Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2005., 23:03   #81
Quote:
Gospon Pes kaže:
Za sad mi je favorit brezovka.
Najprije ti ostro otkrese da ne mozes uvrijediti decke iz naslova, da bi dva retka nize popizdila jer ih vrijedjas.
Odnosno, ona kaze da time vrijedjas vjernike, a ja sad necu spavati od muke jer mi nije jasno kako mozes uvrijediti vjernike ako ne mozes uvrijediti one kojima vjeruju?
Nadam se da zaspala ipak nisi.
Jer ako nisi pročitaj pažljivo ...ma piše negdje u mojim postovima i to.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 23:14   #82
Quote:
Tobija kaže:
Sa svime se apsolutno slažem, draga moja. Svakome je otvoren put u nebo, od nas se manje-više traži samo pristanak i odbacivanje zla. I ako mi kršćani tvrdimo da je naš Gospodin Isus Krist jedini spasitelj, to je u smislu da će svi oni koji dospiju u Život Vječni tamo dospjeti zbog njegove spasiteljske milosti. Tko, kako, kada i koliko, nitko ne zna, samo Bog.

Samo, nisi mi baš odgovorila o Muhamedu. Nespojivo je s kršćanstvom mnogo toga što je on zapisao u svojoj knjizi.

A je li baš spojivo s onim što govoriš ti?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 23:31   #83
Quote:
brezovka kaže:
A je li baš spojivo s onim što govoriš ti?
Izbjegavaš odgovoriti jer te strah da ti netko ne bi zamjerio?

Ako vjeruješ da je Isus Krist ono što Sveto Pismo i Crkva svjedoče, a znam da vjeruješ, ne možeš imati pozitivno mišljenje o islamu i Muhamedu.

Ili koristeći "duplozofiju" (vidi Orwellovu 1984.) ipak možeš?

Što to od onog što sam napisao nije spojivo s kršćanstvom? Ponekad čovjek radi istine mora reći ono što nije ugodno čuti. Pa i iz ljubavi. Imam dojam da je upravo to ono što mi zamjeraš, da nemam ljubavi za njih?

Vidiš, jedan moj djed je porijeklom s Kupresa. Tamo sam prije rata često boravio preko ljetnih praznika i imao sam dosta prijatelja muslimana. Na faksu mi je vjerojatno najbolji prijatelj bio jedan musliman, Tunižanin. Često smo se sporili oko vjerskih pitanja (doduše, tada sam bio ateist), pa smo svejedno bili dobri. A u zadnjih nekoliko godina pogotovo nemam nikakve mržnje ili netrpeljivosti prema njima.

Shvati da je jedno ideologija, a drugo konkretni ljudi.
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 23:51   #84
Quote:
Tobija kaže:
Izbjegavaš odgovoriti jer te strah da ti netko ne bi zamjerio?

Ako vjeruješ da je Isus Krist ono što Sveto Pismo i Crkva svjedoče, a znam da vjeruješ, ne možeš imati pozitivno mišljenje o islamu i Muhamedu.

Ili koristeći "duplozofiju" (vidi Orwellovu 1984.) ipak možeš?

Što to od onog što sam napisao nije spojivo s kršćanstvom? Ponekad čovjek radi istine mora reći ono što nije ugodno čuti. Pa i iz ljubavi. Imam dojam da je upravo to ono što mi zamjeraš, da nemam ljubavi za njih?

Vidiš, jedan moj djed je porijeklom s Kupresa. Tamo sam prije rata često boravio preko ljetnih praznika i imao sam dosta prijatelja muslimana. Na faksu mi je vjerojatno najbolji prijatelj bio jedan musliman, Tunižanin. Često smo se sporili oko vjerskih pitanja (doduše, tada sam bio ateist), pa smo svejedno bili dobri. A u zadnjih nekoliko godina pogotovo nemam nikakve mržnje ili netrpeljivosti prema njima.

Shvati da je jedno ideologija, a drugo konkretni ljudi.
Kao i vajnom ti poluinteligentnom ucitelju,dakako da je i tebi uskracena ona druga dimenzija DATOSTI, Ucenice Tobija (vidi gore).

Podastires nam istu ludost zbog koje je MAJSTOR Ivan Ucenika Auroru Aureu svojedobno nazivao "pishachem po ljudima".

"Covjek je ono sto je njegova vjera", porucio mu je tada ovaj MAJSTOR.

