Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2022., 18:50   #21
Quote:
Greatestlordica kaže: Pogledaj post
2 mjeseca prije vjencanja mi je rekla da NARAVNO da mogu povesti pratnju, dapače.

Ma namjerno je cekala 3 dana pred svadbu da mi to kaze jer je mislila da ce mi moci reci da kao nemre dobit stolicu,a nije ocekivala da cu joj rec da cu ja nazvat restoran.
Jednostavno ne zeli da imam decka, niti kao mlade nije bila iskreno sretna za mene
Aha, znači, dogovoreno je da on dolazi? Nije shvatila tvoje pitanje kao općenito - možeš li, u teoriji, povesti nekoga nego je znala da dolazi i tvoj dečko?

Žena je ženi vuk.

Jel to radila i kad ste bile mlađe?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 18:51   #22
Nisi ti nikakva kuma, vec svjedokinja
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 18:52   #23
Što je, tu je, situacija je loša, no imaš dvije opcije:

1.) Ne pojaviti se sutra, staviti nju na ignore. Time riskiraš da, ako imate zajedničkih prijatelja/rodbine, ona kontrolira priču, tj. ispadne žrtva, a tebe ocrni pred apsolutno svima koji žele ili ne žele slušati. + Tko zna, možda se svadba zaista ne može održati ako ne dođe osoba koja je prijavljena kao kuma.

2.) Reći da ćeš obaviti formalnost, dakle, samo doći u ured potpisati se na crtu.
verzija 2a) Dođeš sva skockana, kao što i bi za svadbu, budeš rezervirana i ne osobito komunikativna, odbiješ se fotografirati.
verzija 2b) Dođeš obučena kao za svaki dan, ostalo sve isto.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 18:54   #24
Quote:
Greatestlordica kaže: Pogledaj post
Da li mozete shvatiti da se ovdje ne radi o mojoj oratnji, bila ona marko ili mario.
Iz ovog njenog postupka se jasno isčitava koliko me poštuje, koliko mi želi sreću i kako se odnosi prema meni.
Smatram i da sam jučer na cesti upoznala lika, ako mi je pratnja, tko, i da li uopce itko zna za alucaj gdje mladenci nekome zabrane istu? Gdje tog ima
cula sam a i ovdje procitala svasta: branila su se i djeca na svadbi, pratnje koie nisu dugogodisnji partneri, pijana rodbina....ma svega.

al vec ti je rekla da ga smijes povesti.
tako da je pizdunski da se predomislila.

super joj je to sklapanje braka di je od kumstva vazniji broj ljudi pokraj mlade i mladozenje.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 18:58   #25
Ja bih joj na tvom mjestu bila kuma, ali nakon vjenčanja bih otišla kući.
Kao što su ti mnogi ovdje savjetovali.
Nemoj joj raditi drame, ali nemoj dozvoliti niti da ona tebe vrijeđa.
SagoLili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 18:59   #26
Nije tvoja briga. Osim toga, niko nije vadio osobne ni na kakvom kumovanju. Doslovno se neko može potpisat kao ti i doviđorno.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:03   #27
Da, istina, ne vade se osobne (ne bih se toga ni sjetila, netko ima smisla za kriminalne radnje ), ali pitanje je tko bi se usudio zamijeniti prijavljenu svjedokinju. Također, mlada ne može biti sigurna da matičarka ipak prije vjenčanja neće baciti pogled na fotokopije osobnih iskaznica svjedoka.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:05   #28
Simetrija je zajebana stvar
Jedan tip nije htio doci na moje vjencanje, jer nije imao curu, a 2 su doveli neke droce iz istog razloga
Jebiga, muski su komplicirani
Trebala si predlozit pratnju
Makar eskort
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:06   #29
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nije tvoja briga. Osim toga, niko nije vadio osobne ni na kakvom kumovanju. Doslovno se neko može potpisat kao ti i doviđorno.
Cemu onda i ti svjedoci ako se moze lazirati bez problema? Zakaj maticar ne moze ujedino biti i svjedok?
Po meni je to zastarijela praksa koju treba izbaciti. Totalno nepotrebno.
Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:09   #30
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
Cemu onda i ti svjedoci ako se moze lazirati bez problema? Zakaj maticar ne moze ujedino biti i svjedok?
Po meni je to zastarijela praksa koju treba izbaciti. Totalno nepotrebno.
Zato što prijavljuješ kumove nešto dana unaprijed i administracija se pripremi. Ni na prijavi kumova niko ne daje osobne. Kažeš ko će bit i bok. Moja oba kuma imaju krivo napisana imena, pa nikom niš. Nije zato brak bio nevažeći. A zašto, pa eto radi običaja i cirkusa.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:09   #31
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Jebiga, muski su komplicirani
iz ove price to bi jedino mogla zakljuciti da je kum isao odbiti kumstvo zbog kuminog +1 ili da je mladozenja ekculi taj koji ne zeli kuminu pratnju.

