Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2010., 22:07   #6641
Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
Cifre zaista nije moguće utvrditi, no ono što smeta sve one koji tih dana (nasreću) nisu proživljavali dane u Vukovaru je pomisao da se gradu nije pokušavalo pomoći i da je grad ostavljen i prepušten sam sebi svjesno i namjerno jer je netko krio oružje i ljude ne puštajući ih da krenu spasiti Vukovar.
Preživjeli Vukovarci... bi li vam bilo lakše da ste tada znali da je 100, 200, 300 ili 5000 ljudi izginulo pokušavajući vam pomoći? Da li bi danas krivili sebe za njihove smrti na isti način na koji ja krivim sve one koji vam ne dopuštaju da pomišljate na to da se moglo učiniti više a nije se htjelo?

Ne očekujem da mi na ovo odgovarate... ali razmislite o tome. Da je vaš grad bio negdje drugdje i da ste nekom drugom gradu trebali pomagati onako kako je trebalo pomoći Vukovaru, a to jednostavno niste mogli ni imali s čim, usprkos svim vašim željama i nastojanjima?

Ako vam to nešto znači nakon svega... krivite mene... krivite sve one koji tad nisu bili u Vukovaru... nitko vam to zamjeriti neće.

Hvala vam.
Otkud ti pravo da nas sve trpaš u isti koš i to na temelju poneke izjave ljudi koji su nakon svega što su preživjeli izbombardirani različitim naklapanjma o "zavjeri" povjerovali pa se "ispraznili" u stilu izdani, prepušteni sami sebi.. itd.
Doduše bilo je i ima onih koji su tu misao proturali zlonamjerno, ali takovi ne zaslužuju pažnju.

Možda nisam razumio upit ili Ti imaš ozbiljnih problema ako misliš da bi nama bilo lakše da je poginuo i jedan jedini čovjek pokušavajući nemoguće. Ostatak upita je što bi bili kad bi bilo. Nitko nam ne može zabraniti da mislimo bilo što.

Nije mi jasno zašto neki ljudi misle da mi koji smo branili našu Domovinu i svoj grad krivimo bilo koga.
Mi smo tamo živjeli i vidjeli što se valja te odlučili ne pobjeći, ne otići bez borbe jer mi smo živjeli s opasnošću od velikosrpskih ideja od rođenja, bilo je samo pitanje vremena. Zahvalni smo bili tada i sada na svakoj pomoći.
Možda je čudno ali većina nas, tada nije bila obeshrabrena. Znali smo čime raspolažemo i u skladu s time smo se i ponašali. Nismo se rasipali, uspješno ih zaustavili 14.9. i to nam je dalo novu snagu te smo tražili drukčije načine da onesposobimo agresora.

Prošlo je dosta vremena pa slobodno mogu reći da smo bili vrlo uspješni s obzirom na resurse te da smo pomogli ostatku Hrvatske da se konsolidira.

Veliko Hvala svima koji su 1991. došli u Vukovar te se uključili u obranu.
laki5 is offline  
Old 14.03.2010., 23:51   #6642
Siniša Glavašević jest jedan od najvećih mučenika domovinskog rata, jedan od najvećih boraca bez puške u ruci, jednostavno teško mi je nabrojiti još epiteta za tog velikog hrvatskog sina, ali ne znači da sve što je Siniša Glavašević izrekao u eter da je to svetinja i amen. On je prije svega bio čovijek, a bio je i novinar, a znamo da je svaki čovijek subjektivan, a naročito novinar u svojim izvješćima i napisima. Siniša Glavašević je o stanju u Vukovaru mogao znati praktički samo ono što je saznao od Vukovarskih boraca i zapovjednika obrane. Također o stanju u cijeloj Hrvatskoj on nije mogao znati ništa više nego što sam mogai znati ja te 1991. godine slušajući radio na baterije u atomskom skloništu.
Zapovjednici Vukovara su sigurno stalno svojim podređenim govorili:"Ajmo dečki, izdržimo još malo, dolazi pojačanje sutra". Pa tako opet sutra, pa opet sutra... pa dok ti dečki nisu shvatili da je upravo zapovijednik prvi otišao u proboj iz opkoljenog grada. Znali su "Jastrebi" da pomoć doći neće, jer, možemo im govoriti svašta da su ovakvi ili onakvi, ali bili su školovani časnici i znali su borbenu vrijednost HV-a te kasne 1991. godine i znali su što četnici i JNA imaju oko Vukovara.
Istu tu priču "dolazi pojačanje" sigurno su govorili i Siniši Glavaševiću koji je time preko etera herojskog Radio Vukovara hrabrio sve one civile u skloništima, sve one branitelje na puntovima i one ranjenike i bolesnike u bolnici.
I normalno onda kada to pojačanje nije došlo da je Siniša Glavašević optužio "Zagreb" za izdaju i prodaju.

