Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2009., 17:04   #61
Quote:
pepa_07 kaže: Pogledaj post
daj kaj briješ? završiš fakultet farmaceutski i kralj si na svijetu! to se zanimanje uvijek traži!
ako oćeš fer odi si u mioc sa ostalim snobovima koji briju da sve znaju i da su najpametniji na svijetu! Ako si kreten i nezz šta ćeš u životu odi u gimnaziju. Ako misliš da će ti gimanazija pomoć u životu odi u gimnaziju. Ako se hoćeš bavit matematikom i informatikom cijeli život odi u mioc!
samo kažem da ljudi koji žele imat nešto odmah poslije srednje neka odu u strukovnu i to za zanimanje koje ih zanima. Poslije gimnazije si NIŠTA! Ako ne završiš faks opet si NIŠTA! Što se tiče farmaceutskih tehničara i toga da samo vise u ljekarni - to nije istina! I ako visiš bolje tebi...plaćen si od 8 do 10 somova kuna samo zato što ti piše mg. farmacije! HALO! Možeš birat di ćeš radit svi će te primit na poso. A ak ti piše samo srednja stručna sprema imaš valiku mogućnost da se zaposliš u kafiću, dućanu, a ak si faca možeš i posluživat u mcdonaldsu!
Nije stvar u mućenju. Ljudi koji odu u strukovnu školu i nastave svoj smjer na faksu i završe ga imaju puno više u životu od onih koji odu u gimnaziju i završe faks kasnije! Svako može imat svoje mišljenje, ovo su samo činjenice.
kao prvo,ne razumijem zasto su ljudi koji odu u gimnazije kreteni..ako nemas boljih argumenata,rađe suti..

ako se netko odluci za gimnaziju,onda se valjda podrazumijeva da ce ic na faks..nitko u gimnaziju nece otic ako ne misli na faks kasnije..
kao sto netko rece,neki ce se malo pomucit s faksom,tipa fer,pmf,pravo itd..ja npr,idem u gimnaziju i namjeravam pravo studirat, za ciji faks necu bas stec neko znanje u nekoj strukovnoj skoli..

btw,ovo drugo boldano znaci jedno te isto

ovo trece boldano..daj molim te,kak da te nebi svi primili di god se tebi prohtije..aha,danas je u hrvatskoj bas tako

e sad,jos nesto..jedno su oni koji odu u strukovnu skolu pa se zaposle,a drugo su oni koji odu u strukovnu skolu pa na faks nakon toga..naravno da ce oni,koje stvarno nesto zanima otic u tu skolu i nastavit se obrazovat za to i to sta ga zanima..

