Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 15:23   #2061
Mene zanimao razvoj događaja tj. jel trudnoća ili nije...a ono nema dalje...
Ja sam imala do sad 4 trudnoće, 1 uredna, 2 spontana, 1 još nepotvrđena, uvijek jaaaakoooo bolne grudi.
Kad sam imala spontane, bol je naglo nestala. Prvi put sam mislila, aha pa dobro, tako mora biti. Ali kad je drugi put bol naglo nestala, znala sam da je to opet spontani.
Eto toliko, ne mora tako biti svima, svi smo drugačiji...
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:50   #2062
bubi jel bol u potpunosti nestala ili te je ipak još malo boluckalo?
pitam,jer ja sam sad u 16-tom tjednu (po uzv-u tjedan i pol više) a sise su me prestale boljeti prije više od tjedan dana...jedino me bole malo na dodir sa vanjske strane (obadvije) i drugo ništa.
nisu se ispuhale al nisu ni onak nabubrene kak su bile ispočetka,žile se i dalje vide...pa sam sad sva u strahu da se nije kaj dogodilo,jer sam imala spontani prije par mjeseci
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:59   #2063
i meni samo jedan dan prestali simptomi (mučnina, bolne cice) negdje u 17-om tjednu...al mislim da je u tom dobu to i normalno..beba je bila u redu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:09   #2064
ja sam u 16-om tjednu i simptomi su polako nestali. sise i bradavice su me užasno bolile, sada više ništa, ali i dalje rastu. nemam mučnina, nije mi više tako vruće i teško... čitala sam da je u 4-om mjesecu trudnoće to sasvim normalno. mučnine (u mom slučaju najgori simptom) prestaju, grudi i bradavice više nisu osjetljive, ali i dalje rastu i pojavljuju se neki drugi simptomi. sad smo u 2. tromjesečju koje se smatra najugodnijim razdobljem u trudnoći.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:13   #2065
Lillith...onda je to to jer i meni je identično ko i tebi
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:23   #2066
suzach, to je sigurno to. nemaš razloga za brigu.
ja imam doma trudničke literature, pa sve pratim iz tjedna u tjedan, inače bih se i ja sada brinula.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:57   #2067
zene ne zelim vas plasit al ja sam bila u 7° tjednu i jedno jutro se dignem i jednostavno grudi splasnule i nema mucnina (cak mi je dosla zelja za cigaretom i bilo mi je ful cudno).
nakon dva sata sam pocela krvarit ko iz spine i imala spontani.

ps. a u prvoj trudnoci su i meni simptomi nestali poslije treceg mjeseca, bila sam ko wonderwoman.
ps2. sad sam opet skoro 6° tjedan, grudi pucaju, a ja se svako jutro budim sa strahom da ce splasnut
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 19:06   #2068
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
zene ne zelim vas plasit al ja sam bila u 7° tjednu i jedno jutro se dignem i jednostavno grudi splasnule i nema mucnina (cak mi je dosla zelja za cigaretom i bilo mi je ful cudno).
nakon dva sata sam pocela krvarit ko iz spine i imala spontani.

ps. a u prvoj trudnoci su i meni simptomi nestali poslije treceg mjeseca, bila sam ko wonderwoman.
ps2. sad sam opet skoro 6° tjedan, grudi pucaju, a ja se svako jutro budim sa strahom da ce splasnut
ja sam krvarila 10 tjedana (samo prvi tjedan nisam) i u 11-tom imala spontani,zato me sad strah svega....
a sutra idem na tripl test,pa eto,još jedna briga više do nalaza
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 20:27   #2069
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
zene ne zelim vas plasit al ja sam bila u 7° tjednu i jedno jutro se dignem i jednostavno grudi splasnule i nema mucnina (cak mi je dosla zelja za cigaretom i bilo mi je ful cudno).
nakon dva sata sam pocela krvarit ko iz spine i imala spontani.
ne želim ni ja nikog plašiti, ali meni se dogodila ista stvar, doduše, u 8. tjednu.
Znala sam da nešto nije u redu jer mi je prijala turska kava (koju sam u trudnoći mrzila), a grudi su splasnule. Jednostavno - osjetila sam da više nisam trudna!!!