"Covjek je ono sto je njegova ideologija", sad porucuje i tebi, Ucenice Tobija.

Evo si i ti poceo "pishati" po ljudima javnim i jasnim izrijekom.
Alal vam vera obojici.

Uceniku Slapu takodjer za njegov bogobojazni dozivljaj "Cigana".
Sto poluinteligencija napravi od ljudske pameti.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 23:58   #85
Quote:
Tobija kaže:
Izbjegavaš odgovoriti jer te strah da ti netko ne bi zamjerio?
Tobija...jedino se Božiju ljubav bojim izgubiti.
Forum...
Previše je meni godina...

Quote:
Ako vjeruješ da je Isus Krist ono što Sveto Pismo i Crkva svjedoče, a znam da vjeruješ, ne možeš imati pozitivno mišljenje o islamu i Muhamedu.
Upravo stoga.Ne učim napamet.Ništa.
Ako ljudi pozovu Boga kroz Muhameda...što ti imaš s tim.?Ako je Bog odlučio spasiti svijet kroz žrtvu Kristovu...ne odvaja On...zašto to činiš ti?
Što misliš da će do kraja vremena...svi u Krista povjerovati?Neće.I ne moraju.
Samo kad bi ta vjera u onih koji ga slijede bila jaka...malo bi ih trebalo...
Pogledaj...svoju vjeru.Jačaj u vjeri i...na kraju ćeš kroz svoju ljubav i odgovornost shvatiti da je važno da svjetiljku nosiš,ne radi drugih...već da sam svoj put najbolje vidiš.A o onima koji iza tebe možda budu išli brine Bog...ne tvoje svjetlo,mada će ga možda i koristiti.

Quote:
Ili koristeći "duplozofiju" (vidi Orwellovu 1984.) ipak možeš?

Što to od onog što sam napisao nije spojivo s kršćanstvom? Ponekad čovjek radi istine mora reći ono što nije ugodno čuti. Pa i iz ljubavi. Imam dojam da je upravo to ono što mi zamjeraš, da nemam ljubavi za njih?
Ljubavi ti nekako fali a tuđe dijeliš.

Quote:
Vidiš, jedan moj djed je porijeklom s Kupresa. Tamo sam prije rata često boravio preko ljetnih praznika i imao sam dosta prijatelja muslimana. Na faksu mi je vjerojatno najbolji prijatelj bio jedan musliman, Tunižanin. Često smo se sporili oko vjerskih pitanja (doduše, tada sam bio ateist), pa smo svejedno bili dobri. A u zadnjih nekoliko godina pogotovo nemam nikakve mržnje ili netrpeljivosti prema njima.

Shvati da je jedno ideologija, a drugo konkretni ljudi.
Kad bi ti to shvatio Tobija ...bilo bi ti isto.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:13   #86
Quote:
brezovka kaže:
Tobija...jedino se Božiju ljubav bojim izgubiti.
Forum...
Previše je meni godina...


Upravo stoga.Ne učim napamet.Ništa.
Ako ljudi pozovu Boga kroz Muhameda...što ti imaš s tim.?

Ucenice Brezovko, nepametno zboris.
Nepametno i uocavas.

Ne vidis li da se muhamedanci ne javljaju kudi li se igdje njihov Muhamed. Niti ce se javiti.

U tome je "ispravnost" ovih "poravnavanja" Ucenika Tobije.
Islam nije razvio, niti ce to moci, jednu jedinu inachicu ravnopravno priznatog sekularnog i gradjanskog suzivota.
Nema u Islamu "alternacije" do li one kur'anske.

To je najdeblja doprinos poluinteligenta Muhameda ljudskom rodu - istrebljenje drukcije mislecih u potpunosti.

Da se po kakvoj sreci Allahovoj musliman docepa nadmoci, sve bi nas posjekao. Kamen na kamenu ostao ne bi.

Zato - ne libi se, i skresi tim robotima sto im ide.
S tvoje dobrohotnosti sutra ce te inace izjesti.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:17   #87
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
...sutra ce te inace izjesti.
Pa kaj? Pravi krscani u areni pjevaju psalme, ne brane se od lavova.

__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:20   #88
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Ucenice Brezovko, nepametno zboris.
Nepametno i uocavas.

Ne vidis li da se muhamedanci ne javljaju kudi li se igdje njihov Muhamed. Niti ce se javiti.

