Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2004., 20:10   #21
Jednom sam se nakon prve pričesti, valjda dan nakon toga nakinđurila svim živim i neživim zlatom koje sam od rodbine i prijatelja dobila za poklon i otišla se takva igrati sa ostalim klincima. Stara me zatekla na igralištu nedaleko od kuće kako igram nogomet s dečkima u "punoj ratnoj opremi": sa dva zlatna lančića, privjescima, narukvicom i dva broša.

Skoro se šlagirala. Kad se malo sabrala pozvala me je k sebi: "Dođi, dođi da mama vidi nešto, neće ti mama ništa".

Mogu samo reć - lagala je. Bilo je doma i
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 20:29   #22
Imala sma predivno djetinjstvo i imam hrpu lijepih uspomena. Imala sma srecu u zivotu da imam jako dobre starce koji iako su jedan i drugi radili su mi uvijek posvecivali puuuno paznje. Dok su oni radili ja bih bil na cuvanju kod none i nonota s kojima su zivjeli nonini roditelji i mamin brat koji je tada jos bio mlad i obozavali su me, igrali se samnom, vizikali me kad god je negdje trebalo, kupovali mi igracke itd. Imala sam srece sta sam imala i super prijatelje s kojima sam provodila sate i sate. Bas dobro dustvo, bez musica i ne problematicno. Svi su mi pruzali bezuvjetnu ljubav i uvijek cu im biti zahvalna na tome i volim ih upravo zbog toga sta su jednostavni, umiljati , dobri i prepuni ljubavi
Hvala
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 20:32   #23
Quote:
Alyssa kaže:
Svi su mi pruzali bezuvjetnu ljubav i uvijek cu im biti zahvalna na tome i volim ih upravo zbog toga sta su jednostavni, umiljati , dobri i prepuni ljubavi
Hvala
Nemoj zezat da nisi nikad batina dobila!? Blago se tebi...

Mene stara znala pošteno zašorat. A rabila je svakojako "oružje". Ne može se reć da joj je inspiracije nedostajalo. A bogme i povoda s moje strane. Danas vele da su takva djeca "hiperaktivna", tad se govorilo "zločesta"
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 20:36   #24
Quote:
te@ kaže:
Nemoj zezat da nisi nikad batina dobila!? Blago se tebi...