Prolistajte malo stare postove pa ćete vidjeti što se u vukovarskim skloništima i rovovima pričalo kako su prepravljene protugradne rakete potpuno spalile, mislim, Bršadin. To je narodu dizalo moral, a istina je bila daleko od toga.

I u mom gradu, koji je kud i kamo propatio manje od Vukovara, "hranili" smo se "informacijama" tipa:"jučer uništeno 28 tenkova na zapadnom ulazu u grad" (a možda ih je sve ukupno toliko uništeno oko Zadra 1991-1995), dalje "kupili smo lovce F-16 i tenkove Leopard" (a kroz grad su prošla dva ručno izrađena oklopnjka minimalne borbene vrijednosti). Sjećam se i informacije iz 1991. da su naši oslobodili najčetničkije mjesto u zadarskom zaleđu - Smoković. Itd, itd, itd.

Svi mi koji smo tu 1991. proveli u skloništima, a naročito dečki u rovovim smo se hranili tim "informacijama". A pjesma "Moja Domovina" i "Čavoglave" bila je jača od ijednog tenka i zrakoplova JNA.
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 00:27   #6643
Zapovjednici obrane Vukovara su znali jednu vrlo bitnu stvar, a to je: veliko rasulo u redovima JNA i cetnika. Vidis to smo znali, to smo javljali Zagrebu, ali nam nisu vjerovali.
zulualpha is offline  
Old 15.03.2010., 00:42   #6644
Zdfil - dosta nas misli da je Siniša dobro znao šta govori, znao je iz prve ruke, još više stoga jel kako kažeš nije mogao vidjeti ništa iz podruma. Nije ni imao šta viditi. Vekić i ekipa se smješkaju na tv prijenosu, pomoć stiže, valjda da dignu moral. Svaka čast i dečkima koji su poljoprivrednim "lovcima" pokušavali donijeti svega po malo sa neba. Došlo je šta je došlo, da se moglo bolje pomoći, je, ali opet bi Vukovar prošao slično. Činjenica da je to naš Sveti grad Hrvatskih mučenika, da se na njemu vijori Hrvatski barjak, je ipak najveći uspjeh. Odigrao je odlučujuću ulogu u počecima i on u stvari nikada nije pao.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 15.03.2010., 01:00   #6645
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Zapovjednici obrane Vukovara su znali jednu vrlo bitnu stvar, a to je: veliko rasulo u redovima JNA i cetnika. Vidis to smo znali, to smo javljali Zagrebu, ali nam nisu vjerovali.
znači ispada da smo još 1991. godine mogli potpuno razbiti četnike i JNA i završiti rat do Božića. Ovo ispada kao ono kad Srbi govore da su mogli osvojiti to, to i to, ali nisu htjeli. Tako i "Zagreb" nije te 1991. godine htio osloboditi cijelu Hrvatsku iz tko zna kakvih skrivenih razloga.

