Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 21:56   #2621
Najbolje brusna mrežica za grubo 80, za fino ...

Obavezno razdjelna traka, trenn fix
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 01:18   #2622
pozdrav svima!! nadam se da sam na dobroj temi..trebala bih pomoć, napominjem kako sam u ovom totalni laik, pa unaprijed isprike ako provalim kakvu glupost. dakle, u spavaćoj sobi jedan zid nas dijeli od susjeda, tj. spavaće sobe su nam spojene jednim zidom...kako se radi o novogradnji zidovi su vrlo tanki pa je samim time izolacije od buke nikakva.

e sad, ono što mene zanima je li moguće na taj postojeći zid (iako je i to možda/vjerojatno knauf) staviti neku izolaciju i zatvoriti knaufom? ako je moguće molila bih da mi objasnite o čemu je riječ te na koji način to izvesti. Zid je širine 2,8 a visine 2,7 m.

također me zanima kolika bi bila debljina postavljenog knaufa, odnsono za koliko cm bi to smanjilo prostoriju te koliko bi takva investicija barem okvirno mogla koštati?

unaprijed hvala svima!!
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 08:53   #2623
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Samonosivi strop se radi samo ako ne postoji mogućnost pričvrščivanja ovjesa /direkt nosača ili žica sa visećim spojnicama /.
Za traženu širinu koju ti imaš od 1,7 metara bez ikakvih bojazni možeš napraviti strop sa bilo kojim cw i uw profilima. Razmak CW od 40-50 cm i udri
Zahvaljujem na odgovoru, ali mene zanima ZAŠTO se ne radi svuda. Da li je razlog samo cijena ili još nešto. Imam ja i širih stropova. Ppart?
mecctro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:25   #2624
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!! nadam se da sam na dobroj temi..trebala bih pomoć, napominjem kako sam u ovom totalni laik, pa unaprijed isprike ako provalim kakvu glupost. dakle, u spavaćoj sobi jedan zid nas dijeli od susjeda, tj. spavaće sobe su nam spojene jednim zidom...kako se radi o novogradnji zidovi su vrlo tanki pa je samim time izolacije od buke nikakva.

e sad, ono što mene zanima je li moguće na taj postojeći zid (iako je i to možda/vjerojatno knauf) staviti neku izolaciju i zatvoriti knaufom? ako je moguće molila bih da mi objasnite o čemu je riječ te na koji način to izvesti. Zid je širine 2,8 a visine 2,7 m.

također me zanima kolika bi bila debljina postavljenog knaufa, odnsono za koliko cm bi to smanjilo prostoriju te koliko bi takva investicija barem okvirno mogla koštati?

unaprijed hvala svima!!

Zidna obloga. S kvalitetnom izolacijom
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:19   #2625
Quote:
mecctro kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru, ali mene zanima ZAŠTO se ne radi svuda. Da li je razlog samo cijena ili još nešto. Imam ja i širih stropova. Ppart?
Nije standardan strop, a to što ti imaš viška zidnih profila možeš i s njima napraviti strop i njih je moguće učvrstiti- a možda ih možeš i zamijeniti s nekim za stropne profile.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 09:31   #2626
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
to što ti imaš viška zidnih profila
To nisu isključivo zidni profili. CW profili se koriste za zidove i za samonosive stropove (možda i još nešto, ali samo ovo me zanima).

Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
njih je moguće učvrstiti
Naravno da je moguće, pa na Knaufovoj stranici je objašnjeno kako se radi samonosivi strop, nisam to ja izmislio.

Ono što nije objašnjeno je kada se radi i koje su mu mane.

Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
možda ih možeš i zamijeniti s nekim za stropne profile
Nisam lud, pa s ovim je lakše radit. A za ove raspone do 3 m je i jeftinije.
mecctro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 13:39   #2627
ne kužim

Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Ovako kako je rekao zanny
najbolje riješenje

Obrada svih spojeva uniflotom + ugradnja mrežice
završno zaglađivanje s K1 ili sl.

