Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 17:28   #1
Pretvoriti akustične bubnjeve u elektronske bubnjeve

Zelio bi se rijesiti buke, a i htio bi snimati nesto a da ne moram kupovati miksete, mikrofone itd..Zanima me da li netko ima iskustva sa ovom temom i da li ima koji savjet npr. koje triggere da kupim, koji modul, najbolji nacin kako cinele pretvoriti u elektronske itd.. Ako tko ima iskustva neka mi se javi.
jstrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 14:51   #2
Što bi se zajebavao sa tim. Ne znaš hoće li ti uspjet i kakve ćeš rezultate dobit, uzet će ti puno vremena a i love.

Za solidne pare možeš uzet kvaliteta elektronac (novi ili polovni). Samo reci koliko si love spreman dat.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 12:53   #3
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Što bi se zajebavao sa tim. Ne znaš hoće li ti uspjet i kakve ćeš rezultate dobit, uzet će ti puno vremena a i love.

Za solidne pare možeš uzet kvaliteta elektronac (novi ili polovni). Samo reci koliko si love spreman dat.
Ma jua se nebi htio rijesiti akusticnih, a vidim po youtubu da je mnogima uspjelo to izvesti sa triggerima i modulima, pa ono pitam da li mozda neko ima neki savjet jer imam vec svoju shemu kako napraviti sve...
jstrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 06:01   #4
Quote:
jstrk kaže: Pogledaj post
Zelio bi se rijesiti buke
Ovo mi nije jasno... Kako se mislis rijesit buke kad ces i dalje lupat po akusticnom bubju + ce ti jos zvuk bit podebljan elektronskim semplovima, dakle... jos vise buke
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 14:18   #5
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ovo mi nije jasno... Kako se mislis rijesit buke kad ces i dalje lupat po akusticnom bubju + ce ti jos zvuk bit podebljan elektronskim semplovima, dakle... jos vise buke
Pa skine "šuškalice" na donjoj opni od snare-a npr. Što se buke tiče, sve je to izvedivo, samo uzme puno para i vremena. Ako se baš želi zajebavat sa tim ima masu DIY tutoriala na YT-u i internetu općenito. Samo treba Googlat.

Koliko sam shvatio on želi napravit hibrid između elektronca i akustičnog bubnja. Tu su DIY šemu dobro isfurali NIN na Woodstock koncertu i u doba The Fragility tour
Bubnjar Christian Eigner iz Depeche Mode koristi "Acoustic triggered drum kit" na live svirkama. Sve se to da isfurat, samo treba znat šta i kako.

Zadnje uređivanje Chansomps : 15.06.2012. at 14:25.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 04:04   #6
tuc tuc

Quote:
jstrk kaže: Pogledaj post
Zelio bi se rijesiti buke, a i htio bi snimati nesto a da ne moram kupovati miksete, mikrofone itd..Zanima me da li netko ima iskustva sa ovom temom i da li ima koji savjet npr. koje triggere da kupim, koji modul, najbolji nacin kako cinele pretvoriti u elektronske itd.. Ako tko ima iskustva neka mi se javi.
Da se sve bubnjar sam imam elektronca roland za vjezbu i neke manje svirke,i akustican od yamahe..postoo neam para ko blata da bacim 50somiča za roland td-20 koji je ultra bolestan bubanj ..... sad imam tu shemu u glavi ko i ti..znaci zadrzo bi izgledom akustiku,a trigere i opne mjenjo ..imas proguglaj tutoriale i po jubitu ..obavezno ..da se nac i sredit i nije skupo tak uopce i kad skuzis kak brzo to ide.
Anon87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.