Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 00:36   #81
Quote:
Mahalusha kaže: Pogledaj post
Bas sam se nadala ovakvoj reakciji. Jel' stvarno mislis da je mene briga sta ti mislis o novinama koje ja citam i kako me prosudjujes po tome sta citam i koju TV gledam To bi bilo isto, kao kad bi neki hrvat napisao da cita "Vecernji list" i gleda HRT ili TeleNovu i ja mu kazem, da je pripadnik hrvatske-desnice ili sve ono drugo sto ti meni "prikaci."
Mozda nije desnicar,ali je ogranicen.Tako i ja smatram da si ogranicena ako samo citas Avaz i gledas Hayat.
zebu is offline  
Old 08.06.2007., 11:55   #82
Quote:
Mahalusha kaže: Pogledaj post
Bas sam se nadala ovakvoj reakciji. Jel' stvarno mislis da je mene briga sta ti mislis o novinama koje ja citam i kako me prosudjujes po tome sta citam i koju TV gledam To bi bilo isto, kao kad bi neki hrvat napisao da cita "Vecernji list" i gleda HRT ili TeleNovu i ja mu kazem, da je pripadnik hrvatske-desnice ili sve ono drugo sto ti meni "prikaci."
najčešće gledam HRT i TV Novu, s vremena na vrijeme kupim Jutarnji (često mi se desi da nestane ). FTV gledam rijetko iz razloga što mi ne mogu zadržati pažnju dulje od desetak minuta sem "60 minuta" povremeno; Hayat - što tu ima zanimljivo?! Znaš što, desničar sigurno nisam
d i v j i cvit is offline  
Old 08.06.2007., 15:59   #83
iz zadnjih Dana:

"heroj" Stankovic:

Quote:
Obimna presuda vrvi primjerima njegova jezika prepunog uvreda, psovki i prijetnji kojima je - tokom suđenja - u pismenoj formi zasipao i sudije. Ukupno je ispisao 120 podnesaka, različitog obima i sadržaja, no svima je zajednički asortiman psovki i uvreda. Žalio se na sve redom - od grijanja i ishrane preko dnevne štampe do svake odluke Sudijskog vijeća, prijetio otkrivanjem identiteta zaštićenih svjedoka, čak tražio i da se vrati u Haag, ali nikada nije zaboravljao da u svoj vlastiti arsenal uvreda doda i prijetnje smrću sudiji Jukiću, a nije štedio ni tužitelje Vasu Marinkovića, Marinka Jurčevića, predsjednicu Suda Meddžidu Kreso... "Ako će vam biti lakše, onda ću reći mrzim kompletan sastav Sudskog veća, jer Veće sačinjava monstrum Davorin Jukić i okupatorsko fašistička kopilad koja su došla u moju zemlju da prosipaju debilsku pamet... Tragat ću za vama dok sam živ i nećete uteći budite sigurni... Nadam se da ćete toliko dugo poživeti i da sa ovog sveta nećete uteći pre vremena i pre nego što vas stigne zaslužena ruka pravde. Ja vas ne upozoravam, već vas obaveštavam da vas cela brigada raznih obaveštajaca i vaših operativaca neće uspeti sačuvati, a moji podnesci bit će vam jedini dokazi... Ja sam svoju ovozemaljsku misiju i prirodnu reprodukciju završio, tako da kod mene više nema kalkulacija, jer me sprečavate da istim dokažem... Ostatak života posvetit ću pravdi..."

Uz napomenu da svjesno preskačemo arsenal najvulgarnijih psovki, valja reći da pisma listom završavaju "s verom u Boga, u krst časni za srpstvo i Srbiju i majčicu Rusiju što se naravno uvek podrazumeva i do konačne pobede nad novim svetskim kolonijalizmom i nato-fašizmom udruženim sa islamskim fundamentalizmom-fanatizmom i terorizmom koji predstavljaju četvrti rajh-nato-pakt." U potpisu je: "bivši budući četnički komandant, neumorni borac za istinu i pravdu, haški optuženik i zatočenik novog svjetskog poretka Radovan Stanković."
goldietrickz is offline  
Old 08.06.2007., 20:48   #84
navodno nezavisne, "Nezavisne", i tekst o nezaposlenosti koji pocinje ovako:

