Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2015., 15:14   #1601
Pozdrav dr. Juji i svima na pdf-u ovdje sam jer mi treba savjet.
Pukla mi je 5 gore desno iz korijena po vertikali i sad je vidljiv zub po njegovom presijeku.
Na tom zubu je radjen operativni zahvat prije nekih 4-6 godina jer mi je jedan stomatolog slomio korijen prerevnim čišćcenjem i vidi se narančasti materijal kojim je to sanirano.
Svijesna sam da cu zub morat vadit i naravno, ne zelim imati rupu na tom mjestu pa planiram implatant.
Molila bih preporuku za stomatalosku ordinaciju na podrucju Rijeke/Opatije/okolice koji koriste Nobel ili Straumann i koji zna sto i kako se radi jer nakon gore navedene situacije pusem i na hladno.
Nakon iščitavanja sam došla do zaključka da je proces sljedeći: vadjenje zuba, postavljanje žabice, ct snimak, stavljanje vijka i na kraju krunice.
Bojim da da snimak ne bi pokazao da je kost ''slaba'' zbog gore spomenutog zahvata.
Sto onda?
Te koliko dodje svaka pojedina etapa ovog procesa i koliko sve skupa vremenski traje od trenutka vadjenja zuba do postavljanja krunice.
Hvala unaprijed na odgovorima.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 23:33   #1602
sve skupa traje oko 9 mjeseci

cijena oko 9 000-10 000kn (za top implantant i i nadodavanje umjetne kosti)

savjet iz osobnog iskustva: zaobidi u sirokom luku zubare orijentirane na dentalni turizam
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 07:42   #1603
To je u Rijeci/Opatiji/okolici malo nemoguca misija jer stomatoloske ordinacije ovdje vecinu svojihprihoda akumuliraju upravo od Talijana.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 11:24   #1604
Nekad se augmentacija tj. nadogradnja deficita zubne kosti ukoliko postoji,može napraviti paralelno sa ugradnjom implantata.Tada cijeli proces traje kraće.Ovisno o sustavu i protokolu,od 4-6 mjeseci.To ćete saznati nakon što napravite dijagnostiku.Moguće je i da vam možda neće trebati.Sigurno je da su ordinacije na tom potezu pod naletom dentalnog turizma,uključujući i one koje nisu
na glasu.

Što se tiče stručnosti,onda ova obiteljska ordinacija/poliklinika zaslužuje preporuku:
http://www.blaskovic.com/index.php

A posebno ovaj mladi doktor implantolog sa impresivnom specijalizacijom i edukacijom u struci:
http://www.blaskovic.com/onama-marko.php

Rade sa dva top sustava,AstraTech i Nobel Biocare. I da ne bude sve super,ipak mala ograda.Gledajući pažljivo video ispod ,uočio sam nešto što me malo iznenadilo.Zadnji komentar od 2:17sek do kraja,gdje doktor kaže: "Mislim da je najveća razlika u protetici.Znači u krunicama i mostovima.Kod nas,ne znam,recimo jedna metalkermička krunica dođe oko nekih 300 do 400€,a kod njih se to sigurno kreće već oko 600€".

https://www.youtube.com/watch?v=vHAEaWt-ft8

P.S.Metalkeramička krunica u ZG u kvalitetnoj ordinaciji/poliklinici,može se dobiti znatno jeftinije.Od 200-250€.Bojim se da ti stranci ipak dižu cijene usluga daleko od hrvatskog prosjeka.
Ili su to cijene za strance.To ćete sami morati ustanoviti.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:19   #1605
Hvala na informacijama i preporuci za dental studio.
Jos jedno pitanje, kakve su Vam spoznaje o radu ordinacija Jindra Strika i DentVitalos?
http://www.jindra-strika.com/ordinac...najte-nas-tim/
https://www.dentvitalis.com/hr/testimonials
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 08:30   #1606
Quote:
TheRebel kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama i preporuci za dental studio.
Jos jedno pitanje, kakve su Vam spoznaje o radu ordinacija Jindra Strika i DentVitalos?
http://www.jindra-strika.com/ordinac...najte-nas-tim/
https://www.dentvitalis.com/hr/testimonials

Nemam nikakve posebne spoznaje o dotičnim ordinacijama,ali ako gledam očima pacijenta sa nekakvim iskustvom,onda primjećujem neke stvari.

