Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 17:58   #6421
Oprosti,nisam te shvatio,što te poljuljalo? Fredova knjiga ili nekaj sasma drugo?[/QUOTE]

radi se o samom autoru knjige,dakle o fredu ,priča se svašta za njega i na kraju ni sam neznam gdje je tu istina,vjerovatno kao i uvijek negdje u sredini,u svakom slučaju kaj se tiče Vukovara ,da je netko samo sjedio u podrumu to cijelo vrijeme istinski je heroj a kamoli ti dečki sa prve crte koji su toliko napravili za Vukovar i samim time za cijelu Hrvatsku
germa-klen is offline  
Old 18.02.2010., 18:45   #6422
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
Znam Đogu prije rata, iako je bio srbin nije se isticao. Bio sam kod njega u kući, pravo seljačko dvorište, a kuća stara od naboja,sa trijemom po dužini, iako jako blizu centra grada.
Đoga je bio neka vrsta redara u diskaću kod križa (ako se dobro sjećam), ali prije svega je bio muzičar, svirao je bas gitaru i poslije dovozio svoj razglas
za javne potrebe .
Mene osobno prije rata nikad nije pitao što sam i čiji sam, a da je pomagao, to znaju i dečki s Mitnice.
Budući da je ubijen od srba tijekom okupacije, tako mnoge stvari postaju jasnije.
-Po čemu misliš da se nije isticao?
nemoj tak,pa vi ste ionako iz tih krajeva.
Izgleda,po priči da mu je taj razglas bio glavni životni prioritet.
Znači,pomagao je našimai po starom prokušanome receptu,najebao.(koliko shvatih)
žacko1 is offline  
Old 18.02.2010., 19:51   #6423
a što si zapeo za Đogu ?
Bit će da ga znaš.
Ponavljam, koliko znam, nije imao nikakve privilegije koje su srbi imali u Vukovaru prije rata,
osim da je imao razglas za javne potrebe i i bio član lovačkog društva.
( po tomu ispada da je bio u SKJ )
istox is offline  
Old 19.02.2010., 10:11   #6424
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
Znam Đogu prije rata, ...
Đoga je bio neka vrsta redara u diskaću kod križa (ako se dobro sjećam),
mislim da se ne sjećaš dobro...

i nemogu shvatiti tvoju poziciju. bio si tamo s nekim osumnjičenim za ratne zločine, znaš sve o njemu kao. A ne znaš di ti je brat bio na punktu i kojim putem se izvukao van vukovara i to nakon 18 godina.
Ti si bio u Osijeku u to vrijeme jer si bio mlad.
Sve je spetljano izamotano.
Uz to imaš avatar s crnogorcem, pričaš ijekavicu( to bi trebalo biti normalno za crnogorca).

Nemoj misliti da me zanima tko si. Ne uopće ne. Ali svim ovim šaranjem, rušiš povjerenje u sve ono što si napisao.
Sistematski is offline  
Old 19.02.2010., 10:48   #6425
eto, da bude malo jasnije :
Jako dobro sam znao Damjana, velikog bojlera, maloljetnog mu sina u stvari Gašpara, Suke, sva tri, Križana, Krticu, mi ga zvali Cigo, Damira Kovačića ,
Kiralj Damira , Sinišu Glavaševića .....
Kojim putem su grupe naših ljudi se izvlačile iz Centra grada, to treba njih pitati. Ja sam već pisao o tomu, a mogu dodati da je Damir Kovačić krenuo isto iz bolnice, ali mu je rana prokrvarila (pluća) pa se vratio u bolnicu .
Budući da su u to vrijeme pali Bogdanovci, a naši nisu znali niti za Nuštar čiji je, radijska cenzura , taktičke informacije i sl, snalazilo se kako se znalo i umjelo, pa tako i moj mali doprinos. Posebno ističem Juleta, koji se čak i vraćao istim putem zbog ranjenika
istox is offline  
Old 19.02.2010., 10:59   #6426
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
eto, da bude malo jasnije :
Jako dobro sam znao Damjana, velikog bojlera, maloljetnog mu sina u stvari Gašpara,
pojasni mi malo
Sistematski is offline  
Old 19.02.2010., 11:14   #6427
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
eto, da bude malo jasnije :
Jako dobro sam znao Damjana, velikog bojlera, maloljetnog mu sina u stvari Gašpara, Suke, sva tri, Križana, Krticu, mi ga zvali Cigo, Damira Kovačića ,
Kiralj Damira , Sinišu Glavaševića
.....
svi boldani, iz bolnice, ubijeni na ovčari.
Za kojeg suku, sva tri misliš...na Sučeviće?

