Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 11:36   #201
I ako neko ima bilo sta da kaze neka to uradi sa dokazima iz Qurana i Sunneta a ne po svom hiru. Tj. ako mislis da grijesim daj dokaz da se ispravim!
TEWHID is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:56   #202
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
I ako neko ima bilo sta da kaze neka to uradi sa dokazima iz Qurana i Sunneta a ne po svom hiru. Tj. ako mislis da grijesim daj dokaz da se ispravim!
Šta misliš ko će tvoju 'dobrodošlicu' (ehlen we sehlen) shvatiti dobronamjernom?
Da li da ti se odazovemo kada tekfiriš samog Reisa i gibetiš osobu koja nije tu prisutna?Jesi li upitao samog Reisa ili nekog iz IZ o ovim stvarima koje te muče(ajvatovica,istihara namaz itd..)?Pokupi ovo,uhvati za ruku i Selefa i njegove plahte i 'furajte' na Rijaset .ba stranicu!Neka vas oni tamo 'razbiju ko kante' argumentima (što bi reko Fallacy ) ,a ovdje u ime Allaha (ako uopšte vjerujete u Njega) ne širite smutnju i ne tekfirite braću -neznalice jedne!
Ja bih vas strpao u raketu i ispalio na neku od udaljenijih planeta,pa tamo 'dawite' ako koga nađete na takav način.

Hoćeš ajet iz Kur'ana ,tražiš neki jeli?

Evo ti samo jedan i dobro ga upamti džahile jedan:

"Pozivaj putu tvoga Gospodara mudrošću i lijepim savjetom. I raspravljaj s njima kako je najljepše"! (16:125)

Da ti pojasnim -ovdje se govori samom Muhammedu s.a.w.s. kako da poziva ljude u islam,a ti nisi Poslanik a.s.,pa sad vidi kako ti i takvi poput tebe treba da pozivaju,džahili i tekfirđije.

Slijediš Poslanika a.s. jeli?

A misliš li da je on na ovakav način kao ti pozivao u islam ?

Kao što vidiš nije ni ehlu-kitabije tako pozivao ,a pogledaj svoje postupke prema braći muslimanima, sram da vas bude šta sve radite.



P.S. A sad može i karton,nema veze-vrijedi.

Zadnje uređivanje BigJason : 10.12.2008. at 12:21.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:20   #203
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Sto se tice brade, ona je sunnet svih poslanika alejhi salatu we selam, a i zato da bi se razlikovao od kafira i da bi te tako prepoznali ostali muslimani.
Selam alejkum tekfirdžijo.
SUNNET, pazi, nije ni vadžib a kamoli farz !
Brani li tebi ko da nosiš bradu ?
Kako ti gledaš one koji ne nose bradu ?
Nevjernici jel'de ?

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Sto se tice Reisa on je odavno izasao iz okvira islama, (ustvari ja ne znam dali je on ikad i bio unutar tog okvira)
Kada musliman muslimanu kaže da je nevjernik jedan od njih dvojice je sigurno nevjernik.
Ili si ti ili je Reis Cerić ?
1. Daj dokaze da je Reis izašao iz islama.
2. Ako ne daš dokaze onda si izašao iz vjere i treba da se pokaješ.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
A ONI KOJI OBOZAVAJU REISA tj. SLEPO GA SLEDE,
1. Daj dokaze ko obožava (neuzubilah) Reisa Cerića.
2. Ako ne daš dokaze potvorio si i gibetio ulemu.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
pa onda predlaze da ljudi klanjaju istiharu kako bi znali za koga ce glasat, da Allah sacuva,
Za šta se tačno klanja istihara ?
Šta sve može biti razlog da musliman klanja istiharu ?

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
da klanjaju istiharu da bi znali koji ce kufr pocinet-kakav sejtan,
Res Cerić šejtan ?
Jesi li hrabar toliko samo na riječima ?
Rado bih da te odvedem do Reisa da mu to kažeš u lice pred svjedocima.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
kao sto rakoh ZAKON JE SAMO ALLAHOVO PRAVO a on jos preporucuje da se bira neko ko ce radit po drugom zakonu-da Allah sacuva, itd... ne mogu vise ni da se setim sta sve bulazni taj sejtan! AKO IMA PITANJA ILI SUPROTNIH DOKAZA, ONDA EHLEN WE SEHLEN TU SAM!
"Setićeš" se ti samo ti nedostaje malo inspiracije.
Poselami Zilkića, jer Zilkić je tako "lep" i "uspešan" efendija.
Ovako malehan post a ovoliko grehote i neznanja...
Allahimanet tekfirdžijo-džahile
Dilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:15   #204
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Buraz, Jasko, selam,
Alejkumu selam Damke.
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Halali, ja sam imao puno posla, pa nisam mogao doći na forum da razmijenimo mišljenja. Nije da te ignorišem.
Ma ne sekiraj se ti meni.
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Što se tiče većinskog stava, on postoji, kao što postoji i nekoliko manjinskih stavova.
Upravo tako.
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Većina ne mora uvijek biti u pravu.
Ne mora biti,iako upravo većinom -većina bude u pravu.
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Koliko puta je mišljenje rulje osudilo i ubilo nevina čovjeka? Koliko je puta kroz historiju većina glasala za fašiste i ine kobne ideologije? Elem nejse, mišljenje većine ne mora automatski biti ispravno.
Fašističke i druge slične ideologije se ne mogu upoređivati sa islamskom ideologijom Damke.Islamska ideologija ima za cilj da podigne čovjeka ka višim stepenovima,a ne da ga pak uništi,zarad nekih materijalnih i nehumanih ciljeva.Tako kada govorimo o određenom većinskom mišljenju učenjaka u islamu,onda znamo da se takvo jedno mišljenje i stav -izgradio upravo na jakim argumentima koji su svima lako provjerljivi,a koji opet preplavljuje opet ono manjinsko mišljenje.Bez argumenata nema ni validnog mišljenja učenjaka ili samih mezheba po ovom pitanju.Tako da ti je usporedba slaba.

Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Moja poanta je da postoji više interpetacija islamskog učenja, da postoje razmimoilaženja medju muslimanima i da zato postoji i više sekti u Islamu.
Kao i u drugim vjerama, svaka islamska sekta misli da je u pravu. To je stvar ljudske prirode. Umišljenost je posljednji šejtan kojeg čovjek pobijedi, jer čovjek misli shvata kao dio sebe, a ne kao nešto što je putem pokupio.
Pa slažem se sa tobom,ali opet ponavljam,moramo sami da se upoznamo sa mišljenima i stavovima svih ponaosob,i da vidimo koja imaju jače argumentacije i uporište u samom Kur'anu i sunnetu za ono što nam nude.

Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Selam od tvog jarana, filozofičara!
Selam filozofe,samo ne idi dalje od plićaka,brat te tvoj moli!
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 15:08   #205
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
I ako neko ima bilo sta da kaze neka to uradi sa dokazima iz Qurana i Sunneta a ne po svom hiru. Tj. ako mislis da grijesim daj dokaz da se ispravim!
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Ako su, osnova vjere i HAQQ (...) sura Al-Baqara 171. ajet
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Bismillah!Kao prvo treba vec jedan put zapamtiti da vehabije i ne postoje, (...) AKO IMA PITANJA ILI SUPROTNIH DOKAZA, ONDA EHLEN WE SEHLEN TU SAM!
kak je ono Dervis rekao:

"Evo ja se ne izvinjavam. Vehabije , vehabije, vehabije

@Gorčin, njih treba sve potjerat sa foruma a ne fino sa njima, bla, bla. Osim, naravno našeg Kobija i njemu sličnih koji su prošli osnove međuljudske komunikacije. Vrati se par strana unazad pa čitaj postove od dirara...Pa oni su ozbiljna prijetnja svakoj civilizacijskoj formi/normi, a naročito islamskoj civilizaciji.
Evo kontam, zamisli da oni imaju vlast, možeš li osmisliti kako bi izgledao forum pod njihovom upravom? Ja ne mogu niti u mašti. ( možda jedino da bi svi postovi morali bit skraćeni)
Ja razumijem tebe, htio bi da sa njima budemo fini, ali brate, dok si ti sa njima fin oni ti rovare iza leđa i kuju planove...Sve protjerat. ( sa foruma ). Smislit program vehaby detektor pa čim se logiraju, perma ban.

I zato ponavljam vehabije, vehabije, vehabije

P.S. Inače, bujrum svima na iftar, kahvu..."

Eo sad imamo i tekfirdzije, ove sandzacke na forumu... Hehehe samo si zamisljam kako bi to halifat da ga imamo rijesio - po kratkom postupku.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:00   #206
Rekao je Poslanik na zadnjoj dzumi: Ja se poslije sebe za vas ne bojim sirka vec se bojim da ce te jedni drugima krv proljevati. (Buhari)

Rekao je Poslanik na Oprosnom hadzu: Sejtan je izgubio nadu da ce ikad biti ovdje obozavan ali zato ce vas napadati grijesima.
asad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:54   #207
U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG!

Odgovor dilberu na njegova postavljena pitanja!!!

Dilberada musliman muslimanu kaže da je nevjernik jedan od njih dvojice je sigurno nevjernik.
Ili si ti ili je Reis Cerić ?
1. Daj dokaze da je Reis izašao iz islama.
2. Ako ne daš dokaze onda si izašao iz vjere i treba da se pokaješ.

Odgovor:
Za sve Muslimane najasniji dokaz da je ceric izasao iz Islama je taj sto je javno i otvoreno pozivao u kufr, i pripisivanje Allahu Subhaneh druga(tj. glasanje). Ako te interesuje zbog cega je glasanje veliki kufr poslat cu ti kompletan odgovor od sejha Abdullaha Gunejmana koji zivi i predaje u Medini gradu Allahova Poslanika salAllahu alejhi we selem.
Drugi dokaz za njegov kufr je taj sto kaze da mi nismo u pravu kada kazemo da ce samo Muslimani u Dzennet, vec kaze to mi ne znamo, a hvala Allahu Uzvisenom svaki normalan musliman zna da je kod Allaha jedina priznata vjera Islam u koju su pozivali svi Poslanici alejhisselatu we selam, i svi oni koji su slijedili Allahove Poslanike prije slanja sledeceg Poslanika uci ce insaAllah u Dzennet, a s obzirom da smo mi(svi ljudi danasnjice) ummet Muhammeda salAllahu alejhi we selem duzni smo njega slijediti ako hocemo Dzennet jer kaze Allahov Poslanik salAllahu alejhi we selem:"Svi moji sljedbenici ce uci u Dzennet osim onih koji to ne htjednu, neko od ashaba upita, a ko to nece o Allahov poslanice, ko mi se pokori(ko bude slijedio Qur'an i Sunnet) uci ce, a ko odbije nece uci odgovori on". Jos je puno hadisa, kao i Qur'anskih ajeta koji govore o tome da ce samo Muslimani uci u Dzennet(tj. svi oni koji su se pokoravali Poslaniku svoga vremena sto sam gore objasnio).
Treci dokaz za cericev kufr je taj sto on kafire naziva bracom, jer skoro kada je bio u posjeti papi u Rimu, kao sto je nakon toga posjetio i krscane u Minhenu koje je nazvao bracom sto je i prenosila Njemacka televizija, a znamo da Uzviseni u Qur'anu casnom kaze da su samo vjernici braca. Znaci on ili smatra da su i oni vjernici pa je negirao Qur'anski ajet(sto je samo po sebi kufr), ili je po svom nahodjenju propisao nesto mimo Allaha Uzvisenog(sto je opet kufr).
Cetvrti dokaz njegovog kufra jesu: izmisljanje hadisa, iznosenje lazi na Allaha i Njegovog Poslanika salAllahu alejhi we selem, potvora muslimana, borba protiv Sunneta, uzimanje kafira za prijatelje i nazivanje istih bracom, negiranje Quranskih ajeta, sirenje demokratije(sto je susta suprotnost Islamu), itd..., a kao dokaz svega ovog sto sam gore naveo mozes pogledati video zapis koji otkriva ko zapravo stoji iza reisa i njegovih sluga, time sto ces otici na stranicu www.youtube.de a onda u polju za trazenje(suchen) ukucati -pravo lice (ne)islamske zajednice-. Mogu ti samo reci da je video veoma poucan, i ako ga budes pazljivo i bez predrasuda, i strasti gledao vidjeces sve ono sto sam gore naveo.

