Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 01:11   #101
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ako već ta lista treba biti nečija sramota, onda je to sramota porezne - samo pokazuje kako su radili svoj posao.
Službenici u pravilu rade svoj posao, osim ako im netko ne kaže da ga ne rade. U pravilu, referent neće sam "propustiti" rješavanje duga, jer zna da može imati problema radi toga. Vjerujem da je ovdje uglavnom bila sasvim druga igra, gdje bi SSS referent koji radi za 3500 kuna dobio nalog da neke slučajeve stavi u ladicu i šuti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 01:35   #102
Hodajuću kukuriku cirkus i dalje nastavlja show program dok oni koji su glavni uzročnik nelikvidnosti zarađuju na svom dugu i uzivaju status "posebni" kako Čačić kaže.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 01:37   #103
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Službenici u pravilu rade svoj posao, osim ako im netko ne kaže da ga ne rade. U pravilu, referent neće sam "propustiti" rješavanje duga, jer zna da može imati problema radi toga. Vjerujem da je ovdje uglavnom bila sasvim druga igra, gdje bi SSS referent koji radi za 3500 kuna dobio nalog da neke slučajeve stavi u ladicu i šuti.
Ma slažem se - u većini slučajeva da.. iako znam da je u nekim manjim mjestima, ako si imao frenda ili kuma na pravom mjestu, to bilo.. pa.. malo gurnuto na kraj reda

Kako god i koji god bio razlog - ovo je na kraju samo ogledalo rada porezne
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 01:42   #104
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ma slažem se - u većini slučajeva da.. iako znam da je u nekim manjim mjestima, ako si imao frenda ili kuma na pravom mjestu, to bilo.. pa.. malo gurnuto na kraj reda

Kako god i koji god bio razlog - ovo je na kraju samo ogledalo rada porezne
Pa i je, ali nije li onda logično da ovakva lista zaživi, dakle da se obnavlja svaka tri mjeseca, pa da se konkretno vidi da li su neki opet privilegirani?
Dakle kad se dug naplati u roku od jednog dana bit će skinuti s liste, dok se ne naplati tamo su, po meni je sasvim ok da se ima uvid u to da li najveći dužnici i dalje funkcioniraju kao proteklih godina
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 03:37   #105
Gledam listu i došao sam do jednog a možda i dva zaključka vezano uz ovu listu koja je objavljena.

-Fizičke osobe koje obavljaju djelatnost -------ovi nisu plaćali ni porez na dohodak ni pdv ni doprinos (zanimljivo je da im je većinom porez na dobit 0,00 kn)

-Pravne osobe (razni d.o.o i ostali obrti.)-----hahaah ovdje velika većina ništa ne plaća, ali baš ništa, sve što se moglo muljati mulja se.Znači ovo je Monte Carlo.

-Ostali porezni obveznici tj. građani --------ovdje obični smrtnici misle zavaljati državu i ne plaćaju doprinose, i to gotovo svi na spisku.Ima ih i koji su se drznuli ne platiti pdv ili porez na dohodak ali ti su u manjini.


ja je ne budem ako sam u pravu ali ovi trebaju platiti porez.Poznam puno ljudi sa liste iz moje županije i to osobno ali ni jedan nema opravdanje za dug koji si je nakupio tokom godina.Mislim da je uzorak uglavnom svuda isti.

Zadnje uređivanje Asgard : 01.08.2012. at 03:51.
Asgard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 06:58   #106
Koja lakrdija.
Koliko sam shvatio sinoć u Dnevniku 3 na popisu nema očekivanih velikih i zvučnih imena tipa Todorićča, Keruma, Emila.......koji su se očito nagodili sa poreznom upravom i tako izbjegli biti na tom famoznom stupu srama, a na njemu su se mahom našli pjevači, glumci, starlete, sitni obrtnici i građani.
Dobro reče Puhovski, ovo nema nikakvog smisla a posebno ne u cilju da država utjera dug jer to može i bez objave liste.