Budimo ozbiljni. Koliko kod da je kod njih vladalo rasulo, nije ni kod nas bilo baš najbajnije. Doduše razlozi su bili drugačije prirode, jer je kod nas loša situacija bila vezana uz nedostak oružja, pa je normalo da su se hrvatski borci bojali ići lovačkim puškama na tenkove. Kod Srba je tu pak bio kukavičluk i želja za pljačakanjem i ubijanjem.

Mi smo se tada ipak većinom samo branili, a onaj koji se brani je u najmanje tri puta boljem položaju nego onaj koji napada. Vukovarski su branitelji bili iznimno hrabri, ali da su krenuli u nekakav iole ozbiljniji protuudar doživjeli bi težak poraz. Ne zato jer bi se ustručavali i slično, već zato jer nema u modernom ratovanju napadanja bez uporabe zrakoplova, topništva i oklopa.
Ma koliko ti neprijatelj bio u rasulu, kad ih ima na tisuće i kad imaju na stotine tenkova, haubica, topova, minobacača i zrakoplova, nema tu pomoći. Tek kad i ti nabaviš barem dio sve te silne tehnike, onda možeš razmišljati o napadu.

Usporedimo samo tri akcije HV-a. Dva pokušaja deblokade Vukovara - Operacija "Maslenica" - Operacija "Oluja". U tih 5 godina srpska "moć" je ostala ista (doduše malo oslabljena u ljudstvu), a hrvatska sila je bivala sve tehnički jača i modernija. U pokušaju deblokade Vukovara smo debelo ispušili, ne zato jer je "netko" najmerno zapovjedio povlačenje, nego zato jer smo krenuli hrabra srca, ali kao muhe bez glavi bez nekakvog prethodnog izviđanja, znatnog koncetriranja snaga i sl. U Operaciji "Maslenica" nam je bila naklonjena sreća jer imali smo tehniku u ljude, ali nismo dovoljno koristili izviđanje i dojavljivanje. O Operaciji "Oluja" ne treba puno govoriti - 1/3 posla su obavile bespilotne letjelice, zrakoplovi i topništvo, 1/3 iskusni zapovjednici, a tek ostatak "obični" vojnici.

Odavno su prošla vremena ruskih juriša, partizanskih filmova i Ramba. To su najbolje pokazali četnici i JNA u suludim napadima na Vukovar.
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 01:01   #6646
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Zdfil - dosta nas misli da je Siniša dobro znao šta govori, znao je iz prve ruke, još više stoga jel kako kažeš nije mogao vidjeti ništa iz podruma. Nije ni imao šta viditi. Vekić i ekipa se smješkaju na tv prijenosu, pomoć stiže, valjda da dignu moral. Svaka čast i dečkima koji su poljoprivrednim "lovcima" pokušavali donijeti svega po malo sa neba. Došlo je šta je došlo, da se moglo bolje pomoći, je, ali opet bi Vukovar prošao slično. Činjenica da je to naš Sveti grad Hrvatskih mučenika, da se na njemu vijori Hrvatski barjak, je ipak najveći uspjeh. Odigrao je odlučujuću ulogu u počecima i on u stvari nikada nije pao.
sve si rekao. Potpisujem i amen!
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 01:09   #6647
Pohvala tim ljudima koji su sa AN-2 avionima koji su bili za muzej dostavljali lijekove i nešto municije...a imali su i borbene zadaće sa bombama Bojlerima, raznih oblika i veličina! Nažalost srušili su ih, nakon nekoliko uspješnih akcija iznad Vukovara! HVALA im!
Stvarno nezna što bih rekao...ZDFIL ajd molim te nemoj pisati takve stvari...pročitaj stenogram razgovora jastreba i tuđmana pa će ti biti puno jasnije!
ljudski se nadati ....i svi su se borili za isti cilj ...nezavisnost RH...i nadali se u pomoć našeg vrha no očito su se prevarili...
...Siniša je bio tamo i sigurno bolje vidio stvari nego ti danas 20 godina poslije na moru 500km od Vukovara...postavi se u situaciju kad oni stežu obruč a ti nemaš kuda...ili ostati ili u Dunav pa preko u srbiju...pa ti vidi sad!
Laki1991 is offline  
Old 15.03.2010., 01:15   #6648
Mi smo se tada ipak većinom samo branili, a onaj koji se brani je u najmanje tri puta boljem položaju nego onaj koji napada. Vukovarski su branitelji bili iznimno hrabri, ali da su krenuli u nekakav iole ozbiljniji protuudar doživjeli bi težak poraz. Ne zato jer bi se ustručavali i slično, već zato jer nema u modernom ratovanju napadanja bez uporabe zrakoplova, topništva i oklopa.
Ma koliko ti neprijatelj bio u rasulu, kad ih ima na tisuće i kad imaju na stotine tenkova, haubica, topova, minobacača i zrakoplova, nema tu pomoći. Tek kad i ti nabaviš barem dio sve te silne tehnike, onda možeš razmišljati o napadu
.

