Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2012., 17:11   #1
Magija i magiski putevi

Evo promjenila sam naziv teme , ali ostavit ću isti link. Prvu je temu obrisao administrator , link bez uvoda nije bio prihvatljiv.

Ja bih voljela da se prihvati, iz razloga da se i na ovakav način dođe do informacija kako i na koji način djeluju određene magijske grupe. Voljela bih da me adminitarator ne shvati neozbiljno, da ne shvati opisani tekst linka kao ..trač -rekla kazala - tekst bez osnovanih argumenata i naravno da ga ne pobriše.
Ovo je dio naše današnjice i potencijalne opasnosti koje predatorski vrebaju. Magija i magičari-ne znače samo dobre vještice i čarobnjaci , nego su slike neki puta puno užasnije.
Ova tema i njoj sličana postavljaju pitanja o gomili nestalih tinejdžera u R.Hrvatskoj i ma koliko pre "ezoterično " zvučilo , situacija je alarmantna.

http://danas.net.hr/hrvatska/u-hrvat...istickih-sekti
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 17:19   #2
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Evo promjenila sam naziv teme , ali ostavit ću isti link. Prvu je temu obrisao administrator , link bez uvoda nije bio prihvatljiv.

Ja bih voljela da se prihvati, iz razloga da se i na ovakav način dođe do informacija kako i na koji način djeluju određene magijske grupe. Voljela bih da me adminitarator ne shvati neozbiljno, da ne shvati opisani tekst linka kao ..trač -rekla kazala - tekst bez osnovanih argumenata i naravno da ga ne pobriše.
Ovo je dio naše današnjice i potencijalne opasnosti koje predatorski vrebaju. Magija i magičari-ne znače samo dobre vještice i čarobnjaci , nego su slike neki puta puno užasnije.
Ova tema i njoj sličana postavljaju pitanja o gomili nestalih tinejdžera u R.Hrvatskoj i ma koliko pre "ezoterično " zvučilo , situacija je alarmantna.

http://danas.net.hr/hrvatska/u-hrvat...istickih-sekti
Upravo sam ovog trenutka pročitala članak o tome kako je ovog tjedna nestalo 12 osoba u Hrvatskoj!
Prva pomisao mi je bila da ih netko otima u ritualne svrhe, druga pomisao su naravno, trgovci organima, treća izvanzemaljci.
Koliko god da djeluju neobično pa i smiješno ove teorije, previše je nestalih u zadnjih nekoliko mjeseci.
S druge strane šuška se da djeluju sotonističke sekte koje trebaju ljudske žrtve za svoje obrede i da su u njima visokopozicionirane osobe, političari, razni načelnici, upravitelji, medijske zvijezde i da netko to vješto zataškava.
Nadam se da nije tako, ali ipak.. sve ovo oko nestanaka osoba pobuđuje najluđu maštu.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:33   #3
Ovaj clanak je samo dobar primjer loseg i bombasticnog novinarstva. 75 sekti? Po cemu se to zakljucuje, koje su, gdje su?

Mnogi psiholozi? Koji su to mnogi, koliko ih je u postotku da bi bili mnogi? Znam psihologa vise i nikom to nije nis posebno zanimljiva tema.

I tako tome slicne generalizacije.




Nestale osobe su najcesce bjegovi od obitelji, i nacesce se vrate kroz par dana. Uz to se opetovani bjegovi registiraju zasebno, pa kad imas klinca koji svaki drugi mjesec pobjegne od kuce dobijes dojam da je to 10, a ne jedna osoba. Zatim tu je puno dementnih staraca koji se izgube isl.