ništa mi nije jasnije, čak dapače nejasnije.
na jednoj drugoj temi ne izgovaraš pitanje sa GDJE, ni sa GDE, niti sa DI, kako se sve pričalo u Vukovaru, nego sa ĐE. kako pričaju bosnaci i crnogorci i srbi i hrvati u dijelu RH koji nema veze sa Slavonijom.
Sistematski is offline  
Old 19.02.2010., 13:01   #6428
Pazi Sistematski da te ne banaju zbog istox-a. Ja sam već bio po tko zna koji put!!!!!

Ni ne sjećam se svih izbrisanih postova!

Molio bi te da kažeš da li si se sretao sa ljudima u Vukovaru koji su se sklanjali od toga da budu aktivirani u obrani grada a da su to itekako mogli i trebali uraditi, drugim riječima - DA LI JE U VUKOVARU BILO KUKAVICA??
__________________
NEKA NITKO NE DIRA U MOJ MALI DIO SVEMIRA
Za dom is offline  
Received Infraction
Old 19.02.2010., 13:18   #6429
Quote:
Za dom kaže: Pogledaj post
Pazi Sistematski da te ne banaju zbog istox-a. Ja sam već bio po tko zna koji put!!!!!
nemaju razloga, samo postavljam pitanja.
Quote:
Za dom kaže: Pogledaj post
Molio bi te da kažeš da li si se sretao sa ljudima u Vukovaru koji su se sklanjali od toga da budu aktivirani u obrani grada a da su to itekako mogli i trebali uraditi, drugim riječima - DA LI JE U VUKOVARU BILO KUKAVICA??
naravno da je bilo.
od onih koji su otišli i prije početka sukoba s JNA kraj kolovoza.
do onih koji su igrom okolnosti ostali, pa nisu se pridruživali obrani
pa do onih koji su bili na punktovima, pa dođeš na smjenu ono nikog nema, malo zapucalo a oni otišli s punkta, pa ih vraćaj.
100 ljudi 100 reakcija na strah
Sistematski is offline  
Old 19.02.2010., 13:19   #6430
Ne mogu vjerovat da mi je izbrisan post zbog potvrdne rečenice.
Kaže se ko' ne zna taj ponovi.
Daklem, bilo je i onih koji se nisu dali kako bi rekli "ni puškom iz podruma",a poneki su izašli na jedvite jade.
laki5 is offline  
Old 19.02.2010., 13:26   #6431
Sistematski pretpostavljam da je bilo i onih koji su bili "hrabri" prije sukoba, a poslije zgibali.......i oni su koji su bili naoružani do zuba i bili cijelo vrijeme u podrumu.

