Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 14:48   #41
Ne moram nista da citam da bih to znala.
Vera i molitva su nam izmedju ostalog i dati da ih koristimo kao spasnonosna i izleciva sredstva.
Ja licno, cesto sebi pomognem na taj nacin.
Ali samo onda kad verujem da ce da me molitva izleci ona me i leci. Ako sam sumnjicava, nista od toga.

Evo primera koji ja koristim.Kad me boli stomak, stavljam znak krsta na njega vise puta, i to radim nekih minut dva. Obicno bolovi pocnu da prestaju, a ako ne prestanu u potpunosti onda se smanje. A kad su jaci bolovi u pitanju, i prekrstavanje ne uspe da ih potpuno eliminise, onda je veoma delotvorna molitva "Bogorodice djevo" (u katolickoj verziji "Zdravo Marija")
Nema tog bola koji ta molitva kod mene nije oterala
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:51   #42
Re: Vjera i molitva ozdravljuju

Quote:
novamama kaže:
Dokazani fenomen, da krscanska vjera i molitva ozdravljuju
a čemu ovo "kršćanska"... misliš da samo kršćani imaju tu privilegiju?
čuj, vjera u dubini čovjeka stvara životnu energiju... to ozdravljuje, taj optimizam života, želja da se BUDE... to budi u čovjeku snagu za ozdravljenjem... a vjera je u svakom slučaju ta koja to može probuditi... dakle - onda ništa čudno nije da vjera ozdravljuje.
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:53   #43
Tacno tako, ne bih se nikako slozila da samo hriscanska vera leci. Jer vera dolazi iz mene, MOJA vera me leci.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:11   #44
Quote:
Minam kaže:
Tacno tako, ne bih se nikako slozila da samo hriscanska vera leci. Jer vera dolazi iz mene, MOJA vera me leci.
Ja ipak mislim da je Bog taj koji ozdravlja.
Revolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:16   #45
Bog ozdravlja mene, zasto sto verujem u njega. To sam mislila.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:18   #46
Quote:
Minam kaže:
Bog ozdravlja mene, zasto sto verujem u njega. To sam mislila.
Tako već da.
Revolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:19   #47
Ne bih rekao da Bog liječi- jer bi sustav liječenja(tj. izbor izlječenih) onda bio u najmanju ruku nepravedan.
vjera po mom mišljenju djeluje sugestivno i u tom smislu moguća su izlječenja-pretpostavljam da djeluje slično(samo slično) efektu placeba i u istom rangu kao i volja.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:19   #48
A ti si tu da procenis da li ja nesto dobro radim ili ne?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:48   #49
Quote:
Minam kaže:
A ti si tu da procenis da li ja nesto dobro radim ili ne?
Ako je pitanje upućeno meni onda DA
Revolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:51   #50
A sto onda i sam ne das odgovor na temu?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:59   #51
Quote:
Minam kaže:
A sto onda i sam ne das odgovor na temu?
Zato jer su dosadašnji odgovori dovoljni što se mene osobno tiće.
Mogu samo ponavljati rečeno a to nema smisla.
Još mi se nije dogodilo nijedno čudo te vrste pa da ga mogu podastrijeti svekolikom čitateljstvu ovoga podforuma.

A i ako puno pišem trošim puno tinte.
Revolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:53   #52
Ali si tu naravno da ispravis, i opomenes na sve ono sto se ne poklapa bas 100% sa tvojim misljenjem?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 14:14   #53
Quote:
danaye kaže:
Ne bih rekao da Bog liječi- jer bi sustav liječenja(tj. izbor izlječenih) onda bio u najmanju ruku nepravedan.
vjera po mom mišljenju djeluje sugestivno i u tom smislu moguća su izlječenja-pretpostavljam da djeluje slično(samo slično) efektu placeba i u istom rangu kao i volja.
zašto bi saj sustav bio nepravedan? zbunj-zbunj!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 14:34   #54
Cini mi se, procitala sam u Bibliji, moram da nadjem, kako pise da su nam post i molitva dati kao sredstva za ozdravljenje, i da treba da ih koristimo...a ako covek nije u mogucnosti sam da se moli, da se drugi mole za njega.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 12:48   #55
Quote:
Minam kaže:
Tacno tako, ne bih se nikako slozila da samo hriscanska vera leci. Jer vera dolazi iz mene, MOJA vera me leci.
Lijeci li vjera ili Bog? Cudesna izlijecenja su dozivjeli i nevjernici.
Ponekad su se bas nakon tog ozdravljenja preobratili ili obratili na neku vjeru.