Nema koliko znam bas tolko nerazrjesenih nestanaka maloljetnika.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 22:23   #4
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Upravo sam ovog trenutka pročitala članak o tome kako je ovog tjedna nestalo 12 osoba u Hrvatskoj!
Prva pomisao mi je bila da ih netko otima u ritualne svrhe, druga pomisao su naravno, trgovci organima, treća izvanzemaljci.
Koliko god da djeluju neobično pa i smiješno ove teorije, previše je nestalih u zadnjih nekoliko mjeseci.
S druge strane šuška se da djeluju sotonističke sekte koje trebaju ljudske žrtve za svoje obrede i da su u njima visokopozicionirane osobe, političari, razni načelnici, upravitelji, medijske zvijezde i da netko to vješto zataškava.
Nadam se da nije tako, ali ipak.. sve ovo oko nestanaka osoba pobuđuje najluđu maštu.
Ne bih rekla da je to samo šuškanje. To su situacije i svari koje koje traju već godinama. Sa "demokraciom" otvorila su se mnoga vrata sloboda i mogućnosti. Iz mog vremena , osamdesetih , egzistirala je afera crne ruže. Za to vrijeme , mene darkerice bila je to notorna glupost..."halo..kakva sekta? vragovi i demoni ! " da bunili smo se i svi su bili glupi, seljačine koje ne razumiju. Ljutili smo se na sistem koji je demozirao alternativni pokret u tadašnjoj zemlji. Kasnije vremenom, kad situacija dovoljno sazrije, kad pamet iz dupeta dođe u glavu i oči se otvore -tad je slika sasvim drugačija bila. Lako za klince , darkere, gotoičare i sve omotane križevima , crnim noktima i čipkom oko glave..ono najopasnije bilo je dovoljno blizu, a opet dovoljno daleko. Ja mogu kazati da sam imala , ali bukalno sreću.
Danas, uz ta "otvorena vrata" i "slobodu " čovijeka i ljudskih prava, opasno je još bliže , a opet dovoljno daleko.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 01:29   #5
Afera "Crna Ruža" je joker svoh novinara u nedostatku drugih vijesti. Svi su nešto načuli no nitko ne zna ništa konkretno. Sve se na kraju svodi na to da je netko čuo od nekoga da je napisao u dnevniku nekakve mračne stvari. Ili da se priča kako je netko čuo da je netko nešto napravio. Evo, otvoreno govorim da je taj Buđanovec glup. Čak ni ja (a jedno vrijeme sam kontaktirao sa svakojakim društvima i sotonistima) ne mogu nabrojati više od 10 sotonističkih sekti a on ih zna čak 75. Zašto ih nije nabrojao tako da se roditelji mogu zaštiti? Zašto nije napisao listu od recimo 10-tak imena i opisao njihova iskustva sa tim sektama i nakon toga rekao da ih je prijavio policija? Naravno da to nije napravio jer mu više odgovara zamućivati realnost i na taj način pumapati svoj ego.

Udruga "Anđeli čuvari"? Ma dajt molim vas, to su oni anđeli koji su sravnili sa zemljom sodomu i gomoru te usput ubili stotine ljudi jer im nije odgovaralo ljudsko ponašanja? Ili su to poslanici boga koji je sredio potop i pobio cijelu ljudsku vrstu? Da sad ne krenem o spaljivanju nevinih žena koje su se zamjerili svećenicima pa su ih dotični nazvali vješticama. Koliko je meni poznato Sotona je samo sredio jedno krdo svinja.

Ako netko kaže da sotonisti nagovaraju na samoubojstvo znači da ta osoba neba blage veze sa sotonizmom a još manje sa okultizmom. Svatko tko ima prosječni inteligenciju i volje da prouči tu materiju shvatiti će o čemu pričam. Objašnjenje je jako jednostavno, okrenuti pentagram (kažu da je to simbol sotonizma) simbolizira spuštanje duha u materiju. Materija, tijelo, želje i strasti su osnove pri prakticiranje "sotonizma". Praksa sotonizma je nemoguća bez obitavanj u smrtnom tijelu, za razliku od većine religija koje omalovažavaju tijelo i materiju. Sotonizam je veličanje tijela i materije kao i potraga za besmtrnošći.

Ima više smisla da kršćanin poziva na samoubojstvu jer je centralna tema njihove religije raj i život poslije smrti nego da sotonista poziva na samoubojstvo.

Sotonizam i samoubojstvo je oksimoron. A svatko tko je ustanju povezati ta dva pojma je glup.

