Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2014., 13:56   #461
Quote:
MateaEma kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Dobila sam staru bagat vesnu na poklon i sad se igram s njom doma, samo nikako ne mogu šivat cik cak s njom. sad ne znam dal ja nesto krivo radim ili jednostavno nece, ali radila sam sve kako pise u uputama samo cik-caka nema nigdje
ima li ko iskustva s tom masinom i da li mi moze pomoc?

Jesi pomaknula lijevo 'G' dugme?
Uzurpatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:45   #462
Thumbs up mk

Čitajte Dame LINK
Misterxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:13   #463
Quote:
Uzurpatorica kaže: Pogledaj post
Jesi pomaknula lijevo 'G' dugme?
pomakla sam sve gumbe, probala na svim mjestima i nista, ja bi cik cak, a ona samo ravno. mozda jos neka ideja? helppp
MateaEma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:32   #464
Ova "B" polugica služi za cik-cak. Na nuli je ravno.
Ako to ne radi, nešto je možda pokvareno.
SlyCarlaMarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:23   #465
Je li zbilja moguće naći stari model Bagatove Danice s kabinetom (posve očuvan i funkcionalan) za 600-800kn? Vidim da se tako u prosjeku kreću cijene po Njuškalu, ali ne znam je li to realno ili prenisko.
Za sada sam totalni sam početnik pa bi neka dodatna info ili mišljenje bilo dobrodošlo.
Može i komentar ako mislite da Danica nije dobar izbor za nekoga tko se njome želi služiti za više-manje sve kućne potrebe.
Hvala
Lili Zanotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:10   #466
Kupio bi neku mini šivaću mašinu, treba mi konkretno da si pokrpam džepove na odjeći. Veliku imam, no mislim da bi s malom lakše.
Pošto mi to jako malo treba, gledam jeftine male iz Kine, pa sam u dilemi između ove dvije:
na ručni pogon


i ova na baterije

Platno za džepove je tanko, ali di se spaja s ostatkom npr jakne tamo je malo deblje...

Jel ima tko iskustva s kojom od ovih ili ima kaj možda bolje za kupiti?
No ne mislim davati previše novaca, čak mi se ove prejeftine čine da bi valjale
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 23:21   #467
Kupujem ispravnu mašinu za šivanje u kovčegu (novu ili polovnu). Ponude mi šaljite u inbox :-D
__________________
“No matter how far you travel, you can never get away from yourself.”
Haruki Murakami
maribili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 02:05   #468
Ako netko ima za pokloniti ispravnu šivaću mašinu, slobodno neka se javi na PM.

Bit ću mu vrlo zahvalna.
Bez posla sam, lakši invalid, prilige nigdje. Vratila bih, ako treba, nemam gdje vježbati, a htjela bih bar nešto probati raditi. Malo znam, ako nisam sve zaboravila, ali nemam na čemu vježbati.

Hvala.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:54   #469
Uzela sam od mame Singer 1120 koja nije par godina koristena. Inace je bila ispravna. Sad kupi donji konac, petlja ga, kao da ga ne zateze dobro.

Pokusala sam sve savjete s neta. Ponovo postavit konac, ponovo namotat donji, namjestat zategnutost, promjenit iglu, ocistit prasinu...
I dalje petlja.
Sta da jos pokusam?
Hvala.
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:25   #470
Gledala sam na netu i to je uobicajan problem sa Singerovim modelima nizeg cjenovnog razreda.
Trenutno mi padaju na pamet dvije opcije koje bi morala probati, te ako to ne upali preporucam da ju odneses na servis, po mogucnosti u ovlasteni (nije nista skuplje, ali je bit u tome da se serviseri iz ovlastenog servisa redovito bave popravkom te marke i dobro poznaju mehanizam).

1: najcesce kada je je problematicam "donji" dio sava tada je problem u gornjem koncu, probaj staviti napetost na 0 i na maximum. Ako se u oba slucajeva stvara isti problem od pocetka sava tada:
2: moze biti problem u spulici ako je metalna. Zna se pojaviti problem zbog prebrzog klizanja spulice unutar bobina. Probaj sa plasticnom spulicom, a ako ju nemas onda odrezi komad pamucne tkanine u obliku spulice (sa rupicom), umetni je u bobin, kapni kap ulja na nju (zbog trenja) i stavi bobin i probaj sivati. Ako to ne prode, ona jedino preostaje servis jer je moguce da je potrebno samo dio mehanizma pritegnuti jer su se od vibracija olabavili ( to je boljka novih masina zbog plasticnih djelova).