Dilber:1. Daj dokaze ko obožava (neuzubilah) Reisa Cerića.
2. Ako ne daš dokaze potvorio si i gibetio ulemu.

Odgovor:
Znamo da ako hocemo biti Muslimani onda moramo slijediti Qur'an i Sunnet, a za uzor uzeti samo poslanika salAllahu alejhi we selem, pa ako uceni dodju sa dokazima iz Qur'ana i Sunneta mi cemo ih onda insaAllah onoliko koliko smo u mogucnosti slijediti bez pogovora, a ono sto nismo u stanju momentalno sprovjesti u djelo molicemo Allaha Uzvisenog da nam olaksa, i da snage da sprovedemo u praksu svaki sunnet, u suprotnome ako neki ucenjaci dodju sa necim sto se kosi sa Qur'anom i Sunnetom onda ih insaAllah necemo slijediti, u suprotnome ko ih i u tome bude slijedio onda ih je ta osoba uzela za bozanstvo zato sto je slijedila ucenjake u stvarima koje nisu propisane Qur'anom i Sunnetom(jer znamo elhamdulillah da u Islamu same rijeci ucenjaka NISU DOKAZ, VEC ONE MORAJU BITI DOKAZANE), a najbolji primjer za to nam je slucaj koji se odigrao sa ashabom po imenu Adij ibn Hatim, tj. kada je Allah Uzviseni objavio ajet povodom krscana:"Oni su svestenike svoje i monahe svoje uzeli za bogove", nakon objave tog ajeta dosao je Adij ibn Hatim Allahovom Poslaniku alejhisselam i upitao:Allahov Poslanice cemu ovaj ajet, ja sam bio krscanin ali mi se ustinu nikada nismo klanjali nasim svestenicicma?! Na sta ga Allahov Poslanik upita, a zar nebiste kada bi vam oni(svestenici) nesto sto je Allah ucinio haramom ohalalili smatrali halalom, kao i kada bi vam nesto oharamili sto je Allah ucinio halalom smatrali haramom?, jesmo Allahov Poslanice odgovori on, e to je uzimanje njih za bozanstvo odgovori Poslanik salAllahu alejhi we selem.
Znaci nije samo sedzda kipu i tome slicne stvari sirk, vec i ako nekoga slijedis(pokoris se) u necemu sto se tice vjerskih stvari a on nema za to dokaze iz Qur'ana i Sunneta vec prica po svom nahodjenju(tj. mijenja Allahove propise), onda si ti tu osobu uzeo za bozanstvo zato sto ga slijedis u necemu sto Allah Uzviseni nije propisao, kao sto je slucaj sa hodzama sa nasih prostora i njihovim vodjama. Eto ja sam licno dozivio tako mi Allaha Uzvisenog dok sam bio clan jednog od dzemata gdje se trebao odabrati novi imam da su se hodza, predsjednik dzemata, kao i dosta ostalih clanova dzemata ismijavali Sunnetu Allahovog Poslanika salAllahu alejhi we selem, tj. kada sam im ja ukazao na cinjenicu da oni na pogresan nacin zele odabrati novog imama, i da to kako su oni planirali nije od Sunneta navodeci im kao dokaz sahih hadis iz Muslimove zbirke hadisa, oni su se uz komentare kao sto je:"Ma to je bilo prije hiljadu i pol godina" poceli ismijavati, sta onda reci za ljude koji ismijavaju rijeci Allahovog Poslanika salAllahu alejhi we selem, kao jos i mnostvo drugih neispravnosti koje ces najbolje vidjeti na video zapisu koji sam ti preporucio.
Eto npr. ljudi koji imalo iscitavaju i poznaju hadis, znaju i vide da oni("islamska zajednica") ne rade po Sunnetu, a da i ne pricamo kako malo rade na osnovu Qur'ana, i ipak ih slijede i podrzavaju, pa sta je to drugo do uzimanje njih za bozanstvo, da Allah sacuva takvog stanja. A ti pogledaj onaj video zapis i dobro razmisli o mojim rijecima, da ne bi posle bilo kasno kad stanes pred Allaha Uzvisenog.

Dilber: Za šta se tačno klanja istihara ?
Šta sve može biti razlog da musliman klanja istiharu ?

Odgovor:

Ko ima namjeru uciniti NEKU DOZVOLJENU RADNJU(glasanje je kufr, samim tim nije dozvoljeno), a dvoumi se da li je to za njega dobro ili nije, Sunnet mu je da klanja dva rekata mimo farza, u bilo koje doba noci ili dana i na njima uci sta hoce nakon El-Fatihe. Poslije toga se obrati Allahu Uzvisenom dovom u kojoj ce Ga moliti da mu ukaze na ono sto je bolje.
Dokaz za istiharu namaz je hadis koji se prenosi od Dzabira radijAllahu anh.