Ali, kao što i u kršćanstvu postoje ljudi koji su kršćani a ne drže se kršćanskih načela (pretpostavljam da je takvih većina onih koji se izjašnjavaju kao kršćan, npr. osvrnimo se samo na naše političare koji su većinom svi po redu sotonist jer im je bitnija materijalna dobit a izjašnjavaju se kao kršćani) tako i u sotonizmu postoji većina koja nema pojma šta radi i u što vjeruje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 02:56   #6
Sotonizam je široka lepeza filozofije , djelovanja i vjerovanja. Svi imamo pravo na izbor vjerovanja , načina života i filozofiju življenja. Kao pojam sotonizam ima samo jedno značenje -kraljevstvo podzemlja , sve što je suprotno od svijetla. Kao takav pojam koristi se pri opisu crno magijaštva, sekti , zapravo sa svim što je povezano sa luciferom, sotonom,baphometom, nama poznatim likovima..a di su stotine drugih imena sa istim karakteristikama.
No sad se uvlačimo u temu kršćanstvo-antikristi...dobri -loši momci..što zasigurno ovoj temi može zapetljati poruku, ali kao neka nova tema za raspravu, zašto ne. Uostalom toliko vjerovanja, bogova i klanjanja-i svi su u svojoj filozofiji jedini u pravu. Tako da je tu teško naći kulturnu granicu komunikacije.
Ono što je bitno a to je da se dešava. Osobe bivaju uvučene u okultne skupine ni same neznajući u što se upuštaju i što ih čeka. U većini situacija , opisano je u članku i držim da je istinito. Brojevi tih okultnih društava loših namjera , sad mislim da nije toliko bitno znati ih u broj ..5..55..ili 75 , ma da je i samo jedno-previše je. Mišljenje psihologa i bitno i ne bitno..opet nepotrebna rasprava. Čovjek priča i gleda sa stajališta nauke ili medicine , ne poznaje duh, ali prepoznaje stanje-da nešto nije u redu.
Ono što ja smatram bitnim je to da je ova priča ima srž, a ta srž uništava, žrtvuje ubija i čini zlo mladim, nezrelim ljudima. Gdje indirektno trpe obitelji, prijatelji, društvo. Ono što smatram da je bitno da se shvati da takva dešavanja postoje i egzistiraju i da predstavljaju veliku opasnost.
Mladi ljudi , adolescenti ne razmišljaju najbolje. To nije mudrost i to smo svi prošli , a shvatili nakon 20 godine. Tad smo najpametniji, hrabri i blesavi ali i najranjiviji. Tad smo lak plijen, vrlo lako nas se izmanipulira ..u ime ovog ili onog. U jednom vremenu vidjela sam mlade ljude od svoih 17 godina koji su tjekom egzorcizma, levitirali, zavijali kao ranjene zvijeri..grizli..da ne duljim , da baš kao na filmu. Ružno da jedna mlada duša trpi takvo mučenje. Zašto? vjerovao je. Priključio se grupi, ogladnio je za znanjem, privula ga je misterija okultizma a onda problemi. Znamo da svaka religijska ili vjerska zajednica ili duhovana ili sotonistička imaju rituale inicijacije, prihvaćanje u grupu , prihvaćanje duha grupe. Tako je i on, prihvatio inicijaciju i prihvatio je "anđela zaštitnika" ne znajući da se radi i demonu. No , sve je dobro završilo. To je bitno.
Zašto se o tim manifestacijama ne govori? Jer ljudi okreću glavu, ne žele znati, a zapravo ne razumiju. Iz razloga jer su od malena dobili krivu sliku, krive pojmove , a to je teško izbrisati..i sve je generacijski. Kako onda sad prihvatiti neku novu istinu i tko je u pravu? Da ne zamraju svoj eglavce , rađe je okrenu na drugu stranu. No opet, vjerujem da ipak i čitaući sive stanice upiju informaciju, pa jednom u nekom trenutku i proradi razum-možda spasi sebe, nekog iz obitelji..prijatelja.
Ako nešto nije dobro, onda nije dobro i treba se popraviti pa od kud got dolazilo i sa koje strane i kojeg imena. Bili to krščani /sa velikim teretom grijeha koji se za informaciju ne može oprostiti, on se proživljava/ bili to sotonisti sa svojom filozofiom poredka, bili to šamani iz obližnje šume.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 10:05   #7
Vrlo je bitna cnjenica da covjek pristupa bombasticno - a ne kako pises sa stajalista znanosti. Baca generalne floskule, odokativne brojke, mistificira i vrlo moguce stvara sebi izmesljen posao i karjeru kao sto je to po svijetu bili pred nesto godina sa raznim "lovcima sekti", koji su na kraju i sami ispali svojevrsni sektasi i ispuhali se te ih nigdje vise nema.

Ne mozes ozbiljno uzeti pricu, smatrati da je puna srzi i istina kada ih se hvata u lazi u svakoj drugoj recenici.

Jos nisam sreo pravog "sotonistu" koji je imao problema sa svojim "pozivom", uglavnom klince koji se upustaju u neke prilicno smjesne i uglavnom lazne price, pa je vrlo zanimljivo pitanje sto su im ta opsjednuca i je li to stvarno okultno ili psihicki. Ne zelim tvrditi nista u ovom trenutku, ne znam.

No ovo je vec vise tema za pdf religije postala.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 10:41   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Vrlo je bitna cnjenica da covjek pristupa bombasticno - a ne kako pises sa stajalista znanosti. Baca generalne floskule, odokativne brojke, mistificira i vrlo moguce stvara sebi izmesljen posao i karjeru kao sto je to po svijetu bili pred nesto godina sa raznim "lovcima sekti", koji su na kraju i sami ispali svojevrsni sektasi i ispuhali se te ih nigdje vise nema.

Ne mozes ozbiljno uzeti pricu, smatrati da je puna srzi i istina kada ih se hvata u lazi u svakoj drugoj recenici.

Jos nisam sreo pravog "sotonistu" koji je imao problema sa svojim "pozivom", uglavnom klince koji se upustaju u neke prilicno smjesne i uglavnom lazne price, pa je vrlo zanimljivo pitanje sto su im ta opsjednuca i je li to stvarno okultno ili psihicki. Ne zelim tvrditi nista u ovom trenutku, ne znam.

