Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Bi li došlo do srpske pobune u Hrvatskoj bez Tuđmana i HDZ-a na vlasti?
DA 180 75.95%
NE 36 15.19%
Možda 21 8.86%
Glasovatelji: 237. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2012., 10:11   #121
Na žalost tzv. srpska pobuna u Hrvatskoj još uvijek traje. Dokaz, naši sugrađani Srbi neće i danas nakon toliko godina ni anonimno reći gdje su
premjestili posmrtne ostatke pobijenih Hrvata.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 10:30   #122
bumo još videli sada kada uđemo u EU.
mi Hrvati ulazimo, kao i uvjek kao guske u maglu.
Srbu ulaze sa strategijom.
Krajina bude 100% autonomija..
GARANT..
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 10:40   #123
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Na žalost tzv. srpska pobuna u Hrvatskoj još uvijek traje. Dokaz, naši sugrađani Srbi neće i danas nakon toliko godina ni anonimno reći gdje su
premjestili posmrtne ostatke pobijenih Hrvata.
ja mislim da je averzija obostrana i da ne postoji dobra volja uopće,nekima još uvijek odgovara mutež da se mogu osjećati komotno.nema katarze ni sa jedne ni sa druge strane,mislim da su srbi popušili i nasjeli na provokaciju a hrvati nepotrebno izginuli i stradali jer ćemo vrlo uskoro opet biti u jednoj asocijaciji i nevinima će biti jasno da su ih kurjaci ojadili al poslije hebanja nema kajanja.doduše srbi su shvatili da su popušili al ne priznaju sami sebi da im je katarza nužna da mogu dići glavu na miru.slaba je nama utjeha to što je pokojni ft nadmudrio srbe,bačeni smo na dno i moralno i ekonomsko,slabi smo,preslabi,iscrpio nas i rat i poslijeratna politika tako da od samostalnosti nema boljeg života za sve u državi,neki a te nazivam kurjacima jako lijepo žive na jaslama te slabe državice dok većina jedva sastavlja kraj s krajem,nema plaća ili su preniske,a od nacinalizma pošteni i krotki ljudi ne žive.zato se neki i bune i protive ulasku krotkog zastupnika grubišića u sabor,da se ta krotkost i bogobojaznost nebi proširila i na njih,pa da se i oni odreknu lijepih a nezasluženih i redovitih primanja.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 10:57   #124
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post

Kako bi bilo otvoriti temu: Biste li, uz uvjet trajne i potpune ravnopravnosti, voljeli ostati u Jugoslaviji?
Ljudi smo, razlikujemo se.
to pitanje tada nije bilo opcija. da je bilo, mnogi bi glasali za.

umjesto toga, bilo je pitanje: želite li ostati u jugoslaviji i postati novo kosovo ili izići iz iste.

srbi u HR to nisu shvaćali, nisu išli za tim da se suprotstave beogradu i slobizmu dok je gurao svoj sistem "moderne federacije", "institucionalnim i vaninstitucionalnim sredstvima". dapaće, podupirali su to.
kad su druge republike i narodi na to regirali težnjom za samostalnošću, srbi su se pobunili jer žele da žive "svi u jednoj državi".

a nisu shvaćali da adresa za prigovor nije zagreb, nego beograd, jer je njegova poltika rušenja ustavnog poretka iz 1974. tjerala sloveniju, hrvatsku, makedoniju i BIH na secesionizam.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 10:58   #125
srbi su branili svoje ...
hrvati svoje...a da promjenimo već jednom tu paradigmu, primitivnu, iz 19. stoljeća......aaaa?
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:03   #126
Ima na youtube crno na bijelo gdje Sloba u kameru jasno govori da je ključ rješenja problema SFRJ mijenjanje Ustava iz 74.

Znamo kako je on tu promjenu vršio 88-89, pokrajine+Crna Gora, a Srbi u Bosni i Hrvatskoj nisu se nimalo usprotivili što su time njihove republike postale neravnopravne u odnosu na Srbiju. Tko se protivi e njemu prijete oružane bitke. Dapače podržali su takvu politiku misleći da će na čelu sa Voždom postati vladari Jugoslavije. Zajeb.