Usporedimo samo tri akcije HV-a. Dva pokušaja deblokade Vukovara - Operacija "Maslenica" - Operacija "Oluja". U tih 5 godina srpska "moć" je ostala ista (doduše malo oslabljena u ljudstvu), a hrvatska sila je bivala sve tehnički jača i modernija. U pokušaju deblokade Vukovara smo debelo ispušili, ne zato jer je "netko" najmerno zapovjedio povlačenje, nego zato jer smo krenuli hrabra srca, ali kao muhe bez glavi bez nekakvog prethodnog izviđanja, znatnog koncetriranja snaga i sl. U Operaciji "Maslenica" nam je bila naklonjena sreća jer imali smo tehniku u ljude, ali nismo dovoljno koristili izviđanje i dojavljivanje. O Operaciji "Oluja" ne treba puno govoriti - 1/3 posla su obavile bespilotne letjelice, zrakoplovi i topništvo, 1/3 iskusni zapovjednici, a tek ostatak "obični" vojnici.




koliko znamo napadali su i imali akcija vračanja izgubljenih položaja ...drugačije nebi izgurali 3 mjeseca....na taj način su dolazili do municije i oružja! a nisu imali avione i tenkove...doduše imali su 2-3 tenka ali to je sitno u uspoedbi s njihovim tenkovima!
Laki1991 is offline  
Old 15.03.2010., 01:16   #6649
@Laki1991: Ne, nije mi namjera tovariti ti bodove... i ne, nije mi namjera trolati po OVOJ temi. Podsjećam te još jednom - na povijesnom smo dijelu podforuma, ako imaš datume kad se moglo i trebalo nešto, brojke što i koliko... iznesi ih pa da raspravljamo o njima kao povijesnim činjenicama. Ostalo spada u sferu nepovijesnog uključujući i nagađanja što je RH u tom trenu imala na raspolaganju i koristila u svojoj obrani. Reci, što kupuješ... koja filozofija izdaje će tebe zadovoljiti? Tko treba doći i reći ja sam bio taj koji je zabranio da 10 000 dobro naoružanih ljudi praćenih oklopom uz podršku artiljerije i zrakoplovstva idu u pomoć Vukovaru pa da i te optužbe prestanu?

@laki5: Ne, moj post nije trpanje svih u isti koš. Ne postoji koš u koji možeš strpati sve ono što se tih dana zbivalo u Vukovaru. Ne postoji jedno i jedinstveno, zajedničko mišljenje svih branitelja grada heroja o tome što se tih dana događalo. I baš zato napisah taj post na način na koji jesam. Kako bi svi oni koji imaju potrebu prozivati... prozvali mene - okrivili mene i da konačno nastavimo s faktografijom, imenima i prezimenima, kartama i datumima umjesto da špekuliramo oko toga je li ili nije bilo oružja i ljudi koji su izvana pokušali pomoći onima unutra. Podebljavajući moje rečenice zaboravio si jednu...

