Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 19:34   #101
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Da ali to je evo kada bas "tebe" zele na Tom mjestu, jer te vec poznaju ili su te trazili. Oni tebe mole za posao, a ne ti njih, tu je glavna razlika i to se placa. Racunaj ako jke odgovorno mjesto da ce netko drugi trebati ipak ca. 6 mjeseci ili duze da zna sve sta ti vec znas u toj firmi, a mogucnost postoji da nece nikada znati i da ce mu u Probezeit dati odkaz i traziti jos jednog, Znaci svakako ce platiti 6 do 9 mjeseci. I tu smo kod svota za Koje se lako moze i traziti itd.
Mi cisto iz koncepta trazimo svim radnicima stanove ako to zele. Znaci pomazemo im tu, ali evo kauciju jos nismo platili, jer nije jos nitko pitao i ipak je taj novac povratan i stanar odgovara za stanje u stanu nakon odlazka, znaci mozda se ne vrati kauciju. Mi smo nekim platili i 1-3 mjeseca namjestene Appartmane od ca. 60m2 po ca. 1900€ mjesecno. Sve je to stvar ovisna o dogovoru i potrebi bas takve osobe.

Ja govorim o proviziji za maklera...to firme placaju. Da firme preuzmu kauciju to ni ja jos nisam cula. Jedino kaj se mozda da dogovorit je neki bezkamatni kredit od poslodavca za takve stvari. I on onda svaki mjesec zadrzi neku svotu place kao otplatu tog kredita. No, na samom pocetku u novoj firmi ne bih ni ja pitala za neki kredit. Smjestila bih se u nekoj sobi, hotelu, hostelu i u miru potrazila stan kad sjednu prve place. Sigurno je sigurno....jer u njemackoj skoro svako ima probni rok od par mjeseca. Sta ako mi u to vrijeme firma da otkaz....stan se i dalje mora placati.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 30.06.2015., 21:36   #102
Jel netko probao tražiti posao preko njemačkog zavoda za zapošljavanje?

www.arbeitsagentur.de
Gustavo is offline  
Old 01.07.2015., 12:16   #103
Idem ja danas po A 3 kod Flughafen -Kelsterbach i sviram Nježnoj u njenom cabrioletu.....ne trzaaaaa! Komad vozi....ha ha

E pa ako netko vidi ovaj i iduća 3 tjedna ovu kombinaciju na krovu piše 4224 a registracija GT-NG 4224, da gazi po A5, A3, A661 ili A66

Frankfurt, Groß Gerau, Offenbach, Hanau, Alzenau, Langenselbold, Großostheim...u jutarnjim satima od 2-10h ....onda sam to ja! I od ca 10-10:30 -21:30 na Raststätte Weiskirchen A3 u smjeru Nürnberg...neka slobodno pokuca po kabini, iako su zavjese navučene.....da popijemo koji " crnački znoj" ...svaki drugi dan ...idući tjedan utorak i četvrtak...




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 01.07.2015., 12:24   #104
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
E pa ako netko vidi ovaj i iduća 3 tjedna ovu kombinaciju na krovu piše 4224 a registracija GT-NG 4224, da gazi po A5, A3, A661 ili A66
ovo se zove ponosan i motiviran radnik....
novaugradu is offline  
Old 01.07.2015., 12:38   #105
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
ovo se zove ponosan i motiviran radnik....
Ae lipoto, moja motivacija je samo LOVAAAAA, perje, šuške, Kohle, Bimbes, ....

A moga bi u petak u tvoj kraj...mada ne usudi me se slat više ReWe Bondorf!

Doša mi onaj naš što kontrolira vozimo li po propisu ...i kaže da potpišem "Belehrung" jer obavezno na toj turi odem u 2 sata viška od dozvoljenog.....

A ja mu velim da nek tu Belehrung da disponentu....ja ne potpisujem ništa! Onda kaže napiši razlog ....i ja se nabrojao im matere na cijeli DIN A4 dispoziciji...a ovaj poslao u Geschäftsführung.... Pa su dobili po repu....i sad su ko bubice! Niti me tko zivka više niti pitaju gdje sam i što radim.....a meni " neugoooooodnooooo" moš si mislit!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 01.07.2015., 13:01   #106
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ae lipoto, moja motivacija je samo LOVAAAAA, perje, šuške, Kohle, Bimbes, ....

A moga bi u petak u tvoj kraj...mada ne usudi me se slat više ReWe Bondorf!

Doša mi onaj naš što kontrolira vozimo li po propisu ...i kaže da potpišem "Belehrung" jer obavezno na toj turi odem u 2 sata viška od dozvoljenog.....

