Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 14:27   #1981
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mozes ga u perilicu ubaciti ili uzeti cetkicu za zube pa njom ribati unutrasnjost. Koju si velicinu uzela? Treba biti ta rupa manja, da se vise izmori dok dodje do nagrade a da tvoje ruke ne stradavaju.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Budem s cetkicom probala uzela sam onaj od 13 do 30kg... taman za njega. On sad ima, po mojoj procjeni, nekakvih 10-12kg.
Eee Anglesss, da te nema trebalo bi te izmislit hvala ti na savjetima :klap: nadam se da ce i dalje voljeti kongu i da ce moje tijelo i odjeca biti postedjeni
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:18   #1982
Nece biti postedjeni ali ce biti rjedje napadani.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:02   #1983
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Nece biti postedjeni ali ce biti rjedje napadani.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Pametnom dosta
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:06   #1984
Vodila sam malca na druzenje kod legice, ona ima odraslog pekinezera. Igrali su se jedno 15ak minuta, vijali... ma ono super... malo primirje... ja cucim, malac sjedi medju nogama i grlim ga desnom rukom oko vrata. Odjednom se pocni njusit opet i ja odjednom vidim krv na svojoj ruci... obrisem... mislim ugrizao me opet u igri... nema rane na meni... sok, nevjerica... malac krvari iz desnog obraza... krv kapka po parketu... ja u plac... i dalje ne vjerujem. Vlada tisina... nije dao nijedan znak da ga je pekinezer ugrizao (i dalje vjerujem da je bilo u igri). Odmah ga stavljam u kadu... brisem krv... tresu mi se ruke... mali kopa po kadi, valja se... ne pokazuje nikakve znakove bola. Dolazimo kuci, cistim ga sa fizioloskom i donekle bolje vidim ugriz. I dalje ne reagira na dodir. Danas se skoro nista ne vidi ali ja sam u totalnom soku... em zbog dogadjaja, em jer malac nije jedan jedini zvuk ispustio ni u jednom trenu. Da li da protumacim to kao da ga ne boli? Prestrasno se osjecam... i dalje se tresem... peki je zdrav i cijepljen kucni pas. Nisu djelovali agresivno ali su bili jako zaigrani. Ufffff maleni moj... pa umrijet cu. Jos ga i zubeki muce... zadnjih par dana ne moze mirno spavati... legne pa cvili... pa hoda po kuci... a i vruce je... samo da sto prije sve prodje jer ce mi srceko ekspodirati.
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:10   #1985
Vjerojatno ga je okrnzuo u igri. Nemoj paničariti, pas ti nije nikako reagirao (ni zacviljio, niti se očito udaljio od pekija, niš). Jel u pitanju baš ugriz?

Zna se dogoditi i kod odraslih pasa da se začehnu u igri.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:13   #1986
Beze, to ti je normalno, malo ga je zakacio zubom u igri. Mog Yukicu je tako jednom prilikom mali NjO isto zakacio u igri, pa je ispod oka imao ranu koja je nakon tjedan dana zarasla. Ja ti za takve situacije koristim jod, volim kad se mali bijeli zazuti.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:18   #1987
Ako i kad se dogodi pravi napad, vjeruj mi da se ne budeš onda pitala kad se i jel dogodilo i jel malca boli. Bellu je s tri mjeseca baš napao i ugrizao hrt i iako sam htjela ostati hladne glave da ne prenosim strah na nju, sirota se toliko prepala da je počela vrištati i sakrila se iza mene.

Sve ovo u igri ti nije niš posebno. Nemoj paničariti bez veze. Zna biti i puno krvi na dlanu nekog psa jer tipa zub otpadne (štencu).