U tome je "ispravnost" ovih "poravnavanja" Ucenika Tobije.
Islam nije razvio, niti ce to moci, jednu jedinu inachicu ravnopravno priznatog sekularnog i gradjanskog suzivota.
Nema u Islamu "alternacije" do li one kur'nske.

To je najdeblja doprinos poluinteligenta Muhameda ljudskom rodu - istrebljenje drulcije mislecih u potpunosti.

Da se po kakvoj sreci Allahovoj musliman docepa nadmoci, sve bi nas posjekao. Kamen na kamenu ne bi ostao.

Zato - ne libi se, i skresi tim robotima sto im ide.
S tvoje dobrohotnosti sutra ce te inace izjesti.
Ivane rekla sam već čega se bojim.Da ljubav Božiju ne izgubim.
Puteva naših što se tiče(a i tvog)provokatoru jedan obični jači je Bog od svake naše nepravde.
A sad laka ti bila noć Ivane...i pomoli se malo večeras...uzburkao si koješta.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:26   #89
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pa kaj? Pravi krscani u areni pjevaju psalme, ne brane se od lavova.

Za pjesmu sam ja ...za lavove ti.
To po snazi...i pameti ide.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:32   #90
Quote:
.Da ljubav Božiju ne izgubim.

jel ti možeš "izgubiti" trenutke" VJEČNOSTI kada si NAJVIŠE NAJBUDNIJE VOLJELA " ?





__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:41   #91
Quote:
brezovka kaže:
Ivane rekla sam već čega se bojim.Da ljubav Božiju ne izgubim.
Puteva naših što se tiče(a i tvog)provokatoru jedan obični jači je Bog od svake naše nepravde.
A sad laka ti bila noć Ivane...i pomoli se malo večeras...uzburkao si koješta.
Ne boj se, Ucenice Brezovko.
Ljubav Bozja se ne gubi, kad je jednom nadjes.
Niti je u toj Ljubavi vishe straha od "gubljenja".
Pabirke si dosad uzivala - zato je MAJSTOR "svasta i uzburkao".
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 00:41   #92
Quote:
soto kaže:
jel ti možeš "izgubiti" trenutke" VJEČNOSTI kada si NAJVIŠE NAJBUDNIJE VOLJELA " ?



Evo Soto da mi ne bi bilo duga u sutrašnjem danu.
Uvijek me brine sadašnjost...radi budućnosti.
Ne izgubiti sad...mada znam da kad bih se i htjela otrgnuti od Božije ljubavi...on to ne bi dao.
Već bi izmislio štogod.
A što mi prošlost i vrijedi...ako te ljubavi i danas nemam.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 01:15   #93
Quote:
brezovka kaže:
Evo Soto da mi ne bi bilo duga u sutrašnjem danu.
Uvijek me brine sadašnjost...radi budućnosti.
Ne izgubiti sad...mada znam da kad bih se i htjela otrgnuti od Božije ljubavi...on to ne bi dao.
Već bi izmislio štogod.
A što mi prošlost i vrijedi...ako te ljubavi i danas nemam.
SADAŠNJOST radi BUDUČNOSTI nije SADAŠNJOST.

SADAŠNJOST nije radi nečega ili ničega ONA JE JEDNOSTAVNO TU CIJELO VRIJEME

i nema cilja ,objekta ,usmjerenja niti ičega osim NJE.

kako bi mogla LJUBAV izgubiti kada se LJUBAV niti može niti HOČE POSJEDOVATI ??

ONA MOŽE SAMO BITI i traje koliko ONA hoče ali TRAJE VJEČNO

dok TRAJE (VJEČNOST JE U BUDNOSTI U INTENZITETU OSJEČANJA TOG SADA TE SADAŠNJOSTI KOJA SE U OSJEČANJU LJUBAVI NAJVIŠE OSJEČA )

zato nas SVE VELIKE nesretne LJUBAVI uče baš TO

da se LJUBAV NEMOŽE UOKVIRITI ;ZADRŽATI ;POSJEDOVATI;IMATI
VEČ JEDINO BITI LJUBAV


a ONDA IONAKO IMAŠ SVE

JER NE TREBAŠ NIŠTA






BREZOVKO SVAKO BIČE JE LJUBAV BOŽJA pa kako bi onda ONA mogla IGDJE NESTATI
__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO

Zadnje uređivanje soto : 17.10.2005. at 02:17.
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 01:18   #94
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Ustravljen si, Ucenice Bumbare. Je li tome kako kriva MAJSTOROVA "oholost"?

