Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 15:28   #1
Zašto "Riječ života" napada KC?

Ulf Ekman, utemeljitelj i voditelj tzv. nedenominacijske slobodne crkve "Livets Ord" (Riječ života), nastale na izdancima pentekostalizma i fundamentalizma, koja svoje inačice ima u brojnim drugim zemljama, osim u matičnoj Švedskoj, uputio je osobno pismo zahvale fra Jozi Zovki.
Quote:
"Moja supruga i ja posjetili smo Međugorje i Široki brijeg s našim prijateljima iz Italije 18. i 19. ožujka ove godine (2005.) Moja supruga i ja smo protestanti, i ja sam pastor u Uppsali u Švedskoj.
Na Širokom brijegu smo se susreli s Vama i pozvali ste nas na predavanje koje ste imali za skupinu hodočasnika iz Kanade u Vašoj crkvi.
Naš posjet Međugorju i služba u Vašoj crkvi su imali veliki utjecaj na naše živote. Bili smo duboko dirnuti osjećajem Gospodinove prisutnosti. Kao što možete pretpostaviti, iskustvo koje smo doživjeli u Međugorju nešto je posve drugačije od svega što smo iskusili u životu. Istina o Majci našega Gospodina nam postaje sve jasnija i osjećamo kako je velika postala ljubav prema Njoj u našim srcima. Za naš razum i naša srca to je prava revolucija.
Ja sam pastor i vođa mladog i sve većeg protestantskog pokreta, koji ima snažno misionarsko djelovanje u Rusiji, Centralnoj Aziji, Indiji i na Dalekom Istoku. Mnogi pastori me uvažavaju što prihvaćam s velikom ozbiljnošću, jer sam svjestan velike odgovornosti koju mi je Gospodin povjerio.
Ovdje u Švedskoj većina pastora ne poznaje Blaženu Djevicu. Gotovo da je i ne spominjemo. Mnogi postaju nervozni na Njezin spomen, jer je naš narod antikatolički već 500 godina. Vjerujem da se ovo mora promijeniti. Ali potrebne su nam Vaše molitve. Molim Vas, molite se za Švedsku - da se naš narod otvori i ponovno prepozna Gospu.
Želio bih ponovno doći u Međugorje iduće godine. Puno bi mi značilo ako bih se mogao opet razgovarati s Vama i učiti od Vas, te Vam prenijeti što Gospodin čini u našem narodu.
Neka Vas Bog blagoslovi.
U Kristu s Vama za spasenje svijeta
Ulf Ekman"