Moje mišljenje je da nema te osobe koju nije bilo strah do poslije prvih sukoba i dok se ne vidi kako sve funkcionira i da nikome nije bilo svejedno kad vidi tenk kako ide prema njemu i sam si rekao da su branitelji prije rata bili sve osim profesionalna vojska.......
bobi1980 is offline  
Old 19.02.2010., 13:45   #6432
Zna li itko kako se zvao onaj HTV film , čini se da je drama bila, o vukovarskim braniteljima koji se još bore iako je Vukovar pao?
Nigdje to ne mogu naći.
istox is offline  
Old 19.02.2010., 13:57   #6433
Bilo bi zanimljivo čuti svjedočenje vojnog policajca koji je s mob. pozivima tražio potencijalne branitelje po podrumima te ih mukom tjerao na položaj. Kako su mi prenijeli tiče se i sadašnjeg savjetnika.
laki5 is offline  
Old 19.02.2010., 13:58   #6434
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
Znam Đogu prije rata, iako je bio srbin nije se isticao. Bio sam kod njega u kući, pravo seljačko dvorište, a kuća stara od naboja,sa trijemom po dužini, iako jako blizu centra grada.
Đoga je bio neka vrsta redara u diskaću kod križa (ako se dobro sjećam), ali prije svega je bio muzičar, svirao je bas gitaru i poslije dovozio svoj razglas
za javne potrebe .
Mene osobno prije rata nikad nije pitao što sam i čiji sam, a da je pomagao, to znaju i dečki s Mitnice.
Budući da je ubijen od srba tijekom okupacije, tako mnoge stvari postaju jasnije.
Nikako da mi "dođe" slika koji je to Đoga,znam onog šepavog i ruka jedna mu je onako malo ukočena taj se i danas šeta po Vukovaru ali tog izbacivača nikako da se sjetim,daj ga probaj malo opisat,ono boja kose ,visina,god. i to,baš me zanima.
Koliko mene sječanje služi početkom 80-ih kad se izlazilo u "studentski" disko redar je bio neki Mito i Velebit...
TONI-VU is offline  
Old 19.02.2010., 14:02   #6435
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo čuti svjedočenje vojnog policajca koji je s mob. pozivima tražio potencijalne branitelje po podrumima te ih mukom tjerao na položaj. Kako su mi prenijeli tiče se i sadašnjeg savjetnika.
Za vrijeme rata nije trebalo uopće dati izbora muškarcima od 18-60 (osim onima koji su imali stvarno radnu obvezu - medicina, prehrambena industrija, vatrogasci, pomorci i možda još poneki). Tko nije htio kada ga se pozvalo u rat, zna se kako se postupa s dezerterima.
zdfil is offline  
Old 19.02.2010., 14:05   #6436
kriva je slika, Đoga-izbacivač. Bio je nizak i debeo,profesorska bradica, svirao s Pekmezom, Magaraševićem, stara ekipa.
Izgledao je prije na nekog propalog slikara nego na izbacivača, kakvi su danas
istox is offline  
Old 19.02.2010., 14:13   #6437
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
Za vrijeme rata nije trebalo uopće dati izbora muškarcima od 18-60 (osim onima koji su imali stvarno radnu obvezu - medicina, prehrambena industrija, vatrogasci, pomorci i možda još poneki). Tko nije htio kada ga se pozvalo u rat, zna se kako se postupa s dezerterima.
Pa zato sam i napisao da su neke morali oružjem tjerati. Ideš na položaj ili u zatvor. Znamo mi iz VU koji su to.
laki5 is offline  
Old 19.02.2010., 14:33   #6438
Quote:
laki5 kaže: Pogledaj post
Pa zato sam i napisao da su neke morali oružjem tjerati. Ideš na položaj ili u zatvor. Znamo mi iz VU koji su to.
znam neke koji su se 90-i na HDZovim skupovima, busali hrvatstvom, jeli u rvim redovima s Glavašem,Šeksom, Merčepom i ekipom, pekli volove na proslavama, i sve u prvim redovima do srpnja 91.
Pa pobjegli u srpnju, a neke iste takve koji su ostali do kraja, al si morao paziti da ti ne pobjegne s punkta.

ali meni je interesantna situacija nekoliko ljudi iz nebodera u Borovu, tamo se ništa nije događali, a oni došli knama na punkt, i kažu, kod nas niko ništa ne organizira a kod Vas rat, mi došli pomoći, a to još u lipnju, srpnju 91.
a razdaljina između nas 1km. samo druga mjesna zajednica. o vukovaru da ne pričam. to kao da je druga država bila do kolovoza.
Sistematski is offline  
Old 19.02.2010., 15:02   #6439
Quote:
Sistematski kaže: Pogledaj post
znam neke koji su se 90-i na HDZovim skupovima, busali hrvatstvom, jeli u prvim redovima s Glavašem,Šeksom, Merčepom i ekipom, pekli volove na proslavama, i sve u prvim redovima do srpnja 91.
o vukovaru da ne pričam. to kao da je druga država bila do kolovoza.
to je politika, a upirat prstom danas u nekoga ti ništa ne vrijedi.
Nitko se neće odreći svoje velike penzije, ma kako došao do nje, a kamoli da vrati sve pare koje je dobio u ovih 18 g.
O Merčepu imam svoje mišljenje, a činjenice su da je iako političar (osnovao HDZ u Vukovaru), vodio svoju postrojbu
u akcijama kad i gdje je bilo najpotrebnije za opstanak Države, te poslije napustio Sabor zbog neslaganja sa Tuđmanom,
osnovao svoju stranku...itd

Zadnje uređivanje istox : 19.02.2010. at 15:13. Reason: dodatak
istox is offline  
Old 19.02.2010., 15:29   #6440
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
to je politika, a upirat prstom danas u nekoga ti ništa ne vrijedi.
u nikog ne upirem prstom.
Samo odgovaram na post i polutemu, kakvih je sve situacija bilo.
Bilo je svega.
Ali najviše se sjećam jedinstva svih onih koji su ostali i onih koji su nesebično došli u pomoć.
Sistematski is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.