Mene stara znala pošteno zašorat. A rabila je svakojako "oružje". Ne može se reć da joj je inspiracije nedostajalo. A bogme i povoda s moje strane. Danas vele da su takva djeca "hiperaktivna", tad se govorilo "zločesta"
Jesam ali samo jednom i to jedan jedini put, sjecam se dam e je mama lovila po stanu s kuhacom
Ali en sjecam se povodom cega me je htijela klepit
Mislim da je bilo nesto vezano za skolu, kad sam iz protestau 4 osnovne na polugoditu imala 1 iz likovnog jer je tip bio kreten i iz protesta mi nisam vise htijela crtat jer sam zabrijala da zasluzujem 5 iz tog predmeta a ne 4
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 21:23   #25
Prva asocijacija koja mi pada na pamet kad se pocinje pricati o djetinjstvu je - ljeto. Cini se da nista osim tog ljeta nije postojalo... i boje... uvijek boje. Plavo nebo i ono more u Tucepima, sve u pokretnim nijemim slikama, kao snimano starom osmicom, ubrzani pokreti, na rukama osjecaj przenja sunca, a u usima samo sum valova. Mirisi mora, bora i mandarina, okusi tresanja... mirisi splitskih ulica nakon kise, ponovo bor i borov prelac, neka divljacka ekipa, miris prasine, suhog blata i prasine, uvijek prasine, prasine iz podruma, prasine s igralista, prasine iz dvora... onog kamenja na kojem sam bezbroj puta raskrvarila koljena... miris osusene trave, sljunka i crvene podloge za tenis na sportskom centru, Rivanola, stare Diane i Stojadina, usranog mirisnog bora za auto u ustajalom zraku tog auta ostavljenog na suncu, prasnjavih presvlaka i gumenog volana... zvukovi cvrcaka i zrikavaca, ponovo sum valova, maestrala koji mi mrsi uvijek zapetljanu kosu... okusa ispucanih usana nakon bure, kuglica sladoleda cokolade i vanilije u okrugloj slasticarnici na plazi, polurastopljenih Ledo sladoleda iz Siptarove skrinje i presmrznutih Pekabela sladoleda kojima je prethodilo bacanje kabinskog kljuca Njemici na bazenu.. miris i okus klorirane vode, njeno zapomaganje "Mein Gott"... svakodnevno iscekivanje ona tri vala nakon prolaska katamarana prije odlaska kuci na crtane filmove... vecernji oleandar pred kucom i "nas" rastureni grm sipka u kojem smo stvorili svoju bazu.. koromac, bademovo drvo, marjanski cempres, marjanska staza, pustinjakova spilja na sv. Jeri, osjecaj pobjede nad tim stijenama, sunce koje tuce u ledja, smrad zooloskog vrta, okusi secerne vune... i opet na ljeto, na Djidjija i morske jezeve, zvijezde i krastavce, bazencice koje smo radili nogama i predvecer opet te iste usmrdjene jezeve, zvijezde i krastavce, ping pong, pedaline, mahovina pred wc-om, Vrulja, mul i wannabe skokovi na glavu... Coppertone i Nivea mlijeka za suncanje sa zastitnim faktorom 2 ili 4... sretno dijete.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 21:34   #26
Quote:
Anastasia kaže:
ne mogu izdržati ...
sorry....
nije djetinstvo nego DJETINJSTVO
..sad ja nemogu izdržat... eh, sad mi lakše..
..najbolji dio života mi je bilo djetiNstvo..bili smo mali, nitko se nije zaj. s nama jer nas je bila masa, radili smo gluposti od 0-24, krali čokoladice po trgovinama dok je frend kupovao žvaku..hehe, ma bilo je do jaja..a sad..frendovi su se razišli, vidimo se svake prestupne..i nije to-to..nedostaje mi to..
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:05   #27
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
...sve...
Jebentiživot

Nekako smo skupa prerasli te dane
Kada nas je samo vezalo drugarstvo
S nemirom što uvijek iznenada plane
Započelo moje prvo je pijanstvo

Zaigrala srca kao nikad prije
Samo nam se malo vrtilo u glavi
To što srce do tad osjetilo nije
Kao nekim čudom dogodi se, javi

Zamkove i kule s pjeska
smjenilo je drugo carstvo
postala si poput bljeska
moje prvo, prvo pijanstvo

Gledao sam tvoje oči
i u njima sjaj, tajanstvo
postala si preko noći
moje prvo, prvo pijanstvo

Dugo smo za ruke držali se skupa
k'o i druga djeca bezbrižno i prisno
premladi da znamo da u nama pupa
nešto čega prije svjesni bili nismo

Duboko u nama ciklon i tornado
razbiše o stjene laki povjetarac
opila nas ljubav kao vino mlado
i od djece posta, žena i muškarac


Kako si skinula tu briju... ja nisam od doli ali meni su ljeta isto ono... jebote... ono... dok smo bili klinci... Murter... zajebancija...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:14   #28
Quote:
GnothiSeauton kaže:


Kako si skinula tu briju... ja nisam od doli ali meni su ljeta isto ono... jebote... ono... dok smo bili klinci... Murter... zajebancija...
Murter...

Najbolje moguce djetinjstvo na Murteru...

Mogla bi o Murteru pisati danima jer je utkan u svaki dio mene...ali necu......nostalgija....
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:26   #29
E da, Sv. Roko, onaj disko Luke kojeg je rat upropastio kad su ekipa igrali picigin s ručnim bombama, ali dobro, djetinjstvo je bilo prije rata. Pjesak na Čigrađi dok još nije bilo Lantane tamo, onaj naranđasti gliser sa Mercury motorom, sa plavom crtom (to je ful bitno, bili su sa crvenom i sa plavom crtom), šuljanje i lovice oko brodova, pa onda skakanje sa onih zadnjih brodova di je već bilo 'duboko'. Pa u selu 'na čepe' i odlasci u bunkere na Raduč. Ili Crna Kraljica Bimbambus i Kume, kume kolko ima sati na Sv. Roku

