Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 10:51   #21
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
koja je uopće razlika između pjegica i pigmentacijskih mrlja?
sad ovo ne mora biti točno sa znanstvene strane, ali meni su pjegice ono s čim se neko rodi, i to bude baš simpa, dio nečije osobnosti.
a hiperpigmentacija nastaje tijekom života zbog nakupljanja melanina na nekim područjima - to baš i nije simpa jer izgleda prljavo, musavo, totalno neprivlačno.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:15   #22
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod suncanja, evo jedan tekstic: PRIRODNA NJEGA I ZASTITA OD SUNCA

ne piše koji je proizvođač ulja čileanskog lješnjaka i maline u aromaterrinom web shopu.. imaš li ti info? za sva duga ulja navode ime, a baš za ova ne. nadam se da su kvalitetna jer cijena je malo ..
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:17   #23
Quote:
anell kaže: Pogledaj post
znači recept protiv mrljica je:
plod divlje ruže 30 ml
eterično sjeme mrkve l2 kapi
sjeme celera 18 kapi

Merlina, ako sam dobro razumjela, ta mješavina se utrljava samo na mrljice, a na ostatak lica se nanosi mješavina pogodna vlastitom tipu kože?
Šta to sama trebam smućkati? A gdje se to kupi???

Koju to prirodnu kozmetiku je najbolje upotrebljavati za sunčanje?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:26   #24
Quote:
Tiare Flower kaže: Pogledaj post
Šta to sama trebam smućkati? A gdje se to kupi???

Koju to prirodnu kozmetiku je najbolje upotrebljavati za sunčanje?
pa nije mućkanje takav problem, a sve možeš kupiti preko web shopova centra cedrus ili aromaterre
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:39   #25
Ali kaže Merlina, s time treba početi najesen, a do tada - u hlad :-)
ladyhawke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:42   #26
pa ja sam sad malo zbunjena... kao mala sam imala pjegice na području nosa i malo obrazi neposredno ispod očiju. i onda se godinama nisam izlagala suncu i pjegice su skroz nestale, kao da ih nikada nije bilo. no, prije par mjeseci su se vratile (dakle, isto nos, područje oko očiju), ali ovaj put je i čelo cijelo na mrlje (po sredini čela) koje su kao nekako spojene... i onako sa svake sljeopočnice imam po jednu takvu mrlju... i sad više nisam sigurna što je to jesu to pjege ili mrlje ne koristim nikakve antibebi pilule, nisam radila nikakve agresivne tretmane na licu... help?
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:45   #27
Mermaids, to ti je klasična melazma nažalost.. Imaš o tome hrpu tekstova na netu. Najčešće jesu uzrok pilule ili trudnoća ali ne mora biti. Inače su uzroci dosta teško dokučivi. Je li ti ta mrlja onako, simetrična? Ako je, a kažeš da imaš i na sljepoočnici, onda je to to. Melazma ili kloazma.
ladyhawke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:02   #28
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Gotovo sam sigurna da su ti te pimentacijske fleke posljedica tretmana sa aha kiselinama, kao i mazanja sa kremama koje imaju viskoki zaštitni faktor. A ako želiš provjeriti moju teoriju, prvo mješavinom napravljenom prema receptu koji sam ti dala pokušaj ovu cijelu zimu njegovati lice (izostavi tretmane aha kiselinama) i onda slijedeće ljeto koristi za sunčanje lica samo prirodnu kozmetiku pa mi se javi. Tvrdim ti da više nećeš imati pigmentacijske fleke.
Iako se quotani post nije odnosio na mene, iznijet ću svoje iskustvo.
Na moju žalost, od prirodne kozmetike tj. ulja na licu ljeti mi dodatno izbijaju prištići, probala sam više raznih kombinacija, uključujući i ulja s UV zaštitom.
Otkad sam počela mazati Biodermu SPF 30 kao dnevnu kremu, stanje (s prištićima) se popravilo, ali sad ste mi dale razmišljati - ne bih baš voljela da od većeg faktora dobijem pigmentacijske fleke

