Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2009., 02:06   #5441
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Povratak u Vukovar je vazan koliko i borba za obranu grada. Sjecam se jednog razgovora krajem 10. mjeseca 1991. Bilo nas je petorica i u jednoj kuci smo razgovarali gdje ce tko zivjeti kada prodje rat. Cetvorica su rekla u Zagrebu, a ja sam rekao u Vukovaru. Cudno su me pogledali. Pitao sam ih zbog cega mi ratujemo. Kada su malo razmislili slozili su se sa mnom. Na zalost trojica su poginula u Vukovaru, a cetvrti zivi u Zagrebu. Moj cilj rata je bio povratak u Vukovar na svoju imovinu. Sve ostalo bi za mene bio poraz.


Svaka čast,i ja tako razmišljam, jer čemu žrtve ako se ljudi ne vračaju i tu bih se nadovezao na kobrinog sina koji ne zamjera onima koji se nisu vratili,e ja zamjeram svima koji ne moraju zbog posla ostati u drugim gradovima zašto se ne vrate u Vukovar da i oni doprinesu njegovu razvoju a ako ništa drugo makar da nas ima više u postotcima što je jako bitno a i kod razno raznog glasanja na izborima!
TONI-VU is offline  
Old 24.12.2009., 12:29   #5442
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post


Svaka čast,i ja tako razmišljam, jer čemu žrtve ako se ljudi ne vračaju i tu bih se nadovezao na kobrinog sina koji ne zamjera onima koji se nisu vratili,e ja zamjeram svima koji ne moraju zbog posla ostati u drugim gradovima zašto se ne vrate u Vukovar da i oni doprinesu njegovu razvoju a ako ništa drugo makar da nas ima više u postotcima što je jako bitno a i kod razno raznog glasanja na izborima!
ToniVu kao što sam i napisao u načelu svi bi se trebali vratiti u Vukovar i tamo nastaviti živjeti , ali teško je to sada napraviti dosta godina je prošlo od 91. ljudi su okrenuli novu stranicu i nastavili iz početka...godišnje sam u Vukovaru kod rodbine i ovako bez obaveza kad sam odem tamo jedno 15-20 tak puta i svaki puta kad se vratim kući u stomaku imam grčeve i trebam par dana da se vratim u normalu i svakodnevnicu, a pazi nisam Vukovarac i nisam tamo odrastao....evo ti primjer sunčan je dan sjedim na obali Dunava , gledam vodu i lađe, vučedolsku golubicu kako pravi valove,ma ono idila za napuniti baterije i dušu i onda me iz toga moga razmišljanja nekakva sitnica ,bilo što vrati u spoznaju da je svemu tome za mene kraj jer sam nepovratno izgubio jednu osobu u tom Vukovaru....samo gorčina i ljutnja ostane i ne ide...pokušavam ali ne ide....

A kako bi tek bilo da sam bio tamo i gledao kako mi je uništena kuča do temelja,sve pokradeno i uništeno,sve one patnje kao logoraš,kasnije prognanik i sl....
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 24.12.2009., 19:32   #5443
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post


Svaka čast,i ja tako razmišljam, jer čemu žrtve ako se ljudi ne vračaju i tu bih se nadovezao na kobrinog sina koji ne zamjera onima koji se nisu vratili,e ja zamjeram svima koji ne moraju zbog posla ostati u drugim gradovima zašto se ne vrate u Vukovar da i oni doprinesu njegovu razvoju a ako ništa drugo makar da nas ima više u postotcima što je jako bitno a i kod razno raznog glasanja na izborima!
apsolutno te u ovome podržavam
dekameron2009 is offline  
Old 24.12.2009., 19:37   #5444
Evo da se javim i ja. Ja sam učestvovao na ratišu na strani moje domovine JNA, kod Borova.
Ja sam ubeđen u ispravnost mog ratovanja, jer sam branio svoju otadžbinu Jugoslaviju od separatističkih snaga iz Zagreba.

