Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste probali crossfit??
Jesam 65 54.62%
Nisam 33 27.73%
Čuo/čula sam za to 17 14.29%
Nemam gdje probati 9 7.56%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 119. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2012., 17:48   #141
što se mene tiče, prvi dio nisam ni čitao jer se slažem da ni jedan profesionalni sport nije zdrav i svugdje ima ozljeda, i ne smeta mene crossfit zbog toga, mislim neću ja nikog vuć za uho da to ne radi, nek radi svako što hoće , ali me smeta to što se predstavlja u smislu da se koriste vježbe u totalno deformiranim tehnikama.

Zašto piše u wodu npr. 7 burpee 7 pullup kad NIT JE taj BURPEE, BURPEE, nit je taj PULL-UP,PULL-UP , kužiš sad što ti hoću reć?
-To je isto ko i kad ti neko tvrdi da radi 100 sklekova, a onda kad radi spusti se par centimetara dole, ili kad neko radi čučanj pa ne spusti ni do paralele,


-Ja nigdje nisam rekao "pf..to je lagano i pljuga", jer kao što sam napisao, trčanje u krug i mahanje rukama isto kad tad izmori, i nikog ja ne pljujem od tih dečkiju koji žive od toga, mislim da se razumijemo, da mene neko hoće sponzorirat i tak fino platit radio bi ja i 10x crossfita bez pitanja, ali jednostavno je malo bahato što se prezentira kao ultimativni način treniranja, a kad se gleda natjecanje izgleda kao da si hrpu neutreniranih ljudi pokupio s ceste i učiš ih sad pokrete (ne zato što su ti crossfitovci slabi, nego zato što im je nametnut standard što više-što brže, bez kvalitete)

http://www.youtube.com/watch?v=ja_PM...eature=related ...evo tu je onaj neki famozni sjećam se kad sam gledao neko natjecanje frajer je bio među prvima na kraju, i sad gle, sad ispada da je frajer alijen i da može napravit 105 "zgibova", a to veze nema sa zgibom kaj on radi, ja pun k dugo treniram, doduše nikad specifično zgibove, i mogu napravit ~23 komada , i sad kad gledaš hm...ja sam za njega onda očito goli kurac. (a i ne samo ja, neg vjerojatno i velika većina gimnastičara).
Mene briga, nek radi svatko kaj hoće, al nemože se onda "to" što on radi zvat zgib(pullup), kad nema veze s vezom, jedino kaj se drži sa šipku im je zajedničko.

Zadnje uređivanje Inesy : 21.04.2012. at 18:39.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 20:06   #142


Što je ovo pobogu?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 23:14   #143
Kipping pull ups
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:11   #144
Dobra ideja,loše realizirana...
Sve zbog love.

Pametnome dosta pogledati:

http://www.youtube.com/watch?v=BDDyxXyf6UU -Strašno lol


http://www.youtube.com/watch?v=dtZJ4oFtwfU

http://www.youtube.com/watch?v=E1Ynm2oKDnE

http://www.youtube.com/watch?v=7IXiz...eature=related

Kako je rekao forumaš Glitch sa forum.teretana:

"Želiš naučiti kako se radi crossfit?

Nauči tehniku: - čučnja i deadlifta
- olimpijskih dizanja
- "lakših" gimnastičkih vježbi poput stoja na rukama, sklekova u stoju i dipseva na karikama
- nauči šprintati
- nauči prebacivati gumu

Kada to naučiš, kreni raditi crossfit, i vrlo vjerojatno ćeš imati više znanja i bolju tehniku nego ikoji specifični crossfit trener u tvojoj blizini. Zašto? Zato jer će ti za naučiti navedeno trebati dulje vrijeme sa osobama specijaliziranim za svaku od tih disciplina, i ako misliš da će te fast trackom crossfit trener moći to naučiti kroz odrađivanje WODova sa crossfit officiala smiješan si. "
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:14   #145
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post


Što je ovo pobogu?
Recept za zdrava leđa

http://www.youtube.com/watch?v=zJ3HO...ature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=NnnOW...eature=related

Strašno

Zadnje uređivanje Plavi Lav : 22.04.2012. at 20:53.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:16   #146
takvi ne traju dugo, pogotovo zbog ramena...