Pa onda one spike predpubertetska / rana pubertetska dob kad su sve sestre bile jedno društvo a svi mi frajeri drugo i one su bile 'glupe' i 'dosadne' (aktovka ) i igrale su se s lutkama ili tak neki vrag a mi smo brijali na ... ne znam, eeee, stripove Zlatna Serija i Lunov Magnus Strip, 'Dilan Dog' i 'Marti Misterija' (tak, fonetski, ne ko Ludens kaj danas izdaje) i prodavali školjke kod spaljene stare škole i svašta nešto.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:34   #30
Quote:
GnothiSeauton kaže:


Pa onda one spike predpubertetska / rana pubertetska dob kad su sve sestre bile jedno društvo a svi mi frajeri drugo i one su bile 'glupe' i 'dosadne' (aktovka ) i igrale su se s lutkama ili tak neki vrag a mi smo brijali na ..

Previdio si jednu stvar- ja se nisam družila s vama do prije 4-5 godina. Imala sam svoju bandu iz ulice s kojom sam haračila po staroj školi, igrala rata, cak smo se i tukli s drugom bandom (Relja, Bukva i tri njemaca...).
Kasnije sam se ja počela družiti s tom ekipom o kojoj pišeš.
A tebe sam otkrila prije dvije-tri godine....
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 22:59   #31
Sad sam procitala sta ste pisali puno hvala.


Da posjecujem Knjizevnost taj kutak pisem piskaram,kad me uhvati.Greska se pretezno javlja kod roditelja koji nisu spremni da osnuju porodicu kako sa prvim djetetom kako postupiti sanjim dosta toga mis e i lijepo desilo ali puno vise ruznih stvari.Po mom gledanju iz straha kod roditelja.Zeznuto ali to djetinstvo vuce velike posljedice ako se onda ne osjeti ljubav prema jednom od roditelja.Ostaju tragovi i duboke posljedice kasnije s esuceljavas sa raznim nesuglasicama,strah ti s ejavlja,pocinjes da se inatis njemu jednom od roditelja.Nema lijepog razgovora samo buka,puca kais,gadanje i kad odrastes osobu koja je svjesna tek kasnije kavo joj je djetinstvo bilo pocinjes da se gubis jete da je proslost ali ostavlja rane u dusi,i preko toga ne mozes.Pocinjes da zivis drugom stranom zivota smatras ga prolaznikom u zivotu bez emocija bez ljubavi,ne pamtim kadsam mu cestitala rodendan,novu godinu nikad ne mogu ejr je prolaznik u mom zivotu koji je izgubio veoma dosta kod mene a mogao je da dobije puno toga.To boli uvjek boli kad sam bila u osnovnu skolu price poput moji roditelji su super ja se povucem u sebe pobjegnem od te teme i placem.Taj osjecaj i dan danas je tu i tesko ce proci trajace sve dok jednog dana ne budem imala svoju djecu.Njima cu pruziti ljubav razumjevanje,rijesavati probleme pricom kroz igru.Bez tucnjave,kaisa,opasaca,gadzanja nozem,grubih rijeci kojih se i danas sjecam.Dobice sve sto sam ja izgubila kad mi je trebalo.Toplinu doma,toplinu zagrljaja,poljupca z alaku noc,male stvari me bole koje nisam dozivjela.Mozda se to onda kad sam bila mala moglo kupit igrackom ili nekim slatkisem,sladoledom,psiha nije onda dosegla do te granice da razumije sve to.Dok nisam stala na svoje noge i vratila film unazad i shvatila sta sam dobila a sta izgubila.Izubila sam djetinstvo koje je bilo lijepo na neki nacin a na drugi ruzno i tmurno.Dobila sam to sto sam svela svoj zivot na realnosti na ljubalju drugim osobama koje to nikad nisu imale.Volim djecu da vidim vesele i nasmijane u zagrlaju svojih oceva jer to je ono pravo sto vrijedi.

Vrijedi puno sto se tek kasnije dozivi i shvati.

