Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2015., 21:17   #81
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
cijeli dani na netu i forumarenje je bitno različito od gledanja televizije?

ako nemaš telku si apartan i intelektualac (bez obzira što si npr. cijele dane na internetu), a oni s telkom su običan puk? swatko



mi radimo od doma i telka je upaljena skoro stalno. umjesto radija, zvučna kulisa. ciljano gledamo uglavnom u večernjim satima (neki film, seriju, tekmu, nastavi niz)
boldano,isto kod nas .Dok kuvam, linija i to je to
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 21:49   #82
Slazem se sa kakadu... Tv u pozadini? Grozno najgore mi je kod mojih. Oni imaju u svakoj spavacoj tv u kuci i mislim da su svi upaljeni konstanto. Poludim na to.
Nije ekoloski

Ako vec sta treba bit upaljeno onda upalim neku glazbu dok nesto radim i dok dica nisu u blizini
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:00   #83
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Slazem se sa kakadu... Tv u pozadini? Grozno najgore mi je kod mojih. Oni imaju u svakoj spavacoj tv u kuci i mislim da su svi upaljeni konstanto. Poludim na to.
Nije ekoloski

Ako vec sta treba bit upaljeno onda upalim neku glazbu dok nesto radim i dok dica nisu u blizini
Kod nas uvijek svira muzika. ( ne sa tv-a)
-Troja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:03   #84
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Slazem se sa kakadu... Tv u pozadini? Grozno najgore mi je kod mojih. Oni imaju u svakoj spavacoj tv u kuci i mislim da su svi upaljeni konstanto. Poludim na to.
Nije ekoloski

Ako vec sta treba bit upaljeno onda upalim neku glazbu dok nesto radim i dok dica nisu u blizini
ovo je već too much

kod mene je manje više kada sam doma muzika ili na tv ili liniji dok kuvam,navečer kao i kod crvenkapice filmovi,serije itd.

kada se ne možemo složit oko izbora filma,ja gledam na tv(muž kavalir prepusti ) a on na laptopu
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:04   #85
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
cijeli dani na netu i forumarenje je bitno različito od gledanja televizije?

ako nemaš telku si apartan i intelektualac (bez obzira što si npr. cijele dane na internetu), a oni s telkom su običan puk? swatko



mi radimo od doma i telka je upaljena skoro stalno. umjesto radija, zvučna kulisa. ciljano gledamo uglavnom u večernjim satima (neki film, seriju, tekmu, nastavi niz)
nisam ni znala da sam zbog toga intelektualac
a ne znam ni što znači apartan, ni google isto
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:06   #86
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
nisam ni znala da sam zbog toga intelektualac
a ne znam ni što znači apartan, ni google isto
možda je mislila,nisi aparat fan?
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:13   #87
Quote:
Fi Fi kaže: Pogledaj post
možda je mislila,nisi aparat fan?
ne bih rekla

ali me zanima što bi to točno bilo, svakako
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:17   #88
Apart from the others - drugačiji.
-Troja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:20   #89
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne bih rekla

ali me zanima što bi to točno bilo, svakako
izgubljeni u prijevodu

evo Troja dole napisala,valjda je to to
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:05   #90
dobro je troja rekla.

bilo je apartnih po interijerima. samoprozvano apartnih. ne bih koristila taj izraz inače

tihonsee, nije išlo tebe

fasi, spali aute pa mi onda pričaj o ekologiji mogu eventualno saslušati mišljenje nekog tko ne koristi nikakve blagodati moderne tehnologije.

nije mi glasan televizor, ne podnosim buku. kad imamo goste ne gledamo.

meni nije ekološki kad dođem u apartne kafiće po centru pa nemrem pričati od bučne glazbe. ne vidim razliku između radija kao zvučne kulise i tevea. u autu slušam radio, u bivšem uredu isto.

edit: evo, zna i guglo
http://staznaci.com/apartno
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:08   #91
ma daj pa što ti je, polaskana sam

btw, što se ekologije tiče, rekla bih da radio manje troši od telke.
i da oni kojima je telka zvučna kulisa mogu barem ekran isključiti ako ga ne gledaju
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:22   #92
sliježeramenima

krepala nam linija.

evo priznajem, najveći sam zagađivač u svemiru
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:26   #93
i najmanja kap čini slap
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:34   #94
evo. gasim telku kad se svi odreknu auta, buseva, aviona, aparata koji nisu barem A+++; presele u niskoenergetske/pasivne kuće itd.


