Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 13:02   #1
Koju klavijaturu i program odabrati?

Prvo bih vas sve htio lijepo pozdraviti, jer sam novi na forumu!

Evo ovako, počeo sam se baviti skladanjem pjesama (amaterski), no zasada nemam ništa snimljeno, jer nemam opremu, a ne znam što odabrati. Imam kompjuter sa vrlo dobrim performansama, no trebam klavijaturu i kompletnu programsku podršku da bih mogao samostalno snimiti pjesmu.

Vjerovatno pri odabiru opreme treba voditi računa o vrsti glazbe, tako ću ja reći da skladam uglavnom pjesme folklornog karaktera, u kojima prevladava harmonika, violina, tamburica, eventualno nešto drugo...s obzirom na to, koju klavijaturu biste preporučili, koji program?

Trebam li možda još neku dodatnu opremu? Hvala!
__________________
SaMzO
Samir Slivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 03:20   #2
Predlozio bi ti da si nabavis neki polovan synth sa pristojnim sequencer-om. Ovo velim, jer vjerujem da ti je stalo da sto prije pocnes raditi. Da savladas takvu jednu masinicu ti netreba toliko vremena i muke, a rezultati (pjesme) nastaju brze...
Jednom kad pocnes sa kompjuterom - skladanje se okrene u produkciju. Da ne spominjem odabir zvucne kartice, konfiguracije, te sve stvari sto ces ih morati nauciti.
Ovo je samo moje misljenje... i nemoram biti u pravu.

Konkretno na tvoje pitanje - uz dobar kompjuter, te svim virtualnim stvarcicama koje se danas mogu poskidati, imaces bolji i kompletniji sound...
Preporucio bi ti Cubase (VST ili SX), te Hypersonic ili SapleTank. Vise ti netreba..

Ugodno skladanje
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:54   #3
Da, čuo sam za Cubase, uskoro ću ga imati, a što se tiče klavijatura, nisu li pored Cubasea dovoljne samo midi klavijature? I koliko bi novaca otprilike trebao izdvojiti za neku prosječnu, pristojnu midi klavijaturu?
__________________
SaMzO
Samir Slivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 22:29   #4
Cijena - ovisno od vrste klavijature. U svakom slucaju uzmi nesto novije, sa midi interface-om.
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 22:30   #5
Good Luck...
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 10:50   #6
Planiram uzeti midi klavijaturu do 2000 kn, mislim da za tu lovu mogu kupiti nešto pristojno!
Također planiram uzeti i zvučnu karticu, što kažeš na Teratec DMX 6 fire 24 / 96?
__________________
SaMzO
Samir Slivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 03:46   #7
Ovo je uredu, ako si mozes priustiti... i na kraju dana nezaboravi na skladanje
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 20:34   #8
http://www.provox.hr/audio/pocetnaAudio.aspx
ti livo imas marke; pa trazi
nwonknu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:22   #9
lol koliko ja kontam... kad radiš preko Cubase, klavijatura ti služi samo za tipke a semplove, tj zvukove imaš u programu i biraš ih kako oćeš? tako da je za to dovoljna i obična klavijatura sa mid ulazom
cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:23   #10
Quote:
cocoo kaže: Pogledaj post
lol koliko ja kontam... kad radiš preko Cubase, klavijatura ti služi samo za tipke a semplove, tj zvukove imaš u programu i biraš ih kako oćeš? tako da je za to dovoljna i obična klavijatura sa mid ulazom
uvijek dobro dođu neki asajnabl nobovi, fejderi, dugmitji... ali da, ne treba ti synth klavijatura kad imaš vst synthove.

ja bi svakome tko je u prilici preporučio da si uzme meka i logic, jer je logic majka
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:53   #11
Alooo!!! Nerone, pogledaj malo datume prvog posta!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 23:20   #12
Prelaz sa klavira na...

Pozdrav ljudi,
svirala sam nekoć davno klavir, odavno nisam sjela za njega. Imam ga još doma al je već i tad bio problem sa konstantnim raštimavanjem (antikvitet!) tako da mi je rečeno da ga se više nema smisla štimat. Ako mi netko može preporučit što da kupim (da je što jeftinije) a da ima oktava kao i klavir i sličan zvuk, po mogućnosti i da daje zvuk različito ovisno o jačini pritiska. Ne zanimaju me nikakvi posebni dodaci ni spajanje na komp ni išta... samo da obavlja koliko-toliko sličnu funkciju ko klavir a da zauzima manje mjesta i jeftinije je.
Molim vas da mi napišete kako se to zove (uopće se ne kužim u digitalne instrumente) i date primjer kojeg modela i eventualno gdje da ga nađem i po kojoj cijeni.
Hvala puno!!!
crta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 03:04   #13
Quote:
crta kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,
svirala sam nekoć davno klavir, odavno nisam sjela za njega. Imam ga još doma al je već i tad bio problem sa konstantnim raštimavanjem (antikvitet!) tako da mi je rečeno da ga se više nema smisla štimat. Ako mi netko može preporučit što da kupim (da je što jeftinije) a da ima oktava kao i klavir i sličan zvuk, po mogućnosti i da daje zvuk različito ovisno o jačini pritiska. Ne zanimaju me nikakvi posebni dodaci ni spajanje na komp ni išta... samo da obavlja koliko-toliko sličnu funkciju ko klavir a da zauzima manje mjesta i jeftinije je.
Molim vas da mi napišete kako se to zove (uopće se ne kužim u digitalne instrumente) i date primjer kojeg modela i eventualno gdje da ga nađem i po kojoj cijeni.
Hvala puno!!!
Gledaj pod digitalne klavire, stage piano-e. Oni bi trebali imat najvjerniji zvuk pravom klaviru..

Klik 1

Klik 2

Smatram da razne aranžere i klavijature ne moraš ni gledat pošto su više za one-man band-ove ,a to ti ne treba.

Nek ti netko još nešto napiše ako želi,

pozz..
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 11:38   #14
Quote:
crta kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi...
Reci nam koliko si novca otprilike spremna za dati, koji ti je budžet?
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 01:10   #15
lupus_est i Chansomps, hvala na odgovoru.
Mislila sam što manje, naravno Negdje do 3500 bi mi bio max... što manje, to bolje, posebno iz razloga što su mi broj i težina tipki i zvuk klavira jedine karakteristike koje me zanimaju.
Pronašla sam Casio CDP100 koji spada pod tu kategoriju, review na yt je ok, čini mi se kao ono što mi treba, iako je kod nas malo cijenjeniji nego vani
Tipke su otežane, iako imaju mogućnost i uklanjanja te opcije pa ostane ko obični sintić, ima zvuk klavira, orgulja i još nekih dodataka...
Što se vama čini? Zna li netko za nešto slično ovome, al da je još jeftinije?
crta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 00:39   #16
za te novce jedino rabljeno može biti jeftinije, a ni to baš puno jeftinije: http://www.njuskalo.hr/klavijature-o...-oglas-5138594
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.