Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2003., 19:22   #1
Perilica i sušilica rublja - 2 u 1

Volio bih kupiti perilicu rublja koja u sebi ujedno ima i susilicu. Koga god sam pitao, savjetuje mi da kupim uredjaje odvojeno (nazalost, nije opcija) ili da pitam nekog tko ju ima. Nazalost, u RL nikoga nisam uspio pronaci.

Bio bih jako zahvalan za svaki komentar.
Hvala!
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 20:03   #2
Ja sam imala slicnu situaciju jer sam htjela provjeriti kako to radi kad su mi roditelji mjenjali perilicu (pa sam mislila da je bolje da si uzmu perilicu sa susilicom). Dobila sam iste odgvore kao i ti - da je bolje kad su uredjaji odvojeni (i to od ljudi koji imaju doma perilicu-susilicu odjednom). Naime, problem je u tome sto susilica susi maksimalno polovicu onoga sto se opralo (otprilike), a i neke stvari ne osusi bas najbolje (recimo rubovi hlaca ili trenirki ostanu mokri). Jedna cura koja ju ima ju je u nesto vise od pola godine upotrijebila - jednom

Vjerujem da je to super rjesenje ako bas nemas nigdje za susiti rublje (susiona, prostor u stanu, balkon i sl.). Ili ako je vrijeme vani toliko vlazno da se roba ne bi nikad osusila.

Uglavnom, moji je nisu uzeli, brze im je robu posusiti u stanu ili na balkonu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 23:00   #3
danas vec postoje neki proizvodjaci koji nude perilicu-sušilicu koja može osušiti 4kg.

staviš nešto manje da se pere i u istom programu tu količinu posušiš!Sad koliko je to kvalitetno osušeno ne znam ali ako je mokro samo po rubovima meni ne bi smetalo ako je to uvijet.


mozes uzeti perilicu sa malo jacom centrifugom(800<).
S takvom perilicom moje rublje je uglavnom suho vec drugi dan.
Ttnobt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 13:45   #4
Re: perilica sa susilicom

Quote:
Pallas kaže:
Volio bih kupiti perilicu rublja koja u sebi ujedno ima i susilicu. Koga god sam pitao, savjetuje mi da kupim uredjaje odvojeno (nazalost, nije opcija) ili da pitam nekog tko ju ima. Nazalost, u RL nikoga nisam uspio pronaci.

Bio bih jako zahvalan za svaki komentar.
Hvala!
Imam perilicu-susilicu u jednom komadu i, moram priznati, za mene je to bio baceni novac (samo perilica kosta duplo jeftinije). Zasto? Zato sto uopce ne susim rublje susilicom. Razlog je: ono je toliko zguzvano nakon susenja da se gotovo ne daa izglacati. Ovako, nakon pranja i centrifugiranja, dobro ga protresem i objesim na vjesalice po kupaoni, uz centralno, suho je za pol dana. Dobro, dobro, moguci su i neki trikovi, primjerice, osusiti ga na pola... susiti samo ono sto se ne pegla... itd. Dodatni problem - treba paziti kakvog je sastava tkanina da se ne skuri itd. itd.

Tko voli tehnicke igracke (ja volim!) vise ce profitirati ako za 2-3 ticuce kuna kupi sebi neko drugo kucno veselje. Ako taj ima novaca i "lova nije vazna" - svaka cast, samo naprijed. I - jos jedna sitnica... odvojena susilica (iako ju obicno popnu NA perilicu) ipak zauzima dodatni prostor. Pozdrav.
__________________
Zelim vam ugodne trenutke
Tea_Jelinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 13:49   #5
Imam jednaka iskustva kao Tea - kupila sam Candy perilicu/sušilicu i sušilicu nakon nekoliko pokušaja uopće više ne koristim - rublje je užasno zgužvano, 'bijeli veš' je nekako krt nakon sušenja, a imam osjećaj i da se veš u sušilici jako uništava. Jednom sam si kupila novu pidžamu i stavila je u sušilicu jer sam je htjela uzeti na put - i potpuno se stisnula u sušilici.

O onome o čemu pričaju ljudi koji imaju zasebne sušilice - da veš uopće ne treba peglati nakon sušenja nema niti govora.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 16:42   #6
Svima najljepsa hvala na odgovorima!

