Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2008., 14:48   #221
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Potrudi se pa pogledaj. Ko je osudjen za koljacinu u onim Hrvatskim selima? Rang, jedinica, datum.. Ja tebi dam barem neke podatke vi samo laprdate i takodjer nikada ne date neke tacne podatke

Senkovci, Sinokos i Donje Pecine, Opara su Bošnjačka sela nije li ti malo čudno da se u njima HVO brani a Armija napada?

P.S.
I nisu Šenkovci nego Šenkovići.

Prije ovih napada HVO je postavljao ultimatume da se AR BiH stavi pod njegovu kontrolu u Novom Travniku. Obično onaj ko postavlja ultimatume se smatra jačim, jel tako, i onda sa pozicija sile provodi svoju volju. Zar ne?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 28.01.2008., 15:28   #222
Molim te ne pisi i ne obracaj mi se bez crte razdvajanja, datuma, ranga oficira broja vojnika, broja naoruzanja, artiljerijskog oruzja, boje gaca pojedinacno kod vojnika i bojovnika....
Dakle argumenti i dokazi
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 28.01.2008., 19:55   #223
Quote:
STARI GRANIČAR kaže: Pogledaj post
To je bio rat, i u ratu nema milosti, tako da se ja ne sablažnjavam nad tim jer je to u ratu normalno. Mi vas u logore vi nas istjerate iz Bugojna, to je sve normalno..

Klanja i etničkog čiščenja je bilo i od ABIH i od HVO-a tako da neznam zašto toliko ponavljanja več poznatog..

meni je žao , kad je več do rata došlo, što borba nije bila fer. ABIH je bila deset puta brojnija, naouružana našim oružjem pa prave borbe nije miti bilo.

Ja svejedno mislim da je ovo samo prvo poluvrijeme, zbog Bošnjačke bahatosti, pa se nadam da čemo u idućem susretu biti učinkovitiji nego sad, ostavit čemo vam makar Sarajevo.
kako kaže stara izjava "milost ne tražimo,niti bi je dali"
Pa vidis ovo je posteno. Nemoj mi samo kenjkati onda da se nesto slucajno desilo jer nije. Vi ste tacno znali sta radite. Dobro, mozda ti i najmanje kenjkas. Ali, ovdje na forumu ima hrvata koji kenjkaju stalno, prvo nije bilo nista, onda bilo je tamo negdje, a onda pa eto bilo je nesto malo. Dakle, vi ste htjeli i uradili ono sto ste uradili. Etnicko ciscenje je dio vaseg programa. Znala sam ja to odavno.

Quote:
Slusaj sad ti mene dobro. Ja nikoga ne bih pobio niti klao. Ja nisam pun mrznje i ludila kao oni koji su ti pricali razne price koje ovuda prosipas i koji su ti usadili patolosku mrznju prema svim Hrvatima, razumi to. A vi niste napravili samo Grabovicu (kao eto slucajno), vec i Maljine, Krizancevo selo, Doljane, Trusinu, Uzdol, Buhine kuce... Shvati da ste klali vise od Hrvata, a da ste mogli pocistili bi cijelu srednju Bosnu al malo ste zube polomili, bitno je da kukate i kukate
Sunce ti zarko...
Nisi jos skonto...
Ko bi to u mene usadio mrznju prema Hrvatima?
Ja sam zivjela sa Hrvatima, manje sa Bosnjacima, nisam zivjela na bosnjackoj strani, vec na hrvatskoj. Ako je iko usadio u mene nesto tipa mrznje, onda su to hrvati.
Sto se sr.bosne tice, gdje ste stigli, tu ste odradili posao koji ste radili u Hercegovini, isti recept isto sved zatezanja,preko pojedinacnih odvodjenja pa onda masovnog hapsenja i na kraju paljevine. Isti recept. Bas sam u subotu razgovarala sa osobom iz okoline Kiseljaka, bosnjak je. ISTO se desilo. Jedino su vas u Bugojnu uhvatili na spavanju, sat vremena prije nego sto ce se recept ponoviti, AR BiH je izvrsiocima pokucala na vrata. Zato za Bugojno ne smijete zucnuti jer su vase komande snimljene.

Ko kuka?
Mi se, jaro moj, VRACAMO na svoje. I, malo po malo, cigla po cigla, gradi se poruseno, popravlja osteceno (ako uopste postoji nesto sto je osteceno, obicno je sravnjeno, ali eto.).
Jedino koga ja cujem da kuka, je komsinica jer je ostala OPET jedina u ulici da je hrvatica i kakanjci na čelopeku.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 28.01.2008., 20:04   #224
Quote:
STARI GRANIČAR kaže: Pogledaj post
kada je Njemačka poslije drugog sv.rata pacificirana uslijedilo je 60 godišnje pokajanje za svaki i najmanji zločin u ratu

Nakon ovog rata s Bošnjačke strane kajanja nema, naprotiv oni žale što nisu protjerali i ono malo Hrvata u S.Bosni što je ostalo.

