Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 09:31   #1
Stranci na agresorskoj strani

Zanima me koji stranci su sve bili uključeni u rat na strani JNA, RS, ....

Konkretno znam za ruse, grke i makedonce (i njih računam u strance isto kao i albance na našoj strani).
Bio je i neki ludi "pjesnik" koji je pisao o granatiranju sarajeva.

Jeste li se ikad susreli s nekim ?
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 18:39   #2
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Zanima me koji stranci su sve bili uključeni u rat na strani JNA, RS, ....



Uglavnom Srbi
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:25   #3
bilo je ukrajinaca a ima i neka info da su imali i jednog japanca
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:14   #4
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
bilo je ukrajinaca a ima i neka info da su imali i jednog japanca
Ukrajinci i Rumunji u manjem broju, Rusi i Grci u većem, osobito Rusi
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:16   #5
A na ovoj našoj strani je bilo dragovoljaca iz zapadnih zemalja. Ovisi gdje je čovjek gledao TV...
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 23:52   #6
Pa bilo je na strani agresora dobrovoljaca (ne računam prisilno novačene) iz Rusije, Grčke, Bugarske, Mađarske....a u diplomaciji UK, Francuska, Nizozemska, Izrael...
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 00:32   #7
Navodno su naši negdje u Hercegovini 92' skinuli srpsku snajperisticu,i na kraju bila je to 17-godišnja Rumunjska juniorska prvakina u streljanju...

Za Mađare sam čuo samo za mobilizirane Vojvođanske,ne i za dobrovoljce iz same Mađarske...
__________________
.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 23.08.2010. at 13:42. Reason: spajanje poruka
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 01:15   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za Mađare sam čuo samo za mobilizirane Vojvođanske,ne i za dobrovoljce iz same Mađarske...
Čuo sam i ja, "dobrovoljci", možeš misliti, bilo je i Hrvata isto tako. Neki su promijenili tri strane...
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:06   #9
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
A na ovoj našoj strani je bilo dragovoljaca iz zapadnih zemalja. Ovisi gdje je čovjek gledao TV...
više je tu faktora bilo u igri...kao prvo u sprskim redovima su uglavnom bili dobrovoljci iz pravoslavnih zemalja,kod muslimana iz muslimanskih, a kod nas većinom iz Zapada raznih vjeroispovijesti (Englezi,Kanađani,Francuzi,Južno-Amerikanci,Japanci,Skandinavci, premda su većinu stranaca činili naši "stranci" emigracija)...vjera ali i kultura (zapadna,istočna i arapska) su tu također igrale ulogu...
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 01:35   #10
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Bio je i neki ludi "pjesnik"
Da nije ovaj - http://hr.wikipedia.org/wiki/Eduard_Limonov
Quote:
Limonova se vidi na jednom od BBC-ovih ratnih snimki nastalih za vrijeme srpske agresije na BiH. Ističe se zapis na kojem je Limonov zajedno s Radovanom Karadžićem, bivšim čelnikom BiH Srba i optuženikom za ratne zločine i genocid nad Muslimanima i Hrvatima u BiH. Na tom slikovnom zapisu zabilježena je Limonovljeva paljba iz oklopnika prema Sarajevu.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.08.2010. at 11:09. Reason: dodah citat
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 23:54   #11
u knjizi "Vukovarski dobrovoljac" Saše Fedorovskog se opisuje kako su Vukovarski branitelji u jednom uništenom tenku našli crnca
germa-klen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:22   #12
Quote:
germa-klen kaže: Pogledaj post
u knjizi "Vukovarski dobrovoljac" Saše Fedorovskog se opisuje kako su Vukovarski branitelji u jednom uništenom tenku našli crnca
Obično se posadi u uništenom tenku promijeni boja kože...
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:40   #13
Jedan od mojih prijatelja je bio u vojsci Republike Srpske tijekom rata,rekao mi je da su njega i skupinu deckih obucavao jedan Zidov koji je dosao iz Izraela a cijieg su oca ili djeda (nemogu se tocno sjetiti) spasili Srbi tijekom 2 sv. rata od Njemaca.Pa je valjda bio dosao vratiti Srbima uslugu.Obucavao ih je u uporabi snajpera- dragovoljno.
Takodjer mi je reka da je sretao tijekom rata dragovoljce koji su bili Kozaci u vojsci Republike Srpske,reka mi je da su bili dosta ucinkovitiji od Srba,da su bili veterani rata u Afganistanu i da su bili veoma anti muslimanski nastrojeni i extremni pravoslavci.
Toliko znam.
Uskok II is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.