koliko je poznato, to nije slucaj.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:13   #32
Quote:
Greatestlordica kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav!
Molim vas za informaciju da li je moguće kod matičara u Zagrebu na dan vjenčanja ili eventualno dan prije promjeniti kumu ili se mora otkazati vjenčanje?
Nema crkvenog vjenčanja.
Hvala!
Nakon svega kaj si napisala ja se na tvom mjestu ne bih uopće zamarao s tim što sad ona mora ili ne mora, to je njen problem...ja kum ne bih bio nikome sa takvim ucjenama...
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:21   #33
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
Cemu onda i ti svjedoci ako se moze lazirati bez problema? Zakaj maticar ne moze ujedino biti i svjedok?
Po meni je to zastarijela praksa koju treba izbaciti. Totalno nepotrebno.
Vjenčanjem se sklapa ozbiljan ugovor. Svjedoci služe tome da se formalno potvrdi da je brak sklopljen slobodnom voljom obje strane, zato i ženik i nevjesta (da, to su nam službeni termini za mladence ) imaju po jednog, da ne bi ispalo da se jedan od njih vjenčao na silu. Zato i moraš izgovoriti naglas "pristajem" da svi čuju. Matičar je predstavnik države, mora biti neutralan u tom pogledu.

Koliko je zastarjelo, dalo bi se diskutirati.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Zato što prijavljuješ kumove nešto dana unaprijed i administracija se pripremi. Ni na prijavi kumova niko ne daje osobne. Kažeš ko će bit i bok. Moja oba kuma imaju krivo napisana imena, pa nikom niš. Nije zato brak bio nevažeći. A zašto, pa eto radi običaja i cirkusa.
Mi smo morali donijeti fotokopije osobnih iskaznica svjedoka. Zato mi se i čini da nije tako jednostavno na licu mjesta promijeniti svjedoka/inju.

Iako, slažem se, riječ je o formalnosti.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:27   #34
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Zato što prijavljuješ kumove nešto dana unaprijed i administracija se pripremi. Ni na prijavi kumova niko ne daje osobne. Kažeš ko će bit i bok. Moja oba kuma imaju krivo napisana imena, pa nikom niš. Nije zato brak bio nevažeći. A zašto, pa eto radi običaja i cirkusa.
..tako mozes i drugog muza dovesti ako se predomislis zadnja 3 dana,ime nije bitno
superkrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:32   #35
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
Opet, ne znam ni koji je točno njen motiv jer si radi stres uoči vjenčanja. Možda se ipak ne želi udati? Voli dramu?
Dečko i mladenka su imali aferu. Ovaj se prijeti da će na svadbi raskrinkati.

Ugl, ja bih doslovno u pidžami došla, potpisala papir i otišla.

Možda onda i kuma izbaci sa stola mladenaca.
Simetrija i to.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:34   #36
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
OT: Jebes mi sve ako ste vi normalni.
+1 na ovo, žene su lude.
SkatterBooii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:38   #37
Quote:
Andhra kaže: Pogledaj post
Dečko i mladenka su imali aferu. Ovaj se prijeti da će na svadbi raskrinkati.

Ugl, ja bih doslovno u pidžami došla, potpisala papir i otišla.

Možda onda i kuma izbaci sa stola mladenaca.
Simetrija i to.


I provede najljepši dan u životu objašnjavajući uzvanicima gdje joj je kuma.

Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:46   #38
Quote:
Prometeja kaže: Pogledaj post


I provede najljepši dan u životu objašnjavajući uzvanicima gdje joj je kuma.


