Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 23:53   #1421
Ni sama ne znam kakav stav postaviti što se tiče indigo djece...

Smatram da je sve oko takve djece (i ljudi) pomalo razvikano.

Svatko tko je drugačiji, razvijenih mentalnih, duhovnih ili bilo kakvih drugih sposobnosti u posljednje je vrijeme proglašavan indigovcem.
Ne želim osporiti teoriju o postojanju takvih ljudi, ali mislim da se ovome pridodaje prevelika pažnju,a čak i da se neke stvari preuveličavaju.

I sama vidim auru od rođenja, imam razvijenu telepatiju, želja mi je upisati psihologiju ili filozofiju itd. No i dalje se ne smatram indigovcem...(ili bih možda trebala)

Treba li takve ljude zaista promtrati kao nadprosječno, neobjašnjivo nadarene pojedince koji će civilizaciju dovesti do novog stupnja razvoja, kao "bogom dane" ili jednostavno kao ljude koji su u nekom području svog razvoja napredniji od drugih?
Miss Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 14:02   #1422
Quote:
Miss Bee kaže: Pogledaj post
Ni sama ne znam kakav stav postaviti što se tiče indigo djece...

Smatram da je sve oko takve djece (i ljudi) pomalo razvikano.

Svatko tko je drugačiji, razvijenih mentalnih, duhovnih ili bilo kakvih drugih sposobnosti u posljednje je vrijeme proglašavan indigovcem.
Ne želim osporiti teoriju o postojanju takvih ljudi, ali mislim da se ovome pridodaje prevelika pažnju,a čak i da se neke stvari preuveličavaju.

I sama vidim auru od rođenja, imam razvijenu telepatiju, želja mi je upisati psihologiju ili filozofiju itd. No i dalje se ne smatram indigovcem...(ili bih možda trebala)

Treba li takve ljude zaista promtrati kao nadprosječno, neobjašnjivo nadarene pojedince koji će civilizaciju dovesti do novog stupnja razvoja, kao "bogom dane" ili jednostavno kao ljude koji su u nekom području svog razvoja napredniji od drugih?
pah...meni su kad sam bila klinka zakljucili da sam kao indigo dijete ili na granici ...tako nesto ali u doba mojeg djetinjstva nikome se nije zivo fuckalo za to, pogotovo mojim starcima jugo nostalgicarima...kramp u ruke i kopaj

ali da me nitko nikada nije u potpunosti razmuio-nije
da mi je falila neka vrsta paznje koju nisam dobivala-je
nikada nisam bila talentirana za nista posebno a oduvijek sam osjecala da moram nesto raditi samo nikada nisam otkrila sta
da me to sjebalo za cijeli zivot-je
plus svega toga sam oduvijek bila UZASNO emocionalna osoba, ne osjetljiva-boli me kapa sto ce mi netko reci da imam ruzne hlace , vec emotivna, empatična, kako god
sto god drugi prozivljavaju ja cu isto prozivjeti dva puta intenzivnije
i ljudi uvijek vole pricati sa mnom jer ih slusam i pratim i razumijem

tesko se uklapam igdje, tesko nalazim nekoga tko me razumije, tesko podnosim osjecaje jer ih valjda imam i previse
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 22:50   #1423
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
pah...meni su kad sam bila klinka zakljucili da sam kao indigo dijete ili na granici ...tako nesto ali u doba mojeg djetinjstva nikome se nije zivo fuckalo za to, pogotovo mojim starcima jugo nostalgicarima...kramp u ruke i kopaj

ali da me nitko nikada nije u potpunosti razmuio-nije
da mi je falila neka vrsta paznje koju nisam dobivala-je
nikada nisam bila talentirana za nista posebno a oduvijek sam osjecala da moram nesto raditi samo nikada nisam otkrila sta
da me to sjebalo za cijeli zivot-je
plus svega toga sam oduvijek bila UZASNO emocionalna osoba, ne osjetljiva-boli me kapa sto ce mi netko reci da imam ruzne hlace , vec emotivna, empatična, kako god
sto god drugi prozivljavaju ja cu isto prozivjeti dva puta intenzivnije
i ljudi uvijek vole pricati sa mnom jer ih slusam i pratim i razumijem

tesko se uklapam igdje, tesko nalazim nekoga tko me razumije, tesko podnosim osjecaje jer ih valjda imam i previse
Uf, točno znam o čemu pričaš...
Ja se što više nastojim distancirati od tuđih patnji jer empatija često preraste u nešto što postaje opasno za mene... Ljude i njihove emocije čitam kao otvorenu knjigu.

Također me rijetko tko razumije, pa često imam emocionalne izljeve prouzrokvane prevelikom ˝nakupinom˝ emocija.
U takvim situacijama mi često pregaraju žarulje i razni uređaji kada ih uključim, od prevelike energije, pretpostavljam.

Ne mogu reći da sam izuzetno inteligentna, pametna... (kao što je navodno slučaj kod indigo djece).
Jedino me zbunjuje to što vidim auru (tu mogućnost mnogi smatraju izvanosjetilnom percepcijom, tj. graniči s nadnaravnim), ali opet se ne smatram dovoljno nadarenom i posebnom da bih mogla biti indigo...