Quote:
Plavi Lav kaže: Pogledaj post
Dobra ideja,loše realizirana...
Sve zbog love.
pa to i ja cijelo vrijeme govorim, vidi se po svemu , pokušavaju profurat crossfit ko novi sport.

Zadnje uređivanje Inesy : 22.04.2012. at 21:22.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:06   #147
Dijelim mišljenje s vama...maximalno...i totalno....mislim prestrašno, vidim i ja te video materijale i zgražam se...žao mi je što se takvima uopće dozvoljava da rade to što rade....još žalosnije je što oni to rade pod vodstvom svoga trenera ili ako se već taj trener može nazvati trener... VELIKI PROBLEM JE U LJUDIMA A NE U KONCEPTU CROSSFITA... kao što ste rekli, lepo zamišljeno a loše izvedeno..
Ja ne radim na taj način niti bi ikada radio na taj način...Kod mene u mojoj garaži ima 5 DRVENIH ŠTAPOVA i oni se najviše koriste u treningu...

Problem Crossfita je brzina razvijanja i popularizacija sporta... još ljudi nisu upoznati sa posljedicama loše izveđenja vježbi... A problem je kaj svako danas želi biti trener. I misli ako je nešto vidio na internetu tipa WOD Fran....da i on to mora izvesti sa tim kilažama i na taj način...TO JE PROBLEM.....skaliranje je majka u Crossfitu.
Na to sam i ja ukazao...tako da sam na vašoj strani što se tiče izvođenja takvih vježbi....

Inesy 23 zgiba...lepo...

Treninzi dečki treninzi....koji po vama trening ima čast da ga se spomene... Ili neka od vježbi koja vam je jako pomogla
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:58   #148
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post

Treninzi dečki treninzi....koji po vama trening ima čast da ga se spomene... Ili neka od vježbi koja vam je jako pomogla
Nema veze s Crossfitom no meni se najbolja kombinacija čini Jim Wendler 5/3/1 i sprintevi 2-3 puta tjedno(30 metara,60 metara,100 metara)

Uz Wendlera bi još ubacio Power Clean u dane kad se radi čučanji i mrtvo dizanje kako i on preporučuje.
S takvim planom sam krenuo prošli tjedan.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:42   #149
Crossfit je sve...tako da ima veze sa svim. Nemoj te me doslovno shvatiti. Crossfit nije samo razbacivanje tijela po podu ili u zraku, bez ikakvog sustav.
Konkretno ja svoju snagu radim max 4 vježbe: Jedna glavna, tri pomoćne.... Moj raspored ponavljanja je: 20,15,7, pa 5x3 ili (5x5) ili ( 7x2) ovisno o tjednu, pomoćne vježbe radim isto na taj način. S tim da mi je to čisti trening snage, nemam nikakvih dodatnih vježbi sa ponavljanjima tim 5x 10 ponavljanja ili slično...

Wendler mi super lik, i samo općenito nisam pobornik jedinica....i izvođenja 1 RMax...Imaju tablice na netu skinuti po kojoj možeš naći svoj max skalacijom po tablici...tipa ako si digao recimo za max od 133 kg ...ide skalacjija 10x 100, 8x107, 7x110, 4x120, i kaže 2x125 max (132 kg)
Meni je ok tablica...ne znam di sam je skinuo...tako da ne borim se nikada sa 1RMax
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:54   #150
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Crossfit je sve...tako da ima veze sa svim. Nemoj te me doslovno shvatiti. Crossfit nije samo razbacivanje tijela po podu ili u zraku, bez ikakvog sustav.
Konkretno ja svoju snagu radim max 4 vježbe: Jedna glavna, tri pomoćne.... Moj raspored ponavljanja je: 20,15,7, pa 5x3 ili (5x5) ili ( 7x2) ovisno o tjednu, pomoćne vježbe radim isto na taj način. S tim da mi je to čisti trening snage, nemam nikakvih dodatnih vježbi sa ponavljanjima tim 5x 10 ponavljanja ili slično...