A ja mu velim da nek tu Belehrung da disponentu....ja ne potpisujem ništa! Onda kaže napiši razlog ....i ja se nabrojao im matere na cijeli DIN A4 dispoziciji...a ovaj poslao u Geschäftsführung.... Pa su dobili po repu....i sad su ko bubice! Niti me tko zivka više niti pitaju gdje sam i što radim.....a meni " neugoooooodnooooo" moš si mislit!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
ma neka si ti motiviran makar i zbog novca (od necega se mora zivjeti....)
novaugradu is offline  
Old 01.07.2015., 15:15   #107
Ma koji Rhein Main, ja u konkurenciju tebe Actrosse. 4 tjedan na put. Nürnberg - München - Salzburg - Linz - Wien - Zürich - Basel - Freiburg - Stuttgart - Karlsruhe - Ulm - Regensburg - Darmstadt - Köln - Düsseldorf i još čeka Münster, Hannover, Hamburg. I ost! E da su samo ti gradovi nego tu sam samo uvijek 1-2 dana kao baza i neka manja mjesta, koje bi valjda i znao ali ja sam ih čak već zaboravila. Glupo je kada se zbog 1 termina vraćaš itd. Ali za sada veoma uspješan "road Show " aquirirala veći broj "partnera" nego sam mislila. A nije Cabrio od šefa nažalost samo moj škoda superb combi, ali zato pun Gepäck jer evo vidiš kako ide tura, nema vrimena za pranje ili Reinigung. Prekjučer sam ostala 2 dana u okolici Köln a pa sam konačno oprala nešto i dala nešto u Reinigung.

Ali moram znaci kupiti helikopter da vidim na krovu broj ili?
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 01.07.2015., 17:33   #108
Quote:
Actros1841 kaže:
Frankfurt, Groß Gerau, Offenbach, Hanau, Alzenau, Langenselbold, Großostheim...u jutarnjim satima od 2-10h ....onda sam to ja! I od ca 10-10:30 -21:30 na Raststätte Weiskirchen A3 u smjeru Nürnberg...neka slobodno pokuca po kabini, iako su zavjese navučene.....da popijemo koji " crnački znoj" ...svaki drugi dan ...idući tjedan utorak i četvrtak...
A ja jucer prosao pored Weiskirchena u pravcu Aschaffenburga oko 14:00, da sam znao mogao sam svratit.

A stalno sam u pokretu po A3, A5, A66, A661, posalji neki broj u inbox ako si za kavu ili nesto drugo.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 01.07.2015., 18:25   #109
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ma koji Rhein Main, ja u konkurenciju tebe Actrosse. 4 tjedan na put. Nürnberg - München - Salzburg - Linz - Wien - Zürich - Basel - Freiburg - Stuttgart - Karlsruhe - Ulm - Regensburg - Darmstadt - Köln - Düsseldorf i još čeka Münster, Hannover, Hamburg. I ost! E da su samo ti gradovi nego tu sam samo uvijek 1-2 dana kao baza i neka manja mjesta, koje bi valjda i znao ali ja sam ih čak već zaboravila. Glupo je kada se zbog 1 termina vraćaš itd. Ali za sada veoma uspješan "road Show " aquirirala veći broj "partnera" nego sam mislila. A nije Cabrio od šefa nažalost samo moj škoda superb combi, ali zato pun Gepäck jer evo vidiš kako ide tura, nema vrimena za pranje ili Reinigung. Prekjučer sam ostala 2 dana u okolici Köln a pa sam konačno oprala nešto i dala nešto u Reinigung.

Ali moram znaci kupiti helikopter da vidim na krovu broj ili?
Ne moraš kupit helikopter....sa strane je iznad prozora na obje strane ....
E vidiš a ja stalno na relaciji od doma dolje po A45 i onda GG ...FFM ....u Weiskirchen onda zakonskih 11 sati odmora...navečer u VION po meso za Krefeld i Bottrop...što znači po A3 vučem pored Flughafena na Limburg...Montabaur ...Koeln....

Ako si vikend negdje gore u kraju javi se da odemo u neki naš restić na domaću spizzu!


Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
A ja jucer prosao pored Weiskirchena u pravcu Aschaffenburga oko 14:00, da sam znao mogao sam svratit.

