Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2005., 12:01   #81
Quote:
FFE kaže:
A zasto bi trebali lijecnici biti idealni? I oni su ljudi. Zasto i oni ne bi smjeli pogrijesiti? I kako znas da je za tu zamjenu PHD-a bas odgovoran lijecnik, a ne npr. tehnicar. Na patologiji ne radi samo patolog, vec team koji se sastoji od vise od jednoga covjeka.
Slušaj, nije došlo do problema u komunikaciji na razini patologija-liječnik, dijagnoza - nalaz sa patologije mu je upućen točno datiran s točnom dijagnozom.
Kad ga je moj stari nazvao on mu je telefonski rekao da je sve OK i da nalaz nije pozitivan na karcinom. Iako je u njemu lijepo stajalo da je u tri od šest uzetih uzoraka nađen adenokarcinom. I tako je godinu dana fino šutio, dok moj stari nije otišao na drugu biopsiju. Tek tada "odnekud" je iskrsao lanjski nalaz. Što ti još nije jasno?

I ja sam čovjek i kad zajebem nešto na poslu - za to odgovaram. Ovdje nitko nije odgovarao. Jedva da se itko ispričao.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 12:06   #82
Quote:
FFE kaže:
Inace lijecnici su u HR premalo placeni u odnosu na svoje kolege npr. u Zapadnoj Europi. I s obzirom na sve sto su prosli da dodju do toga sto jesu. K tome nisu niti poslije diplome u zavidnoj situaciji.
Ljudi su u Hrvatskoj općenito plaćeni daleko lošije od svojih kolega u Zapadnoj Europi. Znanstvenici s magisterijima i na pragu doktorata rade za jedva 5000 kuna.
Govorimo o hrvatskim okvirima, svi se možemo uspoređivat sa Zapadnom Europom, moja struka u Zapadnoj Europi sa mojim obrazovanjem, iskustvom i godinama staža ima tri puta veću plaću nego ja ovdje. Jel trebam štrajkat zbog toga? Mogu fino put pod noge - pa u Švabiju, nitko me ne drži ovdje, ali dok sam ovdje moram razmišljati razumno i biti u gabaritima koje nameće hrvatski standard.

Nitko im ne spori da su loše plaćeni, ali ništa lošije, štoviše, od drugih visokoobrazovanih stručnjaka u Hrvatskoj.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 12:13   #83
Quote:
0$4M4 kaže:
No generaliziraš i ti.

A priori. Nije točno. Znam ja hrpu doktora i kirurga koji su vrhunski stručnjaci, a nikada ne bi tražili ni lipe za svoju "uslugu".
Ovjde se ispričavam nisam mislila na čitavu struku, ali takvih je primjera i previše.

Quote:
0$4M4 kaže:
Podržavam štrajk, jer sa specijalizacijama i subspecijalizacijama, ti ljudi se najdulje školuju u Hrvatskoj, i dobivaju stvarno mizerne plaće za posao koji obavljaju.

Bilo koja visokoobrazovana osoba koja ozbiljno radi svoj posao usavršava se trajno. prošla su vremena kad si s diplomom u džepu dobijao posao i nakon toga te bolila neka stvar za sve.

80 posto mojih kolega s kojima radim imaju magisterije, konstantno se usavršavaju, polažu brojne certifikate i stručne ispite i stalno se od njih traži više. I tzo ne radi titula ili kurčenja već zato jer moraju pratit struku, moraju biti up to date. I ne - ne rade u znanosti. Prošlo je vrijeme kad su se samo liječnici najduže školovali.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 00:33   #84
Ne znam zašto se treba čuditi da liječnici spašavaju život, to im je posao na kraju da li ikome mogu spasiti život kojem do gori svijeća to je drugo pitanje.
U svakom slučaju to je časno i društveno korisno zanimanje no nije zanimanje izvan niti iznad društvenih uvjeta života koji kod nas vrijede. Osobno bih volio da imaju daleko veće plače a mi daleko veće mirovine no u ovakvoj konstelaciji odnosa to je više nego u redu.
No da se osvrnemo na praktičnu stranu. Štrajk liječnika i medicinskih sestara ne bi se trebao posebno osujetiti budući da oni i normalno rade kao da su u štrajku. Uglavnom su na odjelima ne uhvatljivi ili se šetuckaju po sobama.
Da je to istina svjedoče primjeri liječnika koji rade u bolnicama i imaju privatne prakse. U privatnoj praksi za novac rade daleko više i odnos prema pacijentu je potpuno drugačiji dok u bolnici za isti posao potroše daleko manje vremena na pacijenta a da se ne govori da posao liječnika sve više preuzimaju medicinske sestre.
No kako mnogo pacijenata i ljudi podržava štrajk medicinskog osoblja predlažem jednostavan način rješavanja tog problema, da se participacija podigne na 200kn za sve. Vlada i tako nema svoj izvor prihoda već samo raspodjeljuje ono što utjera od građana na različite načine pa onda neka ti isti građani samoinicijativno povise davanja za zdravstvo. Druga je mogućnost da se PDV poveća na 27% pa da 0,50% ide za zdravstvo a 1,5% parlamentarnim političkim strankama kao nagrada što tako fantastično vode Državu.
Krcko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 01:10   #85
Quote:
Krcko kaže: Pogledaj post
Druga je mogućnost da se PDV poveća na 27% pa da 0,50% ide za zdravstvo a 1,5% parlamentarnim političkim strankama kao nagrada što tako fantastično vode Državu.
Pazi da te ne bi čuli, mene ništa više ne može iznenaditi
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 12:36   #86
Prijete još žešćim akcijama, i odlaskom u inozemstvo.

