Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 20:07   #6481
Prije desetak godina, moj otac je dobio nekakav dopis , na što smo mi popisali svu imovinu koju smo imali u Vukovaru.
Tko je to tražio i zbog čega , ne znam, vjerojatno radi izračunavanja opće materijalne štete koju je JNA i srpski okupator
počinio u Vukovaru. Koliko se sjećam, nije bilo odgovora.
Budući da nam još uvijek kuća nije obnovljena, za štetu nikad nisam ni pitao

Zadnje uređivanje istox : 21.02.2010. at 20:10. Reason: kuća
istox is offline  
Old 21.02.2010., 20:34   #6482
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Upravo ono sto je Zdfil napisao. Da bi se postigla vojna pobjeda nije dovoljan rov. Potrebno je puno toga. Jedna od vaznijih stvari je ekonomija. Bez ekonomije odnosno bez novca nema kupovine oruzja. Osim toga, sto bi se dogodilo da smo 1991. 500.000 ljudi mobilizirali i poslali bez oruzja u rov? Imali bi vise poginulih, demoraliziranih i izgubljen rat vjerojatno i drzavu.

Ma koja ekonomija u općem ratu...država napadnuta sa svih strana...što se tiće naoružavanja...pored zauzetih vojarni bilo je i donacija iz dijaspore a i skupljali su se novci po kućama..tako da je bilo love, jedino što su neki mislili na svoju guzu pa prebacivali novce u švicarske,luksemburške..itd banke...klupko će se nadamse odmotati i vidjet će se tko je popalio lovu sebi na račun na uštrb države...danas se isti voze u BMW i MErcedesima ...ma imaju vozne parkove a u čemu se vozi prosječan građanin i na koji način ga je kupio?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 21.02.2010. at 21:43. Reason: jadni mi s tim velikim hrvatinama...
Laki1991 is offline  
Old 21.02.2010., 20:59   #6483
Nije se radilo o opcem ratu. 1/3 Hrvatske je bila okupirana. 2/3 nisu bile okupirane. Zagreb u kojem je glavnina hrvatske ekonomije nije bio okupiran niti je bio ozbiljnije napadnut. Znaci hrvatska ekonomija je mogla raditi. Objasni mi od cega bi isplatio mirovine, place vojnicima i policajcima, place drzavnim sluzbenicima, place lijecnicima, place u skolstvu. Da li bi mobilizirao i umirovljenike, profesore i lijecnike. Da li bi na par godinu ukinuo skolstvo i zdravstvo.
zulualpha is offline  
Old 21.02.2010., 21:27   #6484
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Ma koja ekonomija u općem ratu...država napadnuta sa svih strana...što se tiće naoružavanja...pored zauzetih vojarni bilo je i donacija iz dijaspore a i skupljali su se novci po kućama..tako da je bilo love, jedino što su neki mislili na svoju guzu pa prebacivali novce u švicarske,luksemburške..itd banke...klupko će se nadamse odmotati i vidjet će se tko je popalio lovu sebi na račun na uštrb države...jadni mi s tim velikim hrvatinama...danas se isti voze u BMW i MErcedesima ...ma imaju vozne parkove a u čemu se vozi prosječan građanin i na koji način ga je kupio?
Laki , o kakvom opštem ratu govoriš . To je samo bila opšta tema i psihoza , Više kod Vas nego ovde. Dok je manji deo direktno učestvovao , ostatak je živio relativno normalno koliko je to bilo moguće. Pa i kod Vas je bilo isto kao i ovde, dok je sirotinja ratovala , tatini sinovi su većinom studirali ili su imali lekarske potvrde da su nesposobni za vojsku. Kad je sve prošlo , bar ovde , da vidiš kako su najednom ozdravili i postali sposobni , za biznis naravno.
Ja se lično osećam poniženo i naguženo pa zato i pokušavam nešto više saznati , a koliko vidim , od većine Vas nema šta novo da se sazna , osim što već znam : da sam agresor , koljač i šta ono beše još.
A što se tiče rata bez jake ekonomije , to zaboravi , ko to nema bolje je da bude malo lukav i da sačuva narod ako mu je stalo do naroda.
SVOIC is offline  
Old 21.02.2010., 21:37   #6485
Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
Laki , o kakvom opštem ratu govoriš . To je samo bila opšta tema i psihoza , Više kod Vas nego ovde. Dok je manji deo direktno učestvovao , ostatak je živio relativno normalno koliko je to bilo moguće. Pa i kod Vas je bilo isto kao i ovde, dok je sirotinja ratovala , tatini sinovi su većinom studirali ili su imali lekarske potvrde da su nesposobni za vojsku. Kad je sve prošlo , bar ovde , da vidiš kako su najednom ozdravili i postali sposobni , za biznis naravno.
Ja se lično osećam poniženo i naguženo pa zato i pokušavam nešto više saznati , a koliko vidim , od većine Vas nema šta novo da se sazna , osim što već znam : da sam agresor , koljač i šta ono beše još.
A što se tiče rata bez jake ekonomije , to zaboravi , ko to nema bolje je da bude malo lukav i da sačuva narod ako mu je stalo do naroda.
Svoic a što to tebe konkretno zanima ...da ti sada svi mi kažemo ma da svi smo mi bili budale tih godina , svi smo bili zavedeni politikom i sl., e pa nije baš tako .., ja sam također potrošio dio svog života u ratu ,ali bar znam zašto sam se borio i zašto su bile žrtve dok za tebe i takve kao ti to se ne može reći i to tebe hebe....
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 21.02.2010., 21:53   #6486
I da se SVOICU vratim na onaj tvoj post gdje kažeš da sigurno nije bilo djece (mislim na tvoje djelovanje artiljerijom po gradu) jer su tako kasnije ti kazali tvoji izviđači....


