Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 19:49   #1
Glave za stativ

Ojla!

Slažem si jedan diy "hend heald steady cam" nosač za kamkorder, pa sam došao do faze kada mi treba neka 2 way glava. U biti bila bi mi dovoljna i 1 way glava jer mi je bitno samo da mogu kameru naginjati naprijed-nazad. Kuglični ležaj mi nikako ne odgovara jer kada trebam promjeniti kut nagiba prema naprijed ( ili nazad ) automatski gubim stabilnost u svim smjerovima i teško je ponovno ( pogotovo na brzinu ) sve to podesiti u centar. Također mi je vrlo bitno da ima quick release.

Našao sam na eBayu od prilike ono što bi mi odgovaralo ( iako je 3 way glava ), ali ne da mi se čekati da mi to dostave jer je pošta izgleda još uvijek u gužvi od blagdana ( još čekam neke pošiljke od 11. mjeseca ) tako da bi dostava sigurno bila barem 3-4 tjedna.

Radi se o ovoj glavi...
http://tinyurl.com/Slik-SH-705E-3-Way


Da li ima netko informaciju gdje bi kod nas mogao kupiti takvu nekakvu glavu za sitne novce, jer mi za ovu svrhu neka kvalitetnija ne bi imala smisla i koristi. Cjenovni rang je oko 100kn. Možda netko ima rabljenu za frknuti?


P.S.
Sorry što ovo pitanje postavljam u podforumu fotografija, ali predpostavljam da je ovo pitanje više spada ovdije.
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 10:43   #2
Zar nitko?

Nije valjda da nitko ne zna gdje se to čudo može nabaviti? Hmmm...
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 11:00   #3
Pogledaj si stative s glavama (ima ih ispod 100 kn - npr chipoteka), mozda se moze nekaj iskemijati.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 11:54   #4
cek dis aut

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8001000031
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:38   #5
Kupljeno!

Danke obojici!
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 19:25   #6
nista, nista...
a sad daj sliku tog cuda i neku recenziju glave
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 10:35   #7
Evo malo kasnim sa slikom, ali mi se taj mini projekti zbog nedostatka vremena odužio dosta više nego što sam planirao.

Evo slike glave i nosača, samo što mi je teško napisati nešto konkretnije o samoj glavi pošto ju ne koristim na klasičan način, tj. podesim kut i fiksiram i to je to. Ono što mogu napisati je da je dosta masivna i kvalitetno izrađena. Dobro se dozira i ovisno koliko se zategne vijak toliko ju je i teško okretati, ali nigdje ne zapinje i nema nikakvih trzaja, dakle sve ide fino glatko i uglađeno.

Slikano je mobitelo, pa...





Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 11:41   #8
dobarrrrrr.... ko ti je radio metalno dio jer meni mozda zatreba puno jednostavnije od toga
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 15:43   #9
a jel imaš kakav probni filmić da vidimo kak ispada snimka?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 16:26   #10
Sve sam odradio u vlastitom aranžamu po sistemu "snađi se kako znaš". Najgore je bilo sa nabavkom materijala za što sam mislio da će biti najjednostavnije! Konstrukcija je rađena od aluminijske šipke/trake širine 30mm i debljine 5mm. To pronaći negdje u trgovinama, željezarama, bauhausima i baumaxima i inima je nemoguća misija! Na kraju sam to pronašao u strojoprometu u sklopu bivše cenentare u Susedgradu. Tamo sam kupio i SKF ležaj.

Snimku stavim uskoro!
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:14   #11
jel ti ostalo malo i koliko bi trazio za punooo jednostavniju konstrukciju
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:39   #12
Quote:
Julius kaže: Pogledaj post
Sve sam odradio u vlastitom aranžamu po sistemu "snađi se kako znaš". Najgore je bilo sa nabavkom materijala za što sam mislio da će biti najjednostavnije! Konstrukcija je rađena od aluminijske šipke/trake širine 30mm i debljine 5mm. To pronaći negdje u trgovinama, željezarama, bauhausima i baumaxima i inima je nemoguća misija! Na kraju sam to pronašao u strojoprometu u sklopu bivše cenentare u Susedgradu. Tamo sam kupio i SKF ležaj.

Snimku stavim uskoro!
A mogao si pitat pa bih te odma uputio u Strojopromet !
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:03   #13
u biti jel se sjecas koliko te dosa taj komad u strojopormeta, i kako si savijao i napravio onaj zljeb za glavu da klize..... Ja nekako to trebam posavijat pod 90 stupnjeva, nesto kao Z samo pod 90
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 19:28   #14
Sam ležaj je koštao oko 110kn, a aluminij je koliko se sječam oko 20kn/1kg, traka debljine 5mm i širine 30mm dužine 1m ti je taman oko 1kg, a to bi ti trebalo biti dovoljno.

Savijanje.. e tu mi je mozak bio overclokiran dok sam iskemijao kako sa onime što imam doma to izvesti!

