Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2016., 17:54   #1
Brzinsko šminkanje - savjeti

Nisam bila sigurna kak da nazovem temu, možda modovi prebace negdje prikladnije.

Dakle zanima me (s obzirom da imamo topic kolko često se šminkamo i topic za koga se šminkamo ) kak se stignete našminkati, pogotovo ovi što stavljaju full face...

Ja obožavam šminku i imam je stvarno puno i to kvalitetnih stvari i naprosto mi dođe da plačem kad vidim da to samo stoji.
Radim od 8 i treba mi jedno 50 min do sat vremena do posla. Dižem se u 6.20, tuširam, jedem, perem zube i te sve sitnice ujutro i oko 7 krećem.
S obzirom da nosim naočale (malo deblje, iako su stanjene do krajnjih mogućnosti ) šminka na očima mora biti stvarno uočljiva da se primijeti.
Tako da bih ja u svoje jutro morala ugurati stavljanje leća i šminkanje, sve skupa s obzirom da sam ujutro mutava i ne funkcioniram (kompletno noćni tip sam od kad sam se rodila valjda i mrzim se dizati ujutro) trebalo bi mi pa još jedno 40 min minimalno.
Stavim ja tu i tamo ruž, ali nije mi to to... I još k tome sam picajzla, pa volim da šminka izgleda full dobro, a ne samo nabacano.... Ne volim nude lookove, nego baš volim boje i igranje šminkom, a za to treba duže da se napravi...
Znači ne plačem nad puderom, nego sjenilima i pigmentima... Ali ne znam kak da se natjeram da se dignem u 5.30 ujutro...
Gledala sam ja sve tutoriale za brzinsko šminkanje, ali nije mi to to....
Kolko vama treba i kad se dižete da stignete sve ujutro?
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 18:16   #2
meni treba oko 30-40 minuta da popijem kavu bez koje ne funkcioniram i da mi se, da prostiš, crijeva pokrenu (imam 35-40 minuta do posla, nije zgodno da me prišarafi na pola obilaznice), pa onda imam 2u1: kavica i ja u kupaonicu, šalica u lijevu ruku, kistovi i spužve u desnu i ožeži - srčem kavicu, bacam žbukicu... šminka je gotova za 20-30 minuta, još 10 za odijevanje i frizuru, wc i mogu ići (odjeću si pripremim navečer, tuširam se navečer prije spavanja, ne doručkujem nikada jer mi želudac spava 2 sata duže nego ja).
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 18:42   #3
Ja sam tu kao Mad, samo nemam kave u ritualu nego psa kojeg izvedem na brzinski pis.
Nekad stavim lece, puno cesce naocale. Rijetko se ujutro tusiram a i kad jesam, sve je duplo duze trajalo jer mi treba onda vise vremena da se razbudim i natrackam sa svim i svacim. Ustajem u 7.30, u 8.30 sam vec u autu.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 09:12   #4
pripremim navečer sve što mogu, a vremena mi treba 30-60 min ovisno o tome da li se tuširam ujutro (topliji dio godine) i da li se šminkam.

u jednom nadobudnom periodu čak sam nadobudno i prilično intenzivno vježbala 10 min na orbitreku susdjedima je laknulo kada sam prestala vježbati

sa šminkom sam se snalazila svakako...na jednom prijašnjem poslu mogla sam doraditi šminku pa bi doma stavila puder, rumenilo, ruž, a oči osnovno pa bi ih doradila kada sam došla na posao s godinama se manje šminkam pa mi i vremena treba manje
ines.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:36   #5
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
meni treba oko 30-40 minuta da popijem kavu bez koje ne funkcioniram i da mi se, da prostiš, crijeva pokrenu (imam 35-40 minuta do posla, nije zgodno da me prišarafi na pola obilaznice), pa onda imam 2u1: kavica i ja u kupaonicu, šalica u lijevu ruku, kistovi i spužve u desnu i ožeži - srčem kavicu, bacam žbukicu... šminka je gotova za 20-30 minuta, još 10 za odijevanje i frizuru, wc i mogu ići (odjeću si pripremim navečer, tuširam se navečer prije spavanja, ne doručkujem nikada jer mi želudac spava 2 sata duže nego ja).
Skoro pa identicno. Osim sto meni treba 10 min pjeske do posla.
Najbrza sam s multitaskingom, uvijek kava i sminkanje u isto vrijeme. Slojevi preparative i pripremanje kave/oblacenje u isto vrijeme. Taman stavim nesto, cekam da se posusi dok radim nesto drugo.