Druga opcija je postava aluminiskog kutnog profila
na postojeći zid
i drugi na knauf zid
ppart svaka čast na trudu na ovom forumu, i meni si dosta pomogao ali i odmogao...

naime, ovaj forum sam pregledao od glave do pete i naišao na niz tvojih informacija koje se međusobno pobijaju...

kažeš spoj knaufa i žbuke se radi sa razdjelnom trakom i isključivo samo tako (kako pravila nalažu) a onda hvališ ovakva rješenja sa širokom mrežicom itd...
naišao sam na neke postove gdje si pohvalio stavljanje akrila na spoj ali i na one gdje si čvrsto stao iza toga da akril nije dio sustava suhe gradnje...
dalje....u profili se ne spajaju sa c profilima i ploča se ne šerafi u u-profile i onda sam postaviš neke slike gdje su profili spojeni i gdje je ploča spojena sa konkretno ud profilom...

da se razumijemo dosta sam naučio od tebe, zanny-a itd. ali ak imaš neki stav treba ga se stalno i držati jer ovako zbunjuješ ljude...

i na kraju pitanje....spoj knaufa i žbuke (vertikalni i horizontalni) treba odraditi razdjelnom trakom, akrilom, širokom mrežicom...itd???

molim odgovor temeljen na iskustvu...unaprijed hvala
barinjo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 15:10   #2628
-Razdjelna traka
Spoj u kutu L
npr. strop s ožbukanim zidom,
zidna obloga s ožbukanim zidom,
strop u potkrovlju s drvenom gredom itd.

-Spoj zidova s mrežicom "rabic"
često se traži npr. cigleni/ožbukani zid je 50cm
i treba ga produžiti "knaufom" pregradom za 20 cm, jedino je rabic ok rješenje.

-Akril
ne stavljam jer koristim razdjelnu traku.

-Vijak u U profil
pri montaži pregradnog zida ploče se učvrščuju za vertikalne c profile,
pri montaži stropa samo u montačne c profile.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 15:19   #2629
Quote:
mecctro kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru, ali mene zanima ZAŠTO se ne radi svuda. Da li je razlog samo cijena ili još nešto. Imam ja i širih stropova. Ppart?
Obično se samonosivi strop izrađuje u uskom prostoru, često dugačkom.
npr. hodnici

Zidni profili su malo skuplji,
ukoliko ih imate, izradite takve stropove.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:38   #2630
imam jedan slučaj: jedan garažni objekat bi se prtvorio u stambenu jedinicu. Visina unutar objekta je 3.70 met , dimenzije unutarnje 8x4 met. Kako najbolje spustiti visinu na standardnu..? Gore je obična ravna ploča bez izolacije,bez krova... čak se razmišlja da se digne pod na odrđenu visinu..
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:13   #2631
Thumbs down

Quote:
mecctro kaže: Pogledaj post
To nisu isključivo zidni profili. CW profili se koriste za zidove i za samonosive stropove (možda i još nešto, ali samo ovo me zanima).



Naravno da je moguće, pa na Knaufovoj stranici je objašnjeno kako se radi samonosivi strop, nisam to ja izmislio.

Ono što nije objašnjeno je kada se radi i koje su mu mane.



Nisam lud, pa s ovim je lakše radit. A za ove raspone do 3 m je i jeftinije.
Joj dečec neznam čemu tolika komplikacija a kak sam sve već "znaš" kaj nas tu maltretiraš sa "pametnim " pitanjima.
1. CW i UW jesu zidni profili
2. Na službenim stranicama je objašnjeno kak se učvršćivaju ali ja nisam na to mislio jer bi u tom slučaju ti trebao stavljati na svakih pol metra po dva spojena profila međusobno pošarafljena - i to bi ti bilo i posla a i love- mislio sam da ukoliko postoji mogučnosu da ih objesiš i učvrstiš perforiranom lim trakom direkt nosačem, žicom ili sl, zavisno o visini ovjesa i na taj način izbjegneš postavu duplih profila.
3. Nije istina da je sa ovim profilima lakše raditi - uži su od standardnih stropnih profila - 4 naprema 6 cm, imaju svoju mekanu i tvrdu stranu - iako nevjerujem da ti kužiš kaj to znači tj. treba biti vrlo "nježan" kod šarafljenja i znati u koju stranu prvo šarafiti da ne izvineš profile i dobiješ neravni strop...
4. Samonosivi strop je "izmišljen" upravo zbog onog što sam naveo - kad ne postoji mogučnost postave ovjesa - npr. krovovi koji se ne smiju bušiti ili izrada stropa u kancelariji na visini 3 metra koja se nalazi nasred velike hale recimo visoke 10 metara i slično.
5. Mimo "knaufovog " rješenja za izradu imaš i "rigipsov" sistem koji uključuje U/A profile, ako imaš malo smisla i poznaješ materiju u brojnim slučajevima možeš i improvizirati s drugim materijalima ( drvene grede, željezne cijevi i sl...)
... ali ti to već sve ionako sigurno znaš

