Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2010., 13:40   #1
Audi A6 3.0 ili BMW 530 E60

Ovako kupujem jedan od ova dva vozila,ali ne mogu se odlućiti u potpunosti koji da uzmem......Koja su vaša mišljenja,neke njihove mane ili prednosti jednog pred drugim.Na što bi trebalo pripaziti kod kupnje i ostalo.Svaki komentar je dobro došao...
zdenis83 is offline  
Old 05.04.2010., 13:45   #2
Pretpostavljam diesel. Audi vise vuce na udobnost, dok je bmw sportskiji, al opet udoban dovoljno. Sve ovisi sto volis.
Mairon is offline  
Old 05.04.2010., 13:48   #3
da da govorim o "dizelašima"
zdenis83 is offline  
Old 05.04.2010., 13:54   #4
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam diesel. Audi vise vuce na udobnost, dok je bmw sportskiji, al opet udoban dovoljno. Sve ovisi sto volis.
E sad, udobniji je bmw od audija...
jasmin16v is offline  
Old 05.04.2010., 13:55   #5
Cuo sam da se bmw-u teze skida kilometraza zbog vise zastita. Ono sto gledaj je 1. vlasnik , uredno ispunjena servisna, ne uvoz i razumna kilometraza. Mozda ti se jave vlasnici , pa kazu mane i prednosti . Inace bmw 530d trosi oko litre manje od audija quattro 3.0 tdi.
Mairon is offline  
Old 05.04.2010., 13:57   #6
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
E sad, udobniji je bmw od audija...
Mozda je to subjektivan dojam, al dobro stvar ukusa.
Mairon is offline  
Old 05.04.2010., 13:58   #7
ja sam se isto dvoumio između ta dva audi je puno ljepše uređen iznutra dok je kod bmw to sirovo ali osobno mi bolje pašu vozne osobine od bmw i opakije izgleda izvana
rico hr is offline  
Old 05.04.2010., 15:11   #8
Bmw, kod audija na tim motorima je quattro pogon, što je po meni samo gubitak, veća masa, veća potrošnja, gubitak snage... Bmw, ovisi koje godište uzimaš, 3.0d motor je solidan, najbolje gledati onog sa 230ks ili više.
Hartge is offline  
Old 05.04.2010., 16:55   #9
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Mozda je to subjektivan dojam, al dobro stvar ukusa.
Nije subjektivni dojam, bmw je sigurno udobniji u ovom slučaju.
S druge strane nisu to neke ogromne razlike i onaj tko kupuje auto zbog izuzetne udobnosti taj neće gledati sigurno ni jedan od ta dva nego će pogledat nešto tipa bmw 7 ili a8. Dakle kod ove dvojice treba se usredotočit na druge stvari a ne na udobnost.
johny5 is offline  
Old 05.04.2010., 17:21   #10
moj glas ide A6-ici