Za mene Vukvoar nije pao, nego je oslobođen. Možete da se ljutite, ali to je moje mišljenje.
 
Received Infraction
Old 24.12.2009., 19:54   #5445
Zašto bih se ljutio, na kraju si izgubio i bitku i rat i otadžbinu. Ti si taj koji bi trebao biti ljut i ogorčen. Zapravo to i jesi čim si došao pisati ovdje.

LP
Hollow Point is offline  
Old 24.12.2009., 20:22   #5446
Čestit i blagoslovljen Božić svim na postu i cijeloj Hrvatskoj (osim ovog bolesnika gore) od srca želi bojovnik iz Rijeke
__________________
NEKA NITKO NE DIRA U MOJ MALI DIO SVEMIRA
Za dom is offline  
Old 24.12.2009., 21:06   #5447
Sretan Bozic svima koji prate ovu temu.
zulualpha is offline  
Old 24.12.2009., 22:15   #5448
SRETAN BOŽIĆ SVIMA NA FORUMU, POSEBAN POZDRAV "ZA DOM"!

PS bio sam baniran nekoliko dana, ali evo me opet!
Laki1991 is offline  
Old 24.12.2009., 22:21   #5449
Čestit i blagoslovljen Božić svima sa ove teme.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 25.12.2009., 03:57   #5450
Svim forumašima a posebno braniteljima čestit i blagoslovljen Božić,a onima koji ne slave želim sretne i ugodne novogodišnje praznike!
TONI-VU is offline  
Old 25.12.2009., 10:29   #5451
Sretan i blagoslovljen Božić svima !
HOS-Kutina is offline  
Old 25.12.2009., 11:15   #5452
Sretan Božić svima !
bobi1980 is offline  
Old 25.12.2009., 12:07   #5453
Sretan i blagoslovljen Božić vama i vašim obiteljima!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 25.12.2009., 13:33   #5454
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Sretan i blagoslovljen Božić vama i vašim obiteljima!
SRETAN BOŽIČ SVIMA
dekameron2009 is offline  
Old 25.12.2009., 20:08   #5455
Sretan Božić svima, Bog Vas blagoslovio
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Old 25.12.2009., 20:39   #5456
Zna li itko kad su se počeli vraćat prvi prognanici?
PS Sretno Štefanje.
jax is offline  
Old 25.12.2009., 22:28   #5457
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako si čitao da je na Sajmištu uništen jedan tenk onda nisi čitao ništa.

Možda ti i nisi provokator , ali s konstatacijom o jednom uništenom tenku na Sajmištu definitivno ispadaš kao provokator , jer je na Sajmištu znalo past 12 tenkova na dan. Možda si jednostavno neupućen i nema ti se šta zamjeriti.

U Bogdanovcima je po statistici zapovjednika obrane Bogdanovaca uništeno ili onesposobljeno 49 tenkova i transportera (podatak je iz njegove knjige "Bogdanovci vrata Vukovara" Ivan Matković Lasta ). Na ulazu u to selo se nalazilo najveće groblje tenkova nakon Trpinjske ceste. To tvrde svi časni ljudi koji su branili to selo i ja im vjerujem. Taj učinak je postignut u sedam masovnih tenkovsko - pješačkih prodora u to selo.

U Tordincima je 25.10. uništeno 9 oklopnjaka.
U Ilači i Tovarniku uništeno je 15 - tak oklopnjaka prije pada.
U Jankovcima je negdje oko 20.9. u zasjedi uništena kolona od 30-tak tenkova , transportera , te drugih vozila. A i kasnije su uništavani tenkovi i to sedam komada ako se dobro sjećam.
U Ceriću je u dva dana borbe uništeno 5-6 oklopnjaka , pa u diverziji dva dana kasnije još 5 , pa krajem desetog još 2 , pa početkom jedanestog još dva.
U Nuštru je uništeno do 20 oklopa , a onesposobljeno još desetak u tri velika pokušaja zauzimanja sela.
U Marincima je u dva naša pokušaja zauzimanja sela uništreno 6 tenkova i 2 oklopnjaka.
U Henrikovcima je također uništeno nekoliko tenkova u našim napadima i diverzijama , ali neznam točan broj.
U borbama za Karadžićevo uništena su 2 tenka i 1 transporter.
U Lastovu su 4.9. uništena 2 tenka i jedan transporter.
Treba naglasiti da je samo Andrija Andabak uništio 32 oklopnjaka i po njemu se zato i dodjeljuje priznanje.
Ako bismo još dalje širili sela po Slavoniji nabrojali bi ih još jako puno.

