Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2015., 19:31   #3321
Laminat trebaš brisati vlažnom, a ne mokrom krpom. Vjerojatno TM bolje ocijedi krpu pa zbog toga ne ostaju tragovi. Meni se općenito za pranje podova najboljom pokazala kombinacija mlake vode+malo octa i par kapi čajevca.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 22:47   #3322
I meni
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 06:27   #3323
Znači na kantu od par litara vode staviti par kapi čajevca? 2-3 kapi? Ili više? A koliko octa otprilike? Ili ocat ne svaki put?
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 08:27   #3324
Ama šta će ti par litara vode za oprat pod? Treba ti samo toliko da namočiš krpu pa ju iscijediš. Octa ne previše, al to je jedna od onih stvari šta se odokativno stavljaju On, kao i čajevac, dezinficira.

Meni je ocat super za sve i svašta, a posebno za čišćenje suđa kad se nešto skori ili zapeče ili ima tragove kamenca. Također je dobar za uklanjanje mirisa od kuhanja, u posudi se prokuha vode s octom dok ne zamiriši sve na ocat, onda se izlufta i nestaju mirisi. Mnogima ocat smrdi, ali on se stvarno brzo izlufta za razliku od recimo mirisa prženja.
Za čišćenje kupaonice koristim Frosch na bazi octa i super uklanja kamenac bez nešto puno ribanja, a ekološko je sredstvo
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:55   #3325
Meni ne ostaju nikakvi tragovi od brisanja, ni na laminatu, ni na parketu. Možda je stvar do vrste jednih ili drugih

Ne znam da li će mi se to obit o glavu, ali ja stavim stvarno vruću vodu kad idem brisat i u njoj isperem prazne boce od gela, omekšivača, tekućeg sapuna

Malo vode stavim i dobro iscijedim krpu.

Pa možda da prepustiš mužu brisanje kad mu već tako dobro ide?
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:35   #3326
nakon keramičara je ostalo tu i tamo ljepila po pločicama i to se ne može standardnim sredstvima maknuti.
Imate kakvu ideju čime tretirati, možda benzin?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 18:45   #3327
Pa da laminat je jako star, vjerovatno se i izlizao povrsinski sloj pa je to moguc razlog.
Ma dogovorimo se ja i m. da on pere al zabusava.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 19:16   #3328
Quote:
greyish kaže: Pogledaj post
Ma dogovorimo se ja i m. da on pere al zabusava.
Oklagiju u ruke i
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 20:07   #3329
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Bilo je govora i o pranju poda (laminata,parketa) bez dodavanja deterđenta već se nakapa ulje čajevca (ima u DM-u).Ja sam to počela primjenjivati nakon štosam ovdje pročitala i super mi je!Em lijepo miriše,em kemikalija ne uništava lak parketa,a niti ne ostaju tragovi.
jel bitno kakvo je to etericno ulje ili je samo vazno da je cajevac(stalno citam na kozmetici da je bitno jel ovakvo il onakvo, pa ne znam jel to bitno i za pod )?

Quote:
greyish kaže: Pogledaj post
Probala sam prati s manje deterdjenta i sa mokrijom krpom i sa manje mokrom ali rezultat je uvijek isti. Tragovi.

Znaci nakon pranja treba polirati sa suhom krpom, na mokro ili nakon susenja?

Nasla sam i ja rijesenje, pisudim od svekrve parni cistac.
Ali ne da mi se svaki put ga tegliti kod sebe pa nazad a niti ga kupiti.

Drugo rijesenje, kad muz opere pod manje se vidi.
ja perem kvadrant po kvadrant i onda odmah suhom nakon toga, jer ako pustim da se osusi, ostanu mi tragovi koje onda poslije samo razlicim okolo pa izgleda jos gore.
mene sad zanima taj parni cistac, jer sam i ja razmisljala da ga kupim - jel to dobra stvar za parkete? i jel komplicirano koristenje odrzavanje toga?


Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Laminat trebaš brisati vlažnom, a ne mokrom krpom. Vjerojatno TM bolje ocijedi krpu pa zbog toga ne ostaju tragovi. Meni se općenito za pranje podova najboljom pokazala kombinacija mlake vode+malo octa i par kapi čajevca.
ja sam probala svakojake krpe, mokre, polumokre, uvijek mi ostane trag, vide se onak niti od krpe.

Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Ama šta će ti par litara vode za oprat pod? Treba ti samo toliko da namočiš krpu pa ju iscijediš. Octa ne previše, al to je jedna od onih stvari šta se odokativno stavljaju On, kao i čajevac, dezinficira.