Da.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:49   #39
Quote:
Greatestlordica kaže: Pogledaj post
Kumi je 3 dana pred svadbu priopćeno da ne smije doći kumin dečko na svadbu. Ja sam ta divna kuma!
A eazlog zašto kuma ipak ne smije doći sa pratnjom je taj što kum nema pratnju pa da se on ne oajeca lose. ?!

Kad mi je to priopcila prije 3 dana, zamolila sam je da mi dozvoli da moj decko dode na sto mi je odgovorila da nije racunala na njega pa sada ne moze 3 dana pred svadbu dobiti stolac za njega. (A prije dva mjeseca sam je pitala jel smijem imat pratnju i rekla je naravno, dapace)
E da, samod a naglasim vrlo bitnu stvar: ide se kod maticara pa u restoran na rucak, nema sale, nema crkve.
Na taj odgocor upitala sam je: kako vec znas da ne mozes dobiti stolac bez da uopce probas nazvati restoran i zamolis ih, reko' nemojd a ih ja nazovem. Kada je shvatila da sam blago iziritirana ovom cinjenicom javila mi je drugi dan da ipak moze moj decko doci, ali da nece sjediti sa nama za stolom na sto sam opet postavila pitanje koji je razlog?
Razlog je i dalje ostao isti, jer ce onda on sjediti kraj mene a kum ce sjediti sam kraj mladozenje.. wtf?!
Ovdje sam podemonila i rekla mladoj da si nadje kumu bez oratnje adekvatnu za kuma njrnog muza pa nece imati problem.
Kada je shvatila da sam ozbiljno ljuta lagano, onda je javila da IPAK eto onda i moze sjediti sa nama, ali sad pak ne smije uci u prostoriju matičara jer vec 20 ljudi ulazi u nutra.
Buduci da seja ne razumijem u vjencanja, nazovem taj maticni ured, ispricam se na neobicnom pitanju ali predstavim se kao kuma koja bi u subotu 20.08 trebala biti tamo te mi je receno da moja oratnja mora pricekati na cesti jer ne moze biti vise od 20 osoba. Na sto gospodja sa druge strane govori da to nije istina, da cak nema niti kakvih covid mjera više.
Upitam mladu u cemu je onda problem?? Odgovara da je njena zelja da samo najuza obitelj bude prisutna kod maticara.

Stara moja, dovidenja.

S obzirom da vrlo dobro poznam svoju "prijateljicu", jasno mi je da jednostavno ne zeli da imam pratnju i to je to.
Ovo je vrlo skracena verzija price, tako da nije za oaudivat kao sto mozda eto, filmski zvuči sam naslov.

Nakon takvog njenog ponasanja i disrespekta prema meni i mojoj pratnji odlucila je nabijat mi griznju savjesti da ae ona sad kao ne moze vjencati i da ce morat avs otkazat ako ja sutra ne dodem tamo. 3 dana pred svadbu mi zabrani pratnju, 3 dana pregovaram sa njome, nisam joj otkazala na prvu, na drugu niti na trecu, danas joj je bilo zadnje nakon sta mi je rekla da nek moj decko ceka vani dok smo mi kod maticara sa ostalih 20 ljudi.
Namjerno je cekala 3 dana pred svadbu da mi to kaze zato da ima izgovor da je pre kasno da dobije stolac za njega ali ocito nije ocekivala da cu ja reci da cu nazvat restoran i provjerit.
Vrlo pokvareno, sebicno, planirano, apsurdno i zlonamjerno!
Jebale vas prijateljice.
Kad imaš partnera ne trebaju ti. A i te svadbe, to su teške gluposti, ionako će ih se dvije trećine rastati za koju godinu.
Prijateljstva su precijenjena. Rijetki imaju prave prijatelje na koje mogu računati.
__________________
Le monde a commencé sans l'homme et il s'achèvera sans lui
eagle29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 19:53   #40
Quote:
Greatestlordica kaže: Pogledaj post
Jednostavno ne zeli da imam decka, niti kao mlade nije bila iskreno sretna za mene
Plot twist: mladenka je lezba, kuma joj je rezerva.
bijeli zeko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.