koje su mane - ako pročitaš od najpoznatije tvornice tehničke upute za postavu - koji profili na koji razmak u kojoj količini za koju širinu zakaj misliš da bi to trebalo imati mana ??
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 00:40   #2632
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Joj dečec neznam čemu tolika komplikacija a kak sam sve već "znaš" kaj nas tu maltretiraš sa "pametnim " pitanjima.
1. CW i UW jesu zidni profili
2. Na službenim stranicama je objašnjeno kak se učvršćivaju ali ja nisam na to mislio jer bi u tom slučaju ti trebao stavljati na svakih pol metra po dva spojena profila međusobno pošarafljena - i to bi ti bilo i posla a i love- mislio sam da ukoliko postoji mogučnosu da ih objesiš i učvrstiš perforiranom lim trakom direkt nosačem, žicom ili sl, zavisno o visini ovjesa i na taj način izbjegneš postavu duplih profila.
3. Nije istina da je sa ovim profilima lakše raditi - uži su od standardnih stropnih profila - 4 naprema 6 cm, imaju svoju mekanu i tvrdu stranu - iako nevjerujem da ti kužiš kaj to znači tj. treba biti vrlo "nježan" kod šarafljenja i znati u koju stranu prvo šarafiti da ne izvineš profile i dobiješ neravni strop...
4. Samonosivi strop je "izmišljen" upravo zbog onog što sam naveo - kad ne postoji mogučnost postave ovjesa - npr. krovovi koji se ne smiju bušiti ili izrada stropa u kancelariji na visini 3 metra koja se nalazi nasred velike hale recimo visoke 10 metara i slično.
5. Mimo "knaufovog " rješenja za izradu imaš i "rigipsov" sistem koji uključuje U/A profile, ako imaš malo smisla i poznaješ materiju u brojnim slučajevima možeš i improvizirati s drugim materijalima ( drvene grede, željezne cijevi i sl...)
... ali ti to već sve ionako sigurno znaš

koje su mane - ako pročitaš od najpoznatije tvornice tehničke upute za postavu - koji profili na koji razmak u kojoj količini za koju širinu zakaj misliš da bi to trebalo imati mana ??


Gledaj deda, prvo se smiri (eventualno kresni rakijicu). O tome da li su CW zidni ili ne, neću uopće raspravljati, Knauf je rekao svoje. Nije točno da profili moraju biti dupli (postoji tablica za koji raspon da, za koji ne). Kažeš da vas maltretiram "pametnim" pitanjima. Ja samo postavljam pitanja koja mene muče, a nisu objašnjena u Knaufovim priručnicima. Ne prisiljavam nikoga da odgovara na njih. Slažem se da su za tebe "pametna". U točki 3. počeo si odgovarat na moje pitanje (koje su mane samonosivog stropa), ali nisi baš bio jasan. Za moju situaciju, jeftiniji je samonosivi (po potrebi mogu ti i elaborirati). Odgovor na pitanje zašto mislim da bi trebalo imati mana je činjenica da ako postoji više načina da se napravi nešto, najčešće svaki od tih načina ima vrlina i mana. E pa kad doznam vrline i mane svakog načina, onda odlučim kako ću raditi. To je radi toga što ono što je nekome mana, meni ne mora biti. Npr, može mi biti nebitno da li je strop ravan (u ovom slučaju nije, ali da, recimo, radim štalu i samo hoću staviti izolaciju bilo bi).

Jedina mana koju sam do sada čuo bila je cijena, ali to nije točno. Prednost je potpuno odvajanje od postojećeg stropa (zvučna izolacija). Ako ti je već jasno da ne kužim što je tvrđa i mekša strana, onda razjasni, inače nisi napravio ništa osim se istreso. Koja mi je razlka da li su 4 ili 6 cm? Da li je samo teže naciljat ili još nešto? Ipak, bar si mi dao smjernice na što da obratim pažnju i na tome ti, svakako, hvala.