jbg,neznaju svi s 14 godina sta sa svojim zivotima
strangerica is offline  
Old 10.05.2009., 18:07   #62
Quote:
kate205 kaže: Pogledaj post
tnx ja ću imat 64-65 bodova.... pa bi neku stvarno tešku jer bi poslije na medicinu.... a šta mislite o klasičnoj? jer je na medicini sve na latinskom.... a opća mi je malo bzvz...
klasična je jako dobar izbor ak voliš štrebat . Ak ne voliš štrebati, mioc je sigurno najbolji izbor. sigurno upisuješ medicinu poslje te škole.
leonardod is offline  
Old 10.05.2009., 18:09   #63
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
ejj ekipica..ja sam sad 8 razz i planirala sam upisat X ili IX gimnaziju..imat ću negdje oko 56 ili 57 bodova...pa vas molim za savjet koja je bolja škola??kakva je ekipa???profesori??i jel bi upala s ovakvim bodovima???
odi u X, stoput je bolja od IX. Znam neke koji tam idu i uglavnom su zadovoljni i ekipom i svime.
leonardod is offline  
Old 10.05.2009., 18:16   #64
Quote:
pepa_07 kaže: Pogledaj post
moe mišljenje - ne idite u gimnazije! nemate šta tamo...mučiš se 4 godine i nemaš zanimanje...ja imam 61 bod i planiram upisat za farmaceutskog tehničara...
To me zanima, posao je kasnije fin, plaća zakon...mogu radit odma posilje srednje, a kolko čuem početna plaća je 5000kn tako da...
Gimanzija je za one koji nemaju blage di će i šta hoće od života... Ako netko misli da su gimnazije bolje školu od strukovnih -> nisu! Tak sve isto sam kaj u gimnaziji učiš općenito, a u strukovnoj učiš usmjereno za zanimanje...
p.s. jel zna ko stranicu od zdravstvenog učilišta? internet stranicu, ofc...xD
Ti si se nekak baš nabrijao protiv gimnazija pa vrijeđaš nas buduće intelektualce koji će završiti gimnazije. Ljudi koji idu u gimnazije znaju kolko hoće od života isto kolko i vi kaj idete u strukovne tj. ko znaj kaj ćemo si htjeti za 4 god i vi imi. Svako nek bira kaj hoće, a ti odi za apotekara i sretno ti bilo. To je dobra škola tj. smjer, al s miocom, jezičnom i klasičnom se nemre uspoređivat bar kaj se opće kulture tiče. Pet somova kuna plaću buš imal i s gimnazijom. ..
leonardod is offline  
Old 10.05.2009., 18:27   #65
Quote:
RedBull33 kaže: Pogledaj post
a ovo za kategorizaciju jel zna ko
aj molim vas
 
Old 10.05.2009., 19:17   #66
Quote:
mala_šminkerica kaže: Pogledaj post
vjerojatno ću se doselit u zagreb i razmišljam o opisu u jezičnu gimnaziju.. sad me zanima koja je po vama najbolja? i nek se uzme u obzir da nisam neki teški štreber koji će imat 60 ili 60+ bodova. HELP!!!
Ok, al hoće biti 55+? Inače ti je izbor malo sužen...
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 10.05.2009., 20:11   #67
vidim da tu ima osoba šta hračkaju MIOC...
Ja završavam 1.razr i nije bilo toliko teško (s obzirom da radnih navika nemam), imam sam jedva iz mat, ali to je zbog razloga navedenog u tekstu. stvarno se nemora biti super pametan da shvatiš što trebaš shvatiti. Ja sam imao 60 bod (drukčije nisam ni mogao upasti), ali sam išao u osnovnu koja nije tolko zahtjevna... Dakle, u MIOC neidu samo štreberi i umišljeni snobovi nego i neki normalni ljudi. I kad završim srednju idem na FER pa u smjer proizvodnje programa (čitaj igrica (CROteam rulzz!)) nakon toga. Dakle, vi šta hračkate uokolo, nemojte...
Karlovsky120 is offline  
Old 10.05.2009., 21:46   #68
Talking

Quote:
leonardod kaže: Pogledaj post
odi u X, stoput je bolja od IX. Znam neke koji tam idu i uglavnom su zadovoljni i ekipom i svime.
misliš da ću upast s 56 boda il 57...ovisi ak nažicam njemački......jer sam čula da je prošle godine bilo puno prijava i da su stavili jedan dodatni razz...
mwa ludacha is offline  
Old 10.05.2009., 21:48   #69
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
misliš da ću upast s 56 boda il 57...ovisi ak nažicam njemački......jer sam čula da je prošle godine bilo puno prijava i da su stavili jedan dodatni razz...
upast ces,cula sam da ce ove godine bit manje ucenika..probaj povisit na 57,onda ces sigurno upast..za x.govorim
strangerica is offline  
Old 10.05.2009., 21:57   #70
prosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje
 