Quote:
Da li bi danas krivili sebe za njihove smrti na isti način na koji ja krivim sve one koji vam ne dopuštaju da pomišljate na to da se moglo učiniti više a nije se htjelo?
Zašto misliš da imam potrebu ikog prozivati ili vrijeđati? Istina, mogao sam i ne napisati ovo gore što osjećam i mislim ali i dalje bih osjećao i mislio isto. Vukovar nažalost nije spašen i to je jedina istina za povijest bitna. Sve ono izvan Vukovara, u odnosu na Vukovar tih dana je jedan sasvim drugi "paralelni svemir" i nitko tko nije proživio Vukovar ni blizu ne može shvatiti razmjere svega što se zbilo. Nema ništa čudno u tome da niste bili obeshrabreni, branili ste svoj grad, svoje ulice i svoje ljude. Svoji na svome. I zato niste poraženi, čak ni u trenucima kad ste ga morali privremeno napustiti. Vaše je herojstvo spasilo i stvorilo Hrvatsku... i nema obnove ni države koja će vam se moći za to primjereno odužiti. Uvijek ćete imati pravo "prozivati" i pitati teška pitanja. Nažalost, odgovori koje ćete pritom dobiti - nikad vas neće zadovoljiti. (Ne patroniziram niti trpam u ladice!) Zašto je tome tako? Nema JEDNOG odgovora koji bi odgovorio na toliko pitanja.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Old 15.03.2010., 01:16   #6650
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Pohvala tim ljudima koji su sa AN-2 avionima koji su bili za muzej dostavljali lijekove i nešto municije...a imali su i borbene zadaće sa bombama Bojlerima, raznih oblika i veličina! Nažalost srušili su ih, nakon nekoliko uspješnih akcija iznad Vukovara! HVALA im!
Stvarno nezna što bih rekao...ZDFIL ajd molim te nemoj pisati takve stvari...pročitaj stenogram razgovora jastreba i tuđmana pa će ti biti puno jasnije!
ljudski se nadati ....i svi su se borili za isti cilj ...nezavisnost RH...i nadali se u pomoć našeg vrha no očito su se prevarili...
...Siniša je bio tamo i sigurno bolje vidio stvari nego ti danas 20 godina poslije na moru 500km od Vukovara...postavi se u situaciju kad oni stežu obruč a ti nemaš kuda...ili ostati ili u Dunav pa preko u srbiju...pa ti vidi sad!
da, on je puno bolje vidio stvari u Vukovaru. Ja sam ih samo slušao preko radija na baterije. Ali znam što je bilo u mome gradu i znam kako je bilo kada se u jednom trenutku stegnuo obruč na sve tri strane. Isto je bilo - hoćemo plivati do obližnjih otoka. Hvala dragome Bogu i Hrvatskim braniteljima pa nismo.

Ali, ajde sad Vi koji zagovarate teorije zavjere i urote. Zašto je baš Vukovar "prodan". Zašto ne recimo Dubrovnik (koji je bio u vrlo sličnoj situaciji) ili zašto ne Osijek. Zašto mislite da je baš Vukovar "prodan"?
Evo, iskreno mi odgovorite.
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 01:23   #6651
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Mi smo se tada ipak većinom samo branili, a onaj koji se brani je u najmanje tri puta boljem položaju nego onaj koji napada. Vukovarski su branitelji bili iznimno hrabri, ali da su krenuli u nekakav iole ozbiljniji protuudar doživjeli bi težak poraz. Ne zato jer bi se ustručavali i slično, već zato jer nema u modernom ratovanju napadanja bez uporabe zrakoplova, topništva i oklopa.
Ma koliko ti neprijatelj bio u rasulu, kad ih ima na tisuće i kad imaju na stotine tenkova, haubica, topova, minobacača i zrakoplova, nema tu pomoći. Tek kad i ti nabaviš barem dio sve te silne tehnike, onda možeš razmišljati o napadu
.