Prva ordinacija koju vode dvije doktorice,više je usmjerena na tretmane ljepote lica i nemaju nekakve posebne reference glede implantologije.Puno slika o ordinaciji,ali nigdje ne vidim ono što stomatolozi vole staviti na svoju stranicu,a to su razna usavršavanja,specijalizacije,seminari,certifikati itd.
Kod prve ordinacije ( Blašković) koju sam postao,kad otvorite stranicu mladog doktora implantologa,to je milina za vidjeti koliko je uložio u svoje školovanje,specijalizaciju i dodatno usavršavanje.To sve silno košta i ulazi u ukupnu evaluaciju ordinacije.Jedno je imati lijepi prostor,ali ono što najviše vrijedi u određenoj dentalnoj ustanovi ,stručna je razina osposobljenost profesionalnog kadra.Samo iznimno cijenjeni jednogodišni postdiplomski Master program u dentlanoj implantologiji na sveučilištu UCLA košta silne novce.Ordinacija Jindra ima umjerene cijene ,kvalitetne implantološke sustave(Straumann,AstraTech),ali svejedno,ja bih potrošio malo više u ordinaciji sa jačim referencama.

Ordinacija Dentvitalis je već druga priča.Dr.Šime Živković,član mentorskog tima Nobel Biocare sa postavljenih preko 10000 implantata i voditelj seminara.Ordinacija sa puno jačim referencama od prve
ordinacije za to što vas interesira.I ono bitno,besplatan prvi pregled sa planom terapije:
https://www.dentvitalis.com/hr/prvi-pregled

Kad se naručite za besplatan prvi pregled,onda se pripremite i pitajte sve što vas interesira.I svakako tražite ukupnu cijenu terapije.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 10:58   #1607
Zahvaljujem, zakazala sam termin u DentVitalisu.
Trebam li na nesto posebno obratit pozornost, postavit odredjena pitanja?
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:35   #1608
Quote:
TheRebel kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem, zakazala sam termin u DentVitalisu.
Trebam li na nesto posebno obratit pozornost, postavit odredjena pitanja?
Sve ovisi da li će trebati nadograditi zubnu kost.O tome ovisi ne samo nešto veća ukupna cijena terapije,nego i vrijeme trajanja.To će vam oni reći na osnovi dig. ortopana.Kad bi imali svoj,onda bi ga mogli ovdje poslati Jujiju na pm.da on iskomentira.Imaju u ponudi uz Nobel i jedan jeftiniji implantološki sustav pa vi naglasite da želite implantat od Nobela i pitajte da li uz ugrađeni implantat ide i knjižica sa upisanim tipom i brojem ugrađenog implantata.
To je prvi pregled ili konzultacije.Vi ne morate odmah pristati na terapiju ako vam nešto ne odgovara ili vam se cijena učini previsoka.Uvijek je dobro potražiti više mišljenja no nažalost,neki naplaćuju prvi pregled.Oni će vam vjerovatno uz plan terapiju i cijenu reći koliko će trajati u etapama..Uglavnom,to je više onako orijentacijski iako mi ordinacija izgleda ok. barem prema stranici.Čak su i napisali :

Svakako pacijentima preporučujemo da pitaju sve što ih zanima i da tek kad dobiju sve potrebne informacije odluče što i kada žele raditi.

Glede plaćanja,pitajte imaju li popust na gotovinu ? Pretpostavljam da imaju.U principu,ako plaćate gotovinom,na početku se daje cca. pola ukupnog iznosa,a na završetku terapije druga polovica.Ako nemaju,onda radije na rate beskamatno na određene kartice.Vi vidite što vam odgovara.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:11   #1609
Jos jednom zahvaljujem, javim se s povratnom info!
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:01   #1610
Quote:
TheRebel kaže: Pogledaj post
Jos jednom zahvaljujem, javim se s povratnom info!
U navedenoj ordinaciji ugrađuju uz Nobel i Dentis implantate koje toplo preporucuju, a cijena samo implantata je cca. 150€ u odnosu na 500€ koliko stoji Nobel.
ski1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:55   #1611
gdje je najbolje u rijeci ugraditi implantat?na što da obratim pažnju?ne znam ništa u implantatima, u pitanju je jedna šestica.