Objavljeno u časopisu "Kumstva" - Pozvani ljubiti, Međugorje
Ulfova organizacija ima i svoju hrvatsku inačicu, osnovana je hrvatska "Livets Ord", - "Riječ života", čiji je predvodnik obraćenik sa islama Husid Šićko Alić, danas kršćanin Damir Šićko Alić. Po shvaćanju 'apostola' Damira, katolici nisu kršćani već idolopoklonici, davno otpali od prave vjere kakvu nam Riječ života želi servirati. Isti je je raširio po čitavoj RH mrežu malih lokalnih "Riječi života" sa snažnim antikatoličkim programom. Te lokalne zajednice, naročito manje, sami pripadnici Riječ života zovu "misijske postaje". Cilj misija su najčešće nominalni ili zakržljali katolici. Postotak bivših katolika unutar same Riječi života je vrlo visok, i to najčešće zbog ovih epiteta uz riječ katolik u prethodnoj rečenici. Kada se u hrvatskom "Riječ života" pročulo da je Ulf Ekman učinio takav korak, ne samo da je to 'apostol' ispočetka bez provjere popratio otvorenim nijekanjem, preko izjave da se informacija ne može provjeriti jer 'pastor Ulf nije u Švedskoj' (što je točno jer je u to vrijeme bio u Fiuggiu), kasnije pak suočen sa previše potvrda prešao preko tog nijekanja i pokušao maksimalno minorizirati ovaj potez svog pretpostavljenog.
Bez obzira što njegov "nadređeni" govori o snošljivorti među kršćanima Šićko propovijeda po hrvatskoj o "Demonu Marije".
Specifičnost je da nemaju neku jaču vertikalnu organizaciju, svaki pastor ima autonomiju da propovijeda što želi, kako želi i sto mu tada padne na um, tumačenje Bibliju je doslovno, a kako nema sustavnije teologije i neke više instance, nije rijetko da dva pastora mogu govoriti sasvim suprotne stvari. To nejedinstvo je uzrok tome da imate umjerene i agresivne pripadnike zajednice. Riječ života na hrvatski način jest agresivan.
Zanima me vaše mišljenje: zašto ova zajednica, i to upravo zajednica u Hrvatskoj, nastupa tako agresivno prema Katoličkoj crkvi.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:47   #2
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
"Riječ života", čiji je predvodnik obraćenik sa islama Husid Šićko Alić, danas kršćanin Damir Šićko Alić. Po shvaćanju 'apostola' Damira, katolici nisu kršćani već idolopoklonici, davno otpali od prave vjere kakvu nam Riječ života želi servirati.
Reci odmah "Alleluja tip s OTV-a" da te svi razumiju o kome pričaš.
(svaka druga riječ mu je Allelujah!)
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:54   #3
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Reci odmah "Alleluja tip s OTV-a" da te svi razumiju o kome pričaš.
(svaka druga riječ mu je Allelujah!)
A prije mu je bila inšalah....
možda će za deset godina mantrati Om mani padme hum
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:02   #4
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje: zašto ova zajednica, i to upravo zajednica u Hrvatskoj, nastupa tako agresivno prema Katoličkoj crkvi.
pa već si sam sebi i dao odgovor..

Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Cilj misija su najčešće nominalni ili zakržljali katolici. Postotak bivših katolika unutar same Riječi života je vrlo visok, i to najčešće zbog ovih epiteta uz riječ katolik u prethodnoj rečenici.
da se nalaze u zemlji gdje je najveći broj pripadnika neke druge vjere isto bi "napadali" najviše tu vjeru...pa od kuda da regrutiraju nove članove...
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:13   #5
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
pa već si sam sebi i dao odgovor..



da se nalaze u zemlji gdje je najveći broj pripadnika neke druge vjere isto bi "napadali" najviše tu vjeru...pa od kuda da regrutiraju nove članove...
Ne, nisam dao odgovor. Ova zajednica van Hrvatske nema toliko agresivan pristup. Iz uvodnog posta se vidi da njihov utemeljitelj, zapravo, promiče dijalog za razliku od ovih ovdje.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:21   #6
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Ne, nisam dao odgovor. Ova zajednica van Hrvatske nema toliko agresivan pristup. Iz uvodnog posta se vidi da njihov utemeljitelj, zapravo, promiče dijalog za razliku od ovih ovdje.
pa i za to si u biti dao odgovor :

Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Specifičnost je da nemaju neku jaču vertikalnu organizaciju, svaki pastor ima autonomiju da propovijeda što želi, kako želi i sto mu tada padne na um, tumačenje Bibliju je doslovno, a kako nema sustavnije teologije i neke više instance, nije rijetko da dva pastora mogu govoriti sasvim suprotne stvari. To nejedinstvo je uzrok tome da imate umjerene i agresivne pripadnike zajednice. Riječ života na hrvatski način jest agresivan...


zašto je točno ovaj ogranak u Hrvatskoj tako agresivan (osim iz gore iznesenih razloga) ne znam jer i ne pratim njihov neki rad...
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:46   #7
zasto napada
pa zato sto vjeruje da sluzi vjerskoj zajednici pod nazivom "Anitikatolicizam" ... zato se i konvertirao

nego, gdje je HR zakon
kako itko moze oficijelno propovijedati "o Demonu Marije" u sredini gdje je Ona Svetinja!
nek privatno i u svoje ime misli sto mu je volja - ali kako moze ici okolo i propovijedati mrznju!