Wendler mi super lik, i samo općenito nisam pobornik jedinica....i izvođenja 1 RMax...Imaju tablice na netu skinuti po kojoj možeš naći svoj max skalacijom po tablici...tipa ako si digao recimo za max od 133 kg ...ide skalacjija 10x 100, 8x107, 7x110, 4x120, i kaže 2x125 max (132 kg)
Meni je ok tablica...ne znam di sam je skinuo...tako da ne borim se nikada sa 1RMax
Pa kod njega ti trebaju jedinice samo za određivanje max-a,dalje ne.Jedino ako hoćeš nakon par mjeseci vidjeti di si pa provjeriš.

Inače imaš prvi tjedan 3x5(s tim da je zadnja serija 5+ odnosno koliko god možeš).
Drugi tjedna 3x3,zadnja serija 3+
3 tjedan prva serija 5,druga 3 zadnja 1+

Po meni super program
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:13   #151
5x5, 3x3, Smolov čučanj (jako dobar,radi i za ostala veća dizanja) ....to su bili iz dana utega , sve jako dobre stvari . 5/3/1 nisam probao osobno, al sam siguran da funkcionira (to je ujedno po meni i najbolji uz 3x3 ako se kombinira kondicioniranje uz utege)


danas radim isključivo po svom i isključivo bodyweight stvar; tabate, intervale , nekad čisto volumenski trening , uglavnom kombiniram kaj god mi padne na pamet (vježbe+trčanje) , sparing sa starom ekipom itd.

@milko
Problem je i u jednom i u drugom. Ako tebe standardi tjeraju/dozvoljavaju da radiš nešto samo da napraviš, onda tu nastaje problem.Čisti primjer su ovi "zgibovi" koje sam linkao. On je vrhunski natjecatelj u crossfitu, i ko god njega vidi pokušavat će se po njemu ravnat, normalno da će svi radit krivo (po crossfit standardima dobro) a zakaj?, zato da možda standard nebi bio kakav je , jer pogotovo još kad bi se na svemu pazilo i radilo pošteno malo bi svima brojevi pali žešće, nebi više tak bilo zabavno,a i 90%+ ljudi nebi mogli wod ni odradit...
Isto ko i ovo ; http://www.youtube.com/watch?v=DQB31...eature=related ...znači obaranje guinesovog rekorda, i sad ko god će pokušavat i htjet to probat, normalno da će ić radit ko on, a realno gledajući nije napravio ni 1 pošten sklek, jer da je, nebi ih ni trećinu od toga napravio.

Zadnje uređivanje Inesy : 23.04.2012. at 14:25.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:17   #152
bahahaha.... Frajer je prejak..... )))) Po ovome kaj veliš i ti radiš Crossfit...jel me kužiš...da obrazložim... Crossfit inc. je Grego je Glassman osnivač i direktor. On je uzeo najbolje od treninga i zaštitio ime... Crossfit nije ništa drugo nego Cross trening... Značenje Cross treninga je biti sposoban u osnovnim ljutskim mjerilima...npr. izdržljivost, snaga...da ne nabrajam dalje.
Po meni je, tabata je nešto krasno....šprintevi, atletski pomoćne vježbe, 200 m i 400 m krasno nešto....jelda. Izbačaj...kraljica tehnike...Čučanj i mrtvo dizanje k. naraste do plafona...)))))
To je po meni Corssfit, a ne ovo kaj ostatak drk.. i stavlja po netu..
Što se tiče nekih vježbi, kippovi itd. i oni su super ali moraš imat jako dobru tehniku da ih možeš isvesti pravilno...Inače....kao što si rekao odoše ramena....koljena kod čučnjeva...ALI...kao što si rekao najviše ramena...
Jako puno se priča o tom položaju ramena i lopatice...ali to ljudi....mnogi treneri, nisu čuli uopće za to...
Još nešto OVAJ SA SKELKOVIMA JE PREJAK....posjeća me na našega Marija Mlinarića i njegovo guranje auta...
Još nešto, svaki sport ima svoje debile a tako i Crossfit...::::