U clanku iz linka u uvodnom postu spominje se i o.Manjackal.
Osobno sam cula price o cudesnim - nazovimo ih - ozdravljenjima, radilo se o trenutnom rjesenju nekog (manjeg) zdravstvenog problema. Na zalost, znam i za nekog tko je jos uvijek u kontaktu s njim (pismenom) i tko silno zeli da ga vjera, Bog ili o.Manjackal ozdravi, ali - ne ide.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 13:19   #56
Quote:
Blaise kaže:
Lijeci li vjera ili Bog? Cudesna izlijecenja su dozivjeli i nevjernici.
Ponekad su se bas nakon tog ozdravljenja preobratili ili obratili na neku vjeru.

U clanku iz linka u uvodnom postu spominje se i o.Manjackal.
Osobno sam cula price o cudesnim - nazovimo ih - ozdravljenjima, radilo se o trenutnom rjesenju nekog (manjeg) zdravstvenog problema. Na zalost, znam i za nekog tko je jos uvijek u kontaktu s njim (pismenom) i tko silno zeli da ga vjera, Bog ili o.Manjackal ozdravi, ali - ne ide.
Svaka cast Manjackalu i njegovoj vjeri al po dosta toga sto sam cuo i procito oko njega, posebno kad se radi o drugim religijama, prilican je neinformirani dilkos. A vjrujem da se izljecenja dogadjaju svugdje gdje se veci broj ljudi okupi pa ih neko zapali u vjerskom smislu i tako to.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 14:12   #57
Quote:
danaye kaže:
Ne bih rekao da Bog liječi- jer bi sustav liječenja(tj. izbor izlječenih) onda bio u najmanju ruku nepravedan.
vjera po mom mišljenju djeluje sugestivno i u tom smislu moguća su izlječenja-pretpostavljam da djeluje slično(samo slično) efektu placeba i u istom rangu kao i volja.
Nije placebo efekt.
Dokazano je da kad se moli za ljude koji ne znaju da se za njih moli, ti ljudi brže ozdravljuju. Dakle, oni niti znaju da se moli za njih, niti sami mole, niti moraju biti vjernici. U svim slučajevima brže ozdravljuju ako se za njih moli.
Mislim da se radi o prijenosu 'energije ljubavi' slčno kao u npr. reikiju.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 17:29   #58
OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

MOLITVA ZA ŽIDOVE


"SVEMOĆNI I VJEČNI BOŽE, TI KOJI NE ODBIJAŠ SVOJE MILOSTI ČAK NI BEZVJERNIM ŽIDOVIMA, ČUJ MOLITVE KOJE UPUĆUJEMO ZBOG SLJEPOĆE TOGA NARODA, DA UZMOGNE SPOZNATI SVJETLO TVOJE ISTINE, KOJA JE U KRISTU ISUSU, I DA SE IZBAVI IZ SVOJE TMINE, PO ISTOM KRISTU, GOSPODINU NAŠEMU, AMEN."


Zašto je ova molitva IZBAČENA iz moljenja svakodnevnog...? I to poslije drugog VATIKANSKOG KONCILA?

a. Židovi se u međuvremenu "obratili"?

b. Židovi se u međuvremenu u Kuriju i Crkvu uvukli?


Hvala za vaše 'pametne' komentare'.

Nadam se da se javi i koji predstavnik crkve da nama "neukima 'objasni'!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 17:36   #59
Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
I.L kaže:
MOLITVA ZA ŽIDOVE


"SVEMOĆNI I VJEČNI BOŽE, TI KOJI NE ODBIJAŠ SVOJE MILOSTI ČAK NI BEZVJERNIM ŽIDOVIMA, ČUJ MOLITVE KOJE UPUĆUJEMO ZBOG SLJEPOĆE TOGA NARODA, DA UZMOGNE SPOZNATI SVJETLO TVOJE ISTINE, KOJA JE U KRISTU ISUSU, I DA SE IZBAVI IZ SVOJE TMINE, PO ISTOM KRISTU, GOSPODINU NAŠEMU, AMEN."


Zašto je ova molitva IZBAČENA iz moljenja svakodnevnog...? I to poslije drugog VATIKANSKOG KONCILA?

a. Židovi se u međuvremenu "obratili"?

b. Židovi se u međuvremenu u Kuriju i Crkvu uvukli?


Hvala za vaše 'pametne' komentare'.

Nadam se da se javi i koji predstavnik crkve da nama "neukima 'objasni'!
Pa di si care! Nije te bilo vec tjedan dana pa sam se zabrinuo. Ali vidim da si neumorno trazio crne tajne masonskokomunisticke rimokatolicke krv pijem crkve!
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 17:46   #60
Cool Re: Re: OTKRIĆE!! Molitva rimske crkve za Židove!

Quote:
Slartibartfast kaže:
Pa di si care! Nije te bilo vec tjedan dana pa sam se zabrinuo. Ali vidim da si neumorno trazio crne tajne masonskokomunisticke rimokatolicke krv pijem crkve!
Je li to sav tvoj komentar evolucionisto... iluzionisto?

Stvarno si mega "intelektualna" veličina! Oprosti što te ovaj 'upis' probudio iz... sna. Nastavi spavati!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.