Vidi ovo u Slavonskom Brodu je u periodu od travnja do studenog 1992 od strane tvoje vojske što zrakoplovima ,što Lunama(dalekometnim raketama ), što haubicama sa Motajice ubijeno 27 djece u dobi do 14 godina u jednom danu PETERO (5) ....sličnost sa tvojim slučajem je također da oni što su ih ispalili nisu vidjeli svoju žrtvu....
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 21.02.2010., 21:57   #6487
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Svoic a što to tebe konkretno zanima ...da ti sada svi mi kažemo ma da svi smo mi bili budale tih godina , svi smo bili zavedeni politikom i sl., e pa nije baš tako .., ja sam također potrošio dio svog života u ratu ,ali bar znam zašto sam se borio i zašto su bile žrtve dok za tebe i takve kao ti to se ne može reći i to tebe hebe....
Šta to mene zanima to sam već nekoliko puta rekao , ko je u svemu tome ispao budala , to nek svako rasčisti sa sobom , nek se okrene oko sebe i nek vidi. Još jednom tvrdim da bi se ona zemlja raspala i sama po sebi i bez rata . Meni lično nebi bilo žao zemlje u kojoj nije moguće živeti zajedno , što više bolje da je nema. Šteta je što su mnogi platili glavama nešto što je već bilo uveliko trulo.Ja imam takav osećaj a kakav imaš ti to je tvoja stvar .
Tome u prilog ću ti navesti ovo naše stanje sa Kosovom. Boga molim da ni u kom slučaju ne živim u istoj zemlji sa Albancima , ako treba da se rastanemo nek tako bude , bolje i da dobiju deo zemlje nego da ih hranimo , školujemo a oni samo furaju drogu. Evo Vam ih pa nek Vam prave sladoled kao što to i rade, uvidećete i vi pravu istinu ubrzo.
SVOIC is offline  
Received Infraction
Old 21.02.2010., 22:04   #6488
okupirano 1/3 i pokušano okupirati SVE! Dolje ma krajnjem jugu Dubrovačko ratište..onda Kninsko ...pa prema Gospiću znaći Ličko ratište..pa Karlovačko, pa sisačko, pa Zapadna slavonija ..Novska..Daruvar Pakrac...i na kraju Istočna slavonija..mislim dovoljno za nazvati opći napad na jednu zemlju kao što smo mi! Sljedeće moj komentar se odnosi na pomorce jer oni napuštaju teritorij RH, i ne odnosi se na one koji rade u Rh u bilo kojem sektoru! Pažljivo čitaj moj ubuduće!
Laki1991 is offline  
Old 21.02.2010., 22:07   #6489
Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
Laki , o kakvom opštem ratu govoriš . To je samo bila opšta tema i psihoza , Više kod Vas nego ovde. Dok je manji deo direktno učestvovao , ostatak je živio relativno normalno koliko je to bilo moguće. Pa i kod Vas je bilo isto kao i ovde, dok je sirotinja ratovala , tatini sinovi su većinom studirali ili su imali lekarske potvrde da su nesposobni za vojsku. Kad je sve prošlo , bar ovde , da vidiš kako su najednom ozdravili i postali sposobni , za biznis naravno.
Ja se lično osećam poniženo i naguženo pa zato i pokušavam nešto više saznati , a koliko vidim , od većine Vas nema šta novo da se sazna , osim što već znam : da sam agresor , koljač i šta ono beše još.
A što se tiče rata bez jake ekonomije , to zaboravi , ko to nema bolje je da bude malo lukav i da sačuva narod ako mu je stalo do naroda.


