Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2015., 11:23   #5101
Quote:
TkoŠto kaže: Pogledaj post
Nakon spontanog mi je doktor rekao da obično kad prođu mučnine znači da plod odumre. Tako je bilo prvi put kad je prestalo kucati srce. Zato me sada jako strah, jer mi je ponekad malo mučno, ali ništa posebno. Jednostavno paranoja zbog lošeg iskustva. Nisam krvarila, na redovnom pregledu je ustanovljeno da je srce prestalo kucati. Zato se sad kad ne osjećam ništa bojim jer nemam mučnine, niti ikakvih drugih simptoma. A pregled je još daleko.
malo mi je čudna konstatacija tvog doktora. znači trudnice koje nisu imale mucnine ili su im prestale ..nece roditi? ne kuzim. pa to je drugačije od trudnoće do trudnoće, a kamoli osobe.
ja osobno u prvoj trudnoći se ne sjećam nista posebno mučnina - a rodila zdravu curku.
u drugoj i trećoj (missed ab) bile mučnine. pa sad ti znaj.
pravilo je da pravila nema. ako treba bit, bit će.
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:21   #5102
Ja nisam imala niti jednu mučninu ni simptom (ok, skužila sam da sam trudna kad nisam mogla pojesti cijelu vrećicu čipsa). Trudnoća je prošla (manje-više) uredno. Jedino mi je zadnji mjesec ostao u lošem sjećanju jer su me kukovi jako boljeli.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:34   #5103
Meni je ginićka isto rekla da kad srce stane da obično kroz par dana nestanu i simptomi...kod mene je zaista tako bilo; nestale su u isto jutro i mučnine, stomak me prestao boljeti i nekako se ispuhao, grudi su mi prestale bit napete, žgaravica nestala...sve u dan-dva...jednostavno se nisam osjećala trudnom više..

al to je sve individualno....mene daj Bože čeka tvoja sudbina, a to je da zatrudnim i budem u panici...mislim se kako bi doma nabavila ultrazvuk i gledala se svaki dan
Draga, želim ti reć da ne paničariš jer si nemoćna, ubiti možeš si samo štetu napravit...i kad rodiš nemaš garanciju da će sve bit ok....tako da....
nastoj se opustit ma koliko teško bilo
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 14:51   #5104
Ja sam iz dvije uredne trudnoće rodila dvije zdrave curice...u niti jednoj nisam imala nikakve mučnine, žgaravica je došla tek u poodmakloj trudnoći. S prvim djetetom nisam imala nikakve simptome u početku, kao da nisam niti bila trudna,a u drugoj mi se jedino brzo napuhao trbuh, ali to je zato što koža nije više tako elastična kao prvi put.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 17:16   #5105
Hvala na odgovoru cure. Ne mogu reći da mi je lakše, ali da, znam da je svaka trudnoća različita i da mnoge nemaju uopće simptome i da ja tu nažalost ne mogu ništa. Razgovarala sam s puno cura o spontanom i sve su bile u panici u drugoj trudnoći. Samo da prođu ta tri kritična mjeseca, pa kad osjetim bebicu bit će lakše. Mučilo me baš to što je dr. rekao, a što je u biti i bila istina i prvi put samo ja nisam znala, da kad su nestale mučnine da je zapravo prestalo kucati srce. Ali da, preostaje mi samo čekati i ne živcirati se...bar se tako kaže, ali ne znam kako.
Tješim se da je kod mene tako, mučnine navrate kad im odgovara pa ih nema, pa opet malo dođu...ako mi vjerujete, sretna sam kad dođu jer znam da se nešto događa. Cice me još bole. Ostalo je sve drugo kao da i nisam trudna. Žao mi je što se ne mogu veseliti bebi kako bih htjela i kako je zaslužila. <3
Nevka, puno sreće! Kolika god panika bila ipak je to ono što željno iščekujemo.
TkoŠto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 22:24   #5106
Quote:
TkoŠto kaže: Pogledaj post
Nakon spontanog mi je doktor rekao da obično kad prođu mučnine znači da plod odumre. Tako je bilo prvi put kad je prestalo kucati srce. Zato me sada jako strah, jer mi je ponekad malo mučno, ali ništa posebno. Jednostavno paranoja zbog lošeg iskustva. Nisam krvarila, na redovnom pregledu je ustanovljeno da je srce prestalo kucati. Zato se sad kad ne osjećam ništa bojim jer nemam mučnine, niti ikakvih drugih simptoma. A pregled je još daleko.
Ha, ja sam imala dva spontana (pored dvije zdrave trudnoce), u prvom slucaju nisam uopce imala mucnina (jedina trudnoca u kojoj nisam imala mucnina, i tu se plod nije razvio dalje od 6 i nesto tjedana, sto smo otkrili na prvom ultrazvuku s oko 7 i nesto tjedana), u drugom slucaju su se mucnine nastavile i nakon sto je plod se prestao razvijati (dosla na pregled s 11 tjedana, ustanovili da je plod umro jos s 9 i nesto, a meni jos uvijek mucno).
Hocu ti reci.. moze nesto znaciti, a i ne mora.
Mozes li otici na pregled?

