec stavljati acidosalus vaginalete? Kod ginekologa idem tek 21.1
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:45   #5222
Aerin
Cestitke
Mozda da sutra nazoves ginekologa, ja nista ne bih stavljala na svoje ruke zbog trudnoce
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:46   #5223
Moj ginekolog je na godisnjem, zvat cu ga tek u ponedjeljak..
Hvala na cestitkama al jos sam u velikom strahu zbog svega
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:16   #5224
Nakon ture antibiotika, sve mi se čini da se beštija aktivirala... Pijem jogurte s probioticima i isprobavam Gynofit - ima li netko dobra iskustva s njim?

EDIT: Ups, nije nego je Gynopro, a njega smo već pretresli na temi. Valjda će pomoći.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:33   #5225
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Ako je stvarno tako, jesi li otišla kod doktora opće medicine da mu izneseš svoj problem? Jesi možda probala mazat i taj dio pod prsima sa canestenom/plimycol kremom? Ako ne prolazi na to, onda nije gljiva već nekakav dermatitis. Odi kod liječnika nek on prvo pogleda. Vjerojatno ćete poslati i kod dermatovenerologa.

Sutra idem, dok mi radi popodne. Inače, isto tak imala sam i prije 2 mjeseca, ispod prsiju, u pupku i dala mi canesten/plimycol kremu, nekako je prošlo, al evo opet sad isti problem.
Inače, doktorica mi rekla da miješam canesten kremu i plimykol zajedno u jednu posudicu i tom mješavinom da mažem.
Sutra idem natrag k doktorici sa svojim problemom u nadi da mi prepiše nešto da se riješim te beštije na dulje vrijeme.
Koristila sam ja već svašta....i kremice, i vaginalete, i kantarinovo ulje i čajevac, beby puder (on je dobar jer isušuje područje), pijem dva puta dnevno soda bikarbonu...al svejedno se pojavljuju. Kad sam u gljivama, na posao nosim ogromnu toaletnu torbicu sa svom tom spremom :-).
Upravo razmišljam...žene kad imaju tu beštiju koja traje i do 10 dana, normalno idu na posao, na wc i kako neće zaraziti druge.
Ja imam fobiju od wc na radnom ili nekom drugom mjestu....strašno pazim, al može biti da se zarazimo.

Zadnje uređivanje Sashica : 09.01.2014. at 19:04. Reason: quote
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:30   #5226
Ako ti ne prolazi na canesten/plymicol, znači da nije gljiva u pitanju. Traži ju uputnicu za dermatovenerologa koji će te pogledat i uzet bris sa tog dijela da se vidi što je.

Canesten i Plymicol su jedna te ista krema, ista je djelatna tvar - klotrimazol, samo su različitih trgovačkih imena, zbog firmi koje ih proizvode. Stoga je savjet da miješaš obje kreme u posudici, naprosto sulud, jer je to jedan te isti preparat!
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 18:09   #5227
jamaja baci malo pogled na jedan moj post https://www.forum.hr/showthread.php?t=779936

Znam koja su gnjavaža te gljivice...gadure se uvijek vrate . Jesu gljivice ali onaj tip koji svrstavamo u dermatomikoze (one razne Tinea corporis, cruris...).

Meni se evo nakon godinu dana ponovila ista situacija dva puta u zadnja 4 mjeseca...drugi put vjerojatno jer nisam dovoljno dugo mazala nakon što mi je prošlo prvi put...moja pretpostavka.

Sad evo već treći tjedan to mažem Rojazolom...kako mi i nije izgledalo da prolazi malo čitala i kupila sapun s koloidnim srebrom...jbg da probam . Da se ne ureknem jer s njim sapirem to područje tek dva dana...ali mi izgleda da je bolje...kuc kuc o drvo . Tijekom dana namažem i malo Sudocrem kreme. Mislim da kad gljivično oboljenje kože prođe treba još neko vrijeme mazati to područje (tako i piše u uputama, ali sam očito nedovoljno dugo mazala prvi put) da te gadure ubije i u dubljim slojevima kože. Ako vas zanima javim kroz koji dan jel stvarno ide s tim sapunom .
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 11:58   #5228
bok svima!