Batine i plac bolna sjenka mog zivota pogubljena u tudim zivotima.
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 01:56   #32
Ja sam se prestao slagati sa ocem od kad mi je bilo oko 5 godina i sve do sada nas odnos se poboljsava sto je udaljenost veca

Ali... imam dobro pamcenje, i sjecam se svih dana i noci prije toga... vremena kad je on uvijek bio uz mene i nije osjecao da zbog ponosa mora pokazivati da je jaci od mene (ne mislim fizicki).

Mozda su te uspomene ona tanka linija... onaj razlog zbog kojeg ga ne mrzim niti se na njega ljutim. To je razlog zasto znam da me on voli... bez obzira na sve - shvacam ga.
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 09:25   #33
Mene mama tukla z kuhačom, čupala za pletenicu, z glavom nabijala u zid, i morala sam klečat v čošku na kuruzi po 5-6 sati.

Divno djetinjstvo
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 09:45   #34
Quote:
Crow Jane kaže:
Mene mama tukla z kuhačom, čupala za pletenicu, z glavom nabijala u zid, i morala sam klečat v čošku na kuruzi po 5-6 sati.

Divno djetinjstvo
Da sam hrabriji covjek rekao bih da se posljedice vide...


...ali ja to nisam
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:08   #35
Talking aktovka...

Quote:
aktovka kaže:
Previdio si jednu stvar- ja se nisam družila s vama do prije 4-5 godina. Imala sam svoju bandu iz ulice s kojom sam haračila po staroj školi, igrala rata, cak smo se i tukli s drugom bandom (Relja, Bukva i tri njemaca...).
Kasnije sam se ja počela družiti s tom ekipom o kojoj pišeš.
A tebe sam otkrila prije dvije-tri godine....
A kaj da ti velim, nikad nije kasno. Strpljen spašen
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:15   #36
Re: aktovka...

Quote:
GnothiSeauton kaže:
A kaj da ti velim, nikad nije kasno. Strpljen spašen



Ali raspala se ta vaša famozna ekipa. Neki su se pretvorili u ne baš ok ljude. Znaš na koga mislim.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:24   #37
U svojem sam životu imala tu sreću da sam se rodila kao kćer svojih roditelja i kao sestra upravo te svoje otkačene i lude sestre, tako da i svoje djetinjstvo pamtim, što se toga tiče, vrlo pozitivno. Kući sam se osjećala uvijek jako zaštićeno od vanjskog svijeta, kojeg sam doživljavala kao vrlo okrutnog (bila sam debelo dijete i vječno zbog toga i na tu temu predmet sprdnje, osjećala sam se prilično usamljeno u svijetu van obiteljske kuće).
Najjači odnos kojeg sam imala je svakako bio s tatom. Svugdje smo išli zajedno - šetati lungo mare, na utakmice, u posjet obiteljskim prijateljima s čijim sam se sinom igrala (neprežaljeni prijatelj, umro u svojoj 19. godini ), na izviđače... on je samnom provodio mnogo vremena, a kada je započela škola, često je sjedao samnom i učio - ali tako da mi bude zabavno a ne tlaka. Kada sam bila jako mala, imala sam maniju šaranja po tapetima i zidovima. I tata mi je rekao - imaš mjesec dana, šaraj koliko hoćeš, a nakon toga ću postaviti nove tapete pa više nećeš moći šarati.
Ajme, koje li sreće!!! Nitko sretniji od mene. Mjesec dana sam visila na tom zidu a zatim sam se zasitila... i sve je opet bilo ok.
Sestra mi je pak veseljak koja je od mene starija 10 godina. Imala je neki, za mene onako malu, egzotičan život - kada sam imala 5 godina, ona je imala 15 - tako da je izlazila, pričala o dečkima, imala mnoge prijateljice - a meni je sve to bilo jako zanimljivo. Tako da sam jedva čekala nedjelju ujutro da se ona probudi (uvijek negdje oko 11:00h), da nam ispriča svoje dogodovštine s izlaska dana prije. Sjećam se koliko smo se s njom uvijek smijali - jer ona je jako duhovita - koliko smo samo puta predvečer zanemarivali TV i smijali se njenim glupostima.
A kada ne bi imali struje (nažalost rijetko kada), glavna fora nam je bila igrati Čovječe ne ljuti se... i to svi četvero... mama, tata, sestra i ja.