Cisto sto volim Audi...Eto,moj iskreni odgovor
techno_freak is offline  
Old 06.04.2010., 21:18   #11
Pitanje estetike, koja je ljepša? crnka ili plavuša? vrhunski auti, samo je pitanje očuvanosti. a quattro je za svaku preporuku. ja imam 3.0 quattro i to je čisti užitak. nek je samo malo slinava cesta, da ne pričam o kiši ili snijegu, auto je ko na tračnicama. jednom quattro uvijek quattro. isto je s xdriveom, jedino što njih baš nema puno. u audiju je to pod normalno...
svakako quattro!!!!!!!! ili xdrive!!!!!!! vrhunski užitak.....
ZgMario is offline  
Old 06.04.2010., 21:30   #12
Quote:
ZgMario kaže: Pogledaj post
Pitanje estetike, koja je ljepša? crnka ili plavuša? vrhunski auti, samo je pitanje očuvanosti. a quattro je za svaku preporuku. ja imam 3.0 quattro i to je čisti užitak. nek je samo malo slinava cesta, da ne pričam o kiši ili snijegu, auto je ko na tračnicama. jednom quattro uvijek quattro. isto je s xdriveom, jedino što njih baš nema puno. u audiju je to pod normalno...
svakako quattro!!!!!!!! ili xdrive!!!!!!! vrhunski užitak.....
Imaš a6, ili ? Koliko si km napravil s njim, jel bilo kvarova kakvih ? ak ti se da malo pisat... thx..
Josip09 is online now  
Old 06.04.2010., 21:51   #13
Inače ne volim pisati na ovakve postove iz razloga što nisam imao ni jedno ni drugo, pa da ne ispadnem kreten. Ali oba auta su mi prehebena pa budem, možda se i izvuče što pametno. Koliko sam čuo BMW E60 vrlo brzo dosadi ljudima. Dvojica prijatelja su ih mijenjali zbog interijera, obojica su rekli da im je dosadan interijer. Meni isto baš ne paše taj interijer, ali prešao bih lako preko toga jer 530d leeeeti. To je nešto nevjerojatno, za takvu limuzinu, hvatanje i držanje zavoja, ubrzanja, ufff... kao što sam rekao, e60 nisam vozio, vozili su me drugi. Vozio sam e90, ali to je sve stisnuto naspram ovoga. U svakom slučaju, i da nema x drive, dtc predobro obavlja posao. Audi A6 ima predobar interijer, udoban, oku ugodan, prstima, ma svemu. Samo je s vjetrobranom neki problem, kao da je šajba iskrivljeno sferična i kao da se iskrivljava slika, full malo ali mene od toga boli glava. Možda je bila slučajnost, ali vozio sam se u dva i bio je isti problem. Nisam ništa pitao, ali eto, na to je dobro obratiti pozornost prilikom kupnje. Prijatelj ima A6, doduše i dvaput mu je otišla ručna, ako ju se može tako nazvati, parking kočnica na gumbić je zablokirala. Ako je tako na svima, da nebi poslije bilo, jao...
Lajtung is offline  
Old 06.04.2010., 21:57   #14
Quote:
Lajtung kaže: Pogledaj post
Inače ne volim pisati na ovakve postove iz razloga što nisam imao ni jedno ni drugo, pa da ne ispadnem kreten. Ali oba auta su mi prehebena pa budem, možda se i izvuče što pametno. Koliko sam čuo BMW E60 vrlo brzo dosadi ljudima. Dvojica prijatelja su ih mijenjali zbog interijera, obojica su rekli da im je dosadan interijer. Meni isto baš ne paše taj interijer, ali prešao bih lako preko toga jer 530d leeeeti. To je nešto nevjerojatno, za takvu limuzinu, hvatanje i držanje zavoja, ubrzanja, ufff... kao što sam rekao, e60 nisam vozio, vozili su me drugi. Vozio sam e90, ali to je sve stisnuto naspram ovoga. U svakom slučaju, i da nema x drive, dtc predobro obavlja posao. Audi A6 ima predobar interijer, udoban, oku ugodan, prstima, ma svemu. Samo je s vjetrobranom neki problem, kao da je šajba iskrivljeno sferična i kao da se iskrivljava slika, full malo ali mene od toga boli glava. Možda je bila slučajnost, ali vozio sam se u dva i bio je isti problem. Nisam ništa pitao, ali eto, na to je dobro obratiti pozornost prilikom kupnje. Prijatelj ima A6, doduše i dvaput mu je otišla ručna, ako ju se može tako nazvati, parking kočnica na gumbić je zablokirala. Ako je tako na svima, da nebi poslije bilo, jao...

hm
ako sam dobro povatao,
petica dosadi ljudima pa ga prodaju jer im je dosadila
a audi pak ima iskrivljeno staklo pa se slika iskrivljava u vožnji.


bemti, što ti je to pravi znalac......
CDRW, Wonder, Gogo....držte gaće, eto vam konkurencije.
Vampir Svetozar is offline  
Old 06.04.2010., 22:04   #15
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
hm
ako sam dobro povatao,
petica dosadi ljudima pa ga prodaju jer im je dosadila
a audi pak ima iskrivljeno staklo pa se slika iskrivljava u vožnji.