hvala.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:02   #1612
Quote:
ski1 kaže: Pogledaj post
U navedenoj ordinaciji ugrađuju uz Nobel i Dentis implantate koje toplo preporucuju, a cijena samo implantata je cca. 150€ u odnosu na 500€ koliko stoji Nobel.
To su cijene implantata bez suprastrukture i krunice.Dentis implantat spada u sustave niže klase (low cost),za razliku do Nobela koji je top3 sustav.Koliko novca toliko i glazbe.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 15:10   #1613
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
To su cijene implantata bez suprastrukture i krunice.Dentis implantat spada u sustave niže klase (low cost),za razliku do Nobela koji je top3 sustav.Koliko novca toliko i glazbe.
Moja greška, nije Dentis nego Dentium. Znam da nije isti cjenovni rang, ali u navedenoj ordinaciji garantiraju i toplo preporucuju iste. U biti sam implantant je od titaniuma i ako se dobro ugradi nema neke razlike u odnosu na brendirane nobel... Barem tako tvrdi stomatolog sa visegodisnjim iskustvom. Puno je bitnije kakva ce poslije biti nadogradnja...
ski1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:45   #1614
Quote:
ski1 kaže: Pogledaj post
Moja greška, nije Dentis nego Dentium. Znam da nije isti cjenovni rang, ali u navedenoj ordinaciji garantiraju i toplo preporucuju iste. U biti sam implantant je od titaniuma i ako se dobro ugradi nema neke razlike u odnosu na brendirane nobel... Barem tako tvrdi stomatolog sa visegodisnjim iskustvom. Puno je bitnije kakva ce poslije biti nadogradnja...
Dentalni implantati su napravljeni uglavnom od komercijalno čistog titana,koji ima četiri stupnja čistoće.Čistoća ovisi o udjelu ugljika,dušika,željeza itd.Najčišći je tip CP4 i taj se najčešće koristi u dentalnoj implantologiji u izradi vijka koji se ugrađuje u kost.Postoji i implantat koji je kombinacija titana i cirkona( roxolid),kojeg radi Straumann.Ordinacija koju spominjete daje doživotnu garanciju na implantat Nobel Biocare,a na implantat niže klase Dentium 5 godina.Ne tvrdim da taj implantat nije dobar,ali nema još dovoljno "staža" u praksi da bi mogo stati u visoku klasu ,poput Nobela.
Da se dalje ne vrtimo oko toga,evo jedan komentar iz arhive od strane struke na temu jeftinijih implantata.

Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Da, nažalost došli su i na naše tržište.
Cijena ugradnje ista je kao i kod drugih sustava, razlika u konačnoj cijeni je u nabavnoj cijeni samog implantata i protetskih komponenti. Zašto? jer koštaju koliko i vrijede. Implantat nije samo implantat, tj, titanski vijak u kosti. Ono što njime morate dobiti je stabilnost, trajnost i estetika rada kroz dugi niz godina.
Površine implantata, način izrade, tretiranost sredstvima za bolju i jaču integraciju s kosti, veliki izbor protetskih komponenti za adekvatna protetska rješenja, savršena preciznost istih...sve su to faktori koji utječu na cijenu pojedinog sustava u nabavi.
Najvjerojatnije ćete biti zadovoljni njima nakon ugradnje, pogotovo ako nije u estetski visoko zahtjevnom području, ali za 2, 3 godine kad počnu problemi ( koji su posljedica kvalitete i preciznosti protetskih komponenti) onda nastaje frka. Stabilnost cijelog sustava i trajnost je neosporivo je dokazana u onim "skupim" sustavima.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:53   #1615
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
gdje je najbolje u rijeci ugraditi implantat?na što da obratim pažnju?ne znam ništa u implantatima, u pitanju je jedna šestica.

hvala.
Šestica je najvažniji zub u čeljusti gdje su najjače žvačne sile.To je delikatno mjesto i ja ne bih taktizirao se implantatom iz niže klase.Izaberite bilo koji od ova tri ,a to su Straumann,Nobel Biocare
ili Astra Tech.Svi su vrhunski i nemojte da vas nagovore na nešto drugo.Glede ordinacije vratite se stranicu unazad.Imate generalnu preporuku za dvije ordinacije sa vrsnim implantolozima.Vjerovatno ih ima još barem nekoliko za preporučiti u tom području.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 22:53   #1616
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Šestica je najvažniji zub u čeljusti gdje su najjače žvačne sile.To je delikatno mjesto i ja ne bih taktizirao se implantatom iz niže klase.Izaberite bilo koji od ova tri ,a to su Straumann,Nobel Biocare
ili Astra Tech.Svi su vrhunski i nemojte da vas nagovore na nešto drugo.Glede ordinacije vratite se stranicu unazad.Imate generalnu preporuku za dvije ordinacije sa vrsnim implantolozima.Vjerovatno ih ima još barem nekoliko za preporučiti u tom području.
hvala, vidim sad, a pročitati ću i cijelu temu kad stignem. koliko koštaju ti implantati, zbunjena sam. oko 600 eura sve tri vrste?