mislim da takav osjećaj ni simptome ne bi trebale zanemarivati. Može biti svašta, a ne mora ništa
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 21:06   #2070
i meni se to dogodilo
cice su mi rasle naočigled, već sam krenula kupovati nove grudnjake, kad je jedan dan samo prestalo, cice se ispuhale, sljedeći dan prokrvarila
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 21:30   #2071
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post
bubi jel bol u potpunosti nestala ili te je ipak još malo boluckalo?
pitam,jer ja sam sad u 16-tom tjednu (po uzv-u tjedan i pol više) a sise su me prestale boljeti prije više od tjedan dana...jedino me bole malo na dodir sa vanjske strane (obadvije) i drugo ništa.
nisu se ispuhale al nisu ni onak nabubrene kak su bile ispočetka,žile se i dalje vide...pa sam sad sva u strahu da se nije kaj dogodilo,jer sam imala spontani prije par mjeseci
Kad su bili u pitanju spontani, bol je nestala "preko noći".
A kad je bila trudnoća uredna, onda su mi simptomi lagano nestajali oko 15. tjedna. I kao što ostale kažu, tada je to i normalno. Nema razloga za brigu, bar ne bi trebalo biti. Ali kao što kaže ciganche, ne trba to zanemarivati...može biti svašta, ali ne mora biti ništa...
Btw. Suzach, vidjela sam slikice utz od tvoje bebice, predivno. Ko školski primjer utz.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 07:24   #2072
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Kad su bili u pitanju spontani, bol je nestala "preko noći".
A kad je bila trudnoća uredna, onda su mi simptomi lagano nestajali oko 15. tjedna. I kao što ostale kažu, tada je to i normalno. Nema razloga za brigu, bar ne bi trebalo biti. Ali kao što kaže ciganche, ne trba to zanemarivati...može biti svašta, ali ne mora biti ništa...
Btw. Suzach, vidjela sam slikice utz od tvoje bebice, predivno. Ko školski primjer utz.
dosta žena kaže da simptomi u tom tjednu lagano nestanu,pa je valjda tako i meni.
prvi puta sam rodila prije 5 godina i ne sjećam se kako je onda bilo
vidjet ćemo danas....idem na tripl test koji uključuje i uzv pa javim kad stignem nazad

tnx za slikicu...baš se beba super narihtala za slikanje a i doktorica se potrudila "zalediti" sliku koja se dobro vidi

evo mene
mada su mi simptomi nestali,sve je super i sve je kako treba biti...beba i dalje lijepo napreduje i kaže dr. da je to normalno u ovim tjednima i da se ne treba brinuti ako nema bolova,krvarenja i sl.
uh,sad mi je lakše
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)

Zadnje uređivanje Tashi : 28.08.2012. at 18:03.
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 12:12   #2073
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post
evo mene
mada su mi simptomi nestali,sve je super i sve je kako treba biti...beba i dalje lijepo napreduje i kaže dr. da je to normalno u ovim tjednima i da se ne treba brinuti ako nema bolova,krvarenja i sl.
uh,sad mi je lakše
ma ti si vec 16+ to je ok, i meni su u prvoj trudnoci u to doba nestali (valjda je svima vise manje tako).

svejedno, znam da ti je lakse kad si sigurna da je sve ok
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:20   #2074
Moja iskustva:

1.trudnoća: jutarnje mučnine do cca 14.tj. (za drugo se više ne sječam)...(obožavala sam jabuke, jetreca na žaru, pire i čokoladno mlijeko), beba ok..

2.T: mučnine isto..al bolovi u predjelo prepona cijelu trudnoću, bila u bolnici s nekih 12.tj. radi tih bolova ali nisu ništa našli....imala sam cistu veliku, koja kasnije nestala...beba ok.

3.T: mučnine i povračanja od 5.tj. naglo prestalo oko 12.tj. ...bilo mi je čudno da tako naglo kroz noć, sanjala sam ružno (prevedeno - smrt), ruke mi požutjele, oko prstena crno zeleno....dobila vručinu 39,4 i imala ju nekoliko dana, trudove dobila i na kraju sukrvica došla....dalje ne moram opisivat..

4.T: slično ko 3., al nikakvi predosječaj, ni snovi (ne sječam se), nit bolovi,samo me jednom prerezalo ispod trbuha, al mučnina prestala u 12.tj., išla na ULT, mrtvo već..