Moja obitelj je vrlo složna i unatoč financijskoj neimaštini koja nas je zatresla kada sam imala 16 godina, održali smo se i ja znam da na njih mogu uvijek računati, kao i oni na mene.

Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:27   #38
Anastasia

Divna prica

Drago mi je zbog tvoje srece
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:27   #39
aktovka...

A gledaj ...

Jedan po jedan idu prijatelji stari
I vrijeme se polagano kvari
Izgleda da život prolazi

Galebovi lete iznad najviših stjena
Dok valovi brišu iz pjeska imena
A crveno sunce zalazi

Ekipa kuži film i vino mi toči
A ona je sama svih ovih noći
Ma daj još deset cigli,
Pa nek sve ide u dim


Kako bi rekao Heraklit: Samo mjena stalna jest.

Život mijenja ljude i ljudi mijenjaju život. Dok smo se igrali sa autićima, na čepe po selu i to, svi smo bili slični. Najveća briga izabrat kuglicu sladoleda a najveća radost sagradit ogroman dvorac od onog smrdljivog mulja sa Čigrađe onak 'na kapanje'.

Onda su došle dileme ono, koja muzika je bolja, Nirvana ili Metallica, Parni Valjak ili Vještice, svak je morao furat 'furku' itd. ali koliko god svi po gradu pljuvali 'smrdljive metalce/granđere/šminkere/dopisati po potrebi' na moru smo još uvijek bili ekipa.

Onda su došli faksevi, neki ostajali cijelo ljeto učit, neki fušarili u to jedino slobodno vrijeme kroz godinu, ovi kaj nisu otišli na faks tad su već radili i imali po jedva tjedan - dva godišnjeg.

Sad... sad smo ono... svoji ljudi. Prijateljstva iz grada postala ona prava, jaka i čvrsta, buduća kumstva, okružili se u životu ekipom koji će polako 'hokejaški' hoblat za onim crnim kolima sa kotačima od bicikla po Mirogoju kad se jednom budemo vratili u 'Dugo toplo ljeto'. Nema više 'gradske' i 'ljetne' ekipe. Sad su asocijacije na ljeto: vrući asfalt i rokovi za dovršit posao pa pobjeć 'doli', gužve na cesti, prodavanje muda pod bubrege po 'finim restorančićima', različiti interesi...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 10:50   #40
Vikendi su nam posebno lijepi, jer bi subotom na ručak dolazio moj sada pokojni stric, inače moj veliki uzor, i nosio brdo slatkiša sa sobom. Sestra i ja smo jedva čekale da dođe...
On je bio invalid. Oduzeta mu je bila lijeva noga i desna ruka. Unatoč tome, sam je, bez ičije pomoći, gotovo gladan, jer sve što je imao bila je siromašna stipendija, završio elektrotehniku u Zgb i pronašao posao u Rijeci. U kući je imao niz nevjerojatnih izuma da bi sebi olakšao život - primjerice mali aparat kojeg je sam izmislio da bi lakše skrojio lijevu cipelu (jer mu je, zbog invaliditeta lijeva noga bila manja od desne), i niz malih utega za peglanje košulja. Da, dobro ste pročitali. On je izračunao koju težinu utega može objesiti na određenu košulju da se ona ispegla ali ne i istegne - i to bi vješao na svoju odjeću.
Zatim je postavio budilicu tik - tak na svoja vrata, da neki eventualni zlonamjernik pomisli da je to neka vrsta alarma
Bio je jedan od najboljih igrača šaha, a u boćanju evropski prvak.
Strasti su mu bile slikanje i fotografija. I dan danas, ljubomorno čuvam njegove slike.
Umro je od infarkta, prerano i iznenadno. Za mene je on uzor, jer je znao biti uvijek optimista, borac - čovjek koji se uvijek znao nasmijati i koji je bio nevjerojatno velikodušan - iako to život prema njemu nije bio.
Pokoj mu duši i veliko hvala - jer svoju snagu crpim iz sjećanja na njega.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.