Za tijelo sam kupila Nikel kokosov maslac s mrkvom, jer mi se čini (bar koliko se ja laik razumijem u sastojke navedene na ambalaži) da je to jedino prirodno sredstvo koje mogu kupiti, a da ne naručujem pouzećem. Koristila sam ga nekoliko puta za po gradu u vrijeme jakog sunca i nisam izgorila, a kakav će biti za na plažu tek ću vidjeti. No vjerujem da bi u kasno popodne mogao biti dobra i dovoljna zaštita.
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:04   #29
evo sam se baš pogledala na ogledalo. dakle, iz daljine to se ništa ne vidi. kad dođem blizu, onda su naizraženije na čelu - dakle baš po sredini čela; asimetrične su, zapravo izgleda kao da su se pjegice onako spojile, pa su negdje veće, negdje manje. te na sljepoočnicama su isto asimetričnog oblika, a sve zajedno nisu smeđe, već više onako smećkasto-mrkvaste boje (ako to ima ikakvog smisla... )

i ne, nema šanse da sam trudna, tako da to kao uzrok možemo eliminirati
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:28   #30
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
evo sam se baš pogledala na ogledalo. dakle, iz daljine to se ništa ne vidi. kad dođem blizu, onda su naizraženije na čelu - dakle baš po sredini čela; asimetrične su, zapravo izgleda kao da su se pjegice onako spojile, pa su negdje veće, negdje manje. te na sljepoočnicama su isto asimetričnog oblika, a sve zajedno nisu smeđe, već više onako smećkasto-mrkvaste boje (ako to ima ikakvog smisla... )

i ne, nema šanse da sam trudna, tako da to kao uzrok možemo eliminirati

Ne znam kaj da ti kažem.. Uglavnom, join the club
ladyhawke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:56   #31
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Iako se quotani post nije odnosio na mene, iznijet ću svoje iskustvo.
Na moju žalost, od prirodne kozmetike tj. ulja na licu ljeti mi dodatno izbijaju prištići, probala sam više raznih kombinacija, uključujući i ulja s UV zaštitom.
Otkad sam počela mazati Biodermu SPF 30 kao dnevnu kremu, stanje (s prištićima) se popravilo, ali sad ste mi dale razmišljati - ne bih baš voljela da od većeg faktora dobijem pigmentacijske fleke

Za tijelo sam kupila Nikel kokosov maslac s mrkvom, jer mi se čini (bar koliko se ja laik razumijem u sastojke navedene na ambalaži) da je to jedino prirodno sredstvo koje mogu kupiti, a da ne naručujem pouzećem. Koristila sam ga nekoliko puta za po gradu u vrijeme jakog sunca i nisam izgorila, a kakav će biti za na plažu tek ću vidjeti. No vjerujem da bi u kasno popodne mogao biti dobra i dovoljna zaštita.
evo, sad me strah.. ja sam negdje u 5.mjesecu počela s uljnim mješavinama, i rezultat je bio pregršt akni..onda je Phyto rekao da ljeti nije dobro započinjati sa uljima.. i evo još uvijek mi lice nije skroz ok, tj. kakvo je bilo prije toga, a ne stavljam na njega ništa osim termalne vode i ponekad hidrolat (čišćenje i umivanje podrazumijevam). valjda ne možeš i ovce i novce...
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:24   #32
Quote:
anell kaže: Pogledaj post
ne piše koji je proizvođač ulja čileanskog lješnjaka i maline u aromaterrinom web shopu.. imaš li ti info? za sva duga ulja navode ime, a baš za ova ne. nadam se da su kvalitetna jer cijena je malo ..
Čileanski lješnjak i malinu ima Kemig. Znam da je lješnjak oko 50 kn 50 ml. Meni se to ne čini preskupo pogotovo s obzirom na to da je koža nakon njege takvim mješavinama svilenkasta i nahranjena. Znači nekakvih 150,00 kn uloženih u mješavinu za cijelo ljeto, nije po meni puno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:28   #33
Quote:
anell kaže: Pogledaj post
evo, sad me strah.. ja sam negdje u 5.mjesecu počela s uljnim mješavinama, i rezultat je bio pregršt akni..onda je Phyto rekao da ljeti nije dobro započinjati sa uljima.. i evo još uvijek mi lice nije skroz ok, tj. kakvo je bilo prije toga, a ne stavljam na njega ništa osim termalne vode i ponekad hidrolat (čišćenje i umivanje podrazumijevam). valjda ne možeš i ovce i novce...
Jesi li ti probala razblažiti tu svoju mješavinu hidrolatom po onom receptu koji sam već dala 20 ml hidrolata 10 ml mješavine?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 22:30   #34
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Iako se quotani post nije odnosio na mene, iznijet ću svoje iskustvo.
Na moju žalost, od prirodne kozmetike tj. ulja na licu ljeti mi dodatno izbijaju prištići, probala sam više raznih kombinacija, uključujući i ulja s UV zaštitom.
Otkad sam počela mazati Biodermu SPF 30 kao dnevnu kremu, stanje (s prištićima) se popravilo, ali sad ste mi dale razmišljati - ne bih baš voljela da od većeg faktora dobijem pigmentacijske fleke