5.T: mučnine i povračanja barem 4 put na dan od 5.tj do 15.tj., onda se smirilo, ult.svakih 3 tj. radi ciste i spontanih, inače bez ikakvih bolova....nisam mogla podnjet ništa slatkog (a ljubitelj sam čokolade, uhh)..
svakodnevni strah....al izgurali do kraja....

6.T: mučnine i povračanja od 4.do 14.tj. skoro al redovito i to tako kiselo i gorko, fuj...
Večinu stvari mi se gadilo, osim McDonalds..
Prsa mi nabrekle i počele boljeti 6 dana PRIJE očekivane M, nastavile i dalje, skroz me boljele...nikakvih sumnji, beba rasla..svakih 2.tj. ULT., u 14.tj. dobila strašnu upalu vrata, 10 dana trajalo, vriskala od bolova, nitko od DR i na hitnoj mi nije mogao pomoći, pila sam i do 8 raznih tableta protiv bolova (kafetin i ...neki na P mislim..)..

Prošlo i to, beba ok bila i kad došla s 16,4tj. na ultrazvuk, mrtva već...
Ama baš ništa nisma osjetila da je nešto se dogodilo, dan dva prije preštihala gredicu jagoda i presadila, sjedila na malom stolčiću, jedino onda kada ustala, presjeklo me dolje ispod trbuha, dosta jako al prepisala sam si to sjedenju i sagibanju...

Znači, mučnine su cca od 4.do 15tj. normalne i onda prolaze, kažu kada beba živne i počne udarati da onda prestanu mučnine....

Meni je jedino bilo čudno da u 17.tj. ju još nisam nijednom osjetila...a imala već veliki trbuh..
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 14:25   #2075
isuse Lindy,kaj si ti sve prolazila
jesu ikada saznali uzrok ili je svaki puta bila prirodna selekcija?

toga je mene najviše strah...da ću doći na uzv i da će mi reći da srčeko više ne kuca,a koliko sam čitala do sad,niti jedna nije ništa osjetila kad se takvo nešto dogodilo

Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
ma ti si vec 16+ to je ok, i meni su u prvoj trudnoci u to doba nestali (valjda je svima vise manje tako).

svejedno, znam da ti je lakse kad si sigurna da je sve ok
joj,da znaš da je
toliko si želim bebicu da to nije normalno više a zbog spontanog me strah svega
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)

Zadnje uređivanje Tashi : 28.08.2012. at 18:04.
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 15:04   #2076
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post
isuse Lindy,kaj si ti sve prolazila
jesu ikada saznali uzrok ili je svaki puta bila prirodna selekcija?

toga je mene najviše strah...da ću doći na uzv i da će mi reći da srčeko više ne kuca,a koliko sam čitala do sad,niti jedna nije ništa osjetila kad se takvo nešto dogodilo
Mogla bi knjigu napisati...

Ja bila sigurna kada prošla zlokobni 12/13.tj....da će biti sve ok, kad dođem na uLT i veli ne vidim otkucaje, kaže mi bebu, vidi joj se sve, bila oko 15tak cm duga...ma sve se vidjelo....al ne i otkucaji....

Prvi dva put nisu radili ništa na otkrivanju uzroka, rekli samo, tijelo je samo odbacilo, još mi DR rekli, da kaj se brinem i plačem, da dijete je samo briga i šta bi ja htjela da mi se kćer (ak bi bila) mučila isti ko i ja??

Ne zna čovjek kaj pametno na to reći...

A sad za treću, dali na analizu, rekli samo da je bila neka upala u pitanju.....e sad dal je od one moje upale šta pokupila il ne..sam Bog zna...

Ja šta osjetila, bilo je jedino osječaj da me netko "copra" i želi smrt dijetetu....da ne stane, da nije poželjno..(u stvarnosti, bilo je njih par od muževe rodbine koji mi to rekli preko telefona da žele da abortiram....da ako ne uradim da više s njim neće pričati..)
Bila je to vrlo gadna situacija i rat....al sam rekla da nikada ne bi svoje ubila...neka se oni gone....

Al osječaj me skroz pratio kao sjenka....čim svi doznali za smrt, nestalo je te sjene i svi odahnuli....mah...da ne pišem....koja gamad...
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:46   #2077
lindy zelim ti sve najbolje, stvarno mi je zao
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:09   #2078
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Mogla bi knjigu napisati...