Dilber: Res Cerić šejtan ?
Jesi li hrabar toliko samo na riječima ?
Rado bih da te odvedem do Reisa da mu to kažeš u lice pred svjedocima.

Odgovor:

Radao bih ja i bez tebe da mu licno kazem da je kafir u Allaha, samo da do sada nisam imao tu priliku, ali ako mi se ukaze takva prilika ucinicu to insaAllah sa velikim zadovoljstvom.
Jos samo za kraj, sto se zilkica tice nije ni on nista bolji od cerica, ONI SU BRACA PO VJERI, a ti razmisli o svemu sto sam ti rekao, i nemoj da te strast zaslijepi vec razmisli o Allahovom dinu, i pocni ga istinski u ime Allaha Uzvisenog uciti i sprovoditi, a ne samo raditi nesto zato sto je to rekao neko od "ucenih", jer rekao je Allahov Poslanik salAllahu alejhi we selem:
"Doci ce vrijeme kada ce ulema(uceni) stati na vrata Dzehennema i pozivati vas, ko im se god odazove strovalit ce ga u Dzehennem", da nas Allah sacuva takvog stanja. Amin!
Molim Allaha Uzvisenog da nas uputi na pravi put, da budemo onakvi kakvim ce Allah Subhaneh nama biti zadovoljan, da zivimo i umremo kao muvehidi sehidi na Njegovom putu, i da nas sastavi u Dzennetul firdeuvs sa Njegovim Poslanicima, sehidima i dobrim robovima. AMIN JA RABBILL 'ALEMIN!!!
TEWHID is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:55   #208
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Fašističke i druge slične ideologije se ne mogu upoređivati sa islamskom ideologijom Damke.
Ma u pitanju je koncept, ne suština, ne budi literalista ko one AŠADPUIje. Bilo koju ideologiju da uzmeš u obzir, ne mora značiti da je ona većinska u pravu. Eto, je li ti misliš da je katoličanstvo bolje od pravoslavlja? Ima više katolika, nego pravoslavnih. Ili je Kršćanstvo bolje od Islama? Ima više kršćana, nego muslimana. Ili da je Sunizam bolji od Šiizma? ha ha ha Ne moraš odgovarat, znam šta ćeš reći.

Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Selam filozofe,samo ne idi dalje od plićaka,brat te tvoj moli!
Plićak ne važi samo za filozofe, nego za sve. Ja sam, halali, vidio više fanatika i ludjaka medju vjernicima, nego medju filozofima, pa ti sad, ako misliš da nisam upravu, sjedi pa broj. Svi ratovi do 20.st., a dobar dio i onih u 20 st., obrazlagali su se vjerskim principima, ne filozofskim. Nije još niko zaklao čovjeka u ime humanizma, a u ime Allaha i Isusa, tobe ja Rabbi, bogami, jest.

Pa ko je tu lud?

Eh, ovaj posljednji post onom Tawhidu, pravo ti je dobar i vidim da si nam na putu da postaneš hass bosanski musliman. Samo da još prigrliš kakvog brata derviša.
Baš si mi pravi. Hajd, selam.

Zadnje uređivanje Damir : 10.12.2008. at 21:14.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:10   #209
jeste li za to da otvorim temu gdje ce se dokazati koje je pravi put,vec sam je bio otvorio pa zamolio da se izbrise...molim vas kazite mi vase misljenje o mom prijedlogu.selam
Selef is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:11   #210
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Odgovor dilberu na njegova postavljena pitanja!!!

Dilberada musliman muslimanu kaže da je nevjernik jedan od njih dvojice je sigurno nevjernik.
Ah što smo postali moderni. Vidi ti javnih izljeva ljubavi i poljubaca i to usta na usta. Ne kontam što su onda oni huligani i ašadpuije mlatili po Sarajvu one posjetioce Gay festivala?
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:22   #211
U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG!

sto se tice ovih SMAJLICA, trazim halala svoj braci jer sam smetnuo sa uma da ih sklonim!
TEWHID is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:31   #212
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
sto se tice ovih SMAJLICA, trazim halala svoj braci jer sam smetnuo sa uma da ih sklonim!
Nemaš ti šta sklanjat, Tewhid, što bi Volataire rekao: "Ljubav ne može biti skandalozna."
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:44   #213
Ovdje se vidi da tevhid nema ama bas ni trun znanja o izboru vladara. Sve i jedan hulefai rasidin je izabran za vladara ako su se time slozili svi muslimani sto je danas u nas demokratski izbor. Prvi ko je ukino ovu mogucnost izbora bio je Muavija koji je za svog nasljednika odredio sina Jezida. O ispravnosti ovog cina dovoljno govori cinjenica da se protiv njega digao Husejin. Takodje se vidi da on ne zna da se od dva zla bira manje. Posto u Evropi nema seriatske drzave (iako danas nigdje nema seriatske drzave pa cak ni u Saudiji), muslimani moraju da se pridrzavaju njihovog zakona i ne smiju mu se suprostavljati dok god im ne cini zlo i imaju slobodu. Sto se tice rijeci Cerica da su krscani braca, ja sam to ucio u Medinskom univerzitetu od jednog profesora koji je bracu podjelio na braca po Ademu, braca po roditeljima i braca po vjeri. Kaze najjace je braca po vjeri iako je dozvoljeno reci i po Ademu. A zasto to ne reci krscanu ako zivis u njegovoj zemlji i ako znas da ce ti to obezbjediti vece privilegije da predstavljas islam. Hadise koje svaki novopeceni musliman cita ne smije tumaciti jer je to prevod koji odgovara sekti kojoj taj prevodilac pripada. Sto se tice hodza, nisu oni evlije i medju njima ima smeca kao i svadje ali to nije dokaz da su oni svi u zabludi. Poslanik kaze: Ako vidis covjeka da posjecuje mesdzid redovno, posvjedocite da je vjernik. Gledajte ovo, kaze vjernik a ne musliman, a ovamo neki pametnjakovic pocne tekfiriti jer se neko ne slaze sa njegovom sektom (namjerno koristim ovaj izraz jer vjera islam je univerzalna i niko nema pravo da je privatizira za sebe tj. da stavi jedno misljenje iznad ostalih).
Znate li vi da dzennet znaci ono sto je pokriveno da se izvana ne vidi ono sto je unutra, dzehennem znaci otpad, a azab (patnja) ono sto je slatko? Znate li vi da kafir znaci zemljoradnik a ne nevjernik, dok musliman znaci predan, a mu´min (vjernik) znaci onaj ko je ispunio emanet i osigurao se?
Ne letite pred rudu, Allah vam pameti dao, jer prvo ne razumijete ispravno Kur´an a dosadasnji prevodi nisu ispravni. Kur´an koristi univerzalni jezik u kojem se patnja naziva slascu, a nekada bolnom slascu. Ako ne vjerujete uzmite rijecnik Arpskog i potrazite pod ´ajn - zal - ba i procitajte sta to znaci.
asad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:52   #214
ma neka ih
čovjekovo i jest da se obraduje kad razbije grumen zemlje a ono u njemu dijamant,
s druge strane ako i ne nađe ništa ne razočara se plaho jer u njemu nije ništa ni očekivao...