Bez katarze naroda (na političkih struktura) nema pomirenja niti suživota, nego samo sjeme sukoba za buduće naraštaje
Nemojte ocekivati od Bosnjaka katarzu kad ste i sami daleko od nje makar svjetlosnu godinu. Trenutno ste u stanju psihickog odbijanja bilo kakve pomisli o bilo kakvim zlocinima od strane Hrvata. Sve vam se svodi na "vi ste vise". Prava mala dijeca.
U medjuvremenu su Bosnjaci razcistili koliko su mogli. Mnogi su pohvatani i za Kazane i za Grabovicu, oni koji nisu pohvatani jesu predati Haagu. Koliko jos toga ima ili nema, pitanje je sad, ali mislim da smo daleko ispred svih po hvatanju zlocinaca iz nasih redova.
I, uostalom, sto se tice osudjivanja zlocina iz nasih redova, vidi se preko CODa pa nadalje da Bosnjaci ovog foruma pa i sire ne podrzavaju takve zlocine. I ja sam licno osudila takve radnje u vise navrata i razne druge koje meni su manje ili vise poznate. S druge strane, nikada ama bas nikad nije stiglo niti zrno pokajanja. Ma ne pokajanja, nego uopste uvazavanja zlocina, prihvatanje da ste radili razna zvjerstva. (pod ste naravno mislim vasu vojsku i ine pomagace).
No, dobro, vazno je da je HZHB u Haagu, da im se sudi. Koliko ce biti politike tu da budu oslobodjeni ili osudjeni nema potrebe sada nesto posebno pricati.
U svakom slucaju, vas psihicki profil sada govori da odbijate bilo kakvu pricu o zlocinima koje ste izvrsili. Ne zelite da znate ni sta se desilo ni kako se desilo ni kada se desilo. Totalna i absolutna negacija i ignorancija. U principu to malo pije vode. Koga briga sto vi ne zelite da znate.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 28.01.2008., 20:15   #225
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Molim te ne pisi i ne obracaj mi se bez crte razdvajanja, datuma, ranga oficira broja vojnika, broja naoruzanja, artiljerijskog oruzja, boje gaca pojedinacno kod vojnika i bojovnika....
Dakle argumenti i dokazi
Pa i kad bih ti to sve naveo, tebi bi to bilo malo jer pričaš napamet. Navodiš nazive bošnjačkih sela i onda mi pričaš o tome kako je tu AR BiH napala HVO.

Ne barataš elementarnim stvarima i normalno je da ti neko može prodati priču kakvu želi da čuješ i kakvu ti želiš čuti. I onda naučiš to napamet i .... pričaš u prazno.

Ako logički želiš da zaključiš: Vojska koja se navodno brani ne postavlja ultimatume kao što je to radio HVO. A ako ne želiš onda možeš vjerovati u bajke.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 28.01.2008., 20:33   #226
Pa i kad bih ti to sve naveo, tebi bi to bilo malo jer pričaš napamet. Navodiš nazive bošnjačkih sela i onda mi pričaš o tome kako je tu AR BiH napala HVO.

Molim te, podsjeti me. Gdje sam ja pisao imena muslimanskih sela? Ono sto napisem ne pisem na pamet, ali sto nisam napisao onda nisam, i molio bih te da ne lazes.

I tebi cu reci jednu stvar pa da zavrsim. Tamo gdje sam bio vi ste kidisali mi smo se branili. A ti vjeruj u bajke.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 28.01.2008., 20:45   #227
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Pa i kad bih ti to sve naveo, tebi bi to bilo malo jer pričaš napamet. Navodiš nazive bošnjačkih sela i onda mi pričaš o tome kako je tu AR BiH napala HVO.

Molim te, podsjeti me. Gdje sam ja pisao imena muslimanskih sela? Ono sto napisem ne pisem na pamet, ali sto nisam napisao onda nisam, i molio bih te da ne lazes.