-edit- vidim samo za blaskovic.com, koja je druga ordinacija?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 23:16   #1617
Joj ljudi pa ispada da je to jedina ordinacija u HR koja dobro radi implantologiju dajte budite realni; ima ih puno, samo je pitanje cijene i osobnih preferenci - nekome ne paše prostor, nekome ne sjedne doktor i pristup, netko čeka ponudu ili dobije nepotpunu ponudu, nekome se ne svidi web, netko ganja samo cijenu... Dakle google u ruke
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 01:27   #1618
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Joj ljudi pa ispada da je to jedina ordinacija u HR koja dobro radi implantologiju dajte budite realni; ima ih puno, samo je pitanje cijene i osobnih preferenci - nekome ne paše prostor, nekome ne sjedne doktor i pristup, netko čeka ponudu ili dobije nepotpunu ponudu, nekome se ne svidi web, netko ganja samo cijenu... Dakle google u ruke
možda netko samo reklamira, nisam pratila.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 10:11   #1619
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
možda netko samo reklamira, nisam pratila.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Vi baš ništa ne pratite.Dobro je rekao doktor da si malo poguglate.Zapravo bi preporuke trebalo davati na pm po pravilima foruma.Ja ne živim u Rijeci ,pa niti nemam pregled.Sigurno ima dosta ordinacija koje se time bave na visokoj razini,pogotovo radi razvijenog dentalnog turizma.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 10:27   #1620
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Nekad se augmentacija tj. nadogradnja deficita zubne kosti ukoliko postoji,može napraviti paralelno sa ugradnjom implantata.Tada cijeli proces traje kraće.Ovisno o sustavu i protokolu,od 4-6 mjeseci.To ćete saznati nakon što napravite dijagnostiku.Moguće je i da vam možda neće trebati.Sigurno je da su ordinacije na tom potezu pod naletom dentalnog turizma,uključujući i one koje nisu
na glasu.

Što se tiče stručnosti,onda ova obiteljska ordinacija/poliklinika zaslužuje preporuku:
http://www.blaskovic.com/index.php

A posebno ovaj mladi doktor implantolog sa impresivnom specijalizacijom i edukacijom u struci:
http://www.blaskovic.com/onama-marko.php

Rade sa dva top sustava,AstraTech i Nobel Biocare. I da ne bude sve super,ipak mala ograda.Gledajući pažljivo video ispod ,uočio sam nešto što me malo iznenadilo.Zadnji komentar od 2:17sek do kraja,gdje doktor kaže: "Mislim da je najveća razlika u protetici.Znači u krunicama i mostovima.Kod nas,ne znam,recimo jedna metalkermička krunica dođe oko nekih 300 do 400€,a kod njih se to sigurno kreće već oko 600€".

https://www.youtube.com/watch?v=vHAEaWt-ft8

P.S.Metalkeramička krunica u ZG u kvalitetnoj ordinaciji/poliklinici,može se dobiti znatno jeftinije.Od 200-250€.Bojim se da ti stranci ipak dižu cijene usluga daleko od hrvatskog prosjeka.
Ili su to cijene za strance.To ćete sami morati ustanoviti.

samo da odgovorim , bio sam tu , krenuo s popravkom i pripremom za implantaciju ali kad je ponuda stigla nije bila kompletna... onda su "zaboravili" najvazniji dio a to kosta dodatnih 18000 kuna

niti kune popusta na bilo kakav rad , a cijene do bola...

plombe po nekim ne transparentnim cjenama od 370-490 ...

radili su mi plombe i na rad nemogu reci nista negativno , ali imaju veliku "sivu" zonu cjena i netransparentnosi...

vrlo su zainteresirani tko ste i cim se bavite, sto je po meni irelevantno...

ovo je moje iskustvo s doticnom poliklinikom...
podv011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.