Treba reći da su Srbima prvi omraženi postali Slovenci, a ne Hrvati i nekakve ustaše. Prvo su se sukobili sa Slovencima.

E sad kako sami sebi priznati da su razyebali Jugoslaviju?
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:03   #127
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Duboko žalim što je Latinka poražena.
Borba je još bila najkorektnija. Politika ekspres mi je silno išla na živce.
A ježi ga, meni je žao mrtvih glava.

Mislim da je Tuđmanova rečenica:Ne bi bilo rata da smo odustali od svoga cilja da stvorimo samostalnu i nezavisnu drzavu Hrvatsku!

E pa radije bez Hrvatske, na svome i sa svima živima.
ne bismo bili ni sa svome ni sa živima.
bili bismo pod slobinom komunističkom diktaturom u statusu kosova na pragu 21. stoljeća, protiv koje bi na kraju, prije ili poslje, zbog neizdrživosti takvog statusa morali ustati, jer ljudska narav ne trpi vječitu potločanost.

jednostavno tvoje je mišljenje da je možda trebalo pristati na diktat beograda, da se izbjegne sukob. da je trebalo kapitulirati bez borbe.

a moje je mišljenje da bi to bio munchen1938., i da bismo na kraju imali još krvaviji sukob, jer jednostavno narod to ne bi trpio. došlo bi do opće pobune nesrpskih naroda, jer ne bi trpili srpsku komunističku diktaturu na pragu 21. stoljeća
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:18   #128
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Danas su ovo dvoje istoznacnice, ali tada nisu bile.

Mi se u stvaranju drzave nismo borili iskljucivo protiv Srba, nego i protiv Jugoslovena i protiv komunista.
Dakle imas jedno 5 strana, Hrvate, Srbe, JNA, komuniste, i ostale (Slovence, Muslimane, svijet (zapad i istok)).
Svi oni zajedno su dodatno isprepleteni.
Ti se sad pozivas na rasplet dogadaja, ali rasplet je mogao biti i drugaciji.

Npr. Racanov odlazak sa tamo neke sjednice se danas tumaci kao borba za samostalnost, odlazak sa jedne druge sjednice se tumaci neznam kako, a sutnja pri predaji oruzja TO se tumaci pritiskom.

Ako uzmemo da je Racan (komunisti/jugosloveni/JNA) po definiciji protiv nacionalizma njihovi potezi se logicnije gledaju u ovome svijetlu:

Ne napusta se sjednica zbog hrvatskog nacionalizma /borbe za samostalnost (sto je ako razmislis oksimoron) nego zbog srpskog. Druga napustajuca sjednica to i potvrduje. Dok davanje oruzja TO bez komentara (jel ga bilo?) se u svjetlu toga moze tumaciti i kao jacanje svoje strane, na ustrub nacionalisticke.

Dodajmo tome i pokret za jugu (pokret jugo nacionalista, koji pokazju da je logicno najveca inoktrinacija bila u vojski), dogovore s Rusima.

Zacini to i vijestima koje se svaki dan boje sirenja sukoba na ostatak svijeta (bilo je ratova poslije toga, ali nikada toliko bojazni)

Postojanje 3. strane je vidljivo i danas, to je upravo ona strana koja vidi nacionalizam (srpski, a pogotovo nas, isto kao u jugi) kao nesto strasno, i koja ga krivi za sve. (ko je ta strana, ko su ti ljudi, od kud su dosli, tko su im kolovode?*)

U prvim mjesecima upravo je neutraliziran prvi neprijatelj samostalne drzave (JNA/komunisti) koji su bili prisiljeni birati, jer eto dolazilo im je do glave da su sefovi (SSSR) i Srbi odustali od projekta, dodatno su im ponudena jos bolja mjesta u novoj drzavi, pa su osobni ideali ublazili ideoloske.

Tek nakon toga (hrvatskog pomirenja/ujedinjenja) se krenulo u obracun s drugim neprijateljam drzave, Srbima.