za takovo sto bi ga ovdje pozvali na obavijesni razgovor!
u ime mira, tolerancije i snosljivosti!!!

btw nisam znala da ta vjerska zajednica nema o cemu drugome propovijedati, do o Demonu Marije
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:50   #8
Sekta ko sekta

+ da me onaj haleluja lik s otv-a toliko nasmijava da to nije normalno, umirem
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:04   #9
vempajr, dobro dok je smijesno
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:10   #10
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
vempajr, dobro dok je smijesno
Gle, znam da nije lijepo smijati se bolesnom covjeku ali to je jace od mene..
Uostalom pogledaj sama.
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:43   #11
alejuja! ( )

nego, sigurno propovijeda obrezanje (kad otkriva amer'ku uzvikujuci kako je Isus model)
sto posto! nemre drugac biti! aleluja!

sve to dolazi iz amer'ke (aleluja )
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 18:45   #12
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post

nego, gdje je HR zakon
kako itko moze oficijelno propovijedati "o Demonu Marije" u sredini gdje je Ona Svetinja!
nek privatno i u svoje ime misli sto mu je volja - ali kako moze ici okolo i propovijedati mrznju!
To ti je sloboda govora koja je posebno blagonaklona na sve što se prozove "vjerskim osjećajem". Alić mrzi katolike i tako govori, Bozanić mrzi ateiste i tako govori.
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:38   #13
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
nego, gdje je HR zakon
uu, pa tko se to poziva na zakon?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
kako itko moze oficijelno propovijedati "o Demonu Marije" u sredini gdje je Ona Svetinja!
Tko je spomenuo demona? I šta bi trebalo? da zakon štiti dogmu i hapsi one koji se ne slažu sa mišljenjem većine?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
nek privatno i u svoje ime misli sto mu je volja - ali kako moze ici okolo i propovijedati mrznju! Za takovo sto bi ga ovdje pozvali na obavijesni razgovor! u ime mira, tolerancije i snosljivosti!
Onaj tko nije čitao tvoje postove ovih dana, a čitajući ovo što si sada napisala, pomislio bi da se i ti zalažeš za iste vrijednosti (mir, toleranciju, snošljivost) A koliko ti istinksi doprinosiš tim vrijednostima sa svojim pisanjem na ovom forumu i sa potpisom u kojemu su slike pokrivenih majmunica?

Ti muslimane smatraš:
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
- isključivima i ograničenima
- zakinutima za mnoge stvari
- drogiranima do iskljucenosti zdravoga razuma.
- brainwashed
- i nadasve opasnima
- i oni ce kao dobri zombiji u potpunom predanju i bez razmisljanja poslusati-
Za islam kažeš (naravno neistinito i tendenciozno):
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
tagwaa odnosno kuranska varijanta Mojsijevog zakona - lijepo kaze da se bude gostoljubiv i sladak sa svima i da im se po/kaze 'tko je bog' - pa da im se glava sijece tek onda ako ne priznaju 'toga boga'
I ja te na to pitam otkud ti to, ničim ne dokumentiraš, ali zato nastavljaš (također neistinito i tendenciozno) da je muslimanski credo: 'kad voljem, voljem ...' (a kad ne voljem koljem)", što si kasnije i dodatno potvrdila riječima "da, ali samo ti to smiješ napisati". Ispadoše svi muslimani koljači, a glupo je da ti se objašnjava da ima vjernika koji ni muhi neće napakostiti a kamo li čovjeku. Meni je žao što tako postupaš, ali se barem nemoj pozivati na zakonitost i toleranciju.. jer, kada ti pričaš o toleranciji i miru, znajući šta sve pišeš na forumu.. to mi bude kao da Jack Trobosjek priča o porađanju žena. Trebaš to mijenjati todaytonight, pusti Vavija i stranice na kojima te napajaju negativnom energijom. Pozdrav.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:10   #14
Shady, da l si ti to pripadnik te 'rijeci zivota" pa si uzimas za pravo na ovoj temi meni replicirati s drugih threadova, i to karikirajuci moje rijeci! kao sve na ovu temu EEK

u vezi 'demona marije" ... netko je gore rekao da ovaj pastor ide okolo i propovijeda protiv katolicke crkve (to i jeste ovdje tema) i protiv "demona marije" (tipicno! mogu si misliti!)

