Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 18:17   #1
Informatika ili računarstvo, razlika

Kakva je razlika između informatike i računarstva i što je bolje?
mm9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 21:18   #2
Informatika (engl. information technology) je nauka koja se bavi strukturiranjem, obradom i prenosom informacija.
Računarstvo (engl. computer science) je nauka koja se bavi računarskim hardverom, softverom, kao i teorijom računanja i njegovom primjenom.
__________________
"War does not determine who is right - only who is left."-Bertrand Russell
cyanigosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:45   #3
ne možeš tu odabrati što je bolje... to je stvar osobnog odabira

meni se osobno više sviđa informatika jer je računalstvo nekako prepuno hardverskih stvari i računanja... informatika je više cifranje informacija i obrada sadržaja, tako da mi je to zanimljivije
__________________
Hottrip.net - mjesto gdje putovanje počinje
đezzba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 10:18   #4
Za informatičare je računalo (hardware) black box.

Za računarce je računalo (hardware) podjednako zanimljivo koliko i programiranje (software), odnosno imaju dovoljno znanje (većinom digitalna elektronika) da mogu ne samo razumjeti rad, nego i napraviti svoj uređaj. Računarcima je snalaženje (ili bi bar trebalo biti) na nižim razinama (OS, mikrokontroleri, assembler) ko ribama u vodi.

Ne znam kako je danas, ali u moje doba, smjer "Informatika i telekomunikacije" je bio najlakši smjer na FER-u.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:38   #5
Premješteno s PiK-a. Pozdrav.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 16:36   #6
Da li ima vise programiranja na info ili rac. i di se vise nauci o programiranju??
Anttok is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 16:46   #7
Quote:
Anttok kaže: Pogledaj post
di se vise nauci o programiranju??
Ima na feru modul programsko inženjerstvo i informacijski sustavi, spada pod smjer računarstvo.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 20:41   #8
kao što je već netko napomenuo

stvar osobnog odabira

ja sam se prešao

na informatici sam I dosadna mi je do boli

pa mijenjam faks I prelazim na računarstvo
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 16:28   #9
Kod nas je se informatika svela na relativno jednostavno programiranje(web stranice i jednostavnije aplikacije) dok računarci uče složenije programiranje, efektivnost algoritama, logičko razlaganje problema i slično. Ovisi što koga zanima, oboje su dobri, samo obično ne istim osobama.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.