http://www.youtube.com/watch?v=XrjEYC10RuU
http://www.youtube.com/watch?v=Bo283GbGU1g
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:45   #153
Šta misliš o ovome...koliko je zdravo...
http://www.youtube.com/watch?v=a9JlV...eature=related
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:42   #154
pa kolko god smješno izgleda, frajer malo u racku overextenda leđa (zbog težine) , al to nije tolki bed kolko oni gore "zgibovi" , to se vidi po tenziji tijela, ovaj drži tijelo zategnuto, znači mišići drže zglobove i ligamente na mjestu,, a onaj gore za u svakom aspektu pokreta koristi prvensveno zglobovlja i ligamente, a mišiće u drugom (trećem) planu.
-uostalom ne kužim sad zašto se raspravlja o ozljeđivanju

Zadnje uređivanje Inesy : 24.04.2012. at 13:48.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:35   #155
ma to su samo kredom napisalo 90 kg
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 19:25   #156
Koliko vam traje trening sve skupa?
Kakve bi ja pauze trebao imati između ponavljanja kao početnik ? I još nešto, ne rade se pauze kad se mijenjaju vježbe? Ide jedna za drugom?

Sent from my X10i using Tapatalk
__________________
Njjaaaa...
Holje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 00:23   #157
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
pa kolko god smješno izgleda, frajer malo u racku overextenda leđa (zbog težine) , al to nije tolki bed kolko oni gore "zgibovi" , to se vidi po tenziji tijela, ovaj drži tijelo zategnuto, znači mišići drže zglobove i ligamente na mjestu,, a onaj gore za u svakom aspektu pokreta koristi prvensveno zglobovlja i ligamente, a mišiće u drugom (trećem) planu.
-uostalom ne kužim sad zašto se raspravlja o ozljeđivanju
Toliko o tvom znanju o Crossfitu...i općenito o sportu...kada takvu glupost provališ... Kiping pull up je gimnastički pokret i zahtjeva potpunu aktivaciju skapule i mišića stabilizacije ramena... zato cijelo vrijeme govorim da je za kipp potrebna jako dobra tehnika...
A što se tiče ovoga " on drži tijelo zategnuto" može držat koliko got hoće kada ga poklopi uteg...neće ga spasit osamsto zategnutih mišića...aludirao sam na to da i vrhunski tehničari (profesionalci) posežu za fušom prilikom želje za uspijehom kao i većina ne educiranih Crossfitera...to je paralela...
A da si pogleao ostale video materijale od Criss Spelera(to je onaj kaj je napravio 103 zgiba) onda bi vidio da ima iznimno znanje...koje očito ti nemaš
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 00:28   #158
Quote:
Holje kaže: Pogledaj post
Koliko vam traje trening sve skupa?
Kakve bi ja pauze trebao imati između ponavljanja kao početnik ? I još nešto, ne rade se pauze kad se mijenjaju vježbe? Ide jedna za drugom?

Sent from my X10i using Tapatalk
Imaš na www.crossfit.com manje više sve vježbe objašnjene kako se rade i metode kako ih adaptirati prema stupnju napredovanja.
Po meni kreni sa kružnim treninzima cijelog tijela 3 x tjedno...i uči tehniku izvedbe pojedinih osnovnih pokreta.npr. Čučanj, bench, press, dl. Kada to savladaš onda tek na komplicirane stvari. Isto vrijedi i za sve kippove...prvo nauči pravilan zgib, dip, i ostale body weight pokrete a onda kreni hvatati ovo kaj ekipa radi po internetu...
Po meni proces adaptacije ovisi od čovjeka do čovjeka ali ako si neki prosječan tip...pokloni si pola godine adaptacije i učenjenja...recept za zdravlje... Crossft je opasan za onoga tko ne zna...
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 00:51   #159
-na razumijem zašto spominješ kipping pullup u gimnastičkom kontekstu ? kaj to znači zato što je gimnastički pokret da je težak/zahtjevan...
gimnastičari ga rade isključivo zato da što više prezerviraju energiju, ili dobe momentum za daljnje figure; sigurno ga ne koriste da se kondicioniraju i ojačaju jer onda stvarno neznam gdje bi bili.