Ja bila sigurna kada prošla zlokobni 12/13.tj....da će biti sve ok, kad dođem na uLT i veli ne vidim otkucaje, kaže mi bebu, vidi joj se sve, bila oko 15tak cm duga...ma sve se vidjelo....al ne i otkucaji....

Prvi dva put nisu radili ništa na otkrivanju uzroka, rekli samo, tijelo je samo odbacilo, još mi DR rekli, da kaj se brinem i plačem, da dijete je samo briga i šta bi ja htjela da mi se kćer (ak bi bila) mučila isti ko i ja??

Ne zna čovjek kaj pametno na to reći...

A sad za treću, dali na analizu, rekli samo da je bila neka upala u pitanju.....e sad dal je od one moje upale šta pokupila il ne..sam Bog zna...

Ja šta osjetila, bilo je jedino osječaj da me netko "copra" i želi smrt dijetetu....da ne stane, da nije poželjno..(u stvarnosti, bilo je njih par od muževe rodbine koji mi to rekli preko telefona da žele da abortiram....da ako ne uradim da više s njim neće pričati..)
Bila je to vrlo gadna situacija i rat....al sam rekla da nikada ne bi svoje ubila...neka se oni gone....

Al osječaj me skroz pratio kao sjenka....čim svi doznali za smrt, nestalo je te sjene i svi odahnuli....mah...da ne pišem....koja gamad...

jedan doktor je mogao reći onakvu rečenicu????
jesi ga barem poslala kamo??
a isuse,mene bi cijela bolnica čula nakon takve rečenice,uh

kaj se tiče "copranja".....pa kaj stvarno takvi ljudi postoje i to u obitelji,da žele smrt nerođenog djeteta????
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:26   #2079
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
lindy zelim ti sve najbolje, stvarno mi je zao
Hvala.
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post

jedan doktor je mogao reći onakvu rečenicu????
jesi ga barem poslala kamo??
a isuse,mene bi cijela bolnica čula nakon takve rečenice,uh

kaj se tiče "copranja".....pa kaj stvarno takvi ljudi postoje i to u obitelji,da žele smrt nerođenog djeteta????
Očigledno da je mogao, bili sami, on me "čuvao" dok stigli glavni DR i još jedan..a ja plakala ko gladna godina a on me smirivao..kao ono...pa imate djecu..nije prvo..pa ja njemu..znam..al ovo luđački boli..strah me...uspavajte me..ne mogu više...i onda negdje između se to izlijao kao da bolje da nemam curicu koja bi se morala mučiti ko ja...mislim da sam mu rekla...da tak svi gledamo više nebi djece bilo..

Bila sam ljuta, al previše jake trudove imala i strah od dolazečeg da bi mu nešto skresala...bar su me uspavali..

Za copranje, mislim da ima, od muža stara je neka coprnica, već radila pizdarije i prije a drži se velikom vjernicom, samo sam ju ja pročitala i skresala joj neke stvari...e sad, koliki ona utjecaj ima, ne znam točno, al pričala s mužem, i on rekao da ponekad osjeti navalu bjesa, svađa, uglavnom ništa dobroga..

A za bebu, kad saznali, svi poludili...(on ima djecu iz prvog braka i ja svoju) i sad je tu frka..prvo zajedničko i nasljednik novi.....
Stara se posvađala s menom bez nekog razloga, i nije htjela čut za mene kad bila trudna a tako i ostali dio familije....ko da je vrag u njih došao...

Samo sam rekla da će svi uskoro platiti za to...i uskoro počele naplate....onda me stara napala da sam vještica, a ja njoj, da sve se vraća sve se plača....
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:32   #2080
pa ovo je za ne povjerovati

počevši od onog doktora i na kraju obitelj....

boje se nasljednika...majko mila,pa to je prestrašno

trebalo bi otvoriti temu (ako je već nije otvorena) za "copranje" jer ovdje smo malo off sa time,a imam i ja neke,ajmo reći doživljaje i pokušaje (ne s moje strane,da me krivo ne shvatite ) a vjerujem da ih ima još na forumu,pa da se malo iskustva razmjene....
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.