Ovako imam sirasti bijeli iscjedak, ali me ne svrbi ni ne pece (a inace kod pojave gljiva me i pecka i svrbi), al zato imam neke bolove u trbuhu u donjem djelu trbuha i onak nije bas prejako, al nije ni ugodno...zanima me jesu to gljivice ili sam neku upalu navukla ? unaprijed hvala na odgovoru i ispricavam se ako ste vec pisale o tome
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 01:47   #5229
A joj draga ne znam.. To je za doktora, a na svoju ruku uvijek mozes uzet acidosalus
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:11   #5230
Pocela sam pit Bio Kult Candeu na preporuku ginicke. Nadam se da ce bit nekog efekta od toga...otkako sam prekinula s dijetom nikako se rijesit ove napasti
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 17:05   #5231
Ovako stoje stvari....jos prosli tjedan me peklo i svrbilo. Kupila sam canesten kremu pa kad sam vidjela da ne prolazi iscjedak, kupila sam i canesten vaginalete. Problem je sto mi se u iscjetku pojavljuju ko nekakve sitne crne dlacice. Sta to znaci? Napominjem da mi je sa vaginaletama lakse i da danas stavljam trecu. Sad sam van Hrvatske i zanima je li se trebam zabrinjavat......ne mogu u ginekologice prije petka.
cedella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:21   #5232
Pozdrav svima
Rijetko imam gljivice, obično samo kad pijem antibiotike, a ovaj put sam ih pila zbog gripe. Naravno kao i uvijek posljedice nakon toga. Doktorica mi je prvi put dala Klavocina i rekla sam nikad više, jer ovakvu upalu nisam imala nikad. Strašno me je svrbjelo i peklo, nisam mogla ić na wc. Canesten ne podnosim, od njega imam još veću upalu, obično koristim Poliginax ali ovaj put nisam uspjela doć do njega jer treba recept a ja ga nemam. Pa sam uzela nekakav gel koji sadrži ulje čajevca i lactogyn vaginalete. Nešto mi je malo bolje ali nisam zadovoljna, i dalje svrbi ko vrag. Istraživala sam malo više o prirodnog ljećenja i negdje sam pročitala da jako pomaže mješavina kantarionovog ulja, čajevca i palmarose. Čajevac nemam doma ali imam palmarose, pa sam stavila nekoliko kapi u ulju. Namazala se stome, peklo me je možda minutu dvije, ali izdržljivo, a nakon toga svrab se znatno smanjio. Mazala sam se stome par puta u toku dana i više na sreću ništa ne svrbi, ali iscijedka ima i dalje. S uljem se i dalje mažem, a danas ću stavit i češnjak, mjesečnica mi dolazi za dva dana, pa ću terapiju nastavit i nakon nje.
Jaaanaaa1904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 23:43   #5233
A mogu li pitati zbog čega liječnica za gripu prepisuje antibiotik???
Pa gripa je virusna bolest i traži mirovanje i puno tekućine i malo vitamina. Zato i imamo hrpetine rezistentnih bakterija kad se antibiotici prepisuju ko bomboni.

Meni je zadnji put doktorica tražila vađenje krvi da vidi jel bakterija i koja je vrstai tek onda mi je prepisala antibiotik. A ne tu za neku gripu.
A što se tiče čajevca u kantarionu, to i mojoj sestri pomaže. Hvala na info za palmarosu, to nisam znala.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 00:21   #5234
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
A mogu li pitati zbog čega liječnica za gripu prepisuje antibiotik???
Pa gripa je virusna bolest i traži mirovanje i puno tekućine i malo vitamina. Zato i imamo hrpetine rezistentnih bakterija kad se antibiotici prepisuju ko bomboni.