Prijevremeni napad bi dodatno zbunio ionako zbunjene jugoslovene, pa bi imali i gradanski rat, po meni bolje i pomirenje uz sve gluposti koje su radili, nego gradanski rat (opet).


*takvi ljudi su dan dans poznati po hvaljenju JNA koja nas nije napala (a s druge strane placu sto mi nismo napali njih), podjeli na crveno-crne (a sami u svim bojama), izjednacavanju krivnje, halucinogenim prividenjima nacista (od prije 60 godina) ujedno negirajuci postojanje komunista/jugoslovene (od prije 20 godina) i sve ostale divotice koje svakodnevno slusamo.
Vrlo kvalitetan post pa zaslužuje da se na njega osvrnem
U ovakvom okruženju mi smo gradili Hrvatsku

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...3x5UqA&cad=rja

Po tvrdnji Slobodana Praljka u ratu protiv RH , kako navodi, sudjelovalo je više od 500 oficira Muslimana-Bošnjaka, koji su služili u JNA i izvršavali zadatke, a da ih Izetbegović nije pozvao da napuste tu vojsku.

zanimljivo od 45 sekunde
http://www.youtube.com/watch?v=qtqFT...eature=related

također i ovde ima tko je sve sudjelovao u agresiji na RH.Nisu ni makedonci baš odbijali zapovijed
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...Ktg7xg&cad=rja

Šta se ono reće ,te 1991 smo bili sami protiv svih.A ni svi "naši" nisu bili naši.Pa 50% hrvatskih oficira je i nakon priznanja u siječnju 1992 ostalo u JNA.
Lijepo je danas u toplini svoje sobe držat govore i pisat što je trebalo.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:55   #129
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Jugoslavija se raspala jer su Srbi nudili trajnu i potpunu ravnopravnost?

Hrvatska ulazi u EU, .
Pitanje je bilo aproksimativno, kao i ovo naše.
Možda se i EU raspadne.
Za koju godinu ćemo bugariti da nas netko tlači, uzima mlade i pametne, nameće poreze i tjera vraćati tuđe dugove.
Svašta još može biti.


Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Ovo se može primijeniti i na sve drugo:
- Osobno bih volio da sam ostao u Jugoslaviji "uz uvjet trajne i potpune ravnopravnosti", ali takva Jugoslavija NIJE POSTOJALA! - Što se tiče ravnopravnosti, po meni, Jugoslavija je bila ono što je sada BiH!!!
- Osobno bih volio da smo u EU "uz uvjet trajne i potpune ravnopravnosti", ali takva EU NE POSTOJI! - Aneksija i privođenje po direktivama Haaškog "suda" nije ravnopravnost!
Prvo ti moram dati, dugujem ti s jedne druge teme.
Nekako mi Jugoslavija ipak po svim paramterima djeluje stabilnija nego današnja BiH, ali kontam ja tebe.
Ne treba pojednostavljivati općenito kompleksno pitanje motiva i razloga, ali još nitko na ovoj temi nije zinuo da Srbi nisu glavni krivci za raspad Ju.



Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to pitanje tada nije bilo opcija. da je bilo, mnogi bi glasali za.

umjesto toga, bilo je pitanje: želite li ostati u jugoslaviji i postati novo kosovo ili izići iz iste.
To zbilja nisu shvaćali. Sve svoje probleme u dvadesetom stoljeću trebali su rješavati u Zagrebu, kao i bh Hrvati u Sarajevu.

Ne treba sad pretjerivati s tim Kosovom. Pa nije to bio pokolj svjetskih razmjera, više nešto nalik apartheidu.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
jednostavno tvoje je mišljenje da je možda trebalo pristati na diktat beograda, da se izbjegne sukob. da je trebalo kapitulirati bez borbe.

a moje je mišljenje da bi to bio munchen1938., i da bismo na kraju imali još krvaviji sukob, jer jednostavno narod to ne bi trpio. došlo bi do opće pobune nesrpskih naroda, jer ne bi trpili srpsku komunističku diktaturu na pragu 21. stoljeća
Znaš kako je napisao jedan engleski povjesničar, A J. P. Taylor
Evo ulomak, nije off.