I da, moja druga zdrava trudnoca je bila nakon dva spontana i cijeli prvi trimestar sam bila na iglama, u biti nisam vjerovala da ce se odrzati.

No, kada sam prosla prvi trimestar i kada je screening s 12 tjedana pokazao normalan fetus, skroz sam se smirila i bila sam jednako relaksirana kao u 1. trudnoci (u kojoj sam bila posve cool, uopce mi nije padalo napamet da bi nesto moglo poci na lose!)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:00   #5107
Hvala na ohrabrenju. Baš to, mora proći ta tri mjeseca pa ću se moći opustiti. Vjerujem da hoću. Sad sam napeta jer se ništa ne događa a ja sam nažalost controle freak pa me izluđuje pomisao da nešto tako važno ne znam. Čekanje je muka. Hvala cure, nadamo se najboljem!
TkoŠto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 10:22   #5108
Quote:
TkoŠto kaže: Pogledaj post
Hvala na ohrabrenju. Baš to, mora proći ta tri mjeseca pa ću se moći opustiti. Vjerujem da hoću. Sad sam napeta jer se ništa ne događa a ja sam nažalost controle freak pa me izluđuje pomisao da nešto tako važno ne znam. Čekanje je muka. Hvala cure, nadamo se najboljem!
Dobro je Puffko pita...jel možeš otići ranije na pregled ako si tako zabrinuta? To bi ti pomoglo da se smiriš. Niti to uzrujavanje nije baš dobro
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:47   #5109
Krajem sljedećeg tjedna je pregled pa ću sve saznati. Izgleda mi stoljećima daleko, ali bliži termin valjda sad ni ne bih dobila. Trudim se biti što pozitivnija. Ionako ne mogu ništa promijeniti. Samo da je sve ok...
TkoŠto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 19:44   #5110
caooo

heej, nova san ode, pa me zanima vaše mišljenje
ovako,tili smo bebu i uspilo nam je iz prvog pokusaja, ali oko 17.04. ove godine san imala spontani u 5. tjednu trudnoće. nije bilo kiretaže, pila san tablete da se sama očistin. od toga je prošlo misec ipo..opet smo počeli radit na bebi iako je ginic reka da pričekamo 2-3 miseca, ali od vecine san čula da se na bebu može krenit kad se žena osjeća psihički spremna, pustila san jednu da prođe i to je to..međutim, sad osjećan iste simptome ka i kod prve trudnoće, ali baš iste i tad san znala da san trudna...treban dobit za 9 dana i sad me zanima ako san trudna kolike su šanse da se opet dogodi spontani jer sam je očito opet uspilo iz prve? dobrodošli su bilo kakvi savjeti, iskustva
debeljucaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 21:13   #5111
Quote:
debeljucaaa kaže: Pogledaj post
heej, nova san ode, pa me zanima vaše mišljenje
ovako,tili smo bebu i uspilo nam je iz prvog pokusaja, ali oko 17.04. ove godine san imala spontani u 5. tjednu trudnoće. nije bilo kiretaže, pila san tablete da se sama očistin. od toga je prošlo misec ipo..opet smo počeli radit na bebi iako je ginic reka da pričekamo 2-3 miseca, ali od vecine san čula da se na bebu može krenit kad se žena osjeća psihički spremna, pustila san jednu da prođe i to je to..međutim, sad osjećan iste simptome ka i kod prve trudnoće, ali baš iste i tad san znala da san trudna...treban dobit za 9 dana i sad me zanima ako san trudna kolike su šanse da se opet dogodi spontani jer sam je očito opet uspilo iz prve? dobrodošli su bilo kakvi savjeti, iskustva
svakako razgovarati s ginekologom. većina ipak vodi malo više računa u trudnoći iza spontanog. kao prvo treba se smiriti u glavi koliko je to moguće. Znam da vjerovatno nestrpljivo čekaš sljedeću trudnoću. Moj savijet je da ne radiš test prije nego ti menga kasni. Po vidljivom plusu se javiti čim prije ginekologu koji će te savjetovati što dalje i koje pretrage obavljati. Nitko ti ne može reći da li će se to ponoviti ili ne ali treba biti oprezan i tražiti redovite preglede i potrebne pretrage.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 00:54   #5112
Quote:
debeljucaaa kaže: Pogledaj post
heej, nova san ode, pa me zanima vaše mišljenje
ovako,tili smo bebu i uspilo nam je iz prvog pokusaja, ali oko 17.04. ove godine san imala spontani u 5. tjednu trudnoće. nije bilo kiretaže, pila san tablete da se sama očistin. od toga je prošlo misec ipo..opet smo počeli radit na bebi iako je ginic reka da pričekamo 2-3 miseca, ali od vecine san čula da se na bebu može krenit kad se žena osjeća psihički spremna, pustila san jednu da prođe i to je to..međutim, sad osjećan iste simptome ka i kod prve trudnoće, ali baš iste i tad san znala da san trudna...treban dobit za 9 dana i sad me zanima ako san trudna kolike su šanse da se opet dogodi spontani jer sam je očito opet uspilo iz prve? dobrodošli su bilo kakvi savjeti, iskustva
To ti nitko napamet ne može reći.