Da, naime, i ja sam se polakomio za tim sto rublje nakon susilice (probao miljno puta; naravno, u odvojenom izdanju) ne treba peglati.

U trgovini su mi naveli mogucnost da jedan stroj stavim na drugi, ali mi se ideja nikako ne svidja.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 20:47   #7
Bok!

Nažalost ta kombinacija je kompromis. Ja imam ariston perilicu/sušilicu. Za bijeli veš je ok (ne smije se staviti previše veša inače se jače zgužva) i za to je koristim stalno, a tamni me frka staviti unutra jer zagrijava na jako visoke temperature pa da ne ostanem bez svojih krpica
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:57   #8
Quote:
Pallas kaže:
Svima najljepsa hvala na odgovorima!

Da, naime, i ja sam se polakomio za tim sto rublje nakon susilice (probao miljno puta; naravno, u odvojenom izdanju) ne treba peglati.

U trgovini su mi naveli mogucnost da jedan stroj stavim na drugi, ali mi se ideja nikako ne svidja.
ja imam Zanussi Turbodry... i perilicu i sušilicu zajedno .. sušilicu zimi koristim jako često i meni je sasvim OK.. malo ti treba dok skužiš na koliko namjestiti sušilicu da robu ne presuši, ali stvarno nemam nikakvih zamjerki...
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 03:39   #9
Imala sam Candy neko vrijeme. Jako lose . Ili peres napola praznu masinu, pa se to nekako osusi, ili moras izvaditi pola, pa susiti svaku polovicu posebno , a ves zguzvan...ma uzas.

Znala sam koristiti kad je bilo nesto hitno ili lose vrijeme pa znas da se nece vani 3 dana osusiti; znala sam i malo prosusiti ves, pa ga onda izvaditi i objesiti, ali to nije poanta susilice.

Ne znam kolika je razlika u cijeni izmedju perilice i perilice sa susilicom. Ako nije velika, moze se uzeti za tako neke slucajeve, ali kao neko stalno rijesenje... ne bas.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 03:42   #10
I jos bih dodala, da ne vidim zasto ne bi stavio susilicu na perilicu. To je posve uobicajeno u manjim prostorima.

cula sam nesto da susilice koje trebaju odvod pare bolje suse od ovih s kondenzatorom, ali ne znam da li je to istina i uopce utemeljno.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 11:34   #11
Quote:
verica kaže:
Imam jednaka iskustva kao Tea - kupila sam Candy perilicu/sušilicu i sušilicu nakon nekoliko pokušaja uopće više ne koristim - rublje je užasno zgužvano, 'bijeli veš' je nekako krt nakon sušenja, a imam osjećaj i da se veš u sušilici jako uništava. Jednom sam si kupila novu pidžamu i stavila je u sušilicu jer sam je htjela uzeti na put - i potpuno se stisnula u sušilici.

O onome o čemu pričaju ljudi koji imaju zasebne sušilice - da veš uopće ne treba peglati nakon sušenja nema niti govora.
Potpisujem! Meni su se stisnule sve čarape, na razinu čarapa od malog djeteta i strgalo mi se par rajfešlusa i gumbi s traperica. Da ne kažem kak je odjeća zgužvana... I nije onak mekana... Bolje kupit samu perilicu.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 01:07   #12
Quote:
Crow Jane kaže:
Potpisujem! Meni su se stisnule sve čarape, na razinu čarapa od malog djeteta i strgalo mi se par rajfešlusa i gumbi s traperica. Da ne kažem kak je odjeća zgužvana... I nije onak mekana... Bolje kupit samu perilicu.
Dabogda ti se i onaj poplun smanjio da moraš kupit još jedan
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 23:50   #13
potpuno se slažem...meni je mama reka neka si kupim kombinirano, ali sam odustala...nemam namjeru svaki veš peglati niti trošiti brdo struje, a imam mjesta za sušiti veš u stanu i na balkonu po ljeti