bemti, što ti je to pravi znalac......
CDRW, Wonder, Gogo....držte gaće, eto vam konkurencije.
heba ga ti, lik je rekao samo svoje mišljenje a ti odmah u napad...
johny5 is offline  
Old 06.04.2010., 22:07   #16
A 6 sam imao priliku voziti, a u 5-ici sam se vozio! Ja bi uzeo 5-icu!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 06.04.2010., 22:08   #17
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
heba ga ti, lik je rekao samo svoje mišljenje a ti odmah u napad...
jebate patak, nije falija sitnicu nego kaže da Audi iskrivljava sliku.
Razumiš.....on dovodi u pitanje cjelu cjelcatu vizualnu percepciju.

Vozi auto a kerovi lete zrakom, dok lastavice se pojavljuju odozdo a pješaci lebde u vakuumu.

Ljuti me ta sebičnost, nek udijeli te ljute droge i nama, da zaboravimo da je kriza stigla u naše preduzeće.
Vampir Svetozar is offline  
Old 06.04.2010., 22:15   #18
Strasan si lik
jasmin16v is offline  
Old 06.04.2010., 22:19   #19
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
hm
ako sam dobro povatao,
petica dosadi ljudima pa ga prodaju jer im je dosadila
a audi pak ima iskrivljeno staklo pa se slika iskrivljava u vožnji.


bemti, što ti je to pravi znalac......
CDRW, Wonder, Gogo....držte gaće, eto vam konkurencije.
Malo si brzao pa nisi dobro poHvatao. Pročitaj još jednom, ili bolje, nemoj. Opet ćeš komentirat.

...sad ozbiljno. Da, neka čovjek obrati pozornost na vjetrobransko staklo u A6, ako i kad će ga gledat. Da ne pomisli kako mu se umišlja ako je zbilja tako. Imaš problem s tim što mu skrećem pažnju na mogući problem? držti gaće
A ako si tvrdnju za BMW doslovno shvatio. Da ga svi prodaju jer svima dosadi. držti gaće opet Jer to ja nisam napisao. Napisao sam to za dvojicu svojih prijatelja, i nadodao svoje mišljenje.
Brzaš, to je tvoj problem. Slow down, nije brzina za svakoga. Treba netko i u desnoj traci vozit.
I NHF, odmah sam na startu napisao da najrađe ne bih komentirao, ali jesam pošto su mi to super auti. Ako moj post smatrate nepodobnim, molim neka netko prijavi adminima pa neka pobrišu. TNX

p.s.
Vozi auto a kerovi lete zrakom, dok lastavice se pojavljuju odozdo a pješaci lebde u vakuumu.

Ljuti me ta sebičnost, nek udijeli te ljute droge i nama
aj ti nama samo reci koju drogu uzimaš, udijelit ju ne moraš, ne privlači me baš. I kod mene se ne kaže preduzeće.
Lajtung is offline  
Old 06.04.2010., 22:30   #20
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
jebate patak, nije falija sitnicu nego kaže da Audi iskrivljava sliku. Razumiš.....on dovodi u pitanje cjelu cjelcatu vizualnu percepciju.

Vozi auto a kerovi lete zrakom, dok lastavice se pojavljuju odozdo a pješaci lebde u vakuumu.

Ljuti me ta sebičnost, nek udijeli te ljute droge i nama, da zaboravimo da je kriza stigla u naše preduzeće.
Ah čuj, bolje da se kao mana navodi iskrivljenje slike nego da je nešto ozbiljnije. Inače oba auta su odlična, bmw ima neke prednosti, neke ima audi, meni osobno bolje leži audi jer sam navikao na audi, na bmw se ne mogu naviknuti nijedan. Uglavnom imao sam taj a6 u nekim opcijama do prije godinu dana no predomislio sam se i ipak ga izbacio iz igre, jasno uvijek će tu biti nešto od audija no ovaj a6 eto ne makar je prilično dobar auto kao i petica 530d.
johny5 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.