Želim ti da nikad ne doživiš napad, nama je toga bilo i previše.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:46   #1988
Cure hvala vam. Sweet, zao mi je sto to moras prozivljavati. Nadam se da necu dozivljavati previse ovakvih situacija jer se stvarno neznam nositi s njima vise ga je oderao nego ugrizao... nadam se da ce zubeki van uskoro jer ga jako muci to... legne i pocne cviliti, ne moze se smiriti nikako... to zna trajati po dva sata... ali nisam prijetila da mu se zubeki klimaju... ipak, imam osjecaj da bi mogli uskoro.
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:50   #1989
Naučit ćeš s vremenom. Prvi pas, tvoja beba, zaštitnički si nastrojena, ne očekuješ krv ni "ugriz". Sve mi je to jasno, samo gledaj to ovako. TI si skrbnik tom psu i odgovorna za njega. Skuliraj se zbog psa, ne zbog sebe jer stres i strah prenosiš psu! Nije jednostavan način, ali naučiš s vremenom. Bit će lakše jednog dana, samo polako i smireno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:45   #1990
Beze, kao sto su ti vec rekli, to je normalno i bit će takvih situacija... Kupi u apoteci prah Tyrosur, ima ista svojstva kao Bivacin, dezinficira, pokrije ranu i pomaže bržem zarastanju. Za ljude je i za životinje. Stvarno pomaže kod rana.

Nama se pred par godina na izletu s frendicama i njihovom pesicom, frendicom od našeg, dogodilo iznimno iskustvo. Naši su bili na lajnama, ležali u travi uz jezero, mi na dekici, uživancija uz Mrežnicu, Odjednom je doletio neki mini pas, počeo nekaj provocirati ove naše, kovitlac, moj brani pesicu od frendice, ova mog, mali grize...

Uletili, razdvojili ih, kad moj cvili i curi mu krv iz gubice. Moj dečko mu otvorio usta, kad ono, zub (donji očnjak) izvaljen, nije izbijen, nego pomaknut. Srećom da je ovaj moj bio priseban i vratio mu zub na mjesto. Ovaj zacvilio i mir. Malo mu posipali Tyrosura i sve ok. Vjerojatno je zagrizao bio u metalnu ogrlicu nekog od ova dva psa. Bili poslije kod veta, sve ok zaraslo kao da se niš nije ni dogodilo.

rock_lady, vidi se kak uživa ljepotanović
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 17:49   #1991
Rock_lady, neka ljepotusko nabaci kupanjac i za nas koji se brckamo na balkonu. More je ipak more

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:51   #1992
Cure hvala vam :*
Rana je nestala odmah dan poslije, ispirali smo sa fizioloskom i spricali antiseptikom... uvijek mi se cinilo da su mali psi skloniji "napadanju"... vjerovatno sam i ja kod frendice pretjerala sa reakcijom... ali nisam mogla ni zamisliti da bi netko mogao raskrvariti moju bebicu bitno da je sve ok. Jako je znatizeljan, voli papati bube i ganjati sve sto se krece jucer je stao na pcelu, malo nogica otekla ali dobro je sada. Ma... njuskica mala
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 09:08   #1993
Posto je admin izbrisao one 4 prethodne (ispricavam se na velikom broju) sad stavljam samo jednu

__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:41   #1994
bok imam još jedno pitanje mom je haskiju sada otprilike 3 mjeseca ii cini mi se da mu je pocela ispadati dlaka ( valjda ona gusta pod dlaka) pa me zanima kako je to najbolje iskcetkavati i cime i kako vi to radite
gunnerst is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:13   #1995
Treba ti ovo:


Ovi pinovi na češlju se rotiraju da manje čupaju psa, makar iovako nebi trebali jer su dosta rijetki kako je.

Ja sam sa svojim polarcem probao valjda sve vrste četki jer ovakve nije bilo nigdje za kupiti (a nikako naručit s neta), dok nisam nedavno naletio u dućanu i mogu reći da sam se s ovime preporodio.