Kruha i igara u sezoni kiselih krastavaca.
Mediji će nas sada danima zatrpavati koja glumica i koji pjevač nije platio porez, a oni koji su u ovoj državi maznuli milione i milijarde bezbrižno ljetuju i slatko se smiju kako se javnost glođe oko jednog Tonija Cetinskog, Jele Rozge i Alena Vitasovića.

Novinarima je ovo savršena tema da popune svoje rubrike u trenutku kad je industrijska proizvodnja pala za 5% u odnosu na lipanj prošle, a koga je to briga deder da mi vidimo koja eskort dama nije platila porez.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:11   #107
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Koja lakrdija.
Koliko sam shvatio sinoć u Dnevniku 3 na popisu nema očekivanih velikih i zvučnih imena tipa Todorićča, Keruma, Emila.......koji su se očito nagodili sa poreznom upravom i tako izbjegli biti na tom famoznom stupu srama, a na njemu su se mahom našli pjevači, glumci, starlete, sitni obrtnici i građani.
Dobro reče Puhovski, ovo nema nikakvog smisla a posebno ne u cilju da država utjera dug jer to može i bez objave liste.
Zgodno je za vidjeti tko je duzan pa da s njim ne poslujes i ne kupujes u njegovim trgovinama npr.

Todoric i Emil su bili u novinama zbog nesklada primanja i imovine, a ne zbog poreznog duga, cime se bavi ova lista. Iako mi pogotovo za Emila nije bas jasno zasto kad je isao u IPO Atlantica kao vecinski vlasnik i tu nabrao para za 10 puta imovine sto ima.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:17   #108
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Zgodno je za vidjeti tko je duzan pa da s njim ne poslujes i ne kupujes u njegovim trgovinama npr.
Zgodno, daj me nemoj zajebavat.

Danima smo čitali u medijima kako je HTV zbog neplaćene pretplate blokirao primanja staroj babi tamo negdje u brdu i ostavio je da živi sa 300 kn mjesečno, a HTV je jedan od na listi.
Toj bakici će biti jako zgodno vidjeti HTV na listi dužnika i ziher više neće poslovati s njima.
Toni Cetinski je također na listi, baš će biti zgodno što će se prestati slušati njegove pjesmie, pozivati ga se u glazbene emisije i odlaziti na njegove koncerte, a Marka grubnića više nitko neće angažirati za stailistu....
Ajte ljudi budite pametni.

Trebalo je kraj svake firme objaviti i ime referenta iz Porezne uprave, ili bi još bolje bilo napraviti liste referenata a ispod njihovog imena listu dužnika.Pa da vidimo za što su primali plaću godinama, i da vidimo kakva je njihova imovinska kartica na onim znacima "pažnje".
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:33   #109
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Zgodno, daj me nemoj zajebavat.

Danima smo čitali u medijima kako je HTV zbog neplaćene pretplate blokirao primanja staroj babi tamo negdje u brdu i ostavio je da živi sa 300 kn mjesečno, a HTV je jedan od na listi.
kako je moguće da hateve sjedne na penziju, a porezna ne može na bankovne račune?
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:38   #110
Mene drugo zanima:

Kako je moguće da privatna osoba ne plati doprinose? Pa zar to ne ide automatizmom?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:42   #111
Ja sam da se ovo istjera do kraja kada se već krenulo sa tim(a i bilo je vrijeme). Ako smo pravna država onda treba postupati po zakonu koji kaže da postoji kaznena odgovornost referenta. Jasno mi je da su ti ljudi žrtve političkih igara ali hebi ga. Vrijeme je da se situacija rasplete i vidi otkuda su stizale direktive. Referneti neka dobiju blage kazne, a ostali pravac Remetinec. Ako to ne napravimo onda smo se sami sebi pokakali u džep.
Ovo je preozbiljna stvar da bi se pustila samo tako. Sa dijelom tih novaca napravi se most, javnim djelatnicima sačuvaju plaće, a još ostane i za investicije.
Trenutno ne postoji unosniji posao za državu od raspetljavanja poreznih malverzacija. Ljudi koje ja znam, a nalaze se na listi, nisu bokci koji nemaju za platiti. Kao što sam napisao na zaključanoj temi jedan od dužnika kupuje auto od 500000 kn samo tako.
Potrebno je angažirati sve viškove u državnoj upravi o kojima Linić govori kako bi se ovo riješilo jednom za svagda.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:47   #112
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Mene drugo zanima:

Kako je moguće da privatna osoba ne plati doprinose? Pa zar to ne ide automatizmom?
Mislim da se tu radi o propalim obrtnicima.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 07:55   #113
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu radi o propalim obrtnicima.
Ne; znam i očiti primjer.