Primjer.
Prije pranja zubi ide ciscenje lica i jedan sloj preparative (5 min), za vrijeme pranja zubi jos jedan i usput si izvadim svu sminku koju planiram staviti (3 min). Kad sam gotova stavim dnevnu kremu da se upija. Za to vrijeme odem obucem se i uzmem si kavu, dok hodam si iscetkavam kosu (5 min).
Krece sminkanje i pijenje kave (10-15 min), izmedju slojeva pudera, odem po torbu i vidim koje cipele/sal/jaknu/kapu/kisobran trebam uzeti (5 min), zavrsim sminkanje i kavu (10 min) i spremna sam za van, jakna/cipele (2 min).

Znaci oko 40-45 min za sve. Tusiram se navecer, ne mogu ja to ujutro, kad jednom udjem u tus tamo sam 30 min pa ponovno zaspem. Ne doruckujem.
Ako doruckujes, a zelis ustediti vrijeme, ponesi dorucak na posao pa uz jutarnje mailove ili kavu ga pojedes.

Mislim da ce ti najvise vremena ustediti da si pripremis sminku/kistove/sto vec koje mislis koristit kao i sto mislis obuci i sloziti si sve sto nosis sa sobom na posao. (tipa da ne ostavis laptop ili mobitele doma pa se vracas )
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 12:55   #6
e, da, kavu si skuham navečer i nalijem u termos, tako da ujutro samo nalijem gotovu kavu idealne temperature za piće. štedim 10 minuta: 5 za kuhanje i 5 da se ohladi na pitku temperaturu. :Spavalica:
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 13:19   #7
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
e, da, kavu si skuham navečer i nalijem u termos, tako da ujutro samo nalijem gotovu kavu idealne temperature za piće. štedim 10 minuta: 5 za kuhanje i 5 da se ohladi na pitku temperaturu. :Spavalica:
impresionirana sam
Ja imam aparat na kapsule pa traje minutu dok iscuri i preferiram kavu s hladnim mlijekom koja je ohladi na taman temperaturu (vise ne znam jel to zato sto je bolja s hladnim mlijekom ili sam od lijenosti zavolila hladno mlijeko )
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:44   #8
turska bez mlijeka, dragomi je da smo se upoznale
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 15:04   #9
Mislim da za mene nema spasa ...
Moram se ujutro oprati i najesti, inače se preloše osjećam... Bez doručka mi je fizički zlo, navika....
Još kaj moram ići s javnim prijevozom, pa nema nikakve šanse da smanjim tih 50 min sat vremena...Mislim ima, onih jutra kad sam preumorna i uzmem taxi, ali to su rijetki petci ...
Moram naći posao koji počinje kasnije!
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:35   #10
Moje sve trojstvo ujutro:

1. umivanje i pranje zubiju
2. kuhanje vode za čaj. Uvijek pijem isti - Yogi Zelena energija (zeleni čaj, guarana i kombuča). Od njega sam ko zvrk. Dok se voda kuha, radim svoj jutarnji ritual njege kože.
3. doručak ili tjelovježba/istezanje. Rijetko kad imam vremena za oboje, pa radije biram doručak (doma ili na putu prema faksu/gradu) a umjesto tjelovježbe prošetam stanicu-dvije ili se istežem u pauzi gdje god (nemam puno srama oko toga).

Što se tiče šminke ujutro, uvijek imam vremena za nju. Ustanem se 15 min ranije pa stignem. Tekuća podloga + puder za matiranje, obrve, rumenilo, hajlajter i ruž (njega nanosim na putu).
Maskaru ako imam vremena jer zahtjeva i uvijanje.

Mogu se našminkati za 3 min, a mogu i 15 min. Skoro uvijek sam našminkana, a look na koji pucam ujutro: gle mene, odrasla osoba koja ima sve posloženo u životu i još uvijek kožu kao u ranim 20-ima. #svježe #zdravo #čisto #precizno

Ujutro sam tip-top, ako sam 5 puta u zadnjih 10 godina uletila ujutro negdje izgledajući kao da me voda odnjela. Neprospavana jutra uoči predaje projekata na faksu ne računam, čak i tad se nasaftam šminkom kao da izgledam naspavana i normalna (a da i dalje izgleda decentno i svježe). Mogu se obući bož'sačuvaj ali mi kosa/lice/koža moraju biti tip-top.

Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Mislim da ce ti najvise vremena ustediti da si pripremis sminku/kistove/sto vec koje mislis koristit kao i sto mislis obuci i sloziti si sve sto nosis sa sobom na posao. (tipa da ne ostavis laptop ili mobitele doma pa se vracas )
Ovo je tako istina i štedi TOLIKO vremena ujutro. Ali zahtjeva toliko discipline i navikavanja. Ja to radim svako malo, ali nisam dovoljno disciplinirana da pretvorim to u svakodnevnu radnju.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:46   #11
Moje šminkanje traje oko 30 min, nije mi bed izaći bez šminke nego jednostavno u tome uživam i nije mi tesko ustati radi toga ranije. Ja imam i dijete koje, osim sebe, moram ujutro spremiti za vrtic. Do posla mk treba 40 min (20 autom+ 20 pješke brzog hoda i to je ujedno moja tjelovježba jer za drugo nemam vremena). Radim od 8:30, ustajem u 5:15. Prvo kava (pijem instant), pa njega lica (umivanje, micelarna, serum, krema), onda wc dok se to suši. Onda stavim primer i puder dok se malom grije mlijeko za kakao. Njega dignem, on pije kakao u dnevnom uz crtić, a ja se onda šminkam oko pola sata u kupaoni ( korektor, sjenilo, maskara,obrve, rumenilo, highlighter i ruz). Obučem onda njega, pa sebe i krećemo oko 7:30 jer jos moram njega odvest u vrtic.
Ja nemam problem s ustrajanjem ujutro, ali isto bih radije spavala pola sata dulje, ali sminka mi je ipak draža nego spavanje. Doručkujem na poslu.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 21:36   #12
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Ako doruckujes, a zelis ustediti vrijeme, ponesi dorucak na posao pa uz jutarnje mailove ili kavu ga pojedes.

Mislim da ce ti najvise vremena ustediti da si pripremis sminku/kistove/sto vec koje mislis koristit kao i sto mislis obuci i sloziti si sve sto nosis sa sobom na posao. (tipa da ne ostavis laptop ili mobitele doma pa se vracas )
Ja upravo ovo prakticiram, dorucak (ako ga bude) bude uz mailove na poslu.
Svakog dana se pripremim za sutra, sminku isplaniram, odjecu pripremim kao i rucak, tako da ujutro samo sve pokupim po stanu i krecem


Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Moje sve trojstvo ujutro:

2. kuhanje vode za čaj. Uvijek pijem isti - Yogi Zelena energija (zeleni čaj, guarana i kombuča). Od njega sam ko zvrk.

Mogu se našminkati za 3 min, a mogu i 15 min. Skoro uvijek sam našminkana, a look na koji pucam ujutro: gle mene, odrasla osoba koja ima sve posloženo u životu i još uvijek kožu kao u ranim 20-ima. #svježe #zdravo #čisto #precizno
Jeste off, ali daj pliz info gdje nabavljas ovaj caj. Guarana je u mom slucaju oduvijek djelotvorna kada su budnost i koncentracija neophodni i mislim da bi ova kombinacija bila dobitna.

I btw, jako mi se svidja look kojem tezis


Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:21   #13
nadam se da nije ispalo da se ujutro ne umivam i ne perem zube - to nisam posebno navodila jer mi se nekako podrazumijeva pod normalno

look kojem težim je "živo biće" - nasuprot "prekjučer podgrijano truplo" koji mi dolazi prirodno uz buđenje prije deset ujutro.
znači, malo tekućeg pudera, rumenila, obrvice, nešto sjenila, crta tušem i maskara (ionako naočale većinu toga pojedu...), ako se osjećam posebno loše zaprašim se i highlighterom, obavezno zacementiram matirajućim puderom da ne bih sjajila ko disko-kugla do velikog odmora, nabacim ruž.
ne idem na besprijekoran ten i fotošopirani efekt, cilj je malo zamaskirati podočnjake i crvene fleke tako da se to ne rastopi do povratka doma. ono, humanizacija čudovišta iz močvare koje se probudilo 4 sata ranije nego što bi htjelo.