a u vezi glavopokrivanja - mogao si linkati i cijeli album (uostalom, dolje je u mom potpisu link) - ukljucujuci i krscanska pokrivala (katolicka, pravoslavna, pa i mene same kao prvopricesnice), a ne samo glavopokrivala primata da te muce

a to sto si lijepo uspamao ovu temu mojim misljenjem o muslimanima (koje je btw bilo moj odgovor na tvoje direktno pitanje o mom misljenju da kako ja dozivljavam muslimane) - ne povlacim: to je moje osobno iskreno misljenje koje se ne odnosi ninakoga specificno, niti je dano u negativnoj konotaciji, vec u najboljoj namjeri

no, jedno je iznositi svoje direktno osobno misljenje, u svrhu konstruktivnog dijaloga - a drugo je (kao ovaj pastor iz ove teme) - ici okolo i profesionalno u ime cijele institucije jedne religije ici i pluvati drugu religiju, s tim da to pljuvanje cak nije niti dio ikakvog dijaloga

u dijalogu je dozvoljeno pucati rijecima tj argumentima
ali ici okolo i zijati mrznju bez ikakvog dijaloga - protuzakonito je u vecini parlamentarnih sistema

poz

Zadnje uređivanje todaytonight : 19.10.2009. at 21:18.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:15   #15
nije aleluja, nego haleluja. niste upućeni.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:48   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nije aleluja, nego haleluja. niste upućeni.
hrv. alelùja (alilùja pravosl.) ← lat. alleluia ← grč. allēlouia ← hebr. halëlūyāh: slavite Jahvu
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 03:44   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nije aleluja, nego haleluja. niste upućeni.
Jel to znanstveno potvrdjeno.?
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 04:30   #18
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
zasto napada
pa zato sto vjeruje da sluzi vjerskoj zajednici pod nazivom "Anitikatolicizam" ... zato se i konvertirao

nego, gdje je HR zakon
kako itko moze oficijelno propovijedati "o Demonu Marije" u sredini gdje je Ona Svetinja!
nek privatno i u svoje ime misli sto mu je volja - ali kako moze ici okolo i propovijedati mrznju!

za takovo sto bi ga ovdje pozvali na obavijesni razgovor!
u ime mira, tolerancije i snosljivosti!!!

btw nisam znala da ta vjerska zajednica nema o cemu drugome propovijedati, do o Demonu Marije
pa o čemu će pravi pastori nego o istini i demonima, aleluja.
glavni katolički pastor također izgleda misli da u međugorju nema ni m od marije a to automatski znači, aleluja, da ima bar de od demona

mislim da gosn pastor propovijeda o demonima koji u prikazanjima glume mariju il zavode neistinom a ne da je marija demon, aleluja.

recimo svi !!! alleluja !!!

http://www.youtube.com/watch?v=8BOgmuO5wtE
http://defensorfidei.blog.hr/2008/05...a-odgovor.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 20.10.2009. at 05:29.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 04:54   #19
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Shady,
da l si ti to pripadnik te 'rijeci zivota" pa si uzimas za pravo na ovoj temi meni replicirati s drugih threadova, i to karikirajuci moje rijeci! kao sve na ovu temu EEK
todaytonight,
Ja nisam član riječi života, sačuvaj Bože. Ali je smiješno (znajući šta sve pišeš na forumu) da se ti javljaš sa apelima o miru, toleranciji, suživotu... i čak pozivaš da zakon RH zaštiti "većinsko mišljenje", tj KC. Strašno. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 05:08   #20
Mislim da je Damir Šićko Alić kao bivsi musliman savrsen da pokusa preobratiti nase forumske musllimane na krscanstvo....
Makavelii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.