Vjerojatno je da je spontani bio "slučajno" (koliko je već moguće upotrebljavati riječ slučajno ovdje!) i da su ti šanse jednake kao i u bilo kojoj drugoj trudnoći i kod bilo koje druge trudnice.

Ako je međutim postojao neki razlog (što je manje vjerojatno, ali je moguće--npr neka mutacija) onda su ti šanse veće, ali to nije zato što si imala spontani, nego zato što postoji neki razlog koji ometa normalni razvoj.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 08:53   #5113
pozdrav zene evo zanima me kolike su sanse da se nakon dvije odlicne trudnoce bez ikakvih smetnji i bilo cega zabrinjavajuceg javi missed ab. u trudnoci od 9.tj. a plod odgovara 6.tj. radena je kiretaza ja sam imala sve simptome trudnoce znaci grudi natecene osjecaj nadolazenja mlijeka,ponekad blazi bolovi u donjem dijelu stomaka,mucnine vrlo male,umor itd.e sad plod je poslan na analizu zanima me kolike su sanse da se to ponovi opet(missed ab.)....i koliko su te analize ploda tocne i dali se sve objasni jer kiretaza je uradena ima 6 dana....svi su savjeti dobrodosli hvaallaa
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:03   #5114
i jos jedno kratko pitanje kako se nositi sa tim da ste nakon 2 normalna poroda imali kiretazu ja osobno nikako na zelenu granu sa svojim mislima uzass
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:10   #5115
Quote:
Lady_mama_23 kaže: Pogledaj post
pozdrav zene evo zanima me kolike su sanse da se nakon dvije odlicne trudnoce bez ikakvih smetnji i bilo cega zabrinjavajuceg javi missed ab. u trudnoci od 9.tj. a plod odgovara 6.tj. radena je kiretaza ja sam imala sve simptome trudnoce znaci grudi natecene osjecaj nadolazenja mlijeka,ponekad blazi bolovi u donjem dijelu stomaka,mucnine vrlo male,umor itd.e sad plod je poslan na analizu zanima me kolike su sanse da se to ponovi opet(missed ab.)....i koliko su te analize ploda tocne i dali se sve objasni jer kiretaza je uradena ima 6 dana....svi su savjeti dobrodosli hvaallaa
"Kolike sanse"? U postocima?
Ne moze ti to nitko reci.
Sanse nakon dvije odlicne trudnoce, pa jos ako si relativno mlada, su relativno male.
Ali sanse da se dogodi pobacaj su u prosjeku velike, odnosno nije to nesto sto se dogadja rijetko.. nego ljudi ne pricaju.
Ja imam dvoje djece, i imala sam dva pobacaja. Na poslu od nas 4 zene koje imamo djecu (od ukupno 5) za jos 2 (osim mene) znam da su imale barem jedan pobacaj: jedna ima dvoje djece, druga zasad jedno (jos je dosta mlada). Za ovu cetvrtu ne znam jer nismo toliko bliske. Sve smo inace zdrave i sva zivorodjena djeca su zdrava.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:48   #5116
ma da puffko hvala relativno malda neznam(29).... tako to i jest nitko nemoze bit siguran u to ako mu je sudeno da rodi rodit ce nego sam se jako zabrinula jer nisam nikad mislila da ce mi se nesto tako dogodit pa odjednom kao grom iz vedra neba al od pocetka nije bilo uredu prvo se nije plod uopce vidio a po izostanku mjesecnice bi trebo bit vidljiv pa onda nakon 2 tjedna vidljiv plod kuca al kao ugrusak ima neki pa mirovanje pa dobroston i folacin i nakon opet 2 tjedna srce nekuca, ja odma trazila drugo misljenje doktor kaze trudnoca 9.tj.al plod odgovara 6.tj.davno prestalo kucat kiretaza dogovorna za iduci dan
__________________
princeza-1.12,princ-4.5,jos jedna princezina 10.08...život opet ima smisla...jer ljubav je to velika ❤
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 13:56   #5117