gledaj, ni ja ni ti ni nitko ovdje ne živi od crossfita, dakle, ako svjesno riskiraš ozljedu, a znaš da od toga ne živiš , onda si budala u krajnjoj liniji, tako da ne vidim zašto stalno spominješ da je potrebno žrtvovat formu na natjecanjima. Pa ja niš ne kažem za Chrisa, on je kralj, fini si je biznis pokrenuo, lova ide, i jebe mu se, on i ako se ozljedi lova je tu; što za rehabilitacije koje će mu omogućit maksimalno brz i efikasan oporavak, što za bahame jer mu je dosadno. A daj se ti il neko ovak bezveze ozljedi, pa ćeš čamit pred kompom il telkom, gunđat i molit boga da ne radiš neki posao za koji ti taj dio tijela treba.

broscience ostavi za nekog nadobudnog meni se ne razlaže nešto do atoma, umoran sam od treninga (i ne , to ne kažem zato što neznam , nego zato što odlazit u nedogled nema smisla...ti radi kip pullup do preksutra, ja ću radit svoj vulgaris)

-moj bottom line:
ja i ti uzmemo isti wod, ti napraviš za 10min, ja za 15-20 , al ja sam opet na kraju više profitirao od tog treninga.

Zadnje uređivanje Inesy : 25.04.2012. at 02:21.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:57   #160
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
-na razumijem zašto spominješ kipping pullup u gimnastičkom kontekstu ? kaj to znači zato što je gimnastički pokret da je težak/zahtjevan...
gimnastičari ga rade isključivo zato da što više prezerviraju energiju, ili dobe momentum za daljnje figure; sigurno ga ne koriste da se kondicioniraju i ojačaju jer onda stvarno neznam gdje bi bili.

gledaj, ni ja ni ti ni nitko ovdje ne živi od crossfita, dakle, ako svjesno riskiraš ozljedu, a znaš da od toga ne živiš , onda si budala u krajnjoj liniji, tako da ne vidim zašto stalno spominješ da je potrebno žrtvovat formu na natjecanjima. Pa ja niš ne kažem za Chrisa, on je kralj, fini si je biznis pokrenuo, lova ide, i jebe mu se, on i ako se ozljedi lova je tu; što za rehabilitacije koje će mu omogućit maksimalno brz i efikasan oporavak, što za bahame jer mu je dosadno. A daj se ti il neko ovak bezveze ozljedi, pa ćeš čamit pred kompom il telkom, gunđat i molit boga da ne radiš neki posao za koji ti taj dio tijela treba.

broscience ostavi za nekog nadobudnog meni se ne razlaže nešto do atoma, umoran sam od treninga (i ne , to ne kažem zato što neznam , nego zato što odlazit u nedogled nema smisla...ti radi kip pullup do preksutra, ja ću radit svoj vulgaris)

-moj bottom line:
ja i ti uzmemo isti wod, ti napraviš za 10min, ja za 15-20 , al ja sam opet na kraju više profitirao od tog treninga.
Pošteno...

Nemoj iskrivljivat moje rječi, nisam ja rekao da se treba žrtvovat na natjecanjima i ne znam kaj .... Ja sam prvi protiv ozljeda...Mene su potrgali kada sam bio klinac. Već sa 21 godinom sam imao dvije operacije koljena i isto toliko lakta. Trenutačno i dalje imam ozljedu lakta...Ali od kada sa počeo raditi Crossfit samo mi je bolje a ne lošije. Istina na vidjelo, na forumu se spominje samo WOD, a ti dobro znaš da to nije ni blizu dovoljno da bi trening bio kvalitetan i dobar...

Sve u svemu, dugo se preupacavom i slažem se da smo tvrdoglavi i nedokazani. Najsmješnije je, što zagovaramo iste stvari ali na kontra stranama..

Sportski pozdrav... Bilo bi mi drago napraviti Trening s tobom, nije potreban uopće Wod.
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.