No ovo je vrlo perfidno guranje religijskih sukoba, stavova i tema (i forumasa) na ovaj podforum
Svaka je priča na tu temu je vrlo ozbiljna ako se poznaje tema. Ja sam je prepoznala i govorim o njoj. Taj čovjek govori, što je rekao on stoji iza tih riječi i za njih odgovara ili će na ovaj ili onaj način odgovarati, kao i svi mi za svoje.
Svjetlo pozornice spušteno je na sotoniste, a sekti i flozofija je puno. Slično kao u kršćanstvu-sekti i filozofija je puno. No činjenica je da i jedni i drugi imaju svoju vrhovnu točku , samo se vjerovanja i način obožavanja drugačije manifestiraju.
I upravo radi tih klinaca iza kojih postoji netko tko je dovoljno blizu ali opet daleko, netko tko upravlja, tko im lažnim učenjem i zlorabljnjem okultnog, magijskog uništava psihu i čini od njih zloduhe..njihova djela manifestiraju svjetlo pozornice na sotoniste općenito. To nije dječja igra.
No Duhovnost ne se ne može pozvati na demokraciju i ljudska prava , zar ne. Tu vrijede druga i strogo određena pravila i granice. Minus i plus ne mogu jedno bez drugog, jer bi nestao život koji je u tom centru jedino moguć.
Moje iskustvo sa ljudima koji su se deklarirali kao sotonisti je uz dužno poštovanje-dok se drže svojih granica postojanja.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 10:54   #9
Bah, dok je covjek povodljiv bit ce nekoga tko ce to iskoristiti. Sekta, amwey, prodavaci zivotnih osiguranja..
To vec nema neke veze sa duhovnim nit okultnim.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 11:30   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bah, dok je covjek povodljiv bit ce nekoga tko ce to iskoristiti. Sekta, amwey, prodavaci zivotnih osiguranja..
To vec nema neke veze sa duhovnim nit okultnim.
točno tako! dok je čovjek u neznanju biva povodljiv i zasigurno će ga netko iskorstiti. Ovom temom upozorenje je na jedan vid i načine iskorištavanja.
O i te kako ima veze za duhovnim i okultnim. I sam to znaš.
osiguranje..čitaš, drgo mi je
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 11:51   #11
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
točno tako! dok je čovjek u neznanju biva povodljiv i zasigurno će ga netko iskorstiti. Ovom temom upozorenje je na jedan vid i načine iskorištavanja.
O i te kako ima veze za duhovnim i okultnim. I sam to znaš.
osiguranje..čitaš, drgo mi je
Nije jer ici sa bombasticnom kontrom naivca ostavlja naivnim, samo sa drugim predznakom. Ljudi trebaju "vjezbati" analitckom misljenje i kriticko propitivanje informacija, a ne skakanje na takve clanke koji stilom i pristupom nisu puno drugaciji od sektaskih pamfleta.

Pa ne znam bas, prije bih rekao sa drustvenim i psiholoskim pod maskom okultnog.

Ke, radis u osg? Bivsa kolegica
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 11:59   #12
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Evo promjenila sam naziv teme , ali ostavit ću isti link. Prvu je temu obrisao administrator , link bez uvoda nije bio prihvatljiv.

Ja bih voljela da se prihvati, iz razloga da se i na ovakav način dođe do informacija kako i na koji način djeluju određene magijske grupe. Voljela bih da me adminitarator ne shvati neozbiljno, da ne shvati opisani tekst linka kao ..trač -rekla kazala - tekst bez osnovanih argumenata i naravno da ga ne pobriše.
Ovo je dio naše današnjice i potencijalne opasnosti koje predatorski vrebaju. Magija i magičari-ne znače samo dobre vještice i čarobnjaci , nego su slike neki puta puno užasnije.
Ova tema i njoj sličana postavljaju pitanja o gomili nestalih tinejdžera u R.Hrvatskoj i ma koliko pre "ezoterično " zvučilo , situacija je alarmantna.

http://danas.net.hr/hrvatska/u-hrvat...istickih-sekti
Nije to ništa alarmantno. Radi se samo u prenapuhanju medija. Novine pišu što narod voli čuti. Tako da se pišu gluposti. Npr. http://www.znet.hr/2010/12/zadarski-...okolici-zadra/

A ovi vandali na grOblju su obične mlade BUDALE : http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...ajnosti-205223

http://poskok.info/wp/?p=16664

IDIOTI A NE SOTONISTI: Tek urađene grafite u Livnu uništili samoprozvani “sotonisti”



Najgore je što se i stručne osobe drže nekih nebuloza : http://cropatriot.wordpress.com/2012...a-i-masonstva/

PSIHIJATAR ROMAN NIKOLIĆ:Vjerom protiv sotonizma i masonstva!

U današnje vrijeme sve nas više okružuje psihološki govor o životu i stvarnosti. U ponekim novim religioznim pokretima više prevladava psihologija nego duhovnost. Važno je dobro razlučiti jedno od drugoga jer ti novi religiozni pokreti često se predstavljaju kao kršćanski, a to nisu. Stoga smo zamoliti g. Romana, psihijatra po zanimanju, da nam uz govor o mladima i sotonizmu malo predstavi psihološki pogled na vjeru i Boga.