Old 10.05.2009., 21:57   #71
Quote:
strangerica kaže: Pogledaj post
upast ces,cula sam da ce ove godine bit manje ucenika..probaj povisit na 57,onda ces sigurno upast..za x.govorim
da nadam se....u nadi je spas...
mwa ludacha is offline  
Old 10.05.2009., 22:03   #72
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
misliš da ću upast s 56 boda il 57...ovisi ak nažicam njemački......jer sam čula da je prošle godine bilo puno prijava i da su stavili jedan dodatni razz...
ma normalno da ćeš nažicati njemački i onda upadaš, mislim 100 %
leonardod is offline  
Old 10.05.2009., 22:04   #73
mene zanima, ako upišem za geološkog tehničara, mogu li poslije na ekonomski faks(privatni, VERN)
naxemus is offline  
Old 10.05.2009., 22:10   #74
Quote:
naxemus kaže: Pogledaj post
mene zanima, ako upišem za geološkog tehničara, mogu li poslije na ekonomski faks(privatni, VERN)
moraš prvo na državnu maturu da bi išo bilo kud na faks ak sam dobro skužio taj sistem. ak je ta za tog geološkog neka škola di se ne uči neg se za***ava nebuš ti nikud išo. kolko imaš bodova?
leonardod is offline  
Old 10.05.2009., 22:13   #75
imam 41 bod za tu školu, full me zanima geologija al sam neodlučan jer bi htio se zaposlit tu u u obiteljskoj firmi, pa bi mi jedan ekonomski faks dobro došao, zanima me i ekonomija ali geologiju najveć volim
znači ja ak napišem dobro državnu maturu, te udovoljim kriterije za faks ja mogu na taj faks
(konkretno VERN, visoka škola)
naxemus is offline  
Old 10.05.2009., 22:20   #76
Quote:
naxemus kaže: Pogledaj post
imam 41 bod za tu školu, full me zanima geologija al sam neodlučan jer bi htio se zaposlit tu u u obiteljskoj firmi, pa bi mi jedan ekonomski faks dobro došao, zanima me i ekonomija ali geologiju najveć volim
znači ja ak napišem dobro državnu maturu, te udovoljim kriterije za faks ja mogu na taj faks
(konkretno VERN, visoka škola)
pa po broju bodova... to je onda to... odi u tu školu kad te zanima, a da, ak napišeš dobro maturu, možeš na faks, pa ak te još bude to zanimalo za 4 godine, budeš išo na neke pripreme za upise tj. maturu.
leonardod is offline  
Old 10.05.2009., 22:24   #77
al mogu li ja na faks koji baš i nema veze sa geologijom?
naxemus is offline  
Old 10.05.2009., 22:39   #78
Imam jednu primjedbu i jedno pitanje:

Primjedba:
SVI IDU U TEHNIČARA ZA RAČUNALSTVO!
A nitko ne zna što se tamo ZAPRAVO radi!Tamo vam se ne rade neki programi ili tak nekaj,nego popravljaju/rade djelovi za računala...
Ja sam do prije nekoliko dana mislio ići u Ruđera za taj smjer, ali ja više želim raditi na programima(dakle, neki programer bi bio), ali neznam di ima tih škola.

sad je pitanje ima li taj smjer u kojoj školiii...
newguy152 is offline  
Old 10.05.2009., 23:10   #79
Quote:
newguy152 kaže: Pogledaj post
Imam jednu primjedbu i jedno pitanje:

Primjedba:
SVI IDU U TEHNIČARA ZA RAČUNALSTVO!
A nitko ne zna što se tamo ZAPRAVO radi!Tamo vam se ne rade neki programi ili tak nekaj,nego popravljaju/rade djelovi za računala...
Ja sam do prije nekoliko dana mislio ići u Ruđera za taj smjer, ali ja više želim raditi na programima(dakle, neki programer bi bio), ali neznam di ima tih škola.

sad je pitanje ima li taj smjer u kojoj školiii...
ako imaš 60bod, MIOC, B program (umjesto drugog stranog jezika +1h inf, +1 mat) (imaš još i a program - drugi strani jezik, i c program +2 mat)
Pa ti vidi...
Karlovsky120 is offline  
Old 11.05.2009., 08:23   #80
Quote:
RedBull33 kaže: Pogledaj post
aj molim vas

prosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.