Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 11:52   #521
Quote:
dragon R.I.P kaže: Pogledaj post
Bok
Imam problem. Imam prištići na ramenima. Nisu gnoji, sitni su, teško se istiskuju, ne svrbe i estetski su odvratni. Imam maturalac ubrzo pa bih vaz zamolijo da mi ,ako znate išta šta pomaže to i kažete
Hvala
sta ces obuci topic na maturalac da ce se vidjeti pristici?
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 13:00   #522
Quote:
Red_bullet kaže: Pogledaj post
sta ces obuci topic na maturalac da ce se vidjeti pristici?
Ima jedna stvar zove se kupanje
dragon R.I.P is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 13:39   #523
ako ih imaš kraće vrijeme, to ti je možda "alergija" na sunce i znoj, brzinski se riješi kortikosteroidom elocom u losionu (samo na liječnički recept! - opća praksa).

ako ih imaš dulje vrijeme, onda ti ne gine posjet dermatologu.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:28   #524
Bubuljice

Onak` da pitam, imate li vi kakvih problema sa bubuljicama... meni najgore ove ispod donje usne.. sta vi koristite protiv ako vam uposte smeta i to...
NjoBe is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.06.2011., 13:01   #525
evo da se i ja prikljucim temi.

smatram da imam cisto lice, no s vremena na vrijeme, npr. svaka 2 tjedna dobim pristic u podrucju trokuta (nos-krajevi usta-brada) i to samo tu i nigdje drugdje na licu... inace ne koristim nikakve preparate, samo neki antibakterijski puder od Green Line-a, s kojim jesam zadovoljna, ali svejedno mi se vidi malo izbocina na licu (sto je normalno), no zeljela bih reducirati mogucnost pojave istih na minimum koliko je moguce...

da li imate bilokakve preporuke?

procitala sam temu te vec zabiljezila neke savjete...


hvala
XdsadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:22   #526
Bok ljudi...imam jedan problem koji do sada nisam nikad imala...inace nemam problema sa aknama i sl. no prije dva tjedna pa sve do sad su mi pocele akne po prsima i leđima....jeli ima itko sa slicnim problemom....mene jedino "plasi " sto je tako naglo doslo...mislim si , mozda je od znoja jer je zatoplilo ...mozda najbolje da se javim dermatologu
Sonja055 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:37   #527
Jeli imaš akne i po licu? Mislim da bi trebao prvo liječnik ustanoviti radi li se o blažem ili težem stupnju akni, a ne bi bilo loše vidjeti uzrok. Koliko je moguće naravno pa sukladno tome i prikladnu terapiju (ako bude trebalo).
Ako se javlja tako naglo i baš na specifična mjesta može biti da se radi o hormonima (blagi poremećaj) pa možda budeš morala posjetiti i ginekologa (govorim iz vlastitog iskustva jer je slično tako bilo i odjednom se javilo i išlo). I prehrana također igra ulogu, tj. svakodnevnica.

Da ne duljim, akne na leđima nisu raritet osobito sada kada je toplije, a posebno ako nosiš odjeću koja ne propušta znoj ili npr. imaš malo više aktivnije lojne žlijezde.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 18:06   #528
Unhappy Prištići po nogama

Help!Imam užasne prištiće po nogama,mislim bilo ih je i prije,al sada ih je sve više!
Probala sam peeling na suho i kreme s ureeom, i tako tretiram noge već mjesec dana - bez rezultata,čak se malo i pogoršalo!!!
Dolazi ljeto i kak ću ja s takim nogama,najviše ih je na bedrima i onda to izgleda užasno kad obučem kratke hlačice!