Allah je dao veliki hikmet u tome što postoje i takvi muslimani

danas u "centralnom zatvoru" slušam Bugarija
i on reče kad vjernik griješi on slabi
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:57   #215
Asade, ja vidim da si ti učen i pametan čovjek, pa dozvoli da te upitam par konkretnih pitanja.

Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Ovdje se vidi da tevhid nema ama bas ni trun znanja o izboru vladara.
I ja sam primijetio da većina momaka koji dodju ovdje da vode internet džihad protiv šija, sufija i inih, nemaju baš previše vjerskog znanja, a i da im je ton neugladjen. Čovjek opet svake godine stiče sve jači utisak da njihov pokret iz godine u godinu raste u BiH, ne znam koliko je to istina ili su samo bučniji. Opet ne znam koliko u omjeru ima mladih sufija. Kako to da ih vi ne uspijete privući, a Fahdov centar uspije? Jesu pare u pitanju ili prostoća učenja? Je li iko od njihovih momaka prišao vama? Je li koji od vaših prišao njima?

Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Znate li vi da dzennet znaci ono sto je pokriveno da se izvana ne vidi ono sto je unutra, dzehennem znaci otpad, a azab (patnja) ono sto je slatko? Znate li vi da kafir znaci zemljoradnik a ne nevjernik, dok musliman znaci predan, a mu´min (vjernik) znaci onaj ko je ispunio emanet i osigurao se?
Ne letite pred rudu, Allah vam pameti dao, jer prvo ne razumijete ispravno Kur´an a dosadasnji prevodi nisu ispravni. Kur´an koristi univerzalni jezik u kojem se patnja naziva slascu, a nekada bolnom slascu. Ako ne vjerujete uzmite rijecnik Arpskog i potrazite pod ´ajn - zal - ba i procitajte sta to znaci.
Slično je Quran prevodio na engleski Rashad Khalifa. Kad ćeš nas počastiti svojim prevodom Qurana na bosanski?
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:09   #216
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Odgovor dilberu na njegova postavljena pitanja!!!
Odgovor:
Za sve Muslimane najasniji dokaz da je ceric izasao iz Islama je taj sto je javno i otvoreno pozivao u kufr,Mogu ti samo reci da je video veoma poucan, i ako ga budes pazljivo i bez predrasuda, i strasti gledao vidjeces sve ono sto sam gore naveo.
Ebu Muhammedov muride, murdzijska tekfirdzijo... Daj reci dal smo mi tu uopce muslimani? Daj reci po vasoj "akidi" ko je uopce musliman. Sacuvao nas Allah takvih kao vi i maknuo sve koji cijepaju ummet.
To da su nam ehl al kitab braca vidis po ajetima kad Allah kaze kad se obraca covjecanstvu: "Jaa beni Ademe..." De reci sad dal Allah laze?


Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Odgovor:
Znamo da ako hocemo biti Muslimani onda moramo slijediti Qur'an i Sunnet, a za uzor uzeti samo poslanika salAllahu alejhi we selem, A ti pogledaj onaj video zapis i dobro razmisli o mojim rijecima, da ne bi posle bilo kasno kad stanes pred Allaha Uzvisenog.
Oni su ulema. Njihovu fetvu sprovodis. Ne obozavas ga. A ako mislis da je nesto ne dopusteno u sta pozivaju u tom se ne pokoravas. Al ne...
I daj reci pravu adresu di se gleda film i moram dodat meni najdraza vic-stranica : www.kelimetulhaqq.net
samo jedan navod da obradujem bracu:
"Ebu Ijjad
Ponedjeljak, 09 oktobar 2006
''Selefijska da`wa svugdje – to je Allāhova stranka. To je zaista Allāhova partija. Razumijete? Ona može imati imāma, a u nekim vremenima može nemati imāma. A danas, neka je hvala Allāhu, selefije imaju imāma, menhedž ehlis-sunneta i da`wa selefija ovog ummeta ima imāma, a on je – sluga Dva Časna Hrama (kralj Fahd), a i u drugim zemljama, mimo ovih zemalja, gdje nema imāma kao što su Britanija, Amerika i druge mimo njih'' (kraj citata)."



Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
(glasanje je kufr, samim tim nije dozvoljeno)
Opa vidi ko te pobio (a svi znamo o kome se tu radi), a da ne govorim o drugima:
http://de.youtube.com/watch?v=RD3YbpfS6yA

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Dilber: Res Cerić šejtan ?
Jesi li hrabar toliko samo na riječima ?
Rado bih da te odvedem do Reisa da mu to kažeš u lice pred svjedocima.

Odgovor:

Radao bih ja i bez tebe da mu licno kazem da je kafir u Allaha, samo da do sada nisam imao tu priliku, ali ako mi se ukaze takva prilika ucinicu to insaAllah sa velikim zadovoljstvom.
Uopce ne sumnjam da bi ti bilo zadovoljstvo. De reci jel ima kakvog drugog zadovoljstva u tvom zivotu osim tog. Al ne jer zna se sta je tu argument:

"Šejh imam Muhammed b. Abdul Vehab,
Allah mu se smilovao, o stvarima koje kvare islam, kaže:

Treće: Onaj ko ne proglasi mušrike
kafirima, ili sumnja u njihov kufr ili proglasi vjerodostojnim njihov pravac,
počinio je kufr.[1]

Također, rahimehullah, kaže:

Proglašavanje mušrika kafirima na osnovu argumenata i dokaza iz Allahove Knjige
i sunneta Njegovog vjerovjesnika sallallahu 'alejhi we sellem, je jedan od
najvećih oslonaca vjere."

Daj odgovaras ko da si Albanijev sejh. A ne bi bilo na odmet rec da Allah najbolje zna na kraju? Ne, niti je tvoj stav mozda pogresan.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:16   #217
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Asade, ja vidim da si ti učen i pametan čovjek, pa dozvoli da te upitam par konkretnih pitanja.



I ja sam primijetio da većina momaka koji dodju ovdje da vode internet džihad protiv šija, sufija i inih, nemaju baš previše vjerskog znanja, a i da im je ton neugladjen. Čovjek opet svake godine stiče sve jači utisak da njihov pokret iz godine u godinu raste u BiH, ne znam koliko je to istina ili su samo bučniji. Opet ne znam koliko u omjeru ima mladih sufija. Kako to da ih vi ne uspijete privući, a Fahdov centar uspije? Jesu pare u pitanju ili prostoća učenja? Je li iko od njihovih momaka prišao vama? Je li koji od vaših prišao njima?



Slično je Quran prevodio na engleski Rashad Khalifa. Kad ćeš nas počastiti svojim prevodom Qurana na bosanski?
Razlog sirenja njihovog pokreta je nepismenost nase uleme koja svake godine sve manje zna a onima koji bi ih mogli braniti, jer imaju ogromno znanje, ne daju posla jer se boje za stolice. Obidji sve medzlise u BiH i vidjeces da su glavni imami polupismeni a hodze najveci propaliteti dok s druge strane oni uceni sjede kod kuce, jer im ove hodze ne daju posla, i niko ih ne slusa samo zato sto nisu hodze. Ja, inace, nemam problem u objasnjavanju vjere vehabijama uzivo jer ni jedan od njih to ne moze zanegirati dok njihove daije preda mnom sute a iza ledja vicu da sam sihirbaz.
Tako npr. oni kazu da je Allah svuda prisutan svojim znanjem. Ja ih onda upitam: Sta je to znanje? Oni kazu: Svojstvo od svojstava Allahovih. Ja ih onda upitam: Koliko Allah ima svojstava? Oni kazu: Ima ih toliko da samo On zna. Ja ih onda upitam: Pa da li Allah djeluje svim svojstvima na nas? Oni kazu: Da. Tada im kazem: Kako to djeluje kada kazete da je prisutan samo znanjem i tako indirektno negirate ostala svojstva? Oni se na to usute i ostanu bez odgovora. Ja im kazem: Allah u Kur´anu kaze da je iznad Arsa, ali takodje kaze da je svuda oko nas. On je Svojom biti iznad Arsa dok je Svojim svojstvima svuda oko nas a Njegova svojstva su dio Njegove biti. On kaze da je Zahir (Vidljiv) i Batin (Nevidljiv). Zar to moze iko zanegirati? Ako shvacate doslovno znacenja, onda ovo svojstvo Zahir ne smijete zanegirati a to onda znaci da se On moze vidjeti u materjalnom svijetu. Oni na ovo ostaju bez teksta jer da se ovo pobije nemaju nikakav dokaz osim da se vrate na esarisku akidu i prihvate tumacenje ali oni tu akidu negiraju.
asad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:59   #218
Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Ja, inace, nemam problem u objasnjavanju vjere vehabijama uzivo jer ni jedan od njih to ne moze zanegirati dok njihove daije preda mnom sute a iza ledja vicu da sam sihirbaz.
Nek te Bog Dragi sačuva od zlih ljudi i džina.

Žao mi je što je situacija u bh. IZ takva kakvom je opisuješ. Ne zamjeri neznanje, pa da te pitam, kako ide u IZ BiH sa mandatima reisa? Do kad reis Cerić može obnavljati mandate? Ima li šanse da neki drugi bosanski alim, kao Mustafa Spahić, Rešid Hafizović, ili Dževad Hodžić, ove što znam iz novina, postanu reis IZ?

Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Tako npr. oni kazu da je Allah svuda prisutan svojim znanjem. Ja ih onda upitam: Sta je to znanje? Oni kazu: Svojstvo od svojstava Allahovih. Ja ih onda upitam: Koliko Allah ima svojstava? Oni kazu: Ima ih toliko da samo On zna. Ja ih onda upitam: Pa da li Allah djeluje svim svojstvima na nas? Oni kazu: Da. Tada im kazem: Kako to djeluje kada kazete da je prisutan samo znanjem i tako indirektno negirate ostala svojstva? Oni se na to usute i ostanu bez odgovora. Ja im kazem: Allah u Kur´anu kaze da je iznad Arsa, ali takodje kaze da je svuda oko nas. On je Svojom biti iznad Arsa dok je Svojim svojstvima svuda oko nas a Njegova svojstva su dio Njegove biti. On kaze da je Zahir (Vidljiv) i Batin (Nevidljiv). Zar to moze iko zanegirati? Ako shvacate doslovno znacenja, onda ovo svojstvo Zahir ne smijete zanegirati a to onda znaci da se On moze vidjeti u materjalnom svijetu. Oni na ovo ostaju bez teksta jer da se ovo pobije nemaju nikakav dokaz osim da se vrate na esarisku akidu i prihvate tumacenje ali oni tu akidu negiraju.
Briljantno tumačenje. Pa uspiješ li logikom zdrava razuma i kuranskih ajeta preokrenuti kojeg našeg momka s vehabijske vizije islama na sufijsku? Ili su alkohol, droge i indoktrinacija već učinili svoje, pa nit mozak može da misli, a nit srce da osjeti?
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 01:11   #219
Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Za sve Muslimane najasniji dokaz da je ceric izasao iz Islama je taj sto je javno i otvoreno pozivao u kufr, i pripisivanje Allahu Subhaneh druga(tj. glasanje). Ako te interesuje zbog cega je glasanje veliki kufr poslat cu ti kompletan odgovor od sejha Abdullaha Gunejmana koji zivi i predaje u Medini gradu Allahova Poslanika salAllahu alejhi we selem.
Kufr je dakle i kad su poslije preseljenja Poslanika a.s. ashabi izabrali za halifu Ebu Bekra r.a. ?

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Drugi dokaz za njegov kufr je taj sto kaze da mi nismo u pravu kada kazemo da ce samo Muslimani u Dzennet, vec kaze to mi ne znamo, a hvala Allahu Uzvisenom svaki normalan musliman zna da je kod Allaha jedina priznata vjera Islam u koju su pozivali svi Poslanici alejhisselatu we selam, i svi oni koji su slijedili Allahove Poslanike prije slanja sledeceg Poslanika uci ce insaAllah u Dzennet,
A šta je onda sa ljudima koji su istinski slijedili npr Isu a.s. prije nego je kršćanstvo iskrivljeno?
Hoće li oni u džehenem ?
Kako tako rezonuješ Allah ti se smilovao ?
Na te ljude Cerić misli kada kaže da neće samo muslimani u dženet.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Treci dokaz za cericev kufr je taj sto on kafire naziva bracom, jer skoro kada je bio u posjeti papi u Rimu, kao sto je nakon toga posjetio i krscane u Minhenu koje je nazvao bracom sto je i prenosila Njemacka televizija, a znamo da Uzviseni u Qur'anu casnom kaze da su samo vjernici braca. Znaci on ili smatra da su i oni vjernici pa je negirao Qur'anski ajet(sto je samo po sebi kufr), ili je po svom nahodjenju propisao nesto mimo Allaha Uzvisenog(sto je opet kufr).
Zadoji kršćanka svoju kćer i tebe. Da li ti je to sestra po mlijeku ?
Ako ti je ta kršćanka sestra po mlijeku da li ti je dozvoljeno da je oženiš ?

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Cetvrti dokaz njegovog kufra jesu: izmisljanje hadisa, iznosenje lazi na Allaha i Njegovog Poslanika salAllahu alejhi we selem, potvora muslimana, borba protiv Sunneta, uzimanje kafira za prijatelje i nazivanje istih bracom, negiranje Quranskih ajeta,
Ovo su teške riječi.
Jesi li ti svjestan šta ti pričaš ???
A znaš li ti za hadis da Allah dž.š. postavlja prvake među nama ?
Pa da li ti to osporavaš Allahov dž.š. izbor ???

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
sirenje demokratije(sto je susta suprotnost Islamu),
Demokratija suprotna islamu ???
A što onda ne ideš da živiš u Avganistan ?
Nije li Allah dž.š. rekao da je zemlja prostrana i da se iselimo ako živimo u nepravdi ?

Zašto koristiš kompjuter ?
Kompjuter su sastavili kršćani...pa zašto koristiš kršćanske proizvode ?
Da li je Poslanik a.s. koristio kompjuter i mobitel ?
Drži se vremena u kome je živio Poslanik a.s..
Jaši devu i nosi sablju kad.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Mogu ti samo reci da je video veoma poucan, i ako ga budes pazljivo i bez predrasuda, i strasti gledao vidjeces sve ono sto sam gore naveo.
Pregledao davno.
Nema opravdanja za neke stvari koje je Reis Cerić izgovorio.
On je čovjek kao i svi drugi i griješi baš kao što je i Poslanik a.s. pogriješio pa je prekoren u Kur'anu.
Ti si tako oštar u osudi. Šta misliš kako će se tebi suditi na sudnjem danu ?
Nema milosti u tebi.
Zalutao si, odnosno, oni koji ti pune glavu takvim pričama čine ti zlo.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Znamo da ako hocemo biti Muslimani onda moramo slijediti Qur'an i Sunnet, a za uzor uzeti samo poslanika salAllahu alejhi we selem, pa ako uceni dodju sa dokazima iz Qur'ana i Sunneta mi cemo ih onda insaAllah onoliko koliko smo u mogucnosti slijediti bez pogovora,
Imaš hadis da si dužan slijediti ulemu dok ne počnu činiti otvoreni širk.
Pa se drži hadisa.
Vidim ja da je tebe opalio hamas. Razumijem te ali razumi da nisi prvi kojeg vidim u tom stanju.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
ako neki ucenjaci dodju sa necim sto se kosi sa Qur'anom i Sunnetom onda ih insaAllah necemo slijediti
Ovo se podrazumijeva ali ih ne možemo proglasiti nevjernicima.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Eto npr. ljudi koji imalo iscitavaju i poznaju hadis, znaju i vide da oni("islamska zajednica") ne rade po Sunnetu
I ovo je tačno neke stvari ne rade po Sunnetu i ima dosta bid'ata, ali ne može se ništa preko noći riješiti.
Osim toga, odakle ti znaš da to nije kušnja da imaš takvu ulemu ?
Kakav narod takve i vođe, je li tako ?