"Britansko držanje u rujnu 1939. bilo je nedvojbeno junačko, ali je to bilo junaštvo uglavnom preko tuđih leđa. Za šest godina rata britanski je narod relativno malo propatio. Poljaci su pak u ratu doživjeli katastrofu, a nakon njega nisu opet stekli samostalnost. Čehoslovačku su 1938. izdali, a Poljsku su 1939. spasavali. U ratu je izgubilo život nepunih sto tisuća Čeha, a Poljaka je pobijeno šest i pol milijuna. Pa što je bilo bolje - biti izdani Čeh ili spašeni Poljak? Meni je drago što je Njemačka poražena i Hitler uništen. Ipak uvažavam činjenicu da su drugi platili cijenu za to i skidam kapu poštenju onih koji su tu cijenu smatrali previsokom."
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:57   #130
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Anketa mi se ne sviđa, zanimljivija bi bila kad bi glasila, dali bi bilo toliko mrtvih bez Tuđmana?
Pa ako uzmemo da su pobunjeni Srbi i JNA većinu ubijenih ubili NAKON okupacije ili predaje nekog mjesta(Vukovar,Petrinja deseci sela), usudio bih se reći da bi broj mrtvih bio samo veći, jer bi Srbi zauzeli više teritorija
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:12   #131
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Znaš kako je napisao jedan engleski povjesničar, A J. P. Taylor
Evo ulomak, nije off.

"Britansko držanje u rujnu 1939. bilo je nedvojbeno junačko, ali je to bilo junaštvo uglavnom preko tuđih leđa. Za šest godina rata britanski je narod relativno malo propatio. Poljaci su pak u ratu doživjeli katastrofu, a nakon njega nisu opet stekli samostalnost. Čehoslovačku su 1938. izdali, a Poljsku su 1939. spasavali. U ratu je izgubilo život nepunih sto tisuća Čeha, a Poljaka je pobijeno šest i pol milijuna. Pa što je bilo bolje - biti izdani Čeh ili spašeni Poljak? Meni je drago što je Njemačka poražena i Hitler uništen. Ipak uvažavam činjenicu da su drugi platili cijenu za to i skidam kapu poštenju onih koji su tu cijenu smatrali previsokom."
Poprilično tupavo navođenje citata koji govori o nečemu sasvim stotom.

Britanija je objavila rat Hitleru onda kada se ONA SAMA osjetila ugroženom od strane imperijalizma Trećeg Reicha, a ne da spasi ili ne spasi ili izda ili ne izda Čehe ili Poljake ili Bušmane. To što su nacisti pobili poljske Židove i još skupa sa Sovjetima Poljake, nema veze sa politikom Britanaca.

Hrvati,ali i ostali nesrbi, sa Slobom su bili u istoj državi i oni jesu bili realno ugroženi, ugroženiji od Britanaca kojima je Njemačka bila preko mora; nesrbima je Slobo i prijetio oružjem i nametao im rješenja - sve se to događalo u jednoj državi.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:19   #132
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Poprilično tupavo navođenje citata koji govori o nečemu sasvim stotom.

Britanija je objavila rat Hitleru onda kada se ONA SAMA osjetila ugroženom od strane imperijalizma Trećeg Reicha, a ne da spase ili ne spase ili izdaju Čehe ili Poljake ili Bušmane.

Hrvati,ali i ostali nesrbi, sa Slobom su bili u istoj državi i oni jesu bili realno ugroženi, ugroženiji od Britanaca kojima je Njemačka bila preko mora; nesrbima je Slobo i prijetio oružjem i nametao im rješenja - sve se to događalo u jednoj državi.
Neki govore da se trebalo pregovarati godinama, a zaboravljaju da je vrijeme radilo protiv Srba,i oni ne bi odugovlačili,niti nisu,da su dan prije "Balvan Revolucije" prodavači Srbi kolektivno napusili Jadranske desinacije, da je to nastavak rušennja vlasti na Kosovu, Crnoj Gori i u Vojvodini, i da je već godinama sve pripremanp i dirigirano iz Beograda, i u Kninu i u Novom Sadu,i u Prištini, i u Sarajevu među Srbima i svugdje.