Usporedimo samo tri akcije HV-a. Dva pokušaja deblokade Vukovara - Operacija "Maslenica" - Operacija "Oluja". U tih 5 godina srpska "moć" je ostala ista (doduše malo oslabljena u ljudstvu), a hrvatska sila je bivala sve tehnički jača i modernija. U pokušaju deblokade Vukovara smo debelo ispušili, ne zato jer je "netko" najmerno zapovjedio povlačenje, nego zato jer smo krenuli hrabra srca, ali kao muhe bez glavi bez nekakvog prethodnog izviđanja, znatnog koncetriranja snaga i sl. U Operaciji "Maslenica" nam je bila naklonjena sreća jer imali smo tehniku u ljude, ali nismo dovoljno koristili izviđanje i dojavljivanje. O Operaciji "Oluja" ne treba puno govoriti - 1/3 posla su obavile bespilotne letjelice, zrakoplovi i topništvo, 1/3 iskusni zapovjednici, a tek ostatak "obični" vojnici.




koliko znamo napadali su i imali akcija vračanja izgubljenih položaja ...drugačije nebi izgurali 3 mjeseca....na taj način su dolazili do municije i oružja! a nisu imali avione i tenkove...doduše imali su 2-3 tenka ali to je sitno u uspoedbi s njihovim tenkovima!
to što su heroji Vukovara vraćali svakodnevno je samo jedan mali dio onoga što je trebalo vratiti da se Vukovar deblokira. I nemoj zaboraviti da su vukovarski branitelji vraćali samo dio grada koji je netom pao. Što je i sasvim logično jer neprijatelj kad zauzme jedan dio teritorija, nema odmah vremena za pripremu obrane i ukopavanje i dopremu svježih jedinica.
Naravno, da se ne bi sad pomislio da ja umanjujem hrabrost vukovarskih heroja. Dečki su radili koliko su mogli, da su imali čime uradili bi i više.
Da su mogli zauzeli bi i tu famoznu vukovarsku vojarnu, ali nisu, a nisu jer nisu imali čime. Isto to vrijedi i za HV izvan obruča. Da je mogao, odblokirao bi grad.
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 01:35   #6652
Dubrovnik je bio u teškoj situaciji, ali ni blizu kao Vukovar. Nećemo o tome tko koliko, ali ovo je činjenica. Vukovar je isto imao vodenu granicu, ali za razliku od Dubrovnika nije bilo uputno ići preko vode do slobode u srbiju. Osijek je opet druga priča. Nemislim da je prodan Vukovar, nego da se možda moglo spasiti više ljudi raznim doprinosima u svemu, pa i pregovaranju za zarobljene nakon pada.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 15.03.2010., 01:39   #6653
Ali, ajde sad Vi koji zagovarate teorije zavjere i urote. Zašto je baš Vukovar "prodan". Zašto ne recimo Dubrovnik (koji je bio u vrlo sličnoj situaciji) ili zašto ne Osijek. Zašto mislite da je baš Vukovar "prodan"?
Evo, iskreno mi odgovorite.[/QUOTE]


Ni danas taj napačeni grad nije dobio od države što zaslužuje tj. dobio je epitet najskupljeg grada s najmanjim primanjima...eto koliko taj grad vole dotični u vlasti, a sjete ga se svi 18.11 i to da ga se sjete od srca nego iz osobnog interesa ..jer danas je bitno biti u fokusu objektiva!