Ppartu još više hvala jer sve to odradi coolerski.
mecctro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:58   #2633
Pregradni zid

Trebam uz pomoć knauf elemenata napraviti pregradni zid dužine 4 m (dvostruko lice, s izolacijom). Na njemu će se nalaziti jedna vrata širine 80cm.
Pod je: laminat, stiropor 2x2cm, parket, ispod neznam
Plafon je: knauf, zrak cca 8cm, klasični plafon, trstika, daska..
Pitanje !!!!
Kako učvrstiti donji i gornji UW profil ????
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:40   #2634
Quote:
mecctro kaže: Pogledaj post
Gledaj deda, prvo se smiri (eventualno kresni rakijicu). O tome da li su CW zidni ili ne, neću uopće raspravljati, Knauf je rekao svoje. Nije točno da profili moraju biti dupli (postoji tablica za koji raspon da, za koji ne). Kažeš da vas maltretiram "pametnim" pitanjima. Ja samo postavljam pitanja koja mene muče, a nisu objašnjena u Knaufovim priručnicima. Ne prisiljavam nikoga da odgovara na njih. Slažem se da su za tebe "pametna". U točki 3. počeo si odgovarat na moje pitanje (koje su mane samonosivog stropa), ali nisi baš bio jasan. Za moju situaciju, jeftiniji je samonosivi (po potrebi mogu ti i elaborirati). Odgovor na pitanje zašto mislim da bi trebalo imati mana je činjenica da ako postoji više načina da se napravi nešto, najčešće svaki od tih načina ima vrlina i mana. E pa kad doznam vrline i mane svakog načina, onda odlučim kako ću raditi. To je radi toga što ono što je nekome mana, meni ne mora biti. Npr, može mi biti nebitno da li je strop ravan (u ovom slučaju nije, ali da, recimo, radim štalu i samo hoću staviti izolaciju bilo bi).


dina mana koju sam do sada čuo bila je cijena, ali to nije točno. Prednost je potpuno odvajanje od postojećeg stropa (zvučna izolacija). Ako ti je već jasno da ne kužim što je tvrđa i mekša strana, onda razjasni, inače nisi napravio ništa osim se istreso. Koja mi je razlka da li su 4 ili 6 cm? Da li je samo teže naciljat ili još nešto? Ipak, bar si mi dao smjernice na što da obratim pažnju i na tome ti, svakako, hvala.



Ppartu još više hvala jer sve to odradi coolerski.
ppart ima živaca, ja nemam i glupo mi je ako hoću i ja i on ili bilo ko treći nekome poput tebe pomoći svojim savjetima koja se temelje na iskustvu da nam vi oponirate sa bedastim forama koje ste skinuli tko zna od kud.
Suha gradnja nije transplatacija organa ili atomska fizika i ne treba to od nje ni raditi, ali mi ide na živce kad netko za jedan detalj sto puta postavlja isto pitanje i da CW i UW jesu zidni profili a možeš ti tvrditi kaj god hočeš - to je njihova primarna funkcija - to kaj se mogu koristiti i za stropove je čista improvizacija za koju niti su pogodni niti izmišljeni, a niti za njih postoji spojni program u proizvodnji
p.s. rakija bi mi super sjela
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 15:27   #2635
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Trebam uz pomoć knauf elemenata napraviti pregradni zid dužine 4 m (dvostruko lice, s izolacijom). Na njemu će se nalaziti jedna vrata širine 80cm.
Pod je: laminat, stiropor 2x2cm, parket, ispod neznam
Plafon je: knauf, zrak cca 8cm, klasični plafon, trstika, daska..
Pitanje !!!!
Kako učvrstiti donji i gornji UW profil ????
Donji UW profil šarafiš u laminat i držat će sigurno.
Gornji UW profil šarafiš u konstrukciju tj. moraš pronaći CV profile.
Da bi ti zid bio čvršći ,prvi i zadnji CW profil tiplaj u zid.
Nemoj zaboravit na brtvenu traku
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 16:40   #2636
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
pomoći svojim savjetima koja se temelje na iskustvu
Pa o tome se i radi. Ja zaista jedino što znam je ono što sam pročitao od Knaufa i zato sam pitao da li netko iz iskustva zna koje su mane samonosivog stropa. Samonosivi strop s CW profilima nije improvizacija nego postoji skripta od Knaufa koja ga obrađuje (D 131).