Ideaj da je ovo,ili ono ubrzalo Srpsku agresiju je po meni deplasirana, jer ona je trajala već godinama, u 1991. samo je dosegla vrhunac i postala potpuno otvorena
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:23   #133
Bonislave, nemoj doslovno shvaćati. Čitaj malo s razumijevanjem, širim kontekstom, preneseno.

Ono što je uvijek moja teza bila i jest, ako nisi mogao spasiti sve, nisi trebao ni pokušavati.
Popusti, ljudskije je prema onima koji će ostati žrtve.
I naravno, i pacifisti imaju pravo živjeti na ovoj svemirskoj mrvici. Probaj s njima. Tuđman nije bio Havel.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:30   #134
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Bonislave, nemoj doslovno shvaćati. Čitaj malo s razumijevanjem, širim kontekstom, preneseno.

Ono što je uvijek moja teza bila i jest, ako nisi mogao spasiti sve, nisi trebao ni pokušavati.
Popusti, ljudskije je prema onima koji će ostati žrtve.
I naravno, i pacifisti imaju pravo živjeti na ovoj svemirskoj mrvici. Probaj s njima. Tuđman nije bio Havel.
Po ovoj logici nijedan se rat u povijesti ne bi vodio, pa ni Drugi Svjetski Rat.
Jednostavno bi se predalo imperijalistima ili pristalo na njihove zahtjeve i to je to.
Joj, da je Churchill imao tebe za savjetnika, koliki bi život bili spašeni!

Tvoja mržnja prema Tuđmanu je bolesno-opsesivna. Kriviš ga za Bosnu, a sada ga kriviš da je i krivac za rat u Hrvatskoj. Valjda je i za Srebrenicu od kriv. Takvo mišljenje izaziva gađenje više nego Šešeljeva ideologija.
Dobro da nema teme o tsunamiju u Indokini i pitanju krivnje za njega.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:41   #135
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
- - - - -
- - - - -
Prvo ti moram dati, dugujem ti s jedne druge teme.
Nekako mi Jugoslavija ipak po svim paramterima djeluje stabilnija nego današnja BiH, ali kontam ja tebe.
Ne treba pojednostavljivati općenito kompleksno pitanje motiva i razloga, ali još nitko na ovoj temi nije zinuo da Srbi nisu glavni krivci za raspad Ju.
- - - - - - -
- - - - - - - -
"
Ja ne mrzim grešnika, nego grijeh.

Jugoslavija nije dostigla gnjilost Bosne i Hercegovine, jer se neposredno pred takvo stanje raspala, ali da je još malo potrajalo, bila bi ista:
- neriješeno nacionalno pitanje s tendencijom kretanja ka nacizmu,
- vlast koja je zrela za zdravo suđenje,
- autodestrukcija,
- ....

Svi mi imamo "svog" Srbina, Hrvata, Bosnjaka... "Moj" je dobar, "Tvoj" loš i obratno. Ne moramo raspravljati ni tako, ali
Jugoslavija je imala tzv. kohezione faktore (SKJ, JNA, bratstvo-jedinstvo, tekovine NOB-a, antifašizam, samoupravljanje...).
Imaš TRI SEKUNDE da (sama sebi) odgovoriš na pitanje:
- Tko je u trezoru čuvao te kohezione faktore i dozirao ih PREMA POTREBI - pa se Jugoslavija MORALA raspasti?!
Ako nisi odgovorila u tri sekunde, ne vjerujem u iskrenost odgovora.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:41   #136
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Tvoja mržnja prema Tuđmanu je bolesno-opsesivna. Kriviš ga za Bosnu, a sada ga kriviš da je i krivac za rat u Hrvatskoj. Valjda je i za Srebrenicu od kriv. Takvo mišljenje izaziva gađenje više nego Šešeljeva ideologija.
Dobro da nema teme o tsunamiju u Indokini i pitanju krivnje za njega.
Ja ne pojednostavljujem, uzimam u obzir i druge motive, i sve strane, no dobro. Gripozna sam pa me nije lako ovih dana otjerati s foruma.