I tebi cu reci jednu stvar pa da zavrsim. Tamo gdje sam bio vi ste kidisali mi smo se branili. A ti vjeruj u bajke.
Posto vidim da ti ispod avatara stoji lokacija Bosna-Z.Evropa interesuje me u kojem ti to gradu zivis ili si zivio pa baratas tolikim cinjenicama o sukobu izmedju ABIH i HVO-a?
P.S
Ako nije inace tajna?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 28.01.2008., 20:56   #228
Oprosti ali osobne podatke i moju biografiju bas i neces dobiti. A odakle mi podatci?? Pa imam osobnog iskustva, a i prijatelja suboraca iz drugih krajeva koji su dozivjeli sto sta. Ti uopce ne trebas govoriti o sticanju svoga znanja o svemu jer je tebi dovoljna wikipedia, jel da? Mi Hrvati sve izmisljamo, kukavice smo i fasisti, a vi sve znate i sve iz prve ruke i sve ste u pravu. Cemu prepirke?
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 29.01.2008., 04:26   #229
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Osnovna razlika je u namjeri.

Dok su zlocini koje je su izvrsili pripadnici ArBiH bili djela pojedinaca, lokalnih serifa ili grupa van RiK-a zlocini pobunjenog dijela HVO su bili dobro isplanirani, promisljeni i sa jasnim vojno-politickim ciljevima i namjerama.Takodjer je iza njih stajala jedna ideologija i plaforma mozda prilicno trenutacna i oportunisticka i ne razradjena, svobuhvatna i duboko usadjena kao Veliko-Srpska, ali u dovoljnoj mjeri ozbiljna da zaprijeti potpunim nestankom Bosnjaka sa prostora koje je kontrolisao pobunjeni dio HVO-a i pobunjenicke vlasti HRHB.

To je veoma jasna razlika...na jednoj strani ekcesi na drugoj skoro legitiman nacin ratovodstva.
ma naravno...
horus is offline  
Old 09.02.2008., 00:05   #230
[QUOTE=COD2;12316982]Odkud HVO tamo? Što će HVO vladati kad je muslimansko selo?



Pa kad bi se to desilo vjerovatno bi slijedio propisan odgovor.
Ali eto AR BiH iako je imala sve uslove da zauzme to selo pogotovo što je bilo muslimansko ne dira ni HVO u tom selu.

Baš me zanima imali kakav sličan slučaj na drugoj strani, tj. da je neko selo hrvatsko a da je u njemu ostala AR BiH okružena sa HVO i da je HVO ne dira?


ima selo Međine kad se krene od mostara prema širokom brijegu. samo tamo hrvati nisu bili u okruženju. dakle mogli su pobiti sve, nitko im nebi ništa mogao jer je kompletna okolica bila u hrvatskim rukama. oni i danas tamo normalno mirno žive za razliku od hrvatskih sela u konjicu gdje su arapski koljači širili "islamske vrijednosti", uzimali katoličku krv od zarobljenika za svoje ranjene i obavili posao svi znamo kako. neznam kako nisu umrli od katoličke krvi. ali to su prevrtljivi muslimani koji se okreću kako vjetar puše
markozzz is offline  
Old 09.02.2008., 03:10   #231
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Osnovna razlika je u namjeri.

Dok su zlocini koje je su izvrsili pripadnici ArBiH bili djela pojedinaca, lokalnih serifa ili grupa van RiK-a zlocini pobunjenog dijela HVO su bili dobro isplanirani, promisljeni i sa jasnim vojno-politickim ciljevima i namjerama.Takodjer je iza njih stajala jedna ideologija i plaforma mozda prilicno trenutacna i oportunisticka i ne razradjena, svobuhvatna i duboko usadjena kao Veliko-Srpska, ali u dovoljnoj mjeri ozbiljna da zaprijeti potpunim nestankom Bosnjaka sa prostora koje je kontrolisao pobunjeni dio HVO-a i pobunjenicke vlasti HRHB.

To je veoma jasna razlika...na jednoj strani ekcesi na drugoj skoro legitiman nacin ratovodstva.
ma naravno. kad je počeo rat da nije bilo Hrvata poklali bi vas ko zečeve. niste ni znali ni šta se događa ni šta vas čeka nego ste se klanjali "jugoslavenskim" tekovima dok nisu počeli pucat po vama. naivni jugosloveni. a da su Hrvati to planirali kao što ti kažeš vas danas nebi ni bilo u Bih jer vi u ono vrijeme krajem 1991. i početkom 1992. niste ni imali više od 10 lovačkih pušaka, a što je još gore niste znali ni kud ni kako iako ste vidjeli što se događa u hrvatskoj i sloveniji već godinu dana. da vas je netko stvarno htio poklat, uništit ili nešto treće to nebi bio nikakav problem, s obzirom na vašu dezorijentiranost u te dane. greška Hrvata je što su se uopće petljali s vama, kao i u drugom svjetskom ratu kada ste mijenjali vojske kako je vjetar puhao. ma uostalom šta se uopće raspravljat sa poturicama
markozzz is offline  
Received Warning
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.