Za tijelo sam kupila Nikel kokosov maslac s mrkvom, jer mi se čini (bar koliko se ja laik razumijem u sastojke navedene na ambalaži) da je to jedino prirodno sredstvo koje mogu kupiti, a da ne naručujem pouzećem. Koristila sam ga nekoliko puta za po gradu u vrijeme jakog sunca i nisam izgorila, a kakav će biti za na plažu tek ću vidjeti. No vjerujem da bi u kasno popodne mogao biti dobra i dovoljna zaštita.
Čuj nije to pravilo da se od krema sa visokim zaštitnim faktorom dobiju pig. fleke. Nisam to mislila doslovno. Prati svoje lice pa ćeš sama vidjeti što ti odg. a što ne. Imam puno iskustva iz prakse, radim sa ljudima pa iz toga izvlačim neke zaključke. Sigurna sam da bi me neki pobornici znanstvenih istraživanja sa puno teorije i malo prakse popljuvali. I neka, uvijek volim čuti različita mišljenja. No, ono što je bitno je sam pratiti svoje tijelo, lice i vidjeti što im koristi a što šteti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:09   #35
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Jesi li ti probala razblažiti tu svoju mješavinu hidrolatom po onom receptu koji sam već dala 20 ml hidrolata 10 ml mješavine?

da ti budem iskrena nisam, jer lice mi se ful mastilo i kad sam stavila samo hidrolat sa malo glicerola tako da me stvarno strah da mi se opet lice ne upali onako grozno, jer dosta se znojim na ovim vrućinama, a na poslu klima ko da je i nema, tako da mi siroto lice boravi u teškim uvjetima. onda ga samo očistim, stavim termalnu vodu a hidrolat svakih par dana. i peeling naravno. mastim se i dalje, komedoni se stvaraju i dalje, i na to sam sve već navikla, to je moja normala, jedino su se upale izazvane maćuhicom/uljima malo smirile, ali ne skroz pa imam fobiju da ih opet ne uzburkam.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:10   #36
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Čileanski lješnjak i malinu ima Kemig. Znam da je lješnjak oko 50 kn 50 ml. Meni se to ne čini preskupo pogotovo s obzirom na to da je koža nakon njege takvim mješavinama svilenkasta i nahranjena. Znači nekakvih 150,00 kn uloženih u mješavinu za cijelo ljeto, nije po meni puno.
pa ako može trajati cijelo ljeto onda se i isplati..jer meni se činilo da je to prilično mala količina..
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:12   #37
jel istina (tak sam negdje čula) da se može rješiti pjegica tako da ih mažeš OCTEM, mislim jabučnim?
zizi_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 13:31   #38
Ja sam kupila Nikel serum potiv pjega (konzistencija je više kao neki losion), to je nešto s tratinčicom , bez nekih naročitih očekivanja, a i magistra u apoteci ("Priroda liječi" - stara Vlaška) mi je rekla nek ne očekujem čuda i neke velike pomake, jer bi se to trebalo duže vremena stalno upotrebljavati da bi se eventualno vidjele neke beneficije (ali da ništa ne može sasvim riješiti taj problem).

Međutim, ne znam je li si umišljam ili ne, ali meni se već nakon kraćeg vremena čini da mi je lice ravnomjernije i hiperpigmentacija malo manje izražena... Inače, imaju još i kremu iz te linije, i nju sam kupila, ali serum upotrebljavam baš svaki dan ispod kreme (danju i prije spavanja). Krema mi je isto fina, vrlo je hidratantna. I inače mi se Nikel proizvodi čine vrlo solidnima.

Ne znam, ovi koji se više kuže, Merlina, Phyto i sl., trebali bi pogledati sastav i izreći svoje mišljenje. Inače ima i link na Nikel kozmetiku koju radi mr. Mirjana Brlečić, netko ga je tu na nekom topicu stavio, ali ja ga sad ne mogu pronaći.

Merlina, jel bi i to ulazilo u tu prirodnu kozmetiku koju ti preporučuješ?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:02   #39
A ja pohitala na ovu temu jer mislim kak ću pročitati neki savjet za što više pjegica Meni su one preslatke, zasad imam samo malo po nosu i ispod očiju, prije sam više. Kak da ih dobijem?
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:44   #40
Odgovor za Tiare flower
Obično pitam ljude da li su zadovoljni onim što koriste (ma što to bilo) i ako kažu da jesu i ja sam zadovoljna . Što se tiče ovog pitanja o Nikelu nemam vremena niti volje baviti se tuđim recepturama i proizvodima. Ako ti serum pomaže kod pjegica i godi tvojoj koži,. zašto ne? Slobodno koristi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.