Imam doma ploču od 10kg za vježbanje ( uteg ) koja je promjera oko 30cm. Sa stegama sam ju učvrstio u polegnutom položaju za radni stol i oko nje savijao aluminijsku traku. Nije baš lako, ali je ispalo bolje nego kaj sam se nadao! Dok sam ju savijao uokolo skužio sam da ju nekako trebam učvrstiti na mjestu iza onog utora za glavu jer taj dio treba ostati ravan - to sam isto izveo sa stegom i jednom drvenom letvicom. Iako možda zvuči komplicirano u praksi je to jako jednostavno za složiti, ako se planiraš baciti na izradu mogu ti to poslikati, tj. simulirati kako sam to napravio. Ovo pod 90 je jednostavno, samo odrediš gdje trebaš saviti, staviš u škripac i pažljivo glumiš Schwarzeneggera!

Utor, tj. žljeb je napravljen pomoću borera od 10mm ( i dva manja koji prethode ovome od 10mm u fazi bušenja ) i rašpe/turpije. Prvo si dobro izmjeriš gdje ti ide žljeb, uzmeš u obzir dužinu i na jednakim razmacima izbušiš rupe borerom tako da ti se na svakoj slijedečoj rupa preklapa do polovice one prethodne. Nakon toga imaš u grubo taj žljeb i samo ga treba dobro obraditi turpijom. Puno pomaže i stupna bušilica i dobar škripac.

Eto, nadam se da bude pomoglo! Ako te još nešto zanima slobodno pitaj!
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 19:33   #15
Još jedno pitanje...

Da li netko zna gdje bih mogao nabaviti ovakav quick release? Dakle trebam samo ovaj gornji dio gdje se nalazi ploćica i njezino ležište. Ležište bi sa donje strane trebalo imati rupu za vijak. Cijena ne bi smjela prelaziti nekih 150kn jer sve skupa onda gubi smisao.

Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:00   #16
fala ti, probat cemo tako, ako ne ja cu sve izbusit i izrezat, pa u tokara da mi samo pod presu to savije
Taman 1m mi je taman, za ono sta ocu, a cijena sitnica
Usput jel to aluminij ili, kako da trazim, i jesu to gotovi komadi od 1m, jer ima ideju naplatit rez i to poprilicno.

A ovo drugo, provaj ovog nazicat da ti posalje:
http://cgi.ebay.com/Manfrotto-323-RC...ht_1405wt_1165
ili provjeri u prizme, a i vanguard ima nesto slicno, ali mi se cini da je 350-400kn
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:18   #17
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
fala ti, probat cemo tako, ako ne ja cu sve izbusit i izrezat, pa u tokara da mi samo pod presu to savije
Taman 1m mi je taman, za ono sta ocu, a cijena sitnica
Usput jel to aluminij ili, kako da trazim, i jesu to gotovi komadi od 1m, jer ima ideju naplatit rez i to poprilicno.

A ovo drugo, provaj ovog nazicat da ti posalje:
http://cgi.ebay.com/Manfrotto-323-RC...ht_1405wt_1165
ili provjeri u prizme, a i vanguard ima nesto slicno, ali mi se cini da je 350-400kn
Za savijanje najbolje ti otiči kod nekog limara, oni koji rade žljebove za kuću i tome slično, ali to ti može napraviti stvarno bilo tko tko ima volje.

Da, to je baš aluminij. U strojoprometu imaju sve vrste metala u svim mogučim oblicima i dužinama... šipke, cijevi, ... traži aluminijsku traku dimenzija 1mm x XXmm dužine koliko već. Ako ti treba neki mali komadić možda ti čak i daju neki otpadni dio jer su ti sve te trake, šipke, cijevi kod njih od jedno 6m, pa režu, ali ti to rezanje ne naplačuju posebno, barem meni nisu. Samo što ti je obračunska jedinica 1kg.

Bio sam danas u prizmi i neka ploča sa nosačem oko 400kn! Mislim to mi je nebuloza za moje potrebe jer me je cijeli nosač ispao manje od 200kn i da ima za kupiti bio bi mi dovoljan i neki od čvrste plastike i tome sl. Taj za cca 400kn sigurno je vrhunski, ali to je kao da na fićeka stavljaš neke gume od cca 1000kn po komadu!

Hvala na linku.
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:22   #18
Pa za 150 kn (i manje) se može dobit cijeli Hama ili neki sličan stativ koji ima takav quick release. Vidio kod frenda neki stati s time plačen malo preko 100kn.

Što se tiče ležaja ubuduče pita u Lager commerce ili tak nekako slično (iza Pet centra na križanju Golikove i Zagorske). Jednom išao kumu po ležaj kotača za kombi i platio ga 70-80 kn, a valjda nema toga koji nemaju
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:23   #19
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Pa za 150 kn (i manje) se može dobit cijeli Hama ili neki sličan stativ koji ima takav quick release. Vidio kod frenda neki stati s time plačen malo preko 100kn.

Što se tiče ležaja ubuduče pita u Lager commerce ili tak nekako slično (iza Pet centra na križanju Golikove i Zagorske). Jednom išao kumu po ležaj kotača za kombi i platio ga 70-80 kn, a valjda nema toga koji nemaju
Ma kada mi hamma nikada nije usput! Baš su koma sa svojom lokacijom!
Hvala za ovo sa lokacijom za lagere, nisam znao!
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.