a SVE stvari (osim kistova i šminke, oni mi idu kao trenutna inspiracija) obavezno pripremam navečer, jer sam ujutro zombi i pola bih zaboravila. znala sam čak krupne stvari odšlepati u auto navečer prije spavanja, kako ne bih riskirala da ih ujutro u polukomatoznom stanju zaboravim.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 05:06   #14
meni je full face bar sat vremena, mogu se ja nasminkat u 15-20 min al to nije full face kak sam ja bar zadovoljna. i sad s malom bebom imam jos manje vremena pa nekad izidjem doslovno samo s bb kremom, obrvama, korektorom, rumenilom, highlightom i ruzem. ne znam kak je drugima al meni je to ko da nemam nis sminke. za sjenilo mi treba najvise vremena ocito. uopce nemam savjete za brzinsko sminkanje osim odluke hoces li spavati/raditi nesto deseto ili se ustati ranije i nasminkati se. ja se obicno ak idem negdje bitno - posao, fax, event, jednostavno pripremim da mi treba tolko i tolko sati, makar se ustala u 4 ujutro
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:42   #15
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Jeste off, ali daj pliz info gdje nabavljas ovaj caj. Guarana je u mom slucaju oduvijek djelotvorna kada su budnost i koncentracija neophodni i mislim da bi ova kombinacija bila dobitna.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
Imas taj caj u bio&bio.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:57   #16
Max 40 min za tuširanje, pranje kose, feniranje (i to svako jutro jer mi je kosa kovrčava i u fazi puštanja na ništa ne liči, pa ju moram izvlačit), stavljanje leća, oblačenje i šminkanje koje uključuje tekući i puder u prahu, rumenilo, maskaru i olovku za obrve, te na kraju pripremu kave za na posao. Ne preskačem mlijeko za tijelo, serum, kremu, okoloočnu. Jedino si navečer priredim što ću obući i prebacim stvari iz jedne torbe u drugu ako ju mijenjam. I mislim da sam spora, da bi mogla i brže.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:03   #17
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nadam se da nije ispalo da se ujutro ne umivam i ne perem zube - to nisam posebno navodila jer mi se nekako podrazumijeva pod normalno

look kojem težim je "živo biće" - nasuprot "prekjučer podgrijano truplo" koji mi dolazi prirodno uz buđenje prije deset ujutro.
Bez brige, podrazumijeva se. Barem meni. : D

Na ovaj zadnji paragraf sam zaroktala zapravo. Doduše, ako spavam više od 8 sati imam takve grde ljubičaste podočnjake, to mi se događa vikendom kad idem spavati oko 2 ujutro i zbudim se u pol 11. : facepalm :

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Jeste off, ali daj pliz info gdje nabavljas ovaj caj. Guarana je u mom slucaju oduvijek djelotvorna kada su budnost i koncentracija neophodni i mislim da bi ova kombinacija bila dobitna.

I btw, jako mi se svidja look kojem tezis
Muller ili Bio&Bio. Mooožda ga ima u Gardenu ali nisam ziher. 25 kn kutija. Taman ga pijem jer me čeka posao za faks večeras. A popila sam ga jutros i još kavu u gradu, luda sam ko šlapa.

Tenks, utjecaj korejske mainstream kulture. Jutros sam u tramvaju ugledala dvije cure sa uber teškom šminkom (podloga i to), plus tamnocrveni ruževi, baš se mislim uf uf, I'm so done with that, ali kome se sviđa neka fura.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:09   #18
Ne znam, pa na sminkanje mi stvarno ne ode puno. Sminkam se uz kavu (ti mozes i dok zvaces dorucak )
10ak min. Umivanje, preparativa, napravim kavu (isto ko Quistis -espresso sa hladnim mlijekom iz lijenosti hehehe) i onda krece sminkanje.
Puder ili bb krema, nekad nista, maskara, korektor, malo rumenila, uglavnom malo taupe sjenila.
Nekad stavim i sjajilo i malo mat pudera na celo.
Ma to je sve praksa. Kad se zelim neuobicajeno nasminkat i isprobavat neke novotarije, onda to traje po sat vremena. Ovako ne stignem ni kavu posrkat, vec sam nasminkana.

E sad, ja gubim vrijeme ujuto na: susenje laka za nokte, cupanje obrva, trazenje adekvatnih najlonki, xy stvari sto mi se negdje zagubila a trebam ju itd
Svak ima svoje gluposti
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:11   #19
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Max 40 min za tuširanje, pranje kose, feniranje (i to svako jutro jer mi je kosa kovrčava i u fazi puštanja na ništa ne liči, pa ju moram izvlačit), stavljanje leća, oblačenje i šminkanje koje uključuje tekući i puder u prahu, rumenilo, maskaru i olovku za obrve, te na kraju pripremu kave za na posao. Ne preskačem mlijeko za tijelo, serum, kremu, okoloočnu. Jedino si navečer priredim što ću obući i prebacim stvari iz jedne torbe u drugu ako ju mijenjam. I mislim da sam spora, da bi mogla i brže.
wow....meni samo za kosu treba pol sata i to s novim fenom...al ja imam dosta gustu i do pol leđa dugačku kosu...da još to radim ujutro mogu se u 4 dizat....
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:42   #20
I meni je to sto je bubamara nabrojila da stigne za 40 min science fiction.
Trebalo bi mi 2h za to sve.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.