Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 16:22   #581
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Imam nizak tlak, znam otprilike kako ga se rješava, tekućina, slano, neki stimulansi prirodni itd. ali ništa mi ne pomaže bar ne dovoljno, nemam više ideja a dosta mi je toga da se osjećam ošamućeno, nisam sposobna za nikakav rad ovakva.
Mozes ga stabilizirati tako sto ces se 3 puta tjedno baviti tjelovjezbom, gdje ti je puls iznad 140.

Takodjer, pazi kako jedes, jer kombinacija niskog tlaka i jedenja jela od brasna i slatkog, dodatno osamuti organizam i oduzme mu energiju.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:50   #582
Pitanje( imam 25 godina i uvijek dobar tlak)

Odjednom u zadnja 4-5 dana mi se pojavio nizak tlak

Inace sam uvijek od 120 do 130 znaci perfekt i tu se super osjecam

Sad mjerim od 80/60 ili 70/40(mjereno na vise uređaja)

I normalno, meni to ne pase. Imam slabost u glavi + blagu mucninu

Bio kod DR. ali nitko nista ne poduzima. Poslali me u bolnicu, tamo mi dali infuziju i poslali doma

Odem dalje, ista prica. Nalazi ok.

Sta radit? Kome se obratiti? Uporan sam ali svi nude infuzije i kuci da jedem slanije

Pojedem slanije, (npr pileci file posoljen) skoci na 130 i nakon sat vremena je opet dole

Oko 2 litre pijem sto vode sto caj od kamilice
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:53   #583
Ako ti je tlak nizak ovih dana kad su atmosferske (ne)prilike odgovorne za povećan obrtaj pacijenata sa svim mogućim tegobama, to baš i nije razlog za paniku.
Malo kome ne oscilira tlak ovih dana

Malo se strpi, dok se vrijeme ne ustabili (ciklona vs anticiklona).
U međuvremenu, vodi dnevnik tlaka (5-6 mjerenja tlaka dnevno + ako imaš tegobe, pulsa i kratak opis tegoba ako su prisutne).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 13:19   #584
Kad nemate vremena za pravu tjelovježbu, možete žustro gibati rukama, kao da boksate, pa tako malo "napumpati" tlak.

Ea, promjena vremena.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:04   #585
Niski tlak

Bok. Isprike ako ova tema već negdje postoji, ja ju nisam našla.

Zanima me - je li netko koristio Ginko radi niskog tlaka?

Hvala
__________________
someone once told me not to bite off more than I can chew. but I would rather choke on greatness than nibble on mediocrity.
kikička is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 14:56   #586
Vidi da očito već dugo nitko nema problema s niskim tlakom osim mene. Uglavnom u ranim 40tima sam i već se neko vrijeme osjećam čudno pogotovo pri promjenama vremena, nekom većem naporu i ustajanju iz čučnja kada dobijem onaj neki nelagodan osjećaj vrtoglavice. Svemu tome nisam pripisivala neki veći značaj sve do pred neki dan kad sam doživjela blagu nesvjesticu. Prije toga sam imala veći tjelesni napor, nisam pila tekućine i nakon nekih sat vremena kada sam se već ohladila, samo odjednom me je zapuhnula neka vrućina, i očito sam izgubila svijest na nekoliko trenutaka. K sebi sam došla nakon što su me išamarali zalili vodom. I nakon toga sam bila " ko nova", malo blijeda ali bez nekakvih većih posljedica ( nije bili vrtoglavice, drhtavice, mučnine, osim što mi je panika narasla do neba). Zanima me, pripisujem li ja to točno niskom tlaku ili bi moglo biti nešto drugo?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
__________________
južno od granice, zapadno od sunca
macondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 22:16   #587
Evo nešto od liječnika koji se bavi valjda kardiologiom i pulmologijom, tamo gdje radi ga smatraju stručnjakom i dobrim predavačem. https://www.facebook.com/linktvrs/vi...A4NjU1ODY2Njg/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2020., 15:22   #588
Nizak tlak

Jel netko ima problema s niskim tlakom
Jučer mi bio tlak 90/60
Kako se nosite time?
Marko Markovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2022., 07:14   #589
Imam baš manjih problema sa niskim tlakom.
Gornji mi je sasvim uredan,dok donji tj.srčani me malo muči zna mi biti 50-60.
evo jutros sam imao 116/51.
Sinoć sam imao 124/57.
Što mi netko konkretno preporučuje?
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2022., 10:38   #590
A kakve točno probleme imaš? Koje tegobe to jest?
Jer tlak ti nije baš toliko nizak, spada u kategoriju idealnoga kada je krvni tlak u pitanju. Čak niti dijastolički tlak od 50-55 mmHg nije prenizak.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2022., 18:42   #591
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
A kakve točno probleme imaš? Koje tegobe to jest?
Jer tlak ti nije baš toliko nizak, spada u kategoriju idealnoga kada je krvni tlak u pitanju. Čak niti dijastolički tlak od 50-55 mmHg nije prenizak.
Nemam ja dapače nikakvih tegoba,nego me to malo mučilo,zašto imam tako,puls mi je oko 60-70,tu negdje.
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2022., 19:14   #592
Quote:
bavarac90 kaže: Pogledaj post
Nemam ja dapače nikakvih tegoba,nego me to malo mučilo,zašto imam tako,puls mi je oko 60-70,tu negdje.


To neka te ne muči nikako, puls i tlak su ti optimalni. Uživaj dok je tako i dok ti ne treba nikakva terapija za povišeni tlak.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.