I mene isto muči taj poriv da moram nešto učiniti, izmjeniti, a ne znam šta...


...indigo ili samo drugačiji od ostalih?
Miss Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:14   #1424
Da vam olakšam, većina tvrdi da ih drugi ne razumiju, a najviše mladi ljudi :P

Indigo je više-manje subjektivan pojam. Meni će netko reći za sebe da je indigo, još će to naglašavati, hvaliti se kako može ovo, može ono, a ja ću mu reći neka te fore prodaje nekom drugom, dakle takvog neću smatrati indigom, dok ga netko drugi možda i bi. Uostalom, kome je toliko bitna boja aure osim nekim pojedincima koji se s time žele samo istaknuti. Doista, baš i nisam vidio kako bi netko stalno ponavljao da je ''crveni'' ili da je ''zeleni'', a za ove koji stalno tupe da su ''indigo'', njih na svakom čošku.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:21   #1425
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Da vam olakšam, većina tvrdi da ih drugi ne razumiju, a najviše mladi ljudi :P

Indigo je više-manje subjektivan pojam. Meni će netko reći za sebe da je indigo, još će to naglašavati, hvaliti se kako može ovo, može ono, a ja ću mu reći neka te fore prodaje nekom drugom, dakle takvog neću smatrati indigom, dok ga netko drugi možda i bi. Uostalom, kome je toliko bitna boja aure osim nekim pojedincima koji se s time žele samo istaknuti. Doista, baš i nisam vidio kako bi netko stalno ponavljao da je ''crveni'' ili da je ''zeleni'', a za ove koji stalno tupe da su ''indigo'', njih na svakom čošku.
Slažem se!
Miss Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:32   #1426
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Da vam olakšam, većina tvrdi da ih drugi ne razumiju, a najviše mladi ljudi :P

Indigo je više-manje subjektivan pojam. Meni će netko reći za sebe da je indigo, još će to naglašavati, hvaliti se kako može ovo, može ono, a ja ću mu reći neka te fore prodaje nekom drugom, dakle takvog neću smatrati indigom, dok ga netko drugi možda i bi. Uostalom, kome je toliko bitna boja aure osim nekim pojedincima koji se s time žele samo istaknuti. Doista, baš i nisam vidio kako bi netko stalno ponavljao da je ''crveni'' ili da je ''zeleni'', a za ove koji stalno tupe da su ''indigo'', njih na svakom čošku.
pa možda ljudima koji žele upoznati sebe do krajnjih granica, koji žele znati kako i zašto se osjećaju baš na ovaj ili onaj način...ljudi koji rade na sebi, promišljaju o svojoj ulozi i ulogama svih ljudi koji ih okružuju u ovome svijetu...onima koji žele SHVATITI.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:06   #1427
Možda. Preko aure se može prepoznati bolest pojedinca, raspoloženje (to je ono što sam čitao o tome), ali kakav je sam pojedinac, to bi on morao saznati sam o sebi kroz život. A možda i ne bi, neki nisu svjesni da imaju nerealan stav, drugi još žive u 16. stoljeću... Svaka aura se sastoji od svih boja, ali jedna najčešće prevladava. Ako bi to bila plava, i dalje bi možda taj pojedinac bio neki egoista koji je sam sebi na prvom mjestu. Nisu svi ''plavi'' isti kao što to nisu ni svi ''zeleni''. Ili sam promašio poantu tvog posta?
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:30   #1428
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Možda. Preko aure se može prepoznati bolest pojedinca, raspoloženje (to je ono što sam čitao o tome), ali kakav je sam pojedinac, to bi on morao saznati sam o sebi kroz život. A možda i ne bi, neki nisu svjesni da imaju nerealan stav, drugi još žive u 16. stoljeću... Svaka aura se sastoji od svih boja, ali jedna najčešće prevladava. Ako bi to bila plava, i dalje bi možda taj pojedinac bio neki egoista koji je sam sebi na prvom mjestu. Nisu svi ''plavi'' isti kao što to nisu ni svi ''zeleni''. Ili sam promašio poantu tvog posta?
možda malo

ja sam to napisala u smislu da ima ljudi koji osjećaju da su drugačiji i neprilagođeni, a ne znaju zašto je to tako i nesretni su jer su pod dojmom da nisu "normalni" i da ih drugi ne razumiju i nikada se neće uklopiti...bla bla...
nekom takvom je velika stvar saznati razlog svojoj drugačijosti, koja nije ništa manje normalna od njegovog okruženja
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 02:10   #1429
a kako se prepoznaju indigo u djeca, u recimo malo starijoj dobi? što je to toliko posebno kod nji hda da i normalna osoba, a ne nekakav ''medij'' može zaključiti da su jako posebna?
__________________
A good beat never hurt no one