Vjerojatno je dosta ljudi ovo pročitalo i glupo je da spamamo temu. Ti ako želiš i ako znaš reci koje su mane samonosivog strupa (u praksi, a ne tipa to je improvizacija i sl.), a ako ne nemoj. Možeš me i popljuvati ako želiš, ja ti više neću odgovarati, samo ću ti poslati kad pročitam da znaš da sam pročitao.

Nije samo da je Ppart strpljiv nego mi ili ne zna ili ne želi odgovoriti i to je sasvim OK. Ovakve prepiske su glupe. Jedino što sam doznao da postoji tvrđa i mekša strana što mi, kako si ispravno primijetio, ništa ne govori.
mecctro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 16:59   #2637
Quote:
Donji UW profil šarafiš u laminat i držat će sigurno.
Gornji UW profil šarafiš u konstrukciju tj. moraš pronaći CV profile.
Da bi ti zid bio čvršći ,prvi i zadnji CW profil tiplaj u zid.
Nemoj zaboravit na brtvenu traku
Gornji nosač (drvena letva) knaufa ide paralelno sa ovim zidom i nemogu ga iskoristiti; zato sam i postavio pitanje.
U original uputi od knaufa 2 komada UW se ojačavaju sa UA; ali to mi se čini slabo na moj raspon od 4 metra i ovolika vrata....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 18:32   #2638
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Gornji nosač (drvena letva) knaufa ide paralelno sa ovim zidom i nemogu ga iskoristiti; zato sam i postavio pitanje.
U original uputi od knaufa 2 komada UW se ojačavaju sa UA; ali to mi se čini slabo na moj raspon od 4 metra i ovolika vrata....
Na mjestu gdje idu vrata takođe stavi UA profil i to bi trebalo biti OK.
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:49   #2639
Cool

Quote:
mecctro kaže: Pogledaj post
Pa o tome se i radi. Ja zaista jedino što znam je ono što sam pročitao od Knaufa i zato sam pitao da li netko iz iskustva zna koje su mane samonosivog stropa. Samonosivi strop s CW profilima nije improvizacija nego postoji skripta od Knaufa koja ga obrađuje (D 131).

Vjerojatno je dosta ljudi ovo pročitalo i glupo je da spamamo temu. Ti ako želiš i ako znaš reci koje su mane samonosivog strupa (u praksi, a ne tipa to je improvizacija i sl.), a ako ne nemoj. Možeš me i popljuvati ako želiš, ja ti više neću odgovarati, samo ću ti poslati kad pročitam da znaš da sam pročitao.

Nije samo da je Ppart strpljiv nego mi ili ne zna ili ne želi odgovoriti i to je sasvim OK. Ovakve prepiske su glupe. Jedino što sam doznao da postoji tvrđa i mekša strana što mi, kako si ispravno primijetio, ništa ne govori.
ok. da skratimo - "TVRDA I MEKA STRANA" - kada umetneš CW profil u UW profil dobivaš potkonstrukciju u koju se šarafi od jedne strane prema drugoj tj. dobivaš profil u obliku slova c i šarafiš prvo u onu stranu koja je čvršća /tipa lijevu odozdo ako je C/ pa onda u drugu. Da radiš sa stropnim profilom kada umetneš CD u UD profil dobivaš profil u obliku slova U jednako čvrst s obje strane.
Postotak izrade samonosivih stropova u praksi je sigurno ispod 1 %, najčešće se radi "direkt" montaža ili "roštilj". Izmišljen je iz već pobrojanih razloga, ako ga napraviš po opisanom nema mana - možeš ga tako napraviti i ukoliko imaš mogućnost postave ovjesa dodatno učvrstiti recimo direkt nosačem.
Možeš iskoristiti te profile koje imaš i napraviti strop od zidnih profila a po sistemu od stropnih profila; tj okrenuti CW profile kontra da izgledaju kao CD a u UW ih učvrstiti vijcima s upuštenom glavom odispod...
sve to možeš i niš od toga nije komplicirano - dok ne dođe gletanje.....
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:08   #2640
Ja s još kojim pitanjem za onaj pregradni od 4m.
Još ću taj gornji sklop od 2 xUW i 1xUA na krajevima utiplat u zid.
Ipak.... dali će se taj zid u gornjem nivou gibati. Kako ga spojiti sa knauf plafonom ? Dali traka ili samo silikon ili....nešto treće ?
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.