Reći ću za OS: Vukovar nakon 100 dana pakla nanosi velike materijalne i ljudske gubitke neprijatelju, moral ostalih opao dobrano...pa su se iskalili na mjestima nadomak Osijeka...redom: Ernestinovo,Laslovo...a nakon 2 tjedna (5.12) i Antunovac! to je dosta veliki prostor za snage koje su imali i dezerterstvo koje je vladalo u njihovim redovima...što mi je jedan s druge strane i sam rekao na upit zašto nisu napali osijek? on kaže: nismo imali dovoljno ljudi da popunimo zaleđe...vjeruj previše smo izgubili u Vukovaru ljudi...
Laki1991 is offline  
Old 15.03.2010., 01:45   #6654
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Dubrovnik je bio u teškoj situaciji, ali ni blizu kao Vukovar. Nećemo o tome tko koliko, ali ovo je činjenica. Vukovar je isto imao vodenu granicu, ali za razliku od Dubrovnika nije bilo uputno ići preko vode do slobode u srbiju. Osijek je opet druga priča. Nemislim da je prodan Vukovar, nego da se možda moglo spasiti više ljudi raznim doprinosima u svemu, pa i pregovaranju za zarobljene nakon pada.
Tako je ...to je poanta cijele moje priće ...spasiti: civile...žene, djecu, starce!
ako je već stvar s oružjem propala, ostaje diplomacija, da dodje netko iz vrha pa makar po cijenu života i pregovara za civile..a ne ostaviti sve na cijedilu onom što pregovara na mostu sa Šljivančaninom i zapovjednicima koji i sami kažu kad su dogovaraliu predaju da dogovora nije bilo nego kako oni kažu...tu je poanta gdje je naša vlast zakazala
Laki1991 is offline  
Old 15.03.2010., 01:54   #6655
Laki1991 drago mi je da sam Ti pomogao razjasnit stvari koje tvrdiš. Dobrano su u pregovaranju zakazali. Imali smo sa čim pregovarati i izvući što više ljudi van. Tu su zakazali. Arkana su isto za nešta pustili. Udba je trebala i dalje njegove usluge.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 15.03.2010., 02:00   #6656
Opet se vraćamo na početak.
Ali barem smo došli do spoznaje da nije prodan, odnosno niste mi rekli ako je prodan zbog čega je prodan. Ok.
A što se tiče izvlačenja civila i ranjenika. To je bilo jedino moguće da je izvršen kombinirani napad, odnosno napad na obruč izvan obruča i unutar obruča. Ne zaboravimo da su na isti način Njemci u Staljingradu izgubili cijelu 6. armiju jer nisu istodbno izvani i iznutra krenuli u napad. Samo što je njima to moglo uspjeti jer nisu imali civile uza sebe. Dakle, probijanje obruča i izvlačenje civila i ranjenika nije bilo moguće bez nekog dobro organiziranog obostranog napada.
A što se tiče pregovaranje. Uf.
1. Najprije sa zvjeradi, sotonama i neljudima poput Šljivančanina i ostalih Srba-četnika nema koristi od pregovaranja. Njihov cilje nije bilo samo zauzimanje Vukovara, već ubijanje što većeg broja Hrvata.

2. Onaj tko je trebao pregovarati oko predaje grada je prvi napustio grad (neću reći pobjegao jer da sam ja bio u njegovoj koži ne znam što bi napravio).

3. Zar je dr. Franjo Tuđman trebao iz Zagreba doći u Vukovar pregovarati sa Šljivančaninom?

Rezime: nikakve koristi da je i sam Bog pregovarao sa tim zvijerima.

