Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2015., 13:50   #621
Quote:
kijaraa kaže: Pogledaj post
Poštovani m.ja sam operirana prije 40 dana i rađena mi je rekonstrukcija aorte i zaliska po Davidu imam ugrađen 30mm silver..osim što osjećam bol u lijvom ramenu i bol prilikom dubokog udisaja(rekli su da je to sve normalno).šav .tj.rez preko prsne kosti je do jučer bio ok.suh.kraste su otpale ali sam primjetila da su mi počele izlaziti kao neke silk- žice.,metalni konac šta li je već. duž cijelog ožiljka.jel to normalno?Šta trebam poduzeti.?Da ih sama izvučem ili?
Nista, nediraj. Meni su izlazili par mjeseci. Ako ti bas smetaju kazi svom dr da ti izvuce, meni su tako u Opatiji kada sam bila na rehabilitaciji.
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:23   #622
Koronarografija kroz ruku.
Evo da napisem par rijeci mozda nekom pomogne.
uglavnom, lakse je, brze i 2 dan ides doma. Malo boli ali triduplo manje nego kroz nogu.Sve u svemu bez straha i brzo je gotovo.
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:20   #623
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Koronarografija kroz ruku.
Evo da napisem par rijeci mozda nekom pomogne.
uglavnom, lakse je, brze i 2 dan ides doma. Malo boli ali triduplo manje nego kroz nogu.Sve u svemu bez straha i brzo je gotovo.
Pozdrav..dali možeš sama birati dali želiš klasičnu koronarografiju(kroz preponu na nozi)ili ovu kroz ruku?meni uskori predstoji koronarografija pa me baš zanima..hvala
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 23:05   #624
Quote:
mirjana7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..dali možeš sama birati dali želiš klasičnu koronarografiju(kroz preponu na nozi)ili ovu kroz ruku?meni uskori predstoji koronarografija pa me baš zanima..hvala
Mene nitko nije pitao kakvu želim, a učinili su je kroz ruku.Međutim pripremili su me za obe solucije (obrijane i prepone i ruke). Nije bolilo ništa i sad bih radije na koronografiju (učinio je dr.Bulum na Rebru) nego popravljati zub haha!! Mislim da je to čisto odluka na doktoru i na tome što on preferira.
Neretva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 11:27   #625
Quote:
Neretva23 kaže: Pogledaj post
Mene nitko nije pitao kakvu želim, a učinili su je kroz ruku.Međutim pripremili su me za obe solucije (obrijane i prepone i ruke). Nije bolilo ništa i sad bih radije na koronografiju (učinio je dr.Bulum na Rebru) nego popravljati zub haha!! Mislim da je to čisto odluka na doktoru i na tome što on preferira.
Hvala na odgovoru..i ja bih rađe kroz ruku jer je ova kroz preponu puno gora zbog 24 satnog ležanja i neugode
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 06:57   #626
Quote:
mirjana7 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru..i ja bih rađe kroz ruku jer je ova kroz preponu puno gora zbog 24 satnog ležanja i neugode
Da Vas pita, posto ja imam kojekakve alergije dobijem neku drugaciju anesteziju ali zaglavim i pet dana u bolnici na oporavku, dali je to sto su mi stavili dva stenta ili od tog srestva?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 18:51   #627
Jel može netko objasniti što po nalazu UZV srca znači dijastolička disfunkcija 1 stupnja ?
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:32   #628
Quote:
OrchidLover kaže: Pogledaj post
Jel može netko objasniti što po nalazu UZV srca znači dijastolička disfunkcija 1 stupnja ?
Srce je mišićna vreća koja ima dvije funkcije - sistoličku (sposobnost izbacivanja krvi, tj. ulogu crpke) i dijastoličku (rastezljivost klijetki da bi se primila krv iz pretklijetki od koje se onda 60-ak % izbaci u cirkulaciju u jednom otkucaju - srce se nikada ne isprazni u potpunosti). Dijastolička disfunkcija 1. stupnja označava početni stupanj smanjenja rastezljivosti srca (zovemo ga još i smetnje relaksacije) i znak je normalnog starenja, a ranije se najčešće javlja kod ljudi s povišenim tlakom (da ne širimo priču). Ako je to jedini dio koji je sporan u nalazu, nema razloga za zabrinutost.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:46   #629
UZV I EKG Srca