Oprosti kad sam ja tebi rekao nešto ružno!????
i što hoćeš reći da nije bio cilj Virovitica -karlovac-karlobag...pola države ode .... mi smo napadnuti..nitko od nas nije došao u Srbiju i napadao ..palio ubijao pljačkao, shvati da smo živjeli ovdje mi Hrvati stoljećima ...
Laki1991 is offline  
Old 22.02.2010., 00:03   #6490
Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
Šta to mene zanima to sam već nekoliko puta rekao , ko je u svemu tome ispao budala , to nek svako rasčisti sa sobom , nek se okrene oko sebe i nek vidi. Još jednom tvrdim da bi se ona zemlja raspala i sama po sebi i bez rata . Meni lično nebi bilo žao zemlje u kojoj nije moguće živeti zajedno , što više bolje da je nema. Šteta je što su mnogi platili glavama nešto što je već bilo uveliko trulo.Ja imam takav osećaj a kakav imaš ti to je tvoja stvar.
Je'l ti misliš da još neko puši tu priču da ste se vi kao borili i ginuli za nekakvo očuvanje SFRJ?

Tu priču ti možeš prodavati po Srbiji, mi vrlo dobro znamo za što ste se vi borili .... znate i vi samo što je sad in "ko nas bre zavadi spika"!


Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
Tome u prilog ću ti navesti ovo naše stanje sa Kosovom. Boga molim da ni u kom slučaju ne živim u istoj zemlji sa Albancima , ako treba da se rastanemo nek tako bude , bolje i da dobiju deo zemlje nego da ih hranimo , školujemo a oni samo furaju drogu. Evo Vam ih pa nek Vam prave sladoled kao što to i rade, uvidećete i vi pravu istinu ubrzo.
Ove šovinističke izljeve mržnje prema Albancima neću komentirati jer ovo nije forum za takvu raspravu.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 22.02.2010., 00:42   #6491
Quote:
SVOIC kaže: Pogledaj post
od većine Vas nema šta novo da se sazna , osim što već znam : da sam agresor , koljač i šta ono beše još.
.
i da mi je zbog toga krivo što takve kao ti Kutina nije više mogao pozdravljati kroz optiku i nadam se da si pročitao post od RT20 prije nego je uklonjen.
ZgeNbo is offline  
Old 22.02.2010., 01:01   #6492
Quote:
okupirano 1/3 i pokušano okupirati SVE! Dolje ma krajnjem jugu Dubrovačko ratište..onda Kninsko ...pa prema Gospiću znaći Ličko ratište..pa Karlovačko, pa sisačko, pa Zapadna slavonija ..Novska..Daruvar Pakrac...i na kraju Istočna slavonija..mislim dovoljno za nazvati opći napad na jednu zemlju kao što smo mi! Sljedeće moj komentar se odnosi na pomorce jer oni napuštaju teritorij RH, i ne odnosi se na one koji rade u Rh u bilo kojem sektoru! Pažljivo čitaj moj ubuduće
Pokusano je okupirati sve ali nije uspjesno. Znaci napredovanje protivnika je zaustavljeno sa potrebitim snagama. Sve preko toga bi bilo na stetu ekonomije.
Sto si zapeo za pomorce toliko. Ti ljudi su dosta dali, mnogi su prevozili ratni materijal na podrucja u okruzenju (Dubrovnik i drugi pomorski gradovi), na njih se pucalo, mnogi od njih nisu stekli status branitelja. Trgovacka mornarica je jedna od grana ekonomije. Ne mozes povuci sve pomorce i sve brodove, pa se za 5 godina pojaviti na svjetskom trzistu i reci "evo mi stigli, gdje smo ono stali". Prvo bi te pitali: "a koji ste vi?, koje su vam referenci". Sto bi odgovorili? Mozda ovako "znate, mi smo imali rat i opcu mobilizaciju zbog toga nas nije bilo tolike godine".
zulualpha is offline  
Old 22.02.2010., 16:09   #6493
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Pokusano je okupirati sve ali nije uspjesno. Znaci napredovanje protivnika je zaustavljeno sa potrebitim snagama. Sve preko toga bi bilo na stetu ekonomije.
Sto si zapeo za pomorce toliko. Ti ljudi su dosta dali, mnogi su prevozili ratni materijal na podrucja u okruzenju (Dubrovnik i drugi pomorski gradovi), na njih se pucalo, mnogi od njih nisu stekli status branitelja. Trgovacka mornarica je jedna od grana ekonomije. Ne mozes povuci sve pomorce i sve brodove, pa se za 5 godina pojaviti na svjetskom trzistu i reci "evo mi stigli, gdje smo ono stali". Prvo bi te pitali: "a koji ste vi?, koje su vam referenci". Sto bi odgovorili? Mozda ovako "znate, mi smo imali rat i opcu mobilizaciju zbog toga nas nije bilo tolike godine".