Da si tu, kraj mene, da me nježno miLuješ. I da osjetim dodir tvojih usana. Znam za to, za to vrijedi umrijeti.
ŽutiKaputich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 00:15   #1430
Quote:
ŽutiKaputich kaže: Pogledaj post
a kako se prepoznaju indigo u djeca, u recimo malo starijoj dobi? što je to toliko posebno kod nji hda da i normalna osoba, a ne nekakav ''medij'' može zaključiti da su jako posebna?
www.indigo-crystal-life.net

prva udruga za potpuno objašnjenje ovog svega. Ljudi, Indigo ljudi su na izrazito višoj duhovnoj razini, zato su posebni ljudi. Provjerite forum.Pozdrav.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:12   #1431
a kako se može vidit to koje mi je boje aura i te stvari, zanima me.
SHIKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:31   #1432
Quote:
SHIKI kaže: Pogledaj post
a kako se može vidit to koje mi je boje aura i te stvari, zanima me.
Dođi u grupu i saznat ćemo.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:55   #1433
otišla sam na tu stranicu no neznam kako da uđem ni na što da kliknem
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 12:29   #1434
Pozdrav. Trenutačno transcendiram iz indigo i kristala pa ako ima netko tko je to prošao i ima volje za druženjem nek mi se javi. Pusa. Volim vas sve.
__________________
Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense. ~ Buddha

http://buddhalashtine.bloger.hr
fjurica ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 12:31   #1435
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Zavisi kako definiraš OPS i OPD. Ja ne gledam tako kako si ti predstavio. OPS bih rekao da su osobe više okrenute prema sebi i svojim bližnjima, a za nepoznate imaju manjak razumijevanja i dobrote. Rekao bih da oni djeluju više na način ''brini se za svoje, ostalo pusti na miru''. Ovdje je više prisutna sebičnost i umišljenost nego kod OPD-a.

OPD pak bih rekao da su osobe koje se istovremeno brinu za sebe, ali i za druge. To su osobe otvorenija srca, sa više razumijevanja i empatije, te svakako mislim da, prema mom pogledu na to, je puno bolje biti OPD nego OPS. Ali OPD koji ne daje drugima sve, a sebe zapostavlja, već onaj koji istovremeno razvija i sebe te se brine za sebe.

Sve se svede na ono što je rečeno, MSG (misli svojom glavom). Ipak, to je najvažnije, lakše će uspjeti onaj koji misli nego onaj koji ne misli, ali isto tako je važno da se misli kvalitetno, a ne kao neki političar da za sebe grabaš, a ostali umiru od gladi.

Jesu li sve to gluposti, ne znam, ali svakako je bitno kako se definiraju ti pojmovi te kako se gleda na njih, o tome ovisi i glupost istih.
Potpis
__________________
Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense. ~ Buddha

http://buddhalashtine.bloger.hr
fjurica ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:24   #1436
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
ja sam to napisala u smislu da ima ljudi koji osjećaju da su drugačiji i neprilagođeni, a ne znaju zašto je to tako i nesretni su jer su pod dojmom da nisu "normalni" i da ih drugi ne razumiju i nikada se neće uklopiti...bla bla...
nekom takvom je velika stvar saznati razlog svojoj drugačijosti, koja nije ništa manje normalna od njegovog okruženja
oke, ja se tako osječam zadnjih o-ho-ho godina tj odkako sam svjesna sebe, na dosta onih pitanja sam potvrdno odgovorila i šta sad, oče mi ko pogledat auru da vidi koje sam boje

al to šta san ja vakva i nakva i sposobnija od ostalih matuna koji imaju bogovski posal mi nije pomoglo baš da počnem radit, sad il' mi šteka aura il' mi šteka veza....


enivej...
__________________
buhtlica 08.08.2009. & vriskica 30.08.2010.
baby joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 23:44   #1437
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Dođi u grupu i saznat ćemo.
Koju grupu? Gdje?
__________________
Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense. ~ Buddha

http://buddhalashtine.bloger.hr
fjurica ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 00:06   #1438
da i mene to zanima....
__________________
buhtlica 08.08.2009. & vriskica 30.08.2010.
baby joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:18   #1439
Ma svi smo mi indigo

Ali, evo, recimo da to postoji. Kako se to može odrediti - ti si indigo, ti nisi? Može li se uopće?
Lexiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:54   #1440
Quote:
Lexiee kaže: Pogledaj post
Ma svi smo mi indigo

Ali, evo, recimo da to postoji. Kako se to može odrediti - ti si indigo, ti nisi? Može li se uopće?
Ne može se. Jer nitko ustvari nije Indigo, nitko ustvari nije niti čovjek niti osoba niti Marko joža štef Suzana ovaj onaj, nitko od nas nije ustvari nešto na što se može uprijeti prstom, naša prava priroda je nedefinirana. Sve drugo je trpanje u ladice, koncepte i slično. Pojam Indigo je za mene samo orijentacija ili nesvakodnevni (još za sad) način razmišljanja i percipiranja sebe. Tako otprilike ja gledam na to. Dalo bi se još o tome
__________________
Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense. ~ Buddha

http://buddhalashtine.bloger.hr
fjurica ludica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.