Podsjećaš me na predstavljanje knjige Nebojše Jovanovića, Idemo na Zagreb, (inače, dobro štivo) gdje su hrvatski "desničari" pljeskali njegovom stavu da se u rat mora. A pacifista ismijavali. Šešelj ti je bolji od umjerenog i razboritog sugovornika.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:24   #137
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Ne treba sad pretjerivati s tim Kosovom. Pa nije to bio pokolj svjetskih razmjera, više nešto nalik apartheidu.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Srpsko-albanski_sukob

Umanjivati nešto je jednako pogrešno kao i uvećavati nešto. Ako čitaš samo srpske odnosno jugoslavenske odnosno komunističke novine iz tog vremena, na Kosovu su tekli med i mlijeko što su "separatisti" htjeli spriječiti, Mirko i Slavko su na vrijeme reagirali i drugarski ih kritizirali, i problem je riješen. Albanci su bili segregirani kao crnci u JAR, ali imali su ljudska prava, nitko ih nije ubijao ni terorizirao. LAŽ!
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:27   #138
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Vrlo kvalitetan post pa zaslužuje da se na njega osvrnem
U ovakvom okruženju mi smo gradili Hrvatsku

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...3x5UqA&cad=rja

Po tvrdnji Slobodana Praljka u ratu protiv RH , kako navodi, sudjelovalo je više od 500 oficira Muslimana-Bošnjaka, koji su služili u JNA i izvršavali zadatke, a da ih Izetbegović nije pozvao da napuste tu vojsku.

zanimljivo od 45 sekunde
http://www.youtube.com/watch?v=qtqFT...eature=related

također i ovde ima tko je sve sudjelovao u agresiji na RH.Nisu ni makedonci baš odbijali zapovijed
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...Ktg7xg&cad=rja

Šta se ono reće ,te 1991 smo bili sami protiv svih.A ni svi "naši" nisu bili naši.Pa 50% hrvatskih oficira je i nakon priznanja u siječnju 1992 ostalo u JNA.
Lijepo je danas u toplini svoje sobe držat govore i pisat što je trebalo.
Drago mi je da ne mislis da sam te kopirao, jer sam poslije vidio da si ti napisao slicne stvari.

Jednostavno gledam stvari malo van sturih povijesnih cinjenica, odnosno trazim razumijevanje i opravdanje za te ljude (nemoze se stav promijeniti preko noci).

Samo dok ja trazim razumijevanje u njihovim odlukama unatoc cinjenicama, mediji kod nas rade bas obrnuto, zanemarujuci cinjenice slazu laznu sliku i napadaju Hrvatsku na osnovu konstrukcija.

Ja konstrukcijama (razumijevanjem) branim one koji su se u konacnici odrekli komunizma i jugoslavije, a oni zauzvrat konstrukcijama (iskrivljavanjem) blate Hrvate (one koji su se odrekli konumizma/jugoslavenstva, ujedno ih vabeci nazad).
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:29   #139
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
To zbilja nisu shvaćali. Sve svoje probleme u dvadesetom stoljeću trebali su rješavati u Zagrebu, kao i bh Hrvati u Sarajevu.

Ne treba sad pretjerivati s tim Kosovom. Pa nije to bio pokolj svjetskih razmjera, više nešto nalik apartheidu.
uopće nisi shvatio. problem srba u HR i BIH nije bilo držanje zagreba, nego beograda.
kad je svesrpski vožd slobo krenuo u institcuionalno i vaninstitucionalno rušenje ustavnog poretka jugoslavije, onda su srbi u HR i BIH, čast iznimkama, što šutjeli, što podržavali isto.
kad je POSLJEDIČNO zagreb krenuo putem samostalnosti od slobe, jogurta, antibirokracije, sejde bajramovića, mitinga, gazimestana i ostalih govnarija, onda su se sjetili pobunit jer hoće da svi budu u jednoj državi.

na kosovu je nakon apartheida ipak došlo do krvoprilića, i to bi zaista bilo krvoproliće svjetskih razmjera da ga NATO nije zaustavio. isto kao što je i u BIH došlo do krvoprolića svjetskih ramjera jer ni BIH nije mogla ostati sa slobom.
to samo potvrđuje da se agresoru treba oduprijeti, a ne popuštati, jer na kraju mu ne možeš popustiti koliko hoće, a krvoproliće je još gore.
što vrijedi bošnjacima što su nudili simetričnu i asimetričnu, federalnu i konfederalnu, ovakvu i onakvu jugoslaviju, kad im je na kraju izbor bio velika srbija ili rat?!!