odmah. šaljem ga na neko sigurno odlagalište.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:38   #95
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
i najmanja kap čini slap


Zacetali smo temu opasno. Uglavnom, upaljenih televizija koje niko ne gleda, ostavljenih svjetala u prostorijama, vode koja bespotrebno tece... You name it
Grozim se tog svega, al ok, ja sam frik koji ide kupovat ribu i meso (jako rijetko) sa zdjelicama samo da ne bi koristila plasticne vrecice al to je novootkrivena opsesija

I da se vratimo na temu, meni ne smeta sta kakadu drzi tv u ormaru. Ormar je fora i nek bude u dnevnom.
Odlicni su mi i oni tv ormarici sta je cilla stavila. Mozda takav neki ladicar/komoda u tom stilu na mistu onog bijelog ladicara?
Inace, ja takav ormaric isto trazim. Tj trazila sam, al ga nemam di staviti

Sta jos kad dnevni nema tv onda mi fali nesto da poveze dnevni... Hoce li to biti kamin, fotelje nasuprot kauca, biblioteka ili fora komoda... Ovdi mi taj koncept ne stima. Ne znam zasto mi raspored ormara, biblioteke i kauca ne stima. Nije strasno, ali bi moglo i bolje kad vec ima potencijala
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:49   #96
svi mi selektivno pa tako i ti, pazimo (ili ne pazimo) na takve stvari. stoga je malo licemjerno patronizirati

recikliram, imam platnene vrećice za kupovinu, nastojim podržati ekološku proizvodnju, racionalno trošim vodu, gasim svjetla ali eto, na primjer gledam televiziju i vozim auto (osim što ga koristim privatno, vrlo mi je bitan za posao).

ti paziš na puno stvari, ali isto tako koristiš blagodati stvari koje nisu baš ekološke.

isto kao što netko izloži telku, a netko je skriva. sto ljudi, dvjesto cica.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:56   #97
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
svi mi selektivno pa tako i ti, pazimo (ili ne pazimo) na takve stvari. stoga je malo licemjerno patronizirati

recikliram, imam platnene vrećice za kupovinu, nastojim podržati ekološku proizvodnju, racionalno trošim vodu, gasim svjetla ali eto, na primjer gledam televiziju i vozim auto (osim što ga koristim privatno, vrlo mi je bitan za posao).

ti paziš na puno stvari, ali isto tako koristiš blagodati stvari koje nisu baš ekološke.

isto kao što netko izloži telku, a netko je skriva. sto ljudi, dvjesto cica.
Normalno ne znam ni kako smo dosli na ovu temu uostalom,ali eto kad smo vec tu, morala sam reci da ne kuzim tv kao pozadinu, isto kao sta ne kuzim one aparatice za mirise u kuci, i autu. Zaboli me glava od toga mirisa.

P.s.
Koristim da, i osjecam veliku griznju savjesti zbog toga. Zato se trudim smanjiti di mogu - odmah, a di ne mogu se nadam kroz dogledno vrime smanjiti skroz.
A tad cu se vjerovatno "morat" odrec i interneta, pa necu moci ispricati
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 00:00   #98
good for you, nažalost, većina poslova je takva da se toga ne možeš odreći sve i da hoćeš.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 00:22   #99
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
good for you, nažalost, većina poslova je takva da se toga ne možeš odreći sve i da hoćeš.
Dobro da onda ne radim

Mislim posao je nesto drugo, ali svugdi mozes primjeniti bar dio nekih stvari sta inace mislis da je nepotrebno i beznacajno
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 07:41   #100
O pose koje rasprave samo zato kaj se meni ne svida ideja televizora u ormaru


I ja miram imat zvucnu kulisu doma, samo kaj u zadnje vrijeme to nije tv nego muzika sa npr youtube-a tak ta sto se tice potrosnje energije dode na isto
Dok peglanje zahtjeva obavezno upaljen tv i po ljeti i klimu. :ekoloska osvjestenost i peglanje ne idu skupa:

A kaj se toga tice, pazit cu na ekologiju dok ne utjece previse na moj komoditet.
I glupo mi je propovijedanje nekih vlastitih postupaka kao jedine ispravne, jer netko obraca paznju na jedno, netko na drugo

Pretpostavljam da malo nas zivi i/ili planira zivjeti u pasivnim ili bar niskoenergetskim kucama, a kad smo vec na interijerima to je npr pravi ispravni korak sto se tice ekoloske osvjestenosti u segmentu stanovanja
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.