Imali itko kakvih iskustava?Savjeta?Unaprijed hvala!
__________________
Enjoy this moment.
HopeKU is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 18:00   #529
pozdrav
imam folikulitise na preponama,bedrima i propisana mi je dercome krema. imam i akne po ledima medutim kako mi je doktor svasta nesto objasnjavao,puno informacija na kraju nisam shvatila da li i leda da mazem tom kremom? ima tko kakva iskustva?
mare001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:56   #530
Question Problem s licem

Znaci imam 17 godina i do prije pola godine pocele su mi izlaziti nekakve bubuljice po licu koje su jako crvene i imaju mali oblik loptice ispod koze .Mazao sam razlicitim kremama protiv pristica ali mi nista nije pomoglo vec one same produ za 2-3 tjedna .Na malo jaci dodir poprilicno bole sto me jako iritira ,a izlaze na podrucju brade .Jeli iko iskusio slican problem ?
Lavoisier is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.06.2011., 22:59   #531
akne

evo ja imam jedno pitanje...zanima me kakva je efikasnost ljecenja akni u sloveniji,jer tu kod nas sam vec sve probao(razne kreme i sad trenutno pijem tablete)i nista nije dalo neke vece rezultate??i da ispricavam se ako sam nes zabrljo jer nemam bas iskustva s ovim forumima...
loko26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 02:14   #532
evo ovak, znaci imo sam prist na licu, to je bilo vise kao nesta 2 u 1 il tak nest, al ugl vidlo se dosta i ja htio da sto brze prode, a kako uvjek sve pristice tiskam i neam neke rupe il tak nest ugl nie mi neki problem, al otkako sam istisko taj prist o kojem pricamo ispod koze mi se cini kao da je jos ostalo nesta i da je to zaraslo, to je bilo vec prije 6 mjeseci, i otada se stalno na tom mjestu vidi onako smeda mrlja kao il tak nest, neznam kak da to maknem, probo sam i mazat kaladontom, onda necim protiv pristeva, pa ispirat, pa onaj puder smedi sto se nevidi, ma ugl dost toga, i svaki put kad predem rukom preko toga osjeti se zadebljanje na tom mjestu, ima neko neki savjet kak da se toga rjesim?????????
max* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:35   #533
Smile

ima jos jedna tema za akne ovdje

https://www.forum.hr/showthread.php?t=189459&page=492

i na prirodnoj kozmetici,ako netko slucajno nije vidio. mozda si nadete nesto sto bi vam pomoglo tamo
Ryuujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 17:45   #534
evo imam i ja problema na licu.. neznam tocno sta (akne ili sta je to )
jel imam tezi oblik ili blagi imam 21 godinu al nikako se rijesit tog sr...
ima ko ideju s cim to ocistiti ??
evo slika: prva druga
jel ima kakva prirodna metoda nije bas da mi se ide dermatologu..
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 14:47   #535
Crveni obraz