A što se tiče današnje situacije u Vukovaru, to nije tema za ovaj podforum.
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 02:02   #6657
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Laki1991 drago mi je da sam Ti pomogao razjasnit stvari koje tvrdiš. Dobrano su u pregovaranju zakazali. Imali smo sa čim pregovarati i izvući što više ljudi van. Tu su zakazali. Arkana su isto za nešta pustili. Udba je trebala i dalje njegove usluge.
a s čime smo to imali pregovarati?
Jesi čuo za majora Tepšića, zapovjednika vojarne kod Bjelovara? Ajde ti pregovaraj s takvima.
zdfil is offline  
Old 15.03.2010., 02:13   #6658
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
Opet se vraćamo na početak.
Ali barem smo došli do spoznaje da nije prodan, odnosno niste mi rekli ako je prodan zbog čega je prodan. Ok.A što se tiče izvlačenja civila i ranjenika. To je bilo jedino moguće da je izvršen kombinirani napad, odnosno napad na obruč izvan obruča i unutar obruča. Ne zaboravimo da su na isti način Njemci u Staljingradu izgubili cijelu 6. armiju jer nisu istodbno izvani i iznutra krenuli u napad. Samo što je njima to moglo uspjeti jer nisu imali civile uza sebe. Dakle, probijanje obruča i izvlačenje civila i ranjenika nije bilo moguće bez nekog dobro organiziranog obostranog napada.
A što se tiče pregovaranje. Uf.
1. Najprije sa zvjeradi, sotonama i neljudima poput Šljivančanina i ostalih Srba-četnika nema koristi od pregovaranja. Njihov cilje nije bilo samo zauzimanje Vukovara, već ubijanje što većeg broja Hrvata.

2. Onaj tko je trebao pregovarati oko predaje grada je prvi napustio grad (neću reći pobjegao jer da sam ja bio u njegovoj koži ne znam što bi napravio).

3. Zar je dr. Franjo Tuđman trebao iz Zagreba doći u Vukovar pregovarati sa Šljivančaninom?

Rezime: nikakve koristi da je i sam Bog pregovarao sa tim zvijerima.

A što se tiče današnje situacije u Vukovaru, to nije tema za ovaj podforum.


jel misliš da bi bili priznati da nije bilo toliko pobijenih???????

što se tiče proboja: Vu obrana je bila spremna koliko se sječam na zajedničku akciju ...ali tko je mogao zakazati izvana...baš se pitam???

Jedna lasta ne čini proljeće i dopuštaš si da zbog jednog čovjeka strpaš cijeli grad u isti koš! Shvati da Jastreb isto nebi mogao ništa napraviti, osim moralne odgovornosti , jer politika je ta koja stoji iza svakog rata pa tako i iza ovog našeg!
Laki1991 is offline  
Old 15.03.2010., 02:14   #6659
S kim se ti mačuješ, za gotovo sve se može postići zdogovor, pa makar bili i sotone. Prijatelju dosta više o prodaji i navođenju kontra teorija. Drago mi je da je sa tim razjašnjeno. Imali smo dosta njihovih zarobljenika i nekih visoko rangirani i još nekih stvari o kojima bolje ne raspravljati. Govorim da naši nisu dovoljno ni blizu, pregovarali za izvlačenje što više ljudi. Pročitaj kako su se Iločani i okolna sela, izvukli nakon pregovora. Dosta mojih Brodjana je izginulo u Zadru, neki su zarobljeni i razmijenjeni i danas živi.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 15.03.2010., 02:42   #6660
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
jel misliš da bi bili priznati da nije bilo toliko pobijenih???????

što se tiče proboja: Vu obrana je bila spremna koliko se sječam na zajedničku akciju ...ali tko je mogao zakazati izvana...baš se pitam???

Jedna lasta ne čini proljeće i dopuštaš si da zbog jednog čovjeka strpaš cijeli grad u isti koš! Shvati da Jastreb isto nebi mogao ništa napraviti, osim moralne odgovornosti , jer politika je ta koja stoji iza svakog rata pa tako i iza ovog našeg!
evo ga. Još ćeš i reći da su Tuđman i Milošević dogovorili rat, a ne da je to velikosrpska politika koja im živi u onim ludim glavama od 19. stoljeća.

A tko trpa cijeli grad u koš radi jednog čovijeka?

Kažeš da li bi bili priznani da nije bilo toliko pobijenih? Ta ti stoji. I vukovarske žrtve su uklesali prvi i najveći kamen u temelje lijepe nam domovine Hrvatske.
zdfil is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.