"O naslovu" ce se jos govoriti.
O "majstorovanju" ce se jos vidjeti.
O "bezumnom" ces jos chutiti.
nisam ti ja ućenik, moj je Učitelj Krist i ja drugog učitelja nemam, on je za mene staza kojom kročim ka Ocu nebeskome,
uzvisuješ se i bit češ ponižen, i ne poznaješ Oca nebeskoga onoga koji šalje Duha Svetoga, dakle neduhovan si i bezuman!
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 01:44   #95
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:


istrebljenje drukcije mislecih u potpunosti.

sve bi nas posjekao.

Kamen na kamenu ostao ne bi.

sutra ce te inace izjesti.
O ne!
Moje istinske namjere su raskrinkane!


Mmmmmm...izjesti "krivovjerne" ...can't wait.

Be afraid...be very afraid
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 02:54   #96
sve religije , pa i ove čiji su reprezentativci navedeni u naslovu temelje se na strahu. nije toliko do njih samih koliko do vjernika. vjera postoji zbog straha (nada i strah su uže povezani no što se to na prvi pogled čini). kako većina živi u strahu i od nade hvataju se i za ovakve poslanike , da bi skinuli sa sebe teret straha i održali se u nadi. i to je cijela filozofija oko bilo koje religije- vjera temeljena na strahu i grčevito držanje za nadu.
__________________
The other day, a small gnome tunnelled up from closet. His watch was of Swiss make, and I assumed him to be from Zurich, but still, one never knows. He spoke flawless Antlantean, and told me through my pineal gland that what we were doing here was a Good Thing. "The world tries to make itself out to be a very serious place, grasshopper, but We know it to be not true. Peoples is peoples. Heirarchy, pecking orders, fame, fortune -- these make mere mortals into myths in their own time. Tear down these walls (but be sure to put some different ones in their places, so as not to frighten the rubes). Add confusion to people's lives, so'n they might think from time to time. Knock those gurus offa their local maxima
terra incognita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 05:38   #97
Quote:
smjeskica kaže:
O ne!
Moje istinske namjere su raskrinkane!


Mmmmmm...izjesti "krivovjerne" ...can't wait.

Be afraid...be very afraid
Objeshenjastvo curi ne prilichi, Ucenice Smjeshkice.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 05:42   #98
Quote:
bumbar kaže:
nisam ti ja ućenik, moj je Učitelj Krist i ja drugog učitelja nemam, on je za mene staza kojom kročim ka Ocu nebeskome,
uzvisuješ se i bit češ ponižen, i ne poznaješ Oca nebeskoga onoga koji šalje Duha Svetoga, dakle neduhovan si i bezuman!
Ucenik si ti svaciji, pa i MAJSTOR' Ivanov, dokle god ijednoga uciteljem nazivas, Ucenice Bumbare.
Tvoj te poluinteligentni ucha nije znao poduciti SAMOSPOZNAJI bez ikakva ucitelja i gurkanja sa strane i "odozgo".
Nije ni sam znao sto to "pripovijeda".
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 05:44   #99
Quote:
terra incognita kaže:
sve religije , pa i ove čiji su reprezentativci navedeni u naslovu temelje se na strahu. nije toliko do njih samih koliko do vjernika. vjera postoji zbog straha (nada i strah su uže povezani no što se to na prvi pogled čini). kako većina živi u strahu i od nade hvataju se i za ovakve poslanike , da bi skinuli sa sebe teret straha i održali se u nadi. i to je cijela filozofija oko bilo koje religije- vjera temeljena na strahu i grčevito držanje za nadu.
Prvo te netko mora u STRAVU uvaliti, Ucenice Terra incognita.

O tome ti MAJSTOR Ivan zbori, pa ne navrci na svoje.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 07:58   #100
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Objeshenjastvo curi ne prilichi, Ucenice Smjeshkice.
Ali ja nisam obicna cura...ja sam sotonista sa kanibalistickim svojstvima koja ceka pogodan tren da posijece drugacije mislece sve do njihovog potpunog istrebljenja.


Brezovka- da li da te izjedem sada ili da te izjedem kasnije- pitanje je sad


Stvarno jadno...
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.