Sve ovisi kako čovjek gleda i kakav je njegov osobni stav prema duhovnosti. Istina je da je jedan veliki dio psihijatrije kao znanosti ateistički usmjeren. Možemo reći da je misao Freuda i psihoanalize karakterizirana ateizmom, gdje se kompletna transcendentalnost, ideja Boga, gleda kao vlastita projekcija oca i religijski koncepti su opisani kao dječja želja za sretnim životom. Možemo spomenuti C. G. Junga, koji je bio otvoren za fenomen transcendentalnoga. S jedne strane je izrekao divne pohvale o kršćanstvu, koje je pomoglo psihološkom uzdignuću čovječanstva, a s druge strane je bio previše sklon proglašavati nesvjesno Bogom. Time se Jung dosta približio gnostičkim razmišljanjima, a kasnije je, čini mi se osobno kao kršćanskom psihijatru, duboko uronio u okultizam iako i dalje koketirajući s kršćanstvom; njegova razmišljanja su nažalost nadahnula dijelove New age duhovnosti. S druge strane sigurno da postoje i kršćanski orijentirani psihijatri, a to su u novije vrijeme psihoanalitičarka Françoa Dolto, zatim psihijatar Scot Peck, koji je protestant, i dr. Vladeta Jerotić, koji je pokušao spojiti psihijatrijsko razmišljanje s pravoslavnim učenjem.

Zadnje uređivanje krena : 27.10.2012. at 12:04.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 18:31   #13
Godine 1986/87. sam pohađala srednju školu u Zagrebu u Dubravi /PPOC/. Neznam kako se škola danas zove /poljoprivreda, prehrana i veterina/. Uglavnom u jednoj školskoj godini se ubilo sedmero učenika koji se nisu izdvajali previše iz okoline. Više manje smo svi nosili crno u to doba i glumatali face... Dobro sam poznavala dvoje učenika /koji su se ubili/ , i nitko od njih nije imao niti loše ocjene niti problema većih od bilo kojeg drugog učenika.

Tada je krenula fama oko Crne Ruže i napuhavanje po novinama. Nama je naravno to bilo jako zanimljivo jer smo postali centar svijeta...
Ipak, imali smo razgovore sa pedagozima, psiholozima i sl., organizirani su roditeljski sastanci, razrednici su pričali o svemu i tražili bilo kakve probleme u nama i našim obiteljima... Kao i svim klincima, to nam je išlo na živce i prouzročilo još veći revolt prema nastavnicima i školi, jer zaista nismo shvaćali zašto nas dave.

Te priče su mi još tada bile samo urbana legenda i nešto za plašenje ekipe, dok... dobar prijatelj je došao do mene u komi sa izjavom da se mora ubiti u roku od 7 dana ili će sekta ubiti nekog njegovog. Nikada mi nije palo na pamet da je član bilo kakve sekte i nisam ga shvatila ozbiljno. Ipak sam rekla majci što sam saznala. Majka je preko svojih "kanala" sredila stvar. Jedino što sam saznala je bilo da su ga jedva spasili. Frenda nikada više nisam vidjela /obitelj se odselila iz grada/, a mene su moji pod hitno ispisali iz škole i upisali u drugu /nikada od mene veterinara.../

Da li je to bila Crna Ruža ili ne, to nije bitno, bitno je da sekte zaista postoje i da su neke od njih vrlo opasne i da bi netko trebao pratiti njihov rad. Mada ne znam kako, osim eventualno kristalnom kuglom ...
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 19:41   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije to ništa alarmantno. Radi se samo u prenapuhanju medija. Novine pišu što narod voli čuti. Tako da se pišu gluposti. Npr. http://www.znet.hr/2010/12/zadarski-...okolici-zadra/

A ovi vandali na grOblju su obične mlade BUDALE : http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...ajnosti-205223

http://poskok.info/wp/?p=16664

IDIOTI A NE SOTONISTI: Tek urađene grafite u Livnu uništili samoprozvani “sotonisti”



Najgore je što se i stručne osobe drže nekih nebuloza : http://cropatriot.wordpress.com/2012...a-i-masonstva/

PSIHIJATAR ROMAN NIKOLIĆ:Vjerom protiv sotonizma i masonstva!

U današnje vrijeme sve nas više okružuje psihološki govor o životu i stvarnosti. U ponekim novim religioznim pokretima više prevladava psihologija nego duhovnost. Važno je dobro razlučiti jedno od drugoga jer ti novi religiozni pokreti često se predstavljaju kao kršćanski, a to nisu. Stoga smo zamoliti g. Romana, psihijatra po zanimanju, da nam uz govor o mladima i sotonizmu malo predstavi psihološki pogled na vjeru i Boga.