Meni je ocat super za sve i svašta, a posebno za čišćenje suđa kad se nešto skori ili zapeče ili ima tragove kamenca. Također je dobar za uklanjanje mirisa od kuhanja, u posudi se prokuha vode s octom dok ne zamiriši sve na ocat, onda se izlufta i nestaju mirisi. Mnogima ocat smrdi, ali on se stvarno brzo izlufta za razliku od recimo mirisa prženja.
Za čišćenje kupaonice koristim Frosch na bazi octa i super uklanja kamenac bez nešto puno ribanja, a ekološko je sredstvo
i ja koristim ocat za ciscenje ama bas svega, pogotovo mi je za pipe super, kad se osuse onda ih jos premazem kriskom limuna sto sprecava da se voda nakuplja na njima pa mi onda do iduceg ciscenja nisu tak pune kamenca kao inace
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 08:35   #3330
Kaj se čajevca tiče, kad ga se koristi na koži onda je bitno koji je, baš kao i za druga eterična ulja. Za čišćenje i aromaterapiju mogu bit manje kvalitetna i manje skupa
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:52   #3331
Odgovor old time s druge teme:

Hvala! Hvala!

Što se školjke tiče, najbolje je navečer, nakon zadnjeg korištenja lagano posuti po cijeloj školjki limunsku kiselinu (kristalasta je, poput krupnozrne soli), s time da se puno više naspe po kamencu. Tako se ostavi od ujutro i najprije zaklopljenu školjku ispere vodom. Onda se uzme četka za čišćenje wc-a i njome odstrani kamenac. Ako je još nešto ostalo, sljedeću večer se stvar ponovi samo na kamencu i nema ga više.

Reagiram alergijom na sva, ali baš sva sredstva tipa Domestos, varikina, izbjeljivači u svemu i svačemu, tako da mi je ovo spasonosno rješenje. Uz to koristim sodu bikarbonu (Kemoboja ili slični dućani - od 10 do 16 kn kilogram) i eterično ulje čajevca iz DM-a. Uz to imam i parni čistač. To je sasvim dovoljno da kupaonica zablista. Uz to, imam solidnu kolekciju eteričnih ulja, pa nekad kupaonica miriše na geranij, nekad na melisu, nekad na mirtu, nekad na čempres... već prema raspoloženju.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 16:44   #3332
Sad mi je lakse kad cujem da svima ostaju tragovi, nije mi nikako bilo jasno zasto samo meni ostaju.

Inace taj parni cistac je dobar jer se nakon njega jako brzo osusi pod i
nije los za omeksat neku tvrdokorniju prljavstinu npr. na spaheru ali osim toga nije me se bas dojmio. Treba ga teglit po kuci i nije jednostavnije ciscenje s njim, svejedno treba ribati. Najveca mi je zamjerka sto ja ne vjerujem da to sterilizira kao sto tvrde jer mi se cini da ta para i nije bas vruca.

Ovo je naravno samo moj dojam a kao sta sam vec priznala ja sam totalna truba u ciscenju. :P
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:04   #3333
Ima li netko za preporučiti neki servis u Zagrebu za čišćenje tapeciranog namještaja? I ako je netko čistio na taj način garnituru, da li ste bili zadovoljni, da li su se uspjele odstraniti mrlje?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 14:31   #3334
Ja sam cistila kad sam useljavala u podstanarski stan i moram te razočarati, mrlja od neceg prolivenog nije otisla. Ne znam od cega je bila.
To je bilo u Splitu.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:12   #3335
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Ima li netko za preporučiti neki servis u Zagrebu za čišćenje tapeciranog namještaja? I ako je netko čistio na taj način garnituru, da li ste bili zadovoljni, da li su se uspjele odstraniti mrlje?
Jeste li probali Vanishem?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 17:08   #3336
Pozdrav!
U kuci smo imali nezgodu sa solnom kiselinom (muski dio populacije ) i na laminatu su ostale bijele fleke od nje, zna li netko moze li se i kako to sanirati?
radenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 18:00   #3337
Quote:
radenska kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U kuci smo imali nezgodu sa solnom kiselinom (muski dio populacije ) i na laminatu su ostale bijele fleke od nje, zna li netko moze li se i kako to sanirati?
Sumnjam da može.Da je parket brušenjem bi se skinuo sloj laka pa ponovnim lakiranjem bi se moglo postići nešto,ali laminat ,teško...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 18:15   #3338
Quote:
radenska kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U kuci smo imali nezgodu sa solnom kiselinom (muski dio populacije ) i na laminatu su ostale bijele fleke od nje, zna li netko moze li se i kako to sanirati?
ništa nažalost osim zamijeniti letve laminata.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:05   #3339
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Jeste li probali Vanishem?
Probala sam očistiti sama, ne ide, odnosno mrlja se samo nekako proširila, odnosno ostali su tamniji kolutovi okolo mrlje.
Ja se ipak nadam da tim kemijskim dubinskom čišćenjem bude otišlo sve, jer je to nekakv crvena boja, nije presvijetla.
Ima li još netko ikakvog iskustva sa takvim servisima za čišćenje tepiha i tapeciranog namještaja?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 16:01   #3340
Quote:
radenska kaže: Pogledaj post
... na laminatu su ostale bijele fleke od nje, zna li netko moze li se i kako to sanirati?
Soda bikarbona neutralizira kiseline - ja bi otopinom oprala mrlje, pustila da se osuši, lagano pobrusila i premazala lakom.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.