što si ti izabrao na referendumu? jesi možda i ti krivac za rat? što nisi glasao da ostaneš u velikoj srbiji? možda si ti potakao srbe na pobunu protiv BIH glasanjem za suverenu BIH?

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Znaš kako je napisao jedan engleski povjesničar, A J. P. Taylor
Evo ulomak, nije off.

"Britansko držanje u rujnu 1939. bilo je nedvojbeno junačko, ali je to bilo junaštvo uglavnom preko tuđih leđa. Za šest godina rata britanski je narod relativno malo propatio. Poljaci su pak u ratu doživjeli katastrofu, a nakon njega nisu opet stekli samostalnost. Čehoslovačku su 1938. izdali, a Poljsku su 1939. spasavali. U ratu je izgubilo život nepunih sto tisuća Čeha, a Poljaka je pobijeno šest i pol milijuna. Pa što je bilo bolje - biti izdani Čeh ili spašeni Poljak? Meni je drago što je Njemačka poražena i Hitler uništen. Ipak uvažavam činjenicu da su drugi platili cijenu za to i skidam kapu poštenju onih koji su tu cijenu smatrali previsokom."
jel bi manje poljaka ili čeha izginulo da britanija nije ušla u rat? jel bi hitler možda poštedio poljake da mu britanija nije objavila rat?
britanija je ušla u rat jer je shvatila da hitler neće stati ni na poljskoj.
česi su prošli bolje od poljaka jer nisu bli u prvom redu za stvaranje njemačkog lebensrauma. to nema nikakve veze što su izdani ili ne. da je rat izgubljen, ni čeha ni poljaka bilo ne bi. kojim redosljedom bi nestali, je tako sporedno.

ti nećeš da shvatiš da je pred nesrpskim narodima 1990. bio izbor da se bore za svoju slobodu ili da padnu pod velikosrpski komunistički režim slobe miloševića.

što prije je neki narod to shvatio i odupro se, bolje za njega.
a vi slijepci koji ni danas ne vidite kakav je režim u beogradu bio, koji bi silom htjeli same sebe uvjeriti da srbi eto možda ne bi da smo mi ovo ili ono....jednostavno ste slijepi. srbi prave veliku srbiju od 1830. do danas, a vi mislite da ih je eto na to potaknuo tuđman ili ne znam ko.

u beogradu je bio mini hitler, koji ne bi stao dok ne bi nametnuo velikosrpsku vlast.
PONOSAN SAM što nismo bili sljepci, što smo se oduprli. jer ako bi tebi možda pasalo, meni vlast slobe miloševića i njegove milicije NE BI PASALA.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:32   #140
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
http://hr.wikipedia.org/wiki/Srpsko-albanski_sukob

Umanjivati nešto je jednako pogrešno kao i uvećavati nešto. Ako čitaš samo srpske odnosno jugoslavenske odnosno komunističke novine iz tog vremena, na Kosovu su tekli med i mlijeko što su "separatisti" htjeli spriječiti, Mirko i Slavko su na vrijeme reagirali i drugarski ih kritizirali, i problem je riješen. Albanci su bili segregirani kao crnci u JAR, ali imali su ljudska prava, nitko ih nije ubijao ni terorizirao. LAŽ!
i sve je opet završilo u krvoproliću, koje je NATO morao spriječiti da ne preraste u genocid.
uzalud je rugova godinama gradio pasivni otpor, nudio pregovore, htio mirno rješit spor.

dok albanac nije uzeo pušku, bio je pas kojeg srbin šutira.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.