Sve ovisi kako čovjek gleda i kakav je njegov osobni stav prema duhovnosti. Istina je da je jedan veliki dio psihijatrije kao znanosti ateistički usmjeren. Možemo reći da je misao Freuda i psihoanalize karakterizirana ateizmom, gdje se kompletna transcendentalnost, ideja Boga, gleda kao vlastita projekcija oca i religijski koncepti su opisani kao dječja želja za sretnim životom. Možemo spomenuti C. G. Junga, koji je bio otvoren za fenomen transcendentalnoga. S jedne strane je izrekao divne pohvale o kršćanstvu, koje je pomoglo psihološkom uzdignuću čovječanstva, a s druge strane je bio previše sklon proglašavati nesvjesno Bogom. Time se Jung dosta približio gnostičkim razmišljanjima, a kasnije je, čini mi se osobno kao kršćanskom psihijatru, duboko uronio u okultizam iako i dalje koketirajući s kršćanstvom; njegova razmišljanja su nažalost nadahnula dijelove New age duhovnosti. S druge strane sigurno da postoje i kršćanski orijentirani psihijatri, a to su u novije vrijeme psihoanalitičarka Françoa Dolto, zatim psihijatar Scot Peck, koji je protestant, i dr. Vladeta Jerotić, koji je pokušao spojiti psihijatrijsko razmišljanje s pravoslavnim učenjem.
ma ovo su vrijedne informacije , vrijedne kao informacija , naravno nije za političke izbore.
No mene zanima tvoj komentar /stav koji je ..glupo, bez veze ,,najgluplje?!
Kako to misliš? što ne štima?
Obično se upustimo u debatu ako imamo neko iskustvo, argument..itd.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 19:55   #15
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Godine 1986/87. sam pohađala srednju školu u Zagrebu u Dubravi /PPOC/. Neznam kako se škola danas zove /poljoprivreda, prehrana i veterina/. Uglavnom u jednoj školskoj godini se ubilo sedmero učenika koji se nisu izdvajali previše iz okoline. Više manje smo svi nosili crno u to doba i glumatali face... Dobro sam poznavala dvoje učenika /koji su se ubili/ , i nitko od njih nije imao niti loše ocjene niti problema većih od bilo kojeg drugog učenika.

Tada je krenula fama oko Crne Ruže i napuhavanje po novinama. Nama je naravno to bilo jako zanimljivo jer smo postali centar svijeta...
Ipak, imali smo razgovore sa pedagozima, psiholozima i sl., organizirani su roditeljski sastanci, razrednici su pričali o svemu i tražili bilo kakve probleme u nama i našim obiteljima... Kao i svim klincima, to nam je išlo na živce i prouzročilo još veći revolt prema nastavnicima i školi, jer zaista nismo shvaćali zašto nas dave.

Te priče su mi još tada bile samo urbana legenda i nešto za plašenje ekipe, dok... dobar prijatelj je došao do mene u komi sa izjavom da se mora ubiti u roku od 7 dana ili će sekta ubiti nekog njegovog. Nikada mi nije palo na pamet da je član bilo kakve sekte i nisam ga shvatila ozbiljno. Ipak sam rekla majci što sam saznala. Majka je preko svojih "kanala" sredila stvar. Jedino što sam saznala je bilo da su ga jedva spasili. Frenda nikada više nisam vidjela /obitelj se odselila iz grada/, a mene su moji pod hitno ispisali iz škole i upisali u drugu /nikada od mene veterinara.../

Da li je to bila Crna Ruža ili ne, to nije bitno, bitno je da sekte zaista postoje i da su neke od njih vrlo opasne i da bi netko trebao pratiti njihov rad. Mada ne znam kako, osim eventualno kristalnom kuglom ...
Je još uvijek je poljoprivredno prehrambeni ali se promjenio naziv ulice, a ona tri jablana još prkose
Cjela mi je priča poznata , no kao i sve trajalo je "par dana " i nestalo je.
Jedan od komentara je bio " kako objasniti-ispast ćemo budale,tko još vjeruje u te gluposti"
Nesreća je nepopravljiva.
Baš radi takvih situacija , voljela bih da svi ponovo povjeruju u "bajke" i osvijeste da postoje ovakve i slične situacije i da postoje "organizacije" bolesnih umova.

Kako se zaštititi? Vrlo jednostavno- ne okretat galavu, priznati da postoje.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 20:04   #16
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije jer ici sa bombasticnom kontrom naivca ostavlja naivnim, samo sa drugim predznakom. Ljudi trebaju "vjezbati" analitckom misljenje i kriticko propitivanje informacija, a ne skakanje na takve clanke koji stilom i pristupom nisu puno drugaciji od sektaskih pamfleta.

Pa ne znam bas, prije bih rekao sa drustvenim i psiholoskim pod maskom okultnog.