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Ko ima namjeru uciniti NEKU DOZVOLJENU RADNJU(glasanje je kufr, samim tim nije dozvoljeno)
Daj dokaz da je glasanje kufr.


Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
a dvoumi se da li je to za njega dobro ili nije, Sunnet mu je da klanja dva rekata mimo farza, u bilo koje doba noci ili dana i na njima uci sta hoce nakon El-Fatihe. Poslije toga se obrati Allahu Uzvisenom dovom u kojoj ce Ga moliti da mu ukaze na ono sto je bolje.
Ako je preporučeno da se i za sitnice klanja istihara, a propisano je, onda je istihara da bi se donijela odluka za koga glasati vrlo preporučljiva jer biraš nekoga ko će te predstavljati.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Rado bih ja i bez tebe da mu licno kazem da je kafir u Allaha, samo da do sada nisam imao tu priliku, ali ako mi se ukaze takva prilika ucinicu to insaAllah sa velikim zadovoljstvom.
Najavi mu se da te primi i primit će te.
To je najmanji problem ako zaista želiš da mu u lice kažeš da je šejtan, da čini širk i kufr.
Samo znaj, ja da sam prisutan imao bi velikih problema zbog takve izjave sa mnom a i Reis Cerić da za tebe tako nešto da kaže i njemu bih se suprotstavio da tebe zaštitim. Ovo govorim kad biste ili jedan ili drugi iznijeli takve optužbe bez dokaza. Šerijatska kazna za ovakvo nešto je bičevanje samo da znaš.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
"Doci ce vrijeme kada ce ulema(uceni) stati na vrata Dzehennema i pozivati vas, ko im se god odazove strovalit ce ga u Dzehennem", da nas Allah sacuva takvog stanja. Amin!
Tačnije je da će se pojaviti ulema pred kraj svijeta koja će sa vrata džamije pozivati ljude u džehenem. Da li je to ova ulema ne znam. Mislim da nije. Ima među njima itekako čestitih ljudi.

Quote:
TEWHID kaže: Pogledaj post
Molim Allaha Uzvisenog da nas uputi na pravi put, da budemo onakvi kakvim ce Allah Subhaneh nama biti zadovoljan, da zivimo i umremo kao muvehidi sehidi na Njegovom putu, i da nas sastavi u Dzennetul firdeuvs sa Njegovim Poslanicima, sehidima i dobrim robovima. AMIN JA RABBILL 'ALEMIN!!!
Amin!
Smanji gas brate, ne tekfiri i ne osuđuj dok sve ne sagledaš.
Znam da te hamas opalio ali ne ide to tako.

Selam alejkum
Dilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 01:44   #220
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Ma u pitanju je koncept, ne suština, ne budi literalista ko one AŠADPUIje. Bilo koju ideologiju da uzmeš u obzir, ne mora značiti da je ona većinska u pravu. Eto, je li ti misliš da je katoličanstvo bolje od pravoslavlja? Ima više katolika, nego pravoslavnih. Ili je Kršćanstvo bolje od Islama? Ima više kršćana, nego muslimana. Ili da je Sunizam bolji od Šiizma? ha ha ha
Damke praviš usporedbe između različitih ideologija,a to nije srž o kojoj pak mi govorimo-kužiš?
Mi govorimo isključivo o islamskoj ideologiji i podjelama unutar nje same,ne?
Sada ti preporučujem da usporedbu napraviš na relaciji kršćanstva i njegovih podjela i islama i njegovih struja.
Upitaj kršćane šta misle o JS ili adventistima,i eto onda si napravio poštenu usporedbu Damke.
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Ne moraš odgovarat, znam šta ćeš reći.
Pa što me onda bilo šta pitaš?Ne volim ja retoričke nastupe Damke.

Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Plićak ne važi samo za filozofe, nego za sve. Ja sam, halali, vidio više fanatika i ludjaka medju vjernicima, nego medju filozofima, pa ti sad, ako misliš da nisam upravu, sjedi pa broj. Svi ratovi do 20.st., a dobar dio i onih u 20 st., obrazlagali su se vjerskim principima, ne filozofskim. Nije još niko zaklao čovjeka u ime humanizma, a u ime Allaha i Isusa, tobe ja Rabbi, bogami, jest.
Majka mu stara,ima li išta fino da pomeneš da su vjernici uradili kroz historiju,ili samo riječi osude sa tvoje strane?
Pa evo uzmi samo jedan komunizam za primjer dosta će biti.Stavi na vagu samo Hitlerove zločine na jednu stranu i zločine svih vjerskih fanatika na drugu stranu,pa mi javi šta je preteglo!Pogledaj tek ateiste šta planiraju i kako nam prijete danas.Nazivaju nas javno 'prokletim kreacionistima' možeš se sam uvjeriti.
Zamisli da su večina nedao Bog.


Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Pa ko je tu lud?
Svi pomalo izgleda.


Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Eh, ovaj posljednji post onom Tawhidu, pravo ti je dobar i vidim da si nam na putu da postaneš hass bosanski musliman. Samo da još prigrliš kakvog brata derviša.
Baš si mi pravi. Hajd, selam.
Nisko ,nisko Damke,a to ne volim -haj we alejkumu selam.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.