Na Lužcu je Arkan u onom prvom napadu rekao - 2 uništena , 2 zarobljena. To imaš na snimci kad kaže. Nakon drugog napada naš tenk( onaj zarobljeni ) je uništio 14 njihovih oklopnjaka. Onda su dalje opet masovno uništavani u borbama za Priljevo , ali neznam točan broj za koji se zna da je velik.

Na Trpinjskoj je u samo 5-6 dana 9. mjeseca uništeno 80 - tak oklopa i to su čak i Srbi napisali na svojoj Wikipediji. Početkom listopada je samo u jednom danu uništeno 30 tenkova. U Vinogradskoj je uništeno desetak oklopnjaka 16.10.
Zdenko Horvat je na Budžaku uništio najmanje 11 oklopnjaka , a možda i 16.
Salvador Rimac je na Koreji uništio 10 - tak tenkova.
Predrag Matić je u Hercegovačkoj uništio 9 oklopnjaka.
U Preradovićevoj su uništena najamanje dva tenka i jedan transporter.
Na Mitnici je u direktnim napadima uništen samo jedan tenk , ali sam upravo čitao neki dan o diverzijama ekipa s Mitnice u kojima su uništavani tenkovi na području Goldšmita.
U Novom Vukovaru je uništen nepoznat broj tenkova , ali se zna da ih je i tamo bilo jer je od tamo i dovučen onaj koji je danas spomenik na Trpinjskoj.

Evo , ovo sam ti samo napisao da vidiš što jednom površnom poznavatelju bitke za Vukovar , kao što sam ja , padne na pamet kada netko priča o uništenim tenkovima. A ovdje nisam ni spomenuo još najmanje deset mjesta na kojima su vođene tenkovske borbe u samom gradu , jer ni sam neznam točne podatke.

Ko zna nek nadopiše , a tebi , ako nisi provokator , nadam se da sam pomogao i još bih samo želio reći da snimke uništenih tenkova nisu mogle dolaziti jer je grad bio opkoljen.
Odakle ti ovi podaci?
Pitam jer me zanima ko to ne govori istinu ti ili neko ko ti je reko sve ovo kaki su ovo nebulozni podaci hvala.

Zadnje uređivanje DarkoPancev : 25.12.2009. at 23:11.
DarkoPancev is offline  
Old 26.12.2009., 12:20   #5458
Odakle ti ovi podaci?
Pitam jer me zanima ko to ne govori istinu ti ili neko ko ti je reko sve ovo kaki su ovo nebulozni podaci hvala.



Napiši ti svoje podatke sa kojima raspolažeš ovako jasno kao što je KEVA napisao pa onda možemo razgovarati.
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 26.12.2009., 14:18   #5459
Ja sam na zadnji dio ovih podataka,koji su apsolutno točni ako knjige ne lažu,naletio iz raznih literatura o Vukovaru.Za prvi navedeni dio,ne mogu ništa tvrditi jer nisam kompententan toliko.,iako se u knjigama znalo dešavati te prikazivati različit maleni nesrazmjer podataka.
žacko1 is offline  
Old 26.12.2009., 18:07   #5460
u svakom slučaju cigani po srbiji što sakupljaju staro željezo, su trljali ruke, jna je u srbiju vratila jako puno otpada
terc bela is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.