Ke, radis u osg? Bivsa kolegica
Analitičko mišljenje i kritično propitivanje informacija možemo razumijeti onaj ili ona osoba koja posjeduje određenu mudrost , a ona se stiče nekim iskustvom u životu. I "odrasli " su posrnuli u analitičkim i kritičkim masovnim euforijama-iz razmišljanja, a da nemaju veze za mistikom, a kako onda tražiti od jednog adolescenta koji ne zna gdje mu je glava ,a gdje dupe da razmišlja analitički i kritički?!

ma kakvo osiguranje, ugrizlo me za dupe pa sam naučila oni su tek "sekta" gori su od jehovinih svjedoka kad zagrizu
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 01:48   #17
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Sotonizam je široka lepeza filozofije , djelovanja i vjerovanja. Svi imamo pravo na izbor vjerovanja , načina života i filozofiju življenja. Kao pojam sotonizam ima samo jedno značenje -kraljevstvo podzemlja , sve što je suprotno od svijetla.
Ok, reci ti meni zašto se onda love za Lucifera čiji je doslovni prijevod Nositelj Svjetlosti. Zašto sotonisti, koje sam kontaktirao preko neta, koje sam upoznao uživaju u životu više od kršćana?

Nikad nisam sreo sotonistu kojemu je glavni simbol čovjek na samrti

I ovdje ne mislim na tinejdžere nezadovoljne životom. To je problem države a ne vjere.

Quote:
Mladi ljudi , adolescenti ne razmišljaju najbolje. To nije mudrost i to smo svi prošli , a shvatili nakon 20 godine. Tad smo najpametniji, hrabri i blesavi ali i najranjiviji. Tad smo lak plijen, vrlo lako nas se izmanipulira ..u ime ovog ili onog. U jednom vremenu vidjela sam mlade ljude od svoih 17 godina koji su tjekom egzorcizma, levitirali, zavijali kao ranjene zvijeri..grizli..da ne duljim , da baš kao na filmu. Ružno da jedna mlada duša trpi takvo mučenje. Zašto? vjerovao je. Priključio se grupi, ogladnio je za znanjem, privula ga je misterija okultizma a onda problemi.
Aha, većina je nas shvatila svašta kada više nije imala roditelje koji bi ih financirali

I kao što rekoh, problem nezadovoljstva mladih je stvar države i vlade koja im ne daje nikakvu perspektivu. Nema posla, nema perspektive, shvati da se dobro ne vraća dobrim i n kraju shvati da inteligencija i moral ne znači da će imati pristojan život...bar ne u našoj zemlji. I šta mu onda preostaje nego da se okrene najfantastičnijim izmišljotinama kako bi si olakšao život.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:15   #18
Jednostavno se slažem sa velikom većinom bahometovih tvrdnji..No,ono što je pokrenulo ovu priču je ovaj famozni novinski tekst..Ne želim uopće sporiti da postoji problem sa određenom tinejđerskom populacijom koja je uhvaćena između vlastite zbunjenosti i polupismenih bedaka koji pokušavaju biti "nešto crno"..a je li to baš sotonistička ekipa i kult ovoga ili onoga..hm...Poanta je da je tekst jadan,da ne barata apsolutno nikakvim činjenicama-faktima ni relevantnim podacima..Brojka je naprosto izmišljena,proizvoljna i tim više govori o stanju ne samo osobe koja je tekst pisala već i o medijskom prostoru u kojem ga je pisala.Senzacija za koga..? Plašenje koga?..Rekao bih-dapače,pravi pravcati kako danas volimo reći-spin..dakle,gledajmo svi u lijevo (ili desno,nema veze)-hoću reći-gledajmo svi u ovom smjeru-sotonisti!!..75 kultova i sekti!! mladi na rubu samoubojstva!!!..spašen u zadnji čas!!..samo da ne gledamo tamo gdje bi trebali.U centar ovog jadnog društva koje ili nema što jesti ili nema čime platiti račune ili nema volje baviti se aposlutno ničim osim odlaskom na posao-ako ima sreću da ga ima-dolaskom doma na ručak-ako ima sreću da ga ima-i padanjem u krevet..i hrkanjem bez snova.Dakle,sam tekst kao polaznica za diskusiju je....ajme meni.Da se htjelo nešto bistro izbistriti mogao je autor krenuti u "istraživačko novinarstvo" (mučno mi je i napisati ovu sintagmu)..pa istražiti temu kako valja.Valjda nije poanta da su ta "tajna društva" tako tajna da ni njihovi pripadnici ne znaju da su im članovi..Pa ima 75 sekti!! U svakoj nek je pet ljudi...lijepa brojka.Našlo bi se i ponešto "otpadnika" koji bi imali relevantnije priče o svojim iskustvima..
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:45   #19
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Svaka je priča na tu temu je vrlo ozbiljna ako se poznaje tema. Ja sam je prepoznala i govorim o njoj. Taj čovjek govori, što je rekao on stoji iza tih riječi i za njih odgovara ili će na ovaj ili onaj način odgovarati, kao i svi mi za svoje.
Svjetlo pozornice spušteno je na sotoniste, a sekti i flozofija je puno. Slično kao u kršćanstvu-sekti i filozofija je puno. No činjenica je da i jedni i drugi imaju svoju vrhovnu točku , samo se vjerovanja i način obožavanja drugačije manifestiraju.
I upravo radi tih klinaca iza kojih postoji netko tko je dovoljno blizu ali opet daleko, netko tko upravlja, tko im lažnim učenjem i zlorabljnjem okultnog, magijskog uništava psihu i čini od njih zloduhe..njihova djela manifestiraju svjetlo pozornice na sotoniste općenito. To nije dječja igra.
No Duhovnost ne se ne može pozvati na demokraciju i ljudska prava , zar ne. Tu vrijede druga i strogo određena pravila i granice. Minus i plus ne mogu jedno bez drugog, jer bi nestao život koji je u tom centru jedino moguć.
Moje iskustvo sa ljudima koji su se deklarirali kao sotonisti je uz dužno poštovanje-dok se drže svojih granica postojanja.
Nisam baš sigurna.
Novinarčić je skupio podatke preko neta i prezentirao čovječanstvu "zastrašujuću" priču.
Odvratiti pozornost od stvarnog problema.
Ako stoji iza pisane riječi onda te riječi moraju biti podkrijepljene istraživačkim podacima. Imena, mjesta itd.