A stalno sam u pokretu po A3, A5, A66, A661, posalji neki broj u inbox ako si za kavu ili nesto drugo.
A to ti je kod mene znaš ono " dugi i kratki tjedan" pa sam ovaj tjedan bio pon, danas i petak ( ali petak zna odstupat) tu u kraju....drugi tjedan sam tek u utorak i četvrtak....onda treći tjedan pon, sri, pet....jedan dan dolje drugi nazad doma....jer petkom nema iz Grosostheima povrat za nazad....onda obično da Bondorf ili Globus Bingen, pa tovarim u Nagel u GG....uglavnom uvijek radim odmor od ca 10-21h na Weiskirchen...jer u 22 imam utovar u Grosostheim....a onda tempomat na 85km/h i za Krefeld! Noćna ptica ha ha ha! Tura je uglavnom od doma zbirni za Nagel u GG....onda u Brandenburg u Frankfurtu....i eventualno dalje za Aldi Langenselbold ili Lidl Alzenau.....ponedeljkom obično do Turčina u Offenbach kod MB Niederlassung...i onda nemrem da ne posjetim Gabicu na Weiskirchen ha ha ha....
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 01.07.2015. at 18:40.
Actros1841 is offline  
Old 01.07.2015., 23:53   #110
Za vikend bi trebala biti u HH i radni je. Iman Toga posla toliko da moram sve srediti. Bila planirana 3 tjedna. sada sam vec u 4. jer nonstop dolaze nove Termine i bogu hvala preporucu jedne musterije drugima to. Tako da cu valjda nakon 2-3 tjedna Doma opet na novi "road Show".
Muzu ne smeta sada, jer je isto sretan da moze malo odmarati na Copa America.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 02.07.2015., 13:43   #111
A evo kao što sam i mislio....umjesto za GG ili FFM, noćas za Saarbrücken, tj Völklingen...nisam bio tamo ima stoljeće!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 04.07.2015., 01:55   #112
Dobra vecer, ima li koga ovdje na forumu tko zivi u Wiesbadenu ili okolici?
Nataraja is offline  
Old 04.07.2015., 16:26   #113
Je li Frankfurt dovoljno bliska okolica?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 04.07.2015., 22:12   #114
pa sad,nisam bas sigurna. ustvari me zanima gdje bi mogla ici na tecaj njemackog po povoljnijoj cijeni? ima li hrvatsko drustvo ili hrvatska katolicka crkva kakve tecajeve? U Frankfurtu sam gledala u Goethe Institutu i za nepuna dva mjeseca je cijena 825 eura a ovdje u Wiesbadenu tecaj traje 3 mj.po 400 eura/ mj.sto mi je u ovom trenutku puno za dati
Nataraja is offline  
Old 04.07.2015., 22:24   #115
Quote:
Nataraja kaže: Pogledaj post
pa sad,nisam bas sigurna. ustvari me zanima gdje bi mogla ici na tecaj njemackog po povoljnijoj cijeni? ima li hrvatsko drustvo ili hrvatska katolicka crkva kakve tecajeve? U Frankfurtu sam gledala u Goethe Institutu i za nepuna dva mjeseca je cijena 825 eura a ovdje u Wiesbadenu tecaj traje 3 mj.po 400 eura/ mj.sto mi je u ovom trenutku puno za dati
http://www.vhs-wiesbaden.de mozda ovo pomogne
__________________
Ne postoje problemi, samo riješenja koja treba pronaći. Nikad ne znaš kada ćeš koga trebati. Svaki čovjek je nečije dijete.
ankaimarko2 is offline  
Old 05.07.2015., 02:41   #116
Quote:
ankaimarko2 kaže: Pogledaj post
http://www.vhs-wiesbaden.de mozda ovo pomogne
ako je ovo cijena za obadva mjeseca, placam kavu,pice,sta god
Najljepse se zahvaljujem !!
Nataraja is offline  
Old 05.07.2015., 10:25   #117
Odi u vhs ucit jezik, u goethe polagat ako moras ili zelis. Mozes i u tlc (jeftinije i lakse), al neki poslodavci ga ne priznaju na prvu.
S tim da ako ides polagat b2 i vise, tesko ces samo s nekim tecajem polozit goethe testove, morat ces vise privatno pricat i slusat njemacki, pa kroz koji mjesec, godinu dodjes do nekog od tih nivoa, pa testovi budu formalnost
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 05.07.2015., 14:09   #118
super,budem malo pronjuskala,puno hvala
vec sam mislila da za mene nema buducnosti,makar sad vec nakon nepuna 2 mj. zivota ovdje pomalo vec kuzim nesto. Nemam nikoga osim muza koji radi po cijele dane,tako da sam prisiljena na njemacki
Nataraja is offline  
Old 05.07.2015., 15:25   #119
za te kurseve imate pravo uzet kao poticaj ili što već-- znači pošto dolazite iz eu,njemačka vam plača jedan dio mislim da morate platit 30 posto cijene
D.I is offline  
Old 06.07.2015., 14:49   #120
U VHS imate integracijske tecajeve 120€ mj. i mislim da ako ste redoviti, znaci vise od 80% dio uplacenog novca se vraca. Imate i klasicne tecajeve koji su skuplji, 10€ po danu i naravno prije dobijete mjesto.

Prvo pisete test tako da odrede koji ste stupanj i onda dogovarate termine. Mislim da je VHS najeftinji i stvano ih ima svugdje i ponuda tecaja im je takocer siroka.
plavidupin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.