Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 10:21   #1
Trajnost odleđene piletine

Tražila na googlu, ali nisam našla pa molim savjet iskusnijih. Odledila sam pileći file prekjučer poslijepodne, ali nisam sve potrošila. Ono što je ostalo sam malo nauljila i stavila u frižider u plastičnoj posudici s poklopcem. Zanima me je li sigurno koristiti je danas ili je bolje da je bacim? Pomirisala sam je, i nema čudan miris, ali ono...za svaki slučaj. Tko pita ne skita.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:31   #2
Mene ovo isto zanima već dugo vremena, za sve vrste mesa i ribu. Zna mi se dogoditi da večer prije na tanjur u frižider stavim komad mesa da se osledi do sutra za ručak a onda se tokom sljedećeg dana predomislim i smažem nešto na brzinu pa taj (odleđeni) komad mesa ili ostaje još jedan dan u frižderu pa ga spremim preksutra ili ide nazad u ledenicu. Baš mi se to danas dogodilo s komadom teletine, izvadila ju prekjučer navečer, a jutros vratila u frizer
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:35   #3
ako ne smrdi, mislim da bi još danas moglo proći!


i da, NIKAKO ne ponovo zamrzavati!!!!
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:18   #4
Definitivno ne ponovno zalediti ono što je jednom odleđeno.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:20   #5
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
ako ne smrdi, mislim da bi još danas moglo proći!


i da, NIKAKO ne ponovo zamrzavati!!!!
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Definitivno ne ponovno zalediti ono što je jednom odleđeno.
Zašto? Mislim, ja sam to čula/ pročitala mnogo puta ali nikad nigdje nekog objašnjenja. O čemu se tu zapravo radi? (Google nije odguglao svoje )
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:20   #6
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Zašto? Mislim, ja sam to čula/ pročitala mnogo puta ali nikad nigdje nekog objašnjenja. O čemu se tu zapravo radi? (Google nije odguglao svoje )
To je sasvim pogrešna bapska priča koja se često ponavlja. Može se ponovno zamrznuti, ali tada traje znatno kraće no što bi jednom smrznuto trajalo, a i gubi na konzistenciji.

Opširnije objašnjenje imaš na stranicama od USDA.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:05   #7
Kao prvo upitna je trajnost mesa koja je zamrznuta priča se o max 6mj.
e sad kad kupiš meso kojem je deklaracija malo dotjerana
jednom sam pokušao upotrijebiti faširano meso koje sam drugi put odmrznuo imalo je čudan miris nakon odmrzavanja
obično kad odmrznem neko meso ili ribu potrošim to čim prije
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:06   #8
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Zašto? Mislim, ja sam to čula/ pročitala mnogo puta ali nikad nigdje nekog objašnjenja. O čemu se tu zapravo radi? (Google nije odguglao svoje )
a kao kad odrznep počinju se množiti bakterije, onda fino zamzneš i onda odrmzneš i fino u međuvremenu se namnože miljuni bakterija - to radili na mikrobiologiji namirnica, dok su kolegicama na kolegiju meso i riba rekli da se može ponovno zamrznuti ali se dio okus i konzistencija onda izgubi!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 16:34   #9
@Lola....jesi živa???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 16:36   #10
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
a kao kad odrznep počinju se množiti bakterije, onda fino zamzneš i onda odrmzneš i fino u međuvremenu se namnože miljuni bakterija - to radili na mikrobiologiji namirnica, dok su kolegicama na kolegiju meso i riba rekli da se može ponovno zamrznuti ali se dio okus i konzistencija onda izgubi!
kad??? kad je zaleđeno sigurno se ne množe.....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:02   #11
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
a kao kad odrznep počinju se množiti bakterije, onda fino zamzneš i onda odrmzneš i fino u međuvremenu se namnože miljuni bakterija - to radili na mikrobiologiji namirnica, dok su kolegicama na kolegiju meso i riba rekli da se može ponovno zamrznuti ali se dio okus i konzistencija onda izgubi!
Ako se odmrzava propisno, na oko 5 stupnjeva u frižideru, onda se neće puno toga namnožiti. Ako je odmrzavano u toploj vodi ili nešto slično, to ni ja ne bih ponovno zamrzavao...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:55   #12
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ako se odmrzava propisno, na oko 5 stupnjeva u frižideru, onda se neće puno toga namnožiti. Ako je odmrzavano u toploj vodi ili nešto slično, to ni ja ne bih ponovno zamrzavao...
Ja odmrzavam u frižderu na oko 4 stupnjeva, u vodi nisam nikad i nekako ne bih... Da ne pričam o brzinskom odmrzavanju u mikrovalnoj
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:40   #13
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ako se odmrzava propisno, na oko 5 stupnjeva u frižideru, onda se neće puno toga namnožiti. Ako je odmrzavano u toploj vodi ili nešto slično, to ni ja ne bih ponovno zamrzavao...
naravno!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:19   #14
Ako vam ostane mesa koji vračate u frižider, samo ga posolite, dulje će stajati i neće primiti miris, ali potrošite što prije.

Bolje da skuhano/pečeno stoji u frižideru nego sirovo.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:34   #15
Ja cesto znam u toplu vodu stavit meso da se odledi,kad se zurim,al odma ga pravim neostaje mi...
Al nebi nikad zamrzavala ponovo jednom odledjeno....jbga ko zna i u mesnici jel bilo zaledjeno....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 13:53   #16
kak znati dal je proizvod u trgovini odleđen i ponovno zaleđen?

ak na namirnici (paikranju) ima leda ili snijega!!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 01:14   #17
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Tražila na googlu, ali nisam našla pa molim savjet iskusnijih. Odledila sam pileći file prekjučer poslijepodne, ali nisam sve potrošila. Ono što je ostalo sam malo nauljila i stavila u frižider u plastičnoj posudici s poklopcem. Zanima me je li sigurno koristiti je danas ili je bolje da je bacim? Pomirisala sam je, i nema čudan miris, ali ono...za svaki slučaj. Tko pita ne skita.
Ja mislim da 2 dana bez frke može stajat u frižideru. Ne usmrdi se, koliko sam primijetila, a i nije nikom nikad bilo zlo kad sam pripremila piletinu koja je dva dana stajala u frižideru (dakle, spuštena iz zamrzivača u frižider).
__________________
Loving people live in a loving world. Hostile people live in a hostile world. Same world.
Merryn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.