Pa, gospodo, samo idite, nitko nije nezamjenjiv. Ucjenjujete cijelu naciju, i tražite da vam damo ono što nemamo, jer nas u suprotnom nećete liječiti. Nemojte, ima liječnika iz siromašnijih zemalja koji će raditi i za manje, a vama nije dosta.
__________________
...
ivan.iv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:53   #87
O čemu ti pričaš?

Ljudi traže da im se plate dežurstva. Znači ne traže neke povlastice već da im se plati ono što odrade. Jel znaš uopće kako se obraćunavaju plaće u bolnicama i šta se sve radi?

I usput jesi bio u bolnici ovih dana? Iako štrajkaju i trebali bi primati samo hitne slučajeve promaju eto i ostale. Skoro pa iz prve ruke govorim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 23:57   #88
I da baš puno rade na tim dežurstvima. To im je više kao odmor samo što nisu doma. Dobro ne baš svima, ali većini. Zar doktori u Rumunjskoj nemaju još manje plaće pa ne štrajkaju.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:08   #89
Ja imam friška iskustva iz bolnice. Vrlo su raznolika i ima i dosta negativnog. Da ja ne znam ipak dosta toga o medicini, i da nisam jedva spriječila neke stvari, kumila i molila, moj bolesnik danas vjerojatno ne bi bio živ. Ne mogu vjerovati da se takve stvari događaju u našem zdravstvu. Ali očito se događaju. Ne bi sada o detaljima. Ali spremna sam jednog dana sve iznijeti ovdje pa neka neki liječnici razmisle što rade na štetu pojedinog pacijenta. Nažalost ne znam sva imena, ali mogu prepoznati te osobe. Očito su gledale puno američkih liječničkih serija.


Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:17   #90
I zbog toga što ima drkaroša treba svima smanjiti plaću? U svakoj struci ima onih koji rade i oni koji čačkaju onu stvar na poslu, nije rješenje sve kazniti. Usput nisu sada štrajkali samo doktori već i sestre, šta se i sestre u dežurstvima odmaraju? Jebote promašila sam profesiju, mogla sam otići u zdravstvo i odmarati se i još za to biti plaćena.

I zašto se mi uvijek uspoređujemo sa lošijima od sebe? I u Americi ljudi crkavaju na ulici ako nemaju zdravstveno, hoćemo i tome težiti?

Znam da ima svega i svačega, ali nije cijela struka zaslužila da je se pljucka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:41   #91
Pa i sestre se odmaraju. Ne moram izmišljati, vidjela sam to danas i puno puta ranije. Naravno treba biti jako taktičan, povlađivati im, jer bolesnik je još u bolnici. Ako nisam taktična zabraniti će mi posjete van dopuštenog vremena pa će mi voljena osoba biti cijeli dan gladna. Ovako barem imam nekakvog utjecaja na događanja jer mogu češće doći u posjet barem na kratko. Radi se o nepokretnoj osobi koja ne može sama jesti. Daju oni njima jesti, ali to je tako na brzinu i preko volje. Teško bolesna osoba polako jede i treba imati strpljenja što oni nemaju, ali nije da je baš toliko puno posla. Ne moram govoriti da sestre doziraju lijekove kao da su doktori, uvjerila sam se sama u to. Nekada to i nije baš uspješno. I da rado bih htjela jednog dana biti liječena bilo gdje u inozemstvu, pa makar u Sloveniji. Tamo je ipak sve na višoj razini nego tu kod nas, a i ne štrajkaju.

Imam ja i pozitivnih primjera što se tiče mene, ali radilo se o drugim bolnicama, ne o ovoj. Ali mladim ljudima i ne treba toliko pažnje i brige osoblja kao starijim.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:52   #92
Nisam rekla da izmišljaš i žao mi je što imaš takva iskustva. Kažem ima svega i svačega, ali većina ipak nije takva. A takva većina, ona bolja će nam zbrisati odavdje, ostat će ovi drkaroši kojima je u biti ovdje super.