Varaždinski novi komunalni pročelnik Vašić je na listi sa dugom od 220000 kuna.
Nije obrtnik.

Na stranu činjenica da je za neplaćanje doprinosa nagrađen pročelništvom; kako je mogao proći da ne plati doprinose?

Nadalje, na listi su i porezna pjevačica sa 341000 kuna dugom, nogometaši propalog kluba...

Naročito u svijetlu činjenice da porezna blokira račun siromačeka koji je dužan 100 kuna...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:35   #114
Ne znam jeli tko od vas citao s razumjevanjem listu duznika,te ustanovio koja je stavka napravila najveci minus.
To su doprinosi na placu za zdrastveno i mirovinsko.
Ljudi,to se placa pausalno,sto znaci da jedan dio firmi i obrta nisu te novce zamracili nego ih jednostavno nisu ni zaradili. I sad dio takvih treba stavit na stup srama?
Inace se slazem da je potrebno podijelit svaki drugi otkaz u poreznoj zbog prevelike birokracije i neucinkovitosti.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:36   #115
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne; znam i očiti primjer.

Varaždinski novi komunalni pročelnik Vašić je na listi sa dugom od 220000 kuna.
Nije obrtnik.

Na stranu činjenica da je za neplaćanje doprinosa nagrađen pročelništvom; kako je mogao proći da ne plati doprinose?

Nadalje, na listi su i porezna pjevačica sa 341000 kuna dugom, nogometaši propalog kluba...

Naročito u svijetlu činjenice da porezna blokira račun siromačeka koji je dužan 100 kuna...
Nogometaši su samostalni obrtnici, znači sami si uplaćuju doprinose. Ako ne dobiju ni kune po pola godine, što se događalo u hrvatskim klubovima poslijednje vrijeme, neće od čega imati ni platiti doprinose.

Za estradu nisam siguran, no mislim da su isto kao obrtnici. A što se tiče pročelnika - ne znam, ali je sigurno porazno za ovu državu da se takve stvari događaju. Ja sam mislio da su barem ovi vaši gore normalni, no ispalo da je to sve ista bagra.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:39   #116
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Zgodno, daj me nemoj zajebavat.

Danima smo čitali u medijima kako je HTV zbog neplaćene pretplate blokirao primanja staroj babi tamo negdje u brdu i ostavio je da živi sa 300 kn mjesečno, a HTV je jedan od na listi.
Toj bakici će biti jako zgodno vidjeti HTV na listi dužnika i ziher više neće poslovati s njima.
Toni Cetinski je također na listi, baš će biti zgodno što će se prestati slušati njegove pjesmie, pozivati ga se u glazbene emisije i odlaziti na njegove koncerte, a Marka grubnića više nitko neće angažirati za stailistu....
Ajte ljudi budite pametni.

Trebalo je kraj svake firme objaviti i ime referenta iz Porezne uprave, ili bi još bolje bilo napraviti liste referenata a ispod njihovog imena listu dužnika. Pa da vidimo za što su primali plaću godinama, i da vidimo kakva je njihova imovinska kartica na onim znacima "pažnje".
HRT je u sporu oko poreznog duga jer je malo specifican slucaj sto se tice PDVa.

Nitko nije rekao da svi moraju prestati poslovati s njima, nego da neki mogu. Npr, ja.

Sto se tice porezne uprave, najbolje da su referenti krivi za takva neplacanja, pogotovo ova krupnija. Tu je odgovorna samo vrhuska, a ne neki jadni drzavni sluzbenici koji ce u strahu za posao napravit sve sto veliki sef kaze.