Imam 20 godina i donedavno nisam imala nekih velikih problema s kožom lica, čak ni u pubertetu s prištićima, tek s ponekim koji bi se pojavio, ali ništa strašno. Tada sam mislila da mi je taj prištić užasan i jedva sam ga mogla gledati u ogledalu. Moji problemi s kožom su počeli krajem 12 mj. 2010. godine. Naime, tada mi se na desnom obrazu pojavilo crvenilo praćeno blagim žarenjem i zatezanjem kože. Kako je bio zimski period, pretpostavljala sam da je to od bure i hladnoće. No, crvenilo ni nakon 15 dana nije prolazilo. Počela sam stavljati obloge od kamilice na zahvaćeno područje nekih 3 tjedna, ali ni tada nije odlazilo, čak se i proširilo i postalo izrazitije crveno. Tada, nakon nekih 2 mj. od pojave crvenila na desnom obrazu otišla sam dermatologici. Dermatologica mi je prepisala terapiju Doksiciklinom (kapsule), obloge fiziološke otopine, mazanje Skinorenom navečer, Avene Clean-Ac hidratatnu kremu ujutro i čišćenje lica Avene kremom za umivanje. Dijagnoza je bila erithema faciei i srednji oblik akni. Nakon 1 mjeseca otišla sam na kontrolu. Stanje se popravilo, nije više bilo zatezanja niti žarenja obraza, a i crvenilo se donekle smanjilo, nij bilo toliko intenzivno.Sljedeća kontrola je po potrebi. Također mi je dermatologica propisala Cicalfate od Avene kojeg sam stavljala 14 dana na zahvaćeni desni obraz i Cleanance emulziju sa zaštitnim faktorom ( narančasto pakiranje). Terapiju sam uredno provodila, možda samo napravila pauzu sa Skinorenom 2-3 dana kada sam vidjela da mi nekako intenzivno djeluje na obraze. Nakon mjesec dana bila sam kod kozmetičarke na čišćenju lica koja mi je rekla da je dobro što sam došla da mi se očiste crni prištići. Također je savjetovala da ne stavljam Skinoren na obraze jer su mi previše isušeni, a koža mi je na obrazima tanka. Sada, desni obraz mi je i dalje crven, ali nekako mi se čini da koža zdravije izgleda, ali mi se i lijevi obraz malo crveni( pretpostavljam od Skinorena ), prištića i dalje imam na T-zoni. Eto, kad sam sve to sad napisala, najprije se ispričavam na duuuuugggggggooom postu i molila bih ako je netko imao slična iskustva da odgovori. Hvala puno
Mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 22:08   #536
Quote:
Lady Ponsonby kaže: Pogledaj post
Ja sam imala akne prije godinu dana i to ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju. Bilo ih je najviše po obrazima i bradi. Inače imam jako svijetlo i osjetljivo lice i sredstva koja mi je preporučio dermatolog su mi više iziritirala kožu a manje pomogla (clindamicin,skinoren,dercome, differin gel). Lice mi je bilo toliko upaljeno i crveno da to nisam mogla prekrit niti sa deset slojeva pudera. Okrenula sam se prirodnijim sredstvima da ne završim spaljene face. Svako jutro i večer bi ispirala lice u octu razrijeđenom s vodom koji super čisti i ne iritira, onda bi namazala s uljem od kantariona koje ublažava crvenilo i ožiljke. Svaki dan bih pila jednu litru čaja od majčine dušice. Od toga mi se akne nisu više pojavljivale. Danas mi je lice kao nekoć i konačno mogu van bez teške šminke.
S kakvim octom? Pretpostavljam od jabuke, jer je alkoholni prejak. A to ulje, gdje to ima kupiti i jesi to stavljala samo na akne, ili na cijelo lice? Evo meni su nažalost sve te kremice koje sam dobivala od dermatologa uništile lice, sve je izritirano, crveno, a akne su i dalje tu..
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 00:12   #537
kantarionovo ulje sam ja sebi kupila na trešnjevačkom placu, ima jedan čovjek kaj dolazi nedjeljom i prodaje domaće proizvode iz dalmacije, on sam to radi
štand mu je naprijed iza cvjećarne, pa su one kumice sa cvijećem iza njih je on, mislim treći red nisam sigurna, ima 3 veličine flašica, po 10, 15 i čini mi se 20kn, meni to ulje nekad susjeda kad sam na moru napravi, dobro je za sve
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 23:01   #538
Quote:
Sonja055 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi...imam jedan problem koji do sada nisam nikad imala...inace nemam problema sa aknama i sl. no prije dva tjedna pa sve do sad su mi pocele akne po prsima i leđima....jeli ima itko sa slicnim problemom....mene jedino "plasi " sto je tako naglo doslo...mislim si , mozda je od znoja jer je zatoplilo ...mozda najbolje da se javim dermatologu
Nisam redovno čitala temu, pa ne znam jel već netko možda spomenuo Cosmel mlijeko za tijelo s 14% AHA... to ti definitivno preporučam

Nemam prištića po licu (ok, nekad se neki pojavi ), ali po leđima i dekolteu su mi se pojavili sitni prištići i par upaljenih prištića... po preporuci sam kupila to mlijeko za tijelo i stvarno mi je pomoglo.

Pa možeš probati s tim, ako već nisi išla dermatologu.
eem-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 12:55   #539
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
kantarionovo ulje sam ja sebi kupila na trešnjevačkom placu, ima jedan čovjek kaj dolazi nedjeljom i prodaje domaće proizvode iz dalmacije, on sam to radi
štand mu je naprijed iza cvjećarne, pa su one kumice sa cvijećem iza njih je on, mislim treći red nisam sigurna, ima 3 veličine flašica, po 10, 15 i čini mi se 20kn, meni to ulje nekad susjeda kad sam na moru napravi, dobro je za sve
E tnx, jedan dan ću se zaletiti do tamo
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 12:57   #540
Meni su ostale kao neke smeđe fleke od prištića po leđima.
Kako ih se rješiti?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.