Molim, ako bi netko mogao nešto reći o ovom nalazu. Velika hvala

Funkcija lijevog ventrikula: Globalna sistolička funkcija EF/Simpson/65
Diastolička funkcija: PFV-E 0,71 m/s PFV-A 1,08 m/s E<A
Uredne sistoličke funkcije lijeve klijetke. Dijastolička funkcija I.stupnja.
Aortni zalistak jačih odjeka, ali bez gradijenta stenoze.
MR blagog stupnja. Perikard Slobodan
RR 135-145/70-75mmHg
67 godina, dijabetičar, visok 172 težinA 103
Lijekovi 3xinsulin, 3x glucophage 850, 1 x prilen 20 mg
osim GUK, svi nalazi u granicama.
Nalaz: EKG Sin.ritam 60/min, lijeva električna os preko -30 - prednji lijevi fascikularni blok
P-Axis= 90
QRS -Axis= -37
T-Axix= 58
RR 613= ms
P= 64 ms
QT= 358 ms
QTc=458 ms

Preporučeno mi je napraviti 24 satni EKG holter I ergometrija
__________________
more svud oko nas
porporela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 08:17   #630
Je li možda netko nedavno bio na ugradnji srčanih premosnica? Pročitala sam puno toga na netu, ali bih voljela čuti i nečije osobno isksutvo.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:21   #631
Prije desetak dana operirali su me na Rebru. Oporavak ide,sporo ali ide ,te bih iskoristio priliku da se zahvalim prof.Aniću(moram priznati da takvog doktora-na odjelu svi kažu prije svega čovjeka, treba uvijek hvaliti) ,njegovu timu i svima na odjelu kardiokirurgije KBC Rebro.
Neretva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:53   #632
Quote:
Neretva23 kaže: Pogledaj post
Prije desetak dana operirali su me na Rebru. Oporavak ide,sporo ali ide ,te bih iskoristio priliku da se zahvalim prof.Aniću(moram priznati da takvog doktora-na odjelu svi kažu prije svega čovjeka, treba uvijek hvaliti) ,njegovu timu i svima na odjelu kardiokirurgije KBC Rebro.
Reci koliko godina imas, kakva je operacija bila?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 14:28   #633
Bajpass
Tata mi ima 79 god. prije 7 godina ugradili su u Magdaleni 2 stenta i bilo je sve Ok, do prošlje godine kad se poćeo opet zamarati i imao je bolove i hitno u bolnici u Dubrovniku je ugrađen još jedan stent, na pregled nakon toga u Magdaleni preporućili operaciju bajpasa. Koliko je to rizično u toj dobi? i šečeraš je već 15 godina ali nije na inzulinu. Molim za brz odgovor da li netko u toj dobi već operiran i kako je prošlo sve.
Astra 95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 20:21   #634
Quote:
Astra 95 kaže: Pogledaj post
Bajpass
Tata mi ima 79 god. prije 7 godina ugradili su u Magdaleni 2 stenta i bilo je sve Ok, do prošlje godine kad se poćeo opet zamarati i imao je bolove i hitno u bolnici u Dubrovniku je ugrađen još jedan stent, na pregled nakon toga u Magdaleni preporućili operaciju bajpasa. Koliko je to rizično u toj dobi? i šečeraš je već 15 godina ali nije na inzulinu. Molim za brz odgovor da li netko u toj dobi već operiran i kako je prošlo sve.
Moj tata je ugradio 2 prijemosnice (by pass) u rujnu prošle godine, u KB Dubrava (kardiokirurgija, dr. Unić), bio je tada 74 godine i isto dijabetičar već godinama.

Mi smo bili prezadovoljni liječnicima u Dubravi, imamo samo riječi hvale i za doktore i sestre. Nama je to bila nova i iznenadna situacija jer tata nikada prije nije bio ozbiljno bolestan (osim kontroliranog šećera) i onda se odjednom ispostavilo (nakon jednog incidenta s teškim disanjem, bolom u prsima i jako visokim tlakom) - da je toliko začepljen da uopće nije moguća ugradnja stentova i da mora na operaciju - ugradnju 2 by-passa.

Oporavio se od operacije odlično i iznad svih naših očekivanja, šetao je po odjelu 4-5 dana nakon operacije, prošao rehabilitaciju u Krapinskim toplicama, a danas živi kvalitetan umirovljenički život bez ikakvih tegoba (kuc-kuc o drvo), bavi se svojim vinogradom i hobijima.

