Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2012., 10:30   #1
renaul megane ili fiat bravo ili golf 3

sad svi bi oni bili obicni dizeli.. 1.9d obični.... koji od njih bi bilo najbolje kupiti s tim da je golf najskuplji...ima tu još seat cordoba
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:22   #2
Ne znam bas kolko je taj fiatov 1.9d izdrzljiv. Jtd je sigurno odlican ali nesto mi se cini da su oko ovog obicnog dizela bili neki problemi oko trajnosti.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:00   #3
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ne znam bas kolko je taj fiatov 1.9d izdrzljiv. Jtd je sigurno odlican ali nesto mi se cini da su oko ovog obicnog dizela bili neki problemi oko trajnosti.
1.9 d i 1.9 td izdrže najviše 350-400 tkm u normalnoj eksploataciji što nije posebno puno kad se radi o autima te klase starim 15-ak godina jer to znači da je 95% njih već pri kraju snaga... ista je stvar i sa 1.9 d i 1.9 td u golfu 3 koji nisu za preporučit... 1.9 tdi i 1.9 jtd će odvrtiti 400 tkm i u najtežim uvjetima eksploatacije uz jedini uvjet normalnog održavanja i vožnje a mogu i znatno više u normalnoj eksploataciji...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:08   #4
Ma neki od ta dva je bio kao baš loš. E sad dal d ili td nemam pojma. Mislim da se proizvodio u Turskoj.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:33   #5
Kao što Johny kaže to su stari najvjerojatnije isluženi auti...uzmi onoga koji je u najboljem stanju (ako već kupujueš)....
Briješ na ložu?
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:25   #6
a kakv je megane? svi mi pričaju da je bolje uzet obični dizel nego turbak da je turbina skupa i takve stvari
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:45   #7
Quote:
Perovž kaže: Pogledaj post
a kakv je megane? svi mi pričaju da je bolje uzet obični dizel nego turbak da je turbina skupa i takve stvari
Da turbina je skupa no generalka motora je bar 3,4 puta skuplja tak da pusti te spike sa turbom ili bez turba... Ako nađeš nešto očuvano to je dobro, a jel ima turbo il nema nebitno...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:52   #8
Johny koliko bi koštala generalka za 1.9 TDI u Golfu 3? Ne treba mi al eto pitam...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:59   #9
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Johny koliko bi koštala generalka za 1.9 TDI u Golfu 3? Ne treba mi al eto pitam...
Ovisi kod koga radiš no okvirno između 10 i 15 tisuća kuna...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:05   #10
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ovisi kod koga radiš no okvirno između 10 i 15 tisuća kuna...

Uh, 15 tisuća je previše a nije ni 10 tisuća malo... Za tu lovu si dovezem jedan cijeli auto iz Švabije.. Ima smisla tako jel?
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:07   #11
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Uh, 15 tisuća je previše a nije ni 10 tisuća malo... Za tu lovu si dovezem jedan cijeli auto iz Švabije.. Ima smisla tako jel?
Da, to zapravo ima više smisla nego iskeširat brdo love za generalku... još jedna od opcija je nabava drugog odličnog motora za nekih 5 tis kuna što je donekle podnošljivo ...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:24   #12
frend mi je mehaničar ima doma radionu radil je na polu 1.9d generalku i rekel je da je bila oko 3500kn samo materijal... tak da bi mi on napravil generalku ako je potrebna za nekih 4000kn
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:35   #13
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Johny koliko bi koštala generalka za 1.9 TDI u Golfu 3? Ne treba mi al eto pitam...
Na generalku nemoj ni pomišljati jer je skupa i teško se nađe netko tko to zna dobro složiti, uvijek je bolja varijanta kupiti motor, frend je kupil na jednom auto otpadu motor za astru 1.7 platio ga par sto eura sa ugradnjom i dobio na njega garanciju, auto već nema dulje vrijeme, a nakon kupnje motora vozio ju je još cca, 2 godine svaki dan u ZG na posao i išla je.

Isto sam i ja mislio na VW t4 (2.4d) generalalka od 2000+€ ne isplativa investicija s obzirom na godište i lošiju limariju, a opet ne znaš kaj dobiš, motor rabljeni preskup, a i teško se našao dobar, tako da sam ga vozio dok je išao i takvog prodao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:42   #14
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Johny koliko bi koštala generalka za 1.9 TDI u Golfu 3? Ne treba mi al eto pitam...
Slažem se sa Johnnyem. Mehaničar mi je rekao (kada sam kupovao kombi) da generalka za 1.9 dođe sa dijelovima oko 15000 kn. Tu je uključena i getriba. Ali ako je turbina u komi, onda se diže za cijenu turbine. Oni garantiraju da će nakon toga motor raditi kao nov, i da će sigurno paliti sve dok nafta ne smrzne.

Ali, baš gledam, netko je oživio temu o Tipu/Tempri, i baš neki dan kada sam se vraćao sa puta na autoputu (dok sam vozio oko 160 km/h) me obišao Tipo. Neki benzinac pretpostavljam, ili td, ali nije dimio.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:47   #15
on je složil na tom polu generalku i sad polo ima 455tkm i još ide.... pa ako ja kupim auto složim generalku za 4tkn bez brige sam 5 godina ako je limarija dobra
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:56   #16
Quote:
Perovž kaže: Pogledaj post
frend mi je mehaničar ima doma radionu radil je na polu 1.9d generalku i rekel je da je bila oko 3500kn samo materijal... tak da bi mi on napravil generalku ako je potrebna za nekih 4000kn
Dobro, druga je stvar ak će ti frend slagat to badava i ako će napravit poso kak treba i s dobrim djelovima... no opet ak ti je frend mehaničar i to dobar, bemu što se ovdje raspituješ koji da auto uzmeš, to bi bar jednostavno trebao rješit preko frenda...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 22:00   #17
rekao mi je za ova tri nek se odlučim.... da je fiat pocinčani i da nebi trebalo biti problema sa limarijom ako nije sudar bio... a za ova dva da treba dobro pogledat limariju
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:38   #18
i kaj te stare istrošene dizelaše budeš kupio po cijeni istih takvih benzinaca koji imaju u pravilu manje km i boljem su stanju, uzmeš slabijeg benzinca i ak ne voziš striktno grad nije neka strašna potrošnja, a ova razlika cijene za generalku ti je eventualno što će benzinac više potrošit, a baš ne vjerujem da češ kupit tak star auto i vozit ga više od 2-3g da ti se isplati generalka, jer će ti se ostalo raspast
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.