Evo gore se spominje neka odu, doći će nam iz siromašnijih zemalja pa će raditi za manje. Ja ne želim da mene liječe doktori i sestre iz siromašnijih zemalja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:08   #93
Jedva čekam da je puste iz te bolnice. Samo da joj skinu šavove i da to dočekamo. Najgore mi je to davanje sedativa, pa ona stalno spava. Popodne je nisam mogla nikako probuditi, a ujutro je bila kontaktibilna i normalno je razgovarala. Nakon doručka je dobila tabletu i cjelodnevno spavanje je počelo. Bila je ona nemirna na dan operacije i sigurno da joj je taj dan trebalo nešto dati. Ali danas joj stvarno nije trebalo to cjelodnevno spavanje. Uz to i šećer joj je bio nizak. Navečer sam joj dala jesti, pa se valjda to iz reguliralo. Valjda će sutra biti bolje. Kada sam pitala sestra je rekla da joj je dala lijek protiv bolova. Pa ne bi toliko spavala od lijeka protiv bolova.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:14   #94
Zašto misliš da je nemoguće?

Ja znam da neke ljude ibuprofen omami da im se spava, a kamoli ako je majka dobila nešto jače za bolove.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 02:17   #95
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da je puste iz te bolnice. Samo da joj skinu šavove i da to dočekamo. Najgore mi je to davanje sedativa, pa ona stalno spava. Popodne je nisam mogla nikako probuditi, a ujutro je bila kontaktibilna i normalno je razgovarala. Nakon doručka je dobila tabletu i cjelodnevno spavanje je počelo. Bila je ona nemirna na dan operacije i sigurno da joj je taj dan trebalo nešto dati. Ali danas joj stvarno nije trebalo to cjelodnevno spavanje. Uz to i šećer joj je bio nizak. Navečer sam joj dala jesti, pa se valjda to iz reguliralo. Valjda će sutra biti bolje. Kada sam pitala sestra je rekla da joj je dala lijek protiv bolova. Pa ne bi toliko spavala od lijeka protiv bolova.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
Užas, totalno razumijem o čemu pričaš. S druge strane, da ima više sestara, manje bi se sediralo pacijente. Bar se nadam.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 02:20   #96
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
I da baš puno rade na tim dežurstvima. To im je više kao odmor samo što nisu doma. Dobro ne baš svima, ali većini. Zar doktori u Rumunjskoj nemaju još manje plaće pa ne štrajkaju.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
Jako se varaš ako misliš da se u dežurstvima ne radi. Možda šef službe. Mlađi su rastrgani između hitnog prijema, odjela i op. sale. Znam o čemu pričam. Nekad se nema vremena otići na ručak, a dežurstvo je 24h. Sretan si ako od tih 24h nema posla 4h. Ne pričam, doduše, o dermatologiji, nego o kirurgiji.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 02:24   #97
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je nemoguće?

Ja znam da neke ljude ibuprofen omami da im se spava, a kamoli ako je majka dobila nešto jače za bolove.
Jedna sestra na cijeli odjel po noći, to je uobičajeno. I onda pacijenti, svakakvi, neki dementni, neki nakon anestezije....njihovim riječima, postaju zombiji, koji bi hodali, a ne smiju stati na noge jer su operirani...I onda ih se sedira ili veže. Jer ih nema tko loviti. Jer su sami i prepušteni toj jednoj sestri. Rodbina ih može obići tih par sati dnevno.
Užasna praksa. Naravno da ima i puno zloupotreba sedativa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:54   #98
Na žalost, odnos doktora i med.osoblja prema pacijentima se neće promijeniti/poboljšati s povećanjem njihovih plaća.
Vjerujem da je svatko imao "posla" i s dobrim, divnim ljudima (doktorima, med.sestrama i njegovatelj.) ali i s onim drugima... bilo kao pacijent ili njihov kolega. Njihov odnos prema pacijentima nema veze s količinom kn na platnoj listi. Sve ovisi kakav je tko čovjek.
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 14:09   #99
Slažem se.

Usput oni sada ne traže nikakve povlastice niti povećanje plaća. Traže da im se plati ono što im se i do sada plaćalo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 22:48   #100
Otkrili smo danas uzrok njezine pospanosti. Zapravo mislim da smo otkrili. Krvna slika joj je jako loša, anemična je nakon operacije i primila je odmah danas dvije vrećice krvi. Danas je bila najbolja sestra u smjeni i sva sreća da je ona bila jer se dosta trudi i susretljiva je. Ova jučer u smjeni je tvrdila da je samo malo pospana, a ja sam vidjela da nije nešto u redu s njom jer drugačije izgleda kada je čovjek samo malo pospan. Razgovarali smo danas i sa mladim doktorom koji je bio ljubazan i dežuran je ovaj vikend. Ali on stvarno nije cijeli dan u bolnici, bio je danas koji sat tamo, i sutra će možda doći. Tako da ja to ne bi nazvala dežurstvom nego je to više kao pripravnost. Koliko znam nije njima ukinuto plaćanje dežurstva, pa ne rade besplatno. Nego im je smanjen koeficijent za dežurstvo ili ne znam točno kako se to zove.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.