Mislim da bi ovaj trojac (Bap, Beljki i Krena) mogao pisati o tome jer imaju znanje.

Npr. Osobno sam bila u "karizmatskom pokretu" to mogu nazvati kršćanskom sektom. Bila sam na dobrom putu da totalno zastranim.

A negdje u tvom postu sam pročitala kako negiraš postojanje demona.

Mislim da je strah najveći demon.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:52   #20
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ok, reci ti meni zašto se onda love za Lucifera čiji je doslovni prijevod Nositelj Svjetlosti. Zašto sotonisti, koje sam kontaktirao preko neta, koje sam upoznao uživaju u životu više od kršćana?

Nikad nisam sreo sotonistu kojemu je glavni simbol čovjek na samrti

I ovdje ne mislim na tinejdžere nezadovoljne životom. To je problem države a ne vjere.


Aha, većina je nas shvatila svašta kada više nije imala roditelje koji bi ih financirali

I kao što rekoh, problem nezadovoljstva mladih je stvar države i vlade koja im ne daje nikakvu perspektivu. Nema posla, nema perspektive, shvati da se dobro ne vraća dobrim i n kraju shvati da inteligencija i moral ne znači da će imati pristojan život...bar ne u našoj zemlji. I šta mu onda preostaje nego da se okrene najfantastičnijim izmišljotinama kako bi si olakšao život.
Svi mi uživamo u životu , ali načini kako se razlikuju. Da ne bi pisala sad manifest dat ću samo par primjera, A.Hitler je uživao u životu, Gandhi je uživao u životu, Nikola Tesla je uživao u životu..ti uživaš u životu...ja uživam u životu.. svima nam se razlikuje kako i na koji način smo dostigli svoje ispunjennje i zašto se budimo svako jutro.
Jednom davno upoznala sam jednog gospodina , sotonist član jedne engleske lože ali živi još i radi u Zagrebu, djeluje pod okriljem g. Trokuta. Materijalno bogatstvo? Raskoš , svila i kadifa? Novi auto...NE . On mi je objasnio tada, ono što je izvor, ono što je neprocjenjivo je Duša..zastao je i kazao..mlada duša..Tada je imao oko 35 g. danas ima oko 55 g. a on..on izgleda isto kao i onda. "što me održava ovako mladim?" i nasmijao se puna glasa. Kasnije sam saznala da je volio mlade dečke. Zadnja 4 su tada bila na psihijatriji, mislim da si bilo oko 21.. 22 godine starosti. Ne znam da li su danas među živima.
Eto kad smo kod načina...a knjiga Teleme kaže.."ima načina i načina"
Lučonoša-jer jedini svijetli u mraku, cjeli u plamenu , cjeli u vatri. A samo mu je to jedno od imena....
Točno tako, u državi u kojoj vlada kaos, u kojoj je stvoren kaos , gdje je egzistencija proparala dno dostojanstva čovjeka je savršeno mjesto za operatore i operacije. Duhovnost- nestaje, malograđanština umnožava se svaki dan , nezadovoljstvo ogromno- a ljudi šute, crvuju. Tražiti utjehu ..gdje? crkva? davnih je dana prodala dušu i sve sveto, stvorila Karnu za 1.0000000000000 godina i sama se proklela u zlatu , imanju i žderačini. Država- svima nam je jasno kome smo omogućili da nam vlada-kažu kakav narod takva država...sve je na 0 točci ..ali to opet ne znači da pristanemo i da živimo kao u Mad Maxu. Ja se nadam sili Lučonoše, jer on je drugi pokretač života , bez njegove iskre u ljudima ne bi se rađali, ne bi bile moguće nikakve promjene jer on je pokretač. Valjda nije digao ruke i on
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.