Meni je zadnji put doktorica tražila vađenje krvi da vidi jel bakterija i koja je vrstai tek onda mi je prepisala antibiotik. A ne tu za neku gripu.
A što se tiče čajevca u kantarionu, to i mojoj sestri pomaže. Hvala na info za palmarosu, to nisam znala.
Dobila sam antibiotik zato što sam imala velike bolove u grudima i otežano disanje, bojala sam se bronhitisa, već sam ga dva put imala i ne bi opet hvala.
Danas sam stavila češnjak dva sata, a nakon toga i tampon namočen u LGG jogurt. Osjećam se bolje i nastavljam s češnjakom i naravno mješavine kantariona i palmerose
Jaaanaaa1904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 11:25   #5235
Na prvom danu Plymicol vaginaleta, par dana mazanja kremom i niš ne pomaze, samo crvenije i crvenije i vise svrbi
Kad zavrsim sa vaginaletama, kontala sam odmah pocet sa nekim prirodnim vag. za obnovu flore. Ako neko moze preporucit koje? Vidim da su Acidosalus vag. dobre.. ali su mi preskupe. Imaju li koje jeftinije?

I kada vam se ono totalno puno gljive namnoze, jel pece ako se stavi češnjak??

Pleeeeeaaaaaaaasssssssssse help.
Lilith666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 12:49   #5236
Quote:
*dalmatinka* kaže: Pogledaj post
jamaja baci malo pogled na jedan moj post https://www.forum.hr/showthread.php?t=779936

Znam koja su gnjavaža te gljivice...gadure se uvijek vrate . Jesu gljivice ali onaj tip koji svrstavamo u dermatomikoze (one razne Tinea corporis, cruris...).

Meni se evo nakon godinu dana ponovila ista situacija dva puta u zadnja 4 mjeseca...drugi put vjerojatno jer nisam dovoljno dugo mazala nakon što mi je prošlo prvi put...moja pretpostavka.

Sad evo već treći tjedan to mažem Rojazolom...kako mi i nije izgledalo da prolazi malo čitala i kupila sapun s koloidnim srebrom...jbg da probam . Da se ne ureknem jer s njim sapirem to područje tek dva dana...ali mi izgleda da je bolje...kuc kuc o drvo . Tijekom dana namažem i malo Sudocrem kreme. Mislim da kad gljivično oboljenje kože prođe treba još neko vrijeme mazati to područje (tako i piše u uputama, ali sam očito nedovoljno dugo mazala prvi put) da te gadure ubije i u dubljim slojevima kože. Ako vas zanima javim kroz koji dan jel stvarno ide s tim sapunom .

Bila kod dr.opče prkse, dobila i treću tubu kreme plymicol i dvije tablete Diflukan. Naravno, još uvijek nije sasvim prošlo, ispod prsiju je, ali dolje nije. Kroz dan je ok, ali po noći kad se to područje ugrije, svrbi i svrbi. Sad sam
primijetila da me svrbi i čmar..znači žarište je u crijevima.
Danas opet imam kontrolu. Možda me pošalje kod dermatologa.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 12:51   #5237
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
Bila kod dr.opče prkse, dobila i treću tubu kreme plymicol i dvije tablete Diflukan. Naravno, još uvijek nije sasvim prošlo, ispod prsiju je, ali dolje nije. Kroz dan je ok, ali po noći kad se to područje ugrije, svrbi i svrbi. Sad sam
primijetila da me svrbi i čmar..znači žarište je u crijevima.
Danas opet imam kontrolu. Možda me pošalje kod dermatologa.
Inače, uz svu tu kemikaliju, kupila sam u ljekarni i prirodne pripravke za jačanje imuniteta i tu beštiju....pijem Colostrum kapsule i citrofit kapi, možda uspijem pobijediti JA a ne ONA !!! :-)
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 14:02   #5238
I mene je počelo svrbit u području oko čmara. Šta kad je ima u crijevima, to znači da se trebam bacit na dijetu? Meni se prvi put događa da me svrbi u tom području
Jaaanaaa1904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 14:13   #5239
Quote:
Jaaanaaa1904 kaže: Pogledaj post
I mene je počelo svrbit u području oko čmara. Šta kad je ima u crijevima, to znači da se trebam bacit na dijetu? Meni se prvi put događa da me svrbi u tom području
Ne znam za dijetu, nisam spremna za takvu dijetu.
Budem pitala danas dr.opče prakse.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 17:17   #5240
Utapajte se u acidofil jogurtu....tako jedino budete dobre bakterije unijele u organizam tj. crijeva.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.