Nadam se da će i kod tvojeg oca sve proći super! Drž'te se i budite pozitivni!
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 08:07   #635
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Moj tata je ugradio 2 prijemosnice (by pass) u rujnu prošle godine, u KB Dubrava (kardiokirurgija, dr. Unić), bio je tada 74 godine i isto dijabetičar već godinama.

Mi smo bili prezadovoljni liječnicima u Dubravi, imamo samo riječi hvale i za doktore i sestre. Nama je to bila nova i iznenadna situacija jer tata nikada prije nije bio ozbiljno bolestan (osim kontroliranog šećera) i onda se odjednom ispostavilo (nakon jednog incidenta s teškim disanjem, bolom u prsima i jako visokim tlakom) - da je toliko začepljen da uopće nije moguća ugradnja stentova i da mora na operaciju - ugradnju 2 by-passa.

Oporavio se od operacije odlično i iznad svih naših očekivanja, šetao je po odjelu 4-5 dana nakon operacije, prošao rehabilitaciju u Krapinskim toplicama, a danas živi kvalitetan umirovljenički život bez ikakvih tegoba (kuc-kuc o drvo), bavi se svojim vinogradom i hobijima.

Nadam se da će i kod tvojeg oca sve proći super! Drž'te se i budite pozitivni!
Puno hvala i ja se nadam da i kod mog tate sve super prođe, malo mi je lakše kad čujem pozitivne dgovore.
Astra 95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 23:20   #636
POZDRAV

evo mene opet nakon dužeg vremena , operirana sam prije godinu i pol ugradjen mi je mehanički aortalni zalistak ( i nesto cackali oko aortalnog luka ) , neki dan sam bila na trećoj kontroli kod kardiokirurga
u ZAKLJUČKU piše - uredna funkcija umjetnog aortalnog zalistka . Blaga Mitralna insuficijencija , to je sve ok , mene jako zbunjuje i stvarno molim ako mi neko može ovaj dio pojasnit
AV: dva mala paravalvularna "lek"-a;max.sistolički gradijent na ušću 19 mm,
stvarno milim da mi ovo netko pojasni , ja kao laik mislim da je to neko propuštanje koje mi je jako zbunjujuće
puno hvala unaprijed
miki11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 23:37   #637
Quote:
Mekanić kaže: Pogledaj post
Operirao sam srce, tj. aortalni srčani zalistak 27.12.2012. Ugrađen mi je umjetni, a ne biološki zalistak.
Došao sam kući i sve je ok, samo mi se čuje svaki otkucaj i to dosta glasno pa me djeca zezaju da imam sat umjesto srca (čuje se zveckanje kao otkucavanje sekundare na satu).
Događa li se to još kome?
:five pozdrav m moj mehanički zalistak i ja se družimo oko godinu i pol i rijetki su momenti kad ga ne čujem , u početku mi je jako smetalo i nism mogla spavat , moji klinci kad je potpuna tišina nevole sjedit blizu men , počela sam se nekako nosit s time , ali vadjenje krvi radi kontrole INR-a , sad pa opet me baca u komu , mislim da se na to neću nikad naučit , pozdrav
miki11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 15:38   #638
Srčana mana

Pozdrav svima!

Imam 33 godine i rođena sam sa šumom na srcu. Prvi problem sa srcem sam imala sa 17 godina kad sam imala aritmiju srca. Tek 2006. godine sam obavila prvi UZV srca, jer prijašnji doktori nisu smatrali da je potreban. Nalaz je bio dobar, te su mi rekli da mi rupica nije na opasnom mjestu. Ali, moj doktor opće prakse je u zadnje vrijeme sumnjao da nešto nije u redu svaki put kad bi me slušao stetoskopom.