jesu svi vojno sposobni muškarci bili mobilizirani 1991 godine....?
ne bih rekao...ja nemam ništa protiv pomoraca...samo da naglasim!
Laki1991 is offline  
Old 22.02.2010., 17:13   #6494
I da je bilo sve mobilizirano, sumljam da bi bilo koristi da se bore sa sjekirama, vilama i sličnim.
Nije bilo dovoljno oružja za naoružati cca. 350.000 vojnika koje bi mogla tada Hrvatska mobilizirati.
zdfil is offline  
Old 22.02.2010., 20:41   #6495
Prema lakijevim planovima trebalo je mobilizirati 1000 000 vojnika. Samo sto bi sa njima. Nismo imali 1000 000 pusaka. Da li smo ih trebali poslati u juris bez pusaka?
zulualpha is offline  
Old 22.02.2010., 21:13   #6496
Laki razmišlja srcem. I ja sam nekad samo srcem razmišljao, ali za uspješno vođenje modernog rata nije dovoljno samo srce. Potrebno je puno više od toga.
zdfil is offline  
Old 22.02.2010., 23:26   #6497
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
jesu svi vojno sposobni muškarci bili mobilizirani 1991 godine....?
ne bih rekao...ja nemam ništa protiv pomoraca...samo da naglasim!
Laki moraš shvatit da 91god nije bilo mobilizacije barem što se Vukovara tiče.....tko je htio u Vukovar taj je dragovoljno došao, prva mobilizacija je krenula u 9mj. kad se počeo stezati obruč oko Vukovara......

Laki samo bez ljutnje na moj komentar.........
bobi1980 is offline  
Old 23.02.2010., 01:22   #6498
Bobi ne govorim za Vukovar...nego se osvrćem na prelazak granice i ništa više...a pomorcima je posao takav da prelaze granicu!

Zulu napisao sam koliko je oružja bilo čak su i kamionima gazili po njemu(LUG)
naravno da neće nitko mobilizirati cijelu naciju.
Laki1991 is offline  
Old 23.02.2010., 06:21   #6499
Ma,ne samo po Vukovaru 91 god. da je oružje bilo reducirano,već po čitavoj Hrvatskoj bojišnici,ja sam isto prije razmišljao,ali kada uđem malo dublje u problematiku stvari postaju jasnije.
(mene je npr. zavarao onaj paviljon na velesajmu sa kojega smo kretali ko dragovoljci i dobili uniformu,koji je bio krcat konzerviranim puškama PAP(koju nisam znal ni repetirati) sve skoro do vrha,tak da sam tada ko klinjo imal osječaj da imamo oružja i napretek,..ali sad kad pogledamo kolika je naša bojišnica bila i koliko to ljudi moralo pokrivati,pa to sve zajedno u biti ode na pola brigade praktički, a ja jbg bez odsluženja JNA,zadivljen svime a adrenalin me puca ko da sam se nažderal bonkasa,i onda nam stigne naredba da nam kombi ide u "neku" tam Poljanu.)
žacko1 is offline  
Old 23.02.2010., 15:48   #6500
Postavio bih jedno pitanje isključivo Vukovarskim braniteljima ,ljudima koji su se borili u Vukovaru i prošli sav užas tih događanja i kasnije logora i mučenja u njima,posebno ako može odgovor dati "casio" jel me oduševljava svojim iscrpnim i iskrenim tekstovima.Vjerovatno ste se svi vi (Vukovarski branitelji) nakon kaj je sve završilo pitali dali je moglo drugačije a vjerovatno si nikada to pitanje niti nećete izbiti iz glave,mene sada zanima da se možete vratiti u prošlost ,u Vukovar a da znate sve kaj sada znate i da imate mogućnost nešto izmijeniti u nekim normalnim okvirima ,da ste neki zapovjednik koji može odlučiti o nekom događaju koji bi možda produžio vrijeme obrane grada a možda da grad nikada i ne padne ili da se u potpunosti promijeni tijek borbi i događaja u Vukovaru možda na nivou zapovijedanja jastrebova ili merčepa kaj bi napravili ili barem pokušali napraviti??? Neznam dali pitanje stoji i dali je dobro postavljeno i ako je netko već tako nešto pitao ispričavam se ako nisam primjetio ali došao sam samo do 40-te strane a meni se stalno u glavi vrti taj film općenito oko cijelog DR a posebno oko Vukovara.
germa-klen is offline  
Received Warning
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.