Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 15:15   #901
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Politika je potpuno iskrivila islam i mislim da se ovdje o tome i popratnim problemima najvise i prica.
I ja sam to tako shvatila, a u tome i je najveći problem.
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 15:37   #902
Quote:
*Fay* kaže: Pogledaj post
I ja sam to tako shvatila, a u tome i je najveći problem.
Potpis!
Islam je u svojoj biti potpuno drugaciji od ovoga sto je islam za mnoge muslimane danas. Jasno je meni da postoji druga strana medalje, no stvarnost koju ljudi zive danas je nesto drugo.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 17:37   #903
Quote:
Kaidan kaže: Pogledaj post
Kako sam čuo od poznanika koji je radio u Dubaiju, jedna "žena šeika" jednom je razbila BMW od kojih 200 000 eura. Došla kući, tj u rezidenciju, niko o autu nije ni pričao, do novaca drže ko do lanjskog snijega. Razbijeni BMW odmah bace u kantu...Jedino prevaru u braku ne trpe. Ali sve ima svoju cijenu...
Ne znam kako da ti objasnim ali tu nisu u pitanju hiljade tu su u pitanju milioni i milioni eura sto na bankovnom racunu,nekretninama,zlatnim polugama i jos mnogo toga,naravno da je za njih 200 000 eura sica niko to ne porice.Isto sam zaboravila napomenuti da ti brakovi izmedju porodica su po islamu zabranjeni i to su samo obicaji pojedinih zemalja koji su ljudi sami izmislili i vode se po njima.Zasto?Zato sto im tako odgovara,i te zene ne moraju hodati po plazi u nikabima kada bi se po islamu gledalo ona i ne mora biti pokrivena ali opet napominjem to su obicaji pojedinih zemalja koje smatraju dijelom ''vjere'' sto naravno nije.
ammy li is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 18:38   #904
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Problem je u tome da je danas tesko razdvojiti islam i politiku, mozda cak i nemoguce. Islam kao religija moze ne prisiljavati nikoga na nista, ali u vecini islamskih drzava politicki rezim je potpuno isprepleten religijom i prisiljava ljude na sve i svasta. Politika je potpuno iskrivila islam i mislim da se ovdje o tome i popratnim problemima najvise i prica.

Mozes ti meni sto puta reci da islam nikoga na nista ne prisiljava, ali ja odem na plazu na +40 stupnjeva i gledam muslimanke oko sebe pokrivene od glave do pete u crno, dok njihovi muzevi trckaraju okolo u kupacim gacama. Bas me zanima kako bi im muzevi reagirali da odjednom kazu "joj dragi, meni je vruce, ja cu se skinuti u bikini i baciti u more."
Eh draga moja, ako vidis muske sto trce u kupacim gacama, a njihove zene su porkivene, onda su to tezi licemjeri, jer kao sto zene moraju biti pokrivene, tako muskarcima mora biti pokriveno sve od koljena do iznad pupka XD... ja to jos nisam vidila, vidjela sam jednu pokrivenu, relativno modernu, muz je imao majicu kratkih rukav ai hlace do koljena to sam vidjela u Egiptu i tako to...

Al eto, ja i dalje tvrdim, da postoji jedna istinski islamska drzava, takva drzava bi bila najbolja za ljude bilo koje religije
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 21:28   #905
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Rekoh da neću sudjelovati u temi više, ali ti to zaslužuješ
Zaslužila si poklon paket najobljih SPF 50+ krema, da sačuvaš aristokratski ten.

Quote:
Pa, recimo da su vehabci mudro udarili na nacionalne tragedije svih vrsta, pa ko se uhvatio, uhvatio se.
I dalje, uprkos činjenici da glavni grad te države nije više što je nekad bio, ovi su uvjereni da je najveći broj krivih musimana upravo u Sarajevu, te da je to vrh koji moraju osvojiti.
Da, poslijeratna drutva, a bit će poslijeratna sve dok društvom neometano gmižu ljudi koji su u ratu okrvavili ruke, a da takvih u strukturama vlasti ima, ni to nije neka novost. Na sve to, Bosna, a ti to bolje znaš od mene, zaista ništa puno nije dobila od Daytona, ni tih zapadnih/domaćih vizionara mira u regiji; ima Dodika i njegovu tvorevinu u kojoj je moguće ismijavat srebreničku tragediju, i dalje zveckat četništvom, korumirani državni vrh, koji propovijeda suživot, a radi kontra istog, međunarodnu zajendicu koja šutne parazitskog visokog predstavnika kojem je to samo ružna epizoda do diplomatske stolice u Briselu, ili ambasade na Sejšelima. Lako je biti bijesan i frustriran. Ako imaš manje znanja ili si iole podložniji manupulaciji, lako je nekome napunit glavu čistim islamom/bilo čim drugim, koji će ga izbavit iz toga svega. Tragedija koliko ti ljudi siluju vlastitu religiju, iz koje mogu iscrpit puno dobra, a svode ju na siledžijstvo i despotizam.

Quote:
vjere koja je rigidna, čudna i nesvojstvena ovom prostoru)
Da, kad sam to rekla, mislila sam baš na to da, nit' mi pristaje mentalitetu Bosanaca (bilo koje nacionalnosti i vjere), nit' bi domicilnim europskim muslimanima poput Bošnjaka, taj vid prakse trebao biti blizak but at all.

Hvala na detaljnom odgovoru.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.