Drzim fige
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 01:16   #471
Ciao! Vec mjesecima citam o masinama i jos nisam nista kupila. Zenska u Govicu mi predlaze (ogranicenje do 2000 kn) Janome masine. Danas sam vidjela u Elipsu Toyota u istom cjenovnom rangu. Potpuni sam pocetnik i sivala bih neke torbe za klince, haljinice, kostime za maskare,..jednostavne stvari. Sto je bolje uzeti? Elipso ima 3 g garancije, Govic na sve 1 g. Koliko mi to znaci?

Hvala
EnolaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 12:17   #472
EnolaB, ne znam zasto si toliko kompliciras zivot, sivace masine do 2000,00 kuna su sve manje vise iste po pitanju programa, naravno, opet je pitanje jel si si uzela stojadina ili mercedesa, no tu cijena se ponovo znatno razlikuje.

Osobno bih uvijek radije uzela sivacu kod ovlastenog distributera koji ujedno ima i servis nego kod preprodavaca. Ne kazem da je preprodavac losiji po pitanju kvalitete, ali ipak osoba koja radi u servisu ili u ovlastenom ducanu lakse mi objasni nedoumice i rijesi probleme nego osoba koja prodaje sve od masine do lcd-monitora.

Nedavno sam bila u ovlastenom ducanu Janome u Kranju i gledala sam sivace masine (tocnije, kupovala sam novu endlericu) i masine su usitinu okej, imala sam i Toyotinu endlericu godinama i sa njom nisam imala apsoluno nikakvih problema, jedini trosak od kupnje je bio servis koji sam u 7 godina obavila dva puta.
No, upravo sada gledala sam ponudu u Elipsu i pretpostaljam da si gledala Toyotu Eco26 i ne, nemoj je kupovati, jer ima puno vise plasticnih dijelova (leziste bobina je plasticno) od janome. Pogledaj jos i kod Govica i Viking masine. Nisu lijepe, ali to uopce nije bitno, bitno je kako ona siva i da li ce ti sivati jeans i debele materijale i da li ima uredan sav. Odi kod Govica.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 21:03   #473
Neznam jel ima ovdje tko ko se kuži u stare Bagatice.
Uglavnom imam problem sa starom Bagat slavicom. Naime dok šivva ravno sve je ok. Mogu normalno birati korak, no kad krene cik cak jednostavno regulacija prestane i ona krene istim korakom koliko ide i lijevo desno. Nemoguće je recimo imati korak 1 i cik-cak na 4. Ona ide kao da je podešen i korak na 4. Na novijoj bagatici od Stare to normalno sve odrađuje.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 07:56   #474
Mozel mi neko rec valjajul ove SilverCrest masine za sivanje iz Lidla?Meni treba masina da tu itam pokrpam nesto i tak... tnx...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 08:19   #475
Za tako nešto da.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 16:03   #476
vidjela sam u lidlu šivaće mašine za 800 kn, pa bi molila ako itko ima iskustva s njom, da li se isplati kupovati ju?
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 21:19   #477
to je kao da kupujes cipele za 20 kn u Morandiju.
Plasticni djelovi, slab motor, tesko da ces podrubiti trapke ili zamjeniti na njima zatvarac, ali djetetu mozes zakrpati keper hlace, sebi sasiti suknju i sl.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:43   #478
ok, hvala...
a možda neka od ovih toyota ok?
http://www.elipso.hr/prilika/Akcija-...a-toyota-i-er/
bar u odnosu na tu lidlovu...
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:06   #479
Evo sad ce biti u Lidlu Pfaff masina za sivanje...Onu proslu nisam kupila...sad me zanima valjal ova sta?!jeftinija je za 100 kn od one prosle prije mjesec dana..
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 15:47   #480
Pomoć

Imam Bagat Danicu koju sam jako rijetko koristila.U zadnje vrijeme sam je malo češće koristila,ali ona nije podmazana najmanje 20 godina...Živim u malom gradu i jako mi je teško naći ulje za podmazivanje.Ona još uvije dobro radi i zvuk joj se nije puno promijenio.Želim je ubuduće češće koristit ali tek kad nabavim ulje.Zanima me gdje ga se može nabaviti i treba li mašina na servis jer dugo nije podmazivana?
maumau13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.