Za neka područja (glava, unutarnji dio nogu, rep...) i dalje treba obična četka, nešto tipa ovog:
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 00:52   #1996
Steneca dlaka u pravilu ispada tek sa 6-7 mjeseci starosti psa, ne prije. Do tad pas drzi stenecu dlaku. To tad ga secljaj obicnim cesljem sa zubcima, iglicam, kao druga na slikici sta ti je postavio kolega forumas. Tek kad pocne zapravo ispadati dlaka koristi grablje stenci u dobi od 3 mjeseca se ne bi smjeli jos linjati...iako nije pravilo, al praksa govori drukcije, drze dlaku do 6-7 mjeseci
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 07:50   #1997
Gunnerst, ja sam kupila ovu cetku sto je gus stavio na drugoj slici. Samo iz razloga da se malac privikne na taj osjecaj... u planu nam je kupiti furminator ali... neki se kunu u njega, a neki kazu da nije dobar jer cupa dlaku. Rock lady je isto bila pisala o tome... mislim da cu svakako probati furmija kada bude vrijeme, ali i ove metalne grabljice su mi zanimljive... neznam koliko one mogu izvuci dlake...
Moj malac je uskoro 4 mjeseca i ne linja se bas, iako imam dlaka po odjeci i posteljini to je vrlo mala kolicina... cetku ne prihvaca bas najbolje, zeli se igrati s njom i gristi je... tako da ga pokusavam uhvatiti u smirenoj fazi kad je pred spavanje ili se izlezava na svojoj lezaljci.

Edit: ja izvucem s obicnom cetkom (slika 2) poprilicno dlaka za tako malog psica, recimo bude prekrivena cijela ona metalna strana cetke... ne radimo to cesto i vise je zabave i navike radi nego sto je potreba trenutno. Ali mora se naviknuti jer cemo se u buducnosti jaaaaako puno cetkati
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 11:54   #1998
nikako furminator.
Furminator nikako nije za pse meke dlake, a haskiji su psi meke dlake i jos mekse podlake. ok je za terijere, al polarce ni pod razno.
evo vam video kako se sibirski haski ureduje, ceslja itd https://www.youtube.com/watch?v=U4_Xk1xuwP8
...pa tko ima volje neka pogleda, ova zena drzi jednu od najpoznatijih i najstarijih uzgajivacnica haskija (ili je bar drzala jer su bila dva vlasnika) http://www.kristarisiberians.com/

Dakle Furmi ni pod razno na sibirca bacate novce
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 13:11   #1999
Dobro kaže rock lady, ne uzimajte furminator. Iz osobnog iskustva govorim. A ako ništa drugo, pogledajte kako izgleda njezin pas, valjda zna žena stvar ili dvije o uređivanju sibiraca.
Čak i onaj najskuplji furminator L koji ima najdužu "britvicu" ne može doći do poddlake, a ujedno je i najširi pa nije baš nešto za korištenje. Istina je da čupa dlaku, što je neugodno za psa. Istina je da ako niste oprezni možete porezati psa ili iziritirati kožu na mjestima gdje je manje dlake (prepone zadnjih nogu). No najveći je problem što "reže" dlaku, tako da nakon nekog vremena naočigled pas ima područja sa više i manje gornjeg sloja dlake, dakle svijesno mu narušavate izgled (a i prirodnu zaštitu). To sve ne znači da stvar nije dobra za druge pasmine, koje imaju drugačiji tip dlake.

Za ove grablje sam i ja bio skeptičan sve dok nisam prvi put potegnuo po psu, sve mi je bilo jasno.
Mene su učili češljati ga u kontra smjeru od kojeg dlaka rase, dakle od repa prema glavi i onda vraćaš. Ako misliš da je puno dlake kad ti se nakupi na dnu četke, mogu reći da sam imao periode kada bi dlakom napunio pola one 15 litarske kante "jupolke" za bojanje zidova. No dlaki treba vremena i par sezona da se stabilizira, poslije je malo lakše.

Za gunnera je malo čudno da mu se pas već sada linja, ali s obzirom da živi u toplijim krajevima i kakve su temperature, možda je to razlog. A možda je počela malo ispadat dlaka pa se čini jako puno.
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 13:23   #2000
Quote:
gus fring kaže: Pogledaj post
Za gunnera je malo čudno da mu se pas već sada linja, ali s obzirom da živi u toplijim krajevima i kakve su temperature, možda je to razlog. A možda je počela malo ispadat dlaka pa se čini jako puno.
Ja isto mislim da je kod njegovog psa u pitanju ono uobičajeno linjanje, a pošto ne zna, misli da je puno.
Ja se sjećam da sam malcu počela skupljati dlaku od prvog češljanja i nakon više od pol godine napunila vrećicu, pa sam bila wow, oduševljena.
Sada toliko napunim prilikom svakog češljanja, svakih tjedan dana, naročito za vrijeme sezone.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.