Osim toga, nitko ne kaze da vecini ovih nije blokiran racun.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:40   #117
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne; znam i očiti primjer.

Varaždinski novi komunalni pročelnik Vašić je na listi sa dugom od 220000 kuna.
Nije obrtnik.

Na stranu činjenica da je za neplaćanje doprinosa nagrađen pročelništvom; kako je mogao proći da ne plati doprinose?

Nadalje, na listi su i porezna pjevačica sa 341000 kuna dugom, nogometaši propalog kluba...

Naročito u svijetlu činjenice da porezna blokira račun siromačeka koji je dužan 100 kuna...
Ne blokira porezna nikakav racun zbog 100 kuna. Cak ni ne salje opomene, nego samo baca kamate. Imao sam otvoren trajni nalog za uplatu predujma poreza na prihod od imovine i imovinskih prava, i jedan mjesec nesto nije proslo, i taj dug se vukao skoro godinu dana bez ikakvih problema, uz naravno zateznu kamatu. Na kraju sam na tih 300 kuna platio skoro punu godisnju kamatu od 14% (mislim da je to bilo 14 tad, a sad da je 12) i to je to. Nikakve ovrhe.

Doprinose ti placa poslodavac ako imas dohodak od nesamostalnog rada. Postoje i drugi oblici rada i dohodaka, gdje placas sam.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 09:18   #118
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
HRT je u sporu oko poreznog duga jer je malo specifican slucaj sto se tice PDVa.

Nitko nije rekao da svi moraju prestati poslovati s njima, nego da neki mogu. Npr, ja.

Sto se tice porezne uprave, najbolje da su referenti krivi za takva neplacanja, pogotovo ova krupnija. Tu je odgovorna samo vrhuska, a ne neki jadni drzavni sluzbenici koji ce u strahu za posao napravit sve sto veliki sef kaze.

Osim toga, nitko ne kaze da vecini ovih nije blokiran racun.
I što onda tu imamo? Kupus, meso, i na kraju sarmu.

Znači građane se blokiralo zbog 100 kn duga, babu na velebitu je HRT blokirao jer nije platila pretplatu za tranzistor, a oni kakti vode spor za stotine milijuna kuna.Izgovori.....
S druge strane porezna nije blokirala račune onima koji duguju milijune, a za sve je kriva politika. Ok. vjerovatno je politika telefonskim putem rješavala neke ribe, ali da je rješavala i sve one silne stotine tisuća koji se nalaze na popisu, to jednostavno ne vjerujem.

Jutros čitam gdje neki najvaljuju tužbe jer su dugove podmirli, posjeduju dokumentaciju o tome a poreznjaci to nisu proknjižili ili pak oni koji su porezni dug već zaboravili jer je nastupila zastara davnih dana.

Velikih? pa velikih ovdje nema. Evo Mate Granić, koji kaže dug je nastao prije par mjeseci, ili Ivić Pašalić za čak 800.000 kn zbog prodaje dva stana od prije par mjeseci i slične pizdarije.


Evo čak i Širok iz Svete Nedjelje duguje porez misliš da će mu zbog toga opasti prodaja lampaša za Svi Svete? neće.

Ovaj popis nije imao nikakve potrebe za javnom objavom, niti će porezni dug platiti netko samo zato što je na popisu, već da poreznjaci zasuču rukave i naprave ono što godinama nisu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 09:19   #119
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Osim toga, nitko ne kaze da vecini ovih nije blokiran racun.
Da i to je čudno.

Ali da im blokiraju račune onda bi ti što su dužni jednostavno ključ u bravu i ono što imaju koristi od njega onda je ne bi bilo uopće...

Dok ne zaživi pljenidba imovine tipa nekretnina od takvih firmi tj. vlasnika, pa i od njihove djece.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 09:21   #120
Thumbs up

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Objava prvenstveno služi kako bi pokazala da su u ovoj zemlji postojali privilegirani. Dakle, politički učinak. Što smo u biti znali i do sada. Bez suglasnosti politike bilo je nemoguće nabiti takve porezne dugove.
Bravo
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.