curke, da vas sve i ja malo ohrabrim... nisam duuuuugo bila ovdje, ali sad sam nekako osjetila potrebu javit se. uglavnom, da skratim priču, imala sam spontani pobačaj 12.01.2012., 7.tjedan trudnoće. Jadna li sam bila, tužna, očajna, nikakva.... trudila sam se ipak ostati što više uzdignute glave i gle čuda! već 13.01.2013. rodila jednu malu slatkicu, sada pravu divljakušicu svi su strepili kroz tu trudnoću jer sam bila jako slaba cijelo vrijeme, gubila na kilaži, ali bebačica je odlično napredovala! ja sam provela trudnoću na relaciji kauč - krevet -wc (imala sam gadne proljeve, nažalost ih imam i danas, dijagnoza ulcerozni kolitis i nikako ga smiriti). rekli su mi da je moguće da je prvi spontani bio zbog tada još nedijagnosticiranog kolitisa (ja sam, naravno, bila najpametnija i tada 3 stolice dnevno proljevaste pripisivala stresu), a moguće i zbog kasnije nađene ureaplasme. odlučila sam ne razbijati glavu time nego dati sve od sebe u potrazi za lijekom za ovu moju dosadnu bolest jer želim opet biti okruglica bez straha, bez panike! samo daj mi Bože da umirim kolitis jer ovakva jedva sebe nosim (već cca 3 godine zarobljenica kuće zbog proljeva, unatoč terapiji), a gdje bih iznijela i trudnoću! dakle, cure! glavu gore! nema pesimizma, nema tuge, samo naprijed!
zaboravih reći: ova druga trudnoća je bila visokorizična, prokrvarila sam u 5.tjednu i tada me ginekolog na hitnoj oprao ko balavicu da kako mi je palo na pamet ostajati trudna tako rano, da nema šanse da to prođe dobro, na što sam mu ja odbrusila da je tijelo očito spremno kad je prihvatilo trudnoću. i tako je i bilo
beata1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 17:55   #5118
svi smo mi različiti i svatko se na svoj način nosi s gubitkom. No ono što većina žena kojima se to dogodilo kažu ,da je strah naravno prisutan. No zato se treba dobro pripremiti se za sljedeću trudnoću....i tijelo i glavu. napraviti osnovne pretrage, inzistirati na njima...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 02:20   #5119
Quote:
Lady_mama_23 kaže: Pogledaj post
ma da puffko hvala relativno malda neznam(29).... tako to i jest nitko nemoze bit siguran u to ako mu je sudeno da rodi rodit ce nego sam se jako zabrinula jer nisam nikad mislila da ce mi se nesto tako dogodit pa odjednom kao grom iz vedra neba al od pocetka nije bilo uredu prvo se nije plod uopce vidio a po izostanku mjesecnice bi trebo bit vidljiv pa onda nakon 2 tjedna vidljiv plod kuca al kao ugrusak ima neki pa mirovanje pa dobroston i folacin i nakon opet 2 tjedna srce nekuca, ja odma trazila drugo misljenje doktor kaze trudnoca 9.tj.al plod odgovara 6.tj.davno prestalo kucat kiretaza dogovorna za iduci dan
Ma zato je i dobro o tome govoriti i citati.

Ja ne bih znala da su kolegice prosle kroz pobacaje npr da nismo pocele otvorenije pricati. Nije to neka lijepa tema za razgovor, no s druge strane kad znas da je to cesto i, u nedostatku bolje rijeci, normalno, lakse je prihvatiti
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:18   #5120
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ma zato je i dobro o tome govoriti i citati.

Ja ne bih znala da su kolegice prosle kroz pobacaje npr da nismo pocele otvorenije pricati. Nije to neka lijepa tema za razgovor, no s druge strane kad znas da je to cesto i, u nedostatku bolje rijeci, normalno, lakse je prihvatiti

upravo to...ja sam u toj tragediji imala potrebu baš pričati o tome, pogotovo s ženama koje su to prošle...samim time shvatiš koliko se to zapravo jako često dešava i koliko se malo priča o tome a trebalo bi...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.