U međuvremenu, u 10.mjesecu sam saznala da moram na operaciju vena. U 11.mjesecu u bolnici Dubrava sam krenula obavljati razne pretrage za operaciju. Na kraju me poslali na UZV srca jer sam imala jako stari nalaz i trebalo je imati novi, na zahtjev anesteziologa. I tako obavim ja UZV srca i otkriju mi da imam:
PERIKARD: Iza DA minimalna količina organiziranog perikardijalnog izljeva
MITRALNA VALVULA: prednji mitralni kuspis elongiran, redundatan, prolabira vj. u seg A2 uz umjerenu MR oko 2. angio stupnja, stražnji mitralni kuspis doima se rudimentarniji
MV E val. 0,70 m/s, MV A val. 0,55 m/s, MV Dt 259ms, E/A 1,29, E/e "6,2
AORTALNA VALVULA: trikuspisna, V max. 1,2 m/s
trag centralne AR
TRIKUSPIDALNA VALVULA: TR 1. angio stupnja, V max. 2,26 m/s, PPG 20,41 mmHg, RVSP oko 30mmHg
PULMONALNA VALVULA: V max. 0,79 m/s, PPG 2,51 mmHg, PV Acct 148ms

ZAKLJUČAK: Savjetujem učiniti TEE (Transezofagealna ehokardiografija), te se javiti nadležnom kardiologu.

Kardiolog mi je rekao da imam labave srčane zaliske i da moraju detaljnije pregledati srce pa da vide u kojem su točno stanju moji zalisci.

Za par dana idem na taj neugodni pregled (guranje debele sonde kroz grkljan i sve do jednjaka). Molim da mi se jave oni koji su bili na tom pregledu.

Ima li netko sa sličnom dijagnozom?

Pišite...
Malinica119 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 16:08   #639
Quote:
Malinica119 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam 33 godine i rođena sam sa šumom na srcu. Prvi problem sa srcem sam imala sa 17 godina kad sam imala aritmiju srca. Tek 2006. godine sam obavila prvi UZV srca, jer prijašnji doktori nisu smatrali da je potreban. Nalaz je bio dobar, te su mi rekli da mi rupica nije na opasnom mjestu. Ali, moj doktor opće prakse je u zadnje vrijeme sumnjao da nešto nije u redu svaki put kad bi me slušao stetoskopom.

U međuvremenu, u 10.mjesecu sam saznala da moram na operaciju vena. U 11.mjesecu u bolnici Dubrava sam krenula obavljati razne pretrage za operaciju. Na kraju me poslali na UZV srca jer sam imala jako stari nalaz i trebalo je imati novi, na zahtjev anesteziologa. I tako obavim ja UZV srca i otkriju mi da imam:
PERIKARD: Iza DA minimalna količina organiziranog perikardijalnog izljeva
MITRALNA VALVULA: prednji mitralni kuspis elongiran, redundatan, prolabira vj. u seg A2 uz umjerenu MR oko 2. angio stupnja, stražnji mitralni kuspis doima se rudimentarniji
MV E val. 0,70 m/s, MV A val. 0,55 m/s, MV Dt 259ms, E/A 1,29, E/e "6,2
AORTALNA VALVULA: trikuspisna, V max. 1,2 m/s
trag centralne AR
TRIKUSPIDALNA VALVULA: TR 1. angio stupnja, V max. 2,26 m/s, PPG 20,41 mmHg, RVSP oko 30mmHg
PULMONALNA VALVULA: V max. 0,79 m/s, PPG 2,51 mmHg, PV Acct 148ms

ZAKLJUČAK: Savjetujem učiniti TEE (Transezofagealna ehokardiografija), te se javiti nadležnom kardiologu.

Kardiolog mi je rekao da imam labave srčane zaliske i da moraju detaljnije pregledati srce pa da vide u kojem su točno stanju moji zalisci.

Za par dana idem na taj neugodni pregled (guranje debele sonde kroz grkljan i sve do jednjaka). Molim da mi se jave oni koji su bili na tom pregledu.

Ima li netko sa sličnom dijagnozom?

Pišite...
Pozdrav,evo ja sam ove godine taj pregled radila čak 2 puta.Prvi puta u dubravi drugi na rebru.Pregled je izuzetno neugodan ali da se obaviti i vrlo je učinkovit u dijagnostici jer se s njim najbolje sve vidi i onda oni znaju što i kako dalje..Sretn
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 19:00   #640
Quote:
mirjana7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo ja sam ove godine taj pregled radila čak 2 puta.Prvi puta u dubravi drugi na rebru.Pregled je izuzetno neugodan ali da se obaviti i vrlo je učinkovit u dijagnostici jer se s njim najbolje sve vidi i onda oni znaju što i kako dalje..Sretn
Hvala na odgovoru. Kako se zvao doktor koji ti je obavio taj pregled u Dubravi?
Malinica119 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.