meni su te sušilice totalna glupost, samo još jedan način za izvlačenje novaca iz nas...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 04:59   #14
Gle ljudi pa trebate stavit omeksivac u susilicu,zato vam je krto i zguzvano.JA zivim USA i tu se nis drugo ne koristi osim susilice.Mislim,tu imamo dovoljno prostora da ne trebamo imat 2 u 1 ,nego odvojene.Ali zato ja fakat ne vadim peglu iz ormara.Mozda par puta godisnje.Ali kad se roba stavlja u susilicu ,stavi se i omeksivac,a taj nisam nikad vidla kod nas u HR.JA svojima nosim odavde.
Ak vec ne susi cijelu kolicinu,izvadis pola i bar ti nije puna kuca vesa.Po zimi je uvijek problem susit u stanovima,ne?
Sto se tice smanjivanja robe,moras znat sta stavis na koju temperaturu.Meni je roba puno uscuvanija nego kad je stavim na strik(izvjesi se) i kad je peglam,pegla unisti jako .Mrzim kad tamne stvari postanu onak sjajne i svjetlije ,pogotovo po rubovima(od pegle)To sad tek osjetim kad dodjem u HR i mama mi opere i spegla ves,koma.
NE znam kakve su kvalitete te nase 2u 1 perisusilice,ali ja si vise ne mogu zamislit zivot bez susilice.Ja doslovno imam dva seta posteljine,i dva seta rucnika.BAs zbog toga jer ih operem i stavim na krevet u roku sat i pol.Bez obzira kakvo je vrijeme vani.KAd mi dojadi posteljina stavim drugu i to je to.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 15:49   #15
E daleko smo mi od Amerike daleko....
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 10:51   #16
Quote:
bigblue2010 kaže:
I jos bih dodala, da ne vidim zasto ne bi stavio susilicu na perilicu. To je posve uobicajeno u manjim prostorima.

cula sam nesto da susilice koje trebaju odvod pare bolje suse od ovih s kondenzatorom, ali ne znam da li je to istina i uopce utemeljno.
...da li ona suši samo toplim zrakom i usput i centrifugira... ako centifugira (ili nešto tome slično gdje brzo vrti) što je sa stavljanjem sušilice na perilicu, zar se ne pomiće...
...stvarno su čudna ta oprečna iskustva sa sušilicama (ali istu stvar sam slušala i o suđericama a ja sam super zadovoljna)...
...razmišljam o kupnji sušilice jer nemam balkona u stanu a mjesta za sušiti unutra još manje...
...dajte marku i model sušilice s kojom ste zadovoljni a s kojom ne... i zanima me ovaj omekšivać koji se stavlja u sušilicu... nikad čula...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:57   #17
Quote:
duda kaže:
...da li ona suši samo toplim zrakom i usput i centrifugira... ako centifugira (ili nešto tome slično gdje brzo vrti) što je sa stavljanjem sušilice na perilicu, zar se ne pomiće...
...stvarno su čudna ta oprečna iskustva sa sušilicama (ali istu stvar sam slušala i o suđericama a ja sam super zadovoljna)...
...razmišljam o kupnji sušilice jer nemam balkona u stanu a mjesta za sušiti unutra još manje...
...dajte marku i model sušilice s kojom ste zadovoljni a s kojom ne... i zanima me ovaj omekšivać koji se stavlja u sušilicu... nikad čula...
Iskreno, nikad čula za te sušilice što centrifugiraju... samo polako vrte, ne brzo. Imala sam u "vešeraju" u zgradi taj sistem, dolje perilica a na njoj sušilica, ništa se nije micalo.

Taj omekšivač, to se u Americi zove "dryer sheets", proizvode ga isti proizvođači koji rade i "obične" omekšivače (Snuggle = Coccolino ili sl.), dođe u maloj kutijici u obliku "krpica" (cca 30x30 cm) i ubaciš to u sušilicu skupa s vešom koji se suši i nema statičkog elektriciteta, gužvanja, krute robe... Ali zbilja to nisam vidjela još nigdje u Hrvata...
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 00:50   #18
Obavezno,odvojeno. A to hoce li biti jedna do druge ili jedna na drugoj ovisi o tvom izboru. Inace postoje vec tvornicki jedna na drugoj (stup), ali ne znam da li se moze kupiti i u HR.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 01:16   #19
imam Philcovu 2u1 i vrlo zadovoljna. Narafski da pazim na sirovinski i temperaturu.
Posto imam lodju, ne koristim tako cesto, ali deke susim u njoj obavezno. Nevjerojatno su meke, kao nove. Budu kak pahulje i to bez omeksivaca. Ova suseci koristi paru, zato ne dolazi do guzvanja, a sva vam roba bude onak fino podatna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 01:20   #20
e da, ona za vrijeme susenja vrti i povremeno centrifugira
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.