Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2006., 18:14   #1001
Quote:
spy kaže:
To misliš na onog starog perkana
...ma ja, koji je onu kuju nosio po rukama ...
Seminom is offline  
Old 01.09.2006., 10:19   #1002
Nije fino pricati o mooshammeru a da se ne ubaci i fotka sa Daisy.

Feuerfuchs is offline  
Old 01.09.2006., 14:56   #1003
Quote:
Feuerfuchs kaže:
Nije fino pricati o mooshammeru a da se ne ubaci i fotka sa Daisy.


...imas pravo, izvinjavam se....
Seminom is offline  
Old 05.09.2006., 13:56   #1004
Njega vise nema ali ima lav njemu nalik ispred njegovog ducana izmedju Odeonsplatza i Marienplatza.
Arslan is offline  
Old 11.09.2006., 21:42   #1005
dvojno drzavljanstvo (hrvatsko+njemacko)

Narode pomagajte ,
Evo pokusam na sve moguce strane naci sto je moguce ili nemoguce.
Mozda i netko od vas ima slucaj kao ja.
Dakle,
imala hrv. drzavljanstvo, uzela njemacko morala se pustiti hrvatskog. To mi nije bio problem jer su i sami hrvati rekli mozes uzet opet hrvatsko kad hoces samo da svabe ne znaju. No svabe ako doznaju ode deutsche Pass u nepovrat. Postoji mogucnost da ti odobre putem zahtjeva za Beibehaltungsgenehmigung.
Zna li itko sta se svabama mora servirati da oni kazu je, je ovoj cemo odobrit da ima oba drzavljansta.
Nekako me hvata nostalgija, a 'ko ce svabi dati posao u HR.
Adio
Malica
malica is offline  
Old 11.09.2006., 23:28   #1006
Mislis li da si tu realna? Bez zafrkancije.
Spot Perdita is offline  
Old 12.09.2006., 00:21   #1007
Kak je ono islo u starom sistemu... imas kucu, vrati stan?
Evil Kanevil is offline  
Old 12.09.2006., 04:58   #1008
Moj prijatelj je uspio dobiti njemacko i zadrzati bosansko. Ne znam kako. Kaze da je da je to najnemogucije dobiti u Njemackoj. A to svabe znaju i odobrili su. Nemam blage veze kako?!
Tvrtko1995 is offline  
Old 12.09.2006., 09:07   #1009
tvrtko, pitaj malo tog tvog bosanskog svabu ako nije tesko
malica is offline  
Old 12.09.2006., 09:08   #1010
mrzim komentare koji nicemu ne sluze
malica is offline  
Old 12.09.2006., 23:43   #1011
A cemu ti mislis da sluzi ovaj forum?
Spot Perdita is offline  
Old 13.09.2006., 16:58   #1012
Quote:
malica kaže:
Narode pomagajte ,
Evo pokusam na sve moguce strane naci sto je moguce ili nemoguce.
Mozda i netko od vas ima slucaj kao ja.
Dakle,
imala hrv. drzavljanstvo, uzela njemacko morala se pustiti hrvatskog. To mi nije bio problem jer su i sami hrvati rekli mozes uzet opet hrvatsko kad hoces samo da svabe ne znaju. No svabe ako doznaju ode deutsche Pass u nepovrat. Postoji mogucnost da ti odobre putem zahtjeva za Beibehaltungsgenehmigung.
Zna li itko sta se svabama mora servirati da oni kazu je, je ovoj cemo odobrit da ima oba drzavljansta.
Nekako me hvata nostalgija, a 'ko ce svabi dati posao u HR.
Adio
Malica

....jesi li malo googlala ??

Ja utipkao "Beibehaltungsgenehmigung" i ljepo se nacitao.

A tko ce svabi dati posao u HR ?? - npr. LIDL, SPAR, KAUFLAND,... jos malo pa i OBI, Schlecker,...
Seminom is offline  
Old 13.09.2006., 21:17   #1013
Quote:
Seminom kaže:
....jesi li malo googlala ??

Ja utipkao "Beibehaltungsgenehmigung" i ljepo se nacitao.

A tko ce svabi dati posao u HR ?? - npr. LIDL, SPAR, KAUFLAND,... jos malo pa i OBI, Schlecker,...

Ma naravno da sam googlala. Znam ja puno o tome ali me zanima od nekoga iz prve ruke tko je predao zahtjev i kome je upalilo, ali takvih ocito nema na forumu.
Javit cu vam rezultat za jedno par mjeseci. Drz'te fige.
malica is offline  
Old 14.09.2006., 20:47   #1014
Quote:
malica kaže:
Ma naravno da sam googlala. Znam ja puno o tome ali me zanima od nekoga iz prve ruke tko je predao zahtjev i kome je upalilo, ali takvih ocito nema na forumu.
Javit cu vam rezultat za jedno par mjeseci. Drz'te fige.
Poslije ebanja nema kajanja,ako te svabe uhvate letis vanka samo tako.
Svicar is offline  
Old 14.09.2006., 21:34   #1015
citala sam da su svabe uhvatili masu turaka koji su uzeli nazad tursko nakon sto su dobili njemacko. kako su ih samo nasli da mi je znati?
malica is offline  
Old 15.09.2006., 14:49   #1016
Quote:
malica kaže:
citala sam da su svabe uhvatili masu turaka koji su uzeli nazad tursko nakon sto su dobili njemacko. kako su ih samo nasli da mi je znati?

Turaka ! - prosle godine su u pokrajni Baden-Würtenberg dosta Hrvata pronasli i to za vrijeme ljetnih praznika, dok su ovi bili na godisnjem njima kod kuce doslo pismo sa pozivnicom za ispitivanje. Kada su se vratili bilo njima onda glavobolja, aaaauuuuuu ....
Seminom is offline  
Old 15.09.2006., 14:58   #1017
Kako ja razumijem tu regulativu tako, da je to vise namjenjeno Njemcima koji iz poslovnih ili sl. razloga mogu imati dvojno drzavljanstvo. A koliko ti, prepostavljam, sigurno nemas tipicno njemacko ime i hoces sada zatraziti da se i na tebe prakticira ta regulacija, mozes ocekivati jedan veliki "Abgelehnt". I s´time se sama upisivas mozda u nekvu kartoteku " Ausländeramt-a", predomisli si !
Seminom is offline  
Old 15.09.2006., 15:50   #1018
Quote:
Seminom kaže:
...za vrijeme ljetnih praznika, dok su ovi bili na godisnjem...
Ali to ne moze bit' dokaz o imanju dva drzavljanstva. Cak i neimanje pecata u pasosu ne moze bit' dokaz jer carinici nisu bas revnosni u svom poslu.
temporaneamente is offline  
Old 15.09.2006., 15:54   #1019
Quote:
...a 'ko ce svabi dati posao...
Trazi dozvolu boravka u HR.

il' azil.

Sa stalnom boravisnom i radnom dozvolom imas ista prava k'o i drzavljani. Bar' bi tako trebalo bit'.
temporaneamente is offline  
Old 15.09.2006., 18:57   #1020
Quote:
Seminom kaže:
Turaka ! - prosle godine su u pokrajni Baden-Würtenberg dosta Hrvata pronasli i to za vrijeme ljetnih praznika, dok su ovi bili na godisnjem njima kod kuce doslo pismo sa pozivnicom za ispitivanje. Kada su se vratili bilo njima onda glavobolja, aaaauuuuuu ....
ne kuzim kako ih nadju. Nije vrag da sve strance koji su uzeli njemacko drzavljanstvo idu provjeravat, to bi fakat bilo to much
malica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.