Quote:
BANJALUKA - Republika Srpska duži niz godina bilježi povećanje zaposlenosti, a od prošle godine i smanjenje nezaposlenosti,
bojim se da ne razumijem bas najbolje, al mozda je do mene...

daljnji tijek tekst je vjerojatno najludja zamjena teza i proturanje bezveznih statistickih podataka i vadjenje iz veceg konteksta istih, a sve u cilju da se dokaze nesto sto je nedokazivo, a i nemoguce... ekonomski prosperitet "RS", kao i fantasticna ekonomska politika Dodika, koji je u nekoliko mjeseci svoje vladavine sam zaposlio barem 20000 ljudi, u koje ubrajam i samog sebe, jer barem 2 sata dnevno provedem iscudjavajuci se izjavama i potezima te debilchine... ide sad tekst... ko skuzi placam pivo:

Quote:
Usljed tih kretanja u FBiH je skoro izjednačen broj zaposlenih i nezaposlenih, dok se u RS približava omjeru dva naprema jedan u korist osoba sa radnom knjižicom.

Privredici i sindikalci smatraju da su pokazatelji RS odraz striktnijeg sprovođenja ekonomske politike u tom entitetu, odnosno uspješnijeg procesa privatizacije, blažeg poreskog opterećanja privrede i strože kontrole rada na crno u odnosu na FBiH.

U RS se u zadnjih šest godina broj zaposlenih povećao za 32.000, odnosno 14,5 odsto. Na kraju prošle godine u RS je registrovano ukupno 252.227 zaposlenih, što je u odnosu na prethodnu godinu napredak od četiri odsto.

FBiH, pak, od 2001. godine kada je bilo 407.199 osoba sa radnim knjižicama bilježi značajan pad do 2003. godine. Od tada se situacija blago popravlja, pa je prošle godine zaposleno 1.200 novih radnika (ukupno 389.601), što je povećanje od 0,3 odsto.

Što se tiče broja nezaposlenih, on je u RS od 2001. godine konsantno varirao, da bi prošle godine bilo evidentirano značajno smanjenje broja osoba bez posla, odnosno 8.380 manje u poređenju sa 2005. godinom ili oko šest odsto. U odnosu na 2001. godinu broj nezaposlenih smanjen je za 9.800.

Na području FBiH je, međutim, prisutan konstantan rast broja novih prijava na biroe za zapošljavanje, koji se godišnje uvećavaju između 15.000 i 23.000. Kraj prošle godine u tom entitetu je okončan sa evidentiranih 355.102 nezaposlenih, što je u odnosu na prethodnu godinu povećanje za pet odsto, a čak 33 odsto u poređenju sa 2001. godinom.

U Privrednoj komori RS kažu da ovi podaci odražavaju povoljniju poresku politiku RS u odnosu na FBiH, koja omogućava preduzećima da povećavaju broj zaposlenih i prijavljenih radnika, kao i da kontrolni mehanizmi bolje funkcionišu.

"U RS je prisutan bolji privredni ambijent i uređeniji sistem u poređenju sa drugim entitetom", smatra Borko Đurić, predsjednik PK RS.

Obrad Belenzada, predsjednik Konfederacije sindikata RS, ističe da su kretanja u oblasti zapošljavanja rezultat i efikasnijeg procesa privatizacije u RS, posebno što se zakonska regulativa prilagođavala potrebama privrede. U tom svjetlu, Belenzada pominje i najnovije izmjene Zakona o privatizaciji, usvojene na prijedlog tog sindikata, koje omogućavaju konverziju javnog duga u akcije, što bi preduzeća učinilo atraktivnijim na tržištu.
autor ovog teksta je neki nebitni debil.
boldao sam neke gluposti koje veze s vezom nemaju.
goldietrickz is offline  
Old 08.06.2007., 21:11   #85
U RS su zavod za statistiku,mediji i vlada jedno te isto.Ono sto vlada kaze,"Nezavisne" napisu,PTPC objavi,zavod za statistiku prepravi.Toliko su ih zatupili da me ovdje lik uvjeravao da Sarajevo ima budzet 12 miliona KM,a Banja Luka 150
zebu is offline  
Old 10.06.2007., 01:05   #86
oslobodjenje:

Quote:
E, sad da se vratim na sukob Silajdžića i Dodika. Agresija na BiH osmišljena u svijetlim dvoranama SANU, koje je operacionalizirao Slobodan Milošević uz potporu tenkova JNA, imala je za cilj omeđiti, to jest oteti teritorije na kojima su (većinski) živjeli Srbi. Radovan Karadžić je pola zemlje silom, genocidom, ubijanjem i istrebljivanjem nesrba kasnije zaokružio u entitet, u Dejtonu nazvan Republika Srpska. Milorad Dodik nije nikako u pravu: RS nije nastala prije rata. Jerbo nije mogla po internacionalnom i domaćem pravu. A ono je potvrđeno na referendumu za samostalnu i neovisnu Republiku BiH 1992, za šta se izjasnilo 62 posto građana. Tek nakon toga pokrenuta je smrtonosna mašinerija da se očisti dio zemlje i stvori etnički čista teritorija koja se namjeravala priključiti (velikoj) Srbiji. Sredstva koja su korišćena međunarodnim pravom su nedopustiva. To će djelomično priznati i Svjetski sud pravde u Hagu koji je presudio da je (samo) u Srebrenici počinjen genocid, i to od (para)vojnih i policijskih struktura RS pod auspicijom nelegalne i nelegitimne paljanske skupštine. Izvjestan legitimitet manjem entitetu dat će tek Dejtonski ugovor, krajem 1995. godine, koji je potpisao i Haris Silajdžić.
To sve skupa još ne znači da je derogirana RBiH. Jerbo aneks četiri (ustav) Dejtonskog ugovora nikad nije usvojen na državnom Parlamentu, što znači da nema međunarodni legitimitet. Treba li spominjati da je svaki ustav iznad ugovora, makar on bio i međunarodni, to jest dejtonski. Tu i leži ključ (ne)sporazuma oko novoga bosanskoga ustava. S napomenom da su svi domaći i europsko-američki relevantni faktori kazali, na čelu s tvorcem istoga Ričardom Holbrukom, da Dejton ne pomaže BiH krenuti naprijed i da ga valja mijenjati. I u tom grmu leži zec kad Dodik hoće dokazati nedokazivo: da mu je tvorevina i ratna stečevina nastala prije rata. Drveno željezo!
Pri tome će Dodik svoju tezu poduprijeti čnjenicom da je hrvatski narod prepolovljen u BiH zbog negiranja Dejtona. Jok. Hrvate, kojih je doista “nestalo” pola iz svoje zemlje, “otjerao” je upravo Dejton. Jer se nije moglo dogoditi da svi stanu u etnički omeđen, “svoj” dio domovine, odnosno da budu ravnopravni na svakom pedlju zemlje. Naročito u Dodikovom entitetu.
Činjenica je, svidjelo se to kome ili ne, da nema BiH bez građanske države u kojoj će svi narodi biti ravnopravni od Bijeljine do Stoca i od Zenice do Sokoca. Ako su se zbog toga (za)grlili Silajdžić i Dodik u Americi, svaka im čast. Ako pak na domaćoj sceni krve se u tuđe ime a za svoj račun, onda ga prave bez krčmara!
tako tako... tekst je ono... gradjanska BiH? tesko. kombinacija gradjanske i tronacionalne, to da.
a sta su se dodik i silajdzic stvarno grlili? a shupaka...
goldietrickz is offline  
Old 10.06.2007., 05:13   #87
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Izvjestan legitimitet manjem entitetu dat će tek Dejtonski ugovor, krajem 1995. godine, koji je potpisao i Haris Silajdžić.
To sve skupa još ne znači da je derogirana RBiH. Jerbo aneks četiri (ustav) Dejtonskog ugovora nikad nije usvojen na državnom Parlamentu, što znači da nema međunarodni legitimitet. Treba li spominjati da je svaki ustav iznad ugovora, makar on bio i međunarodni, to jest dejtonski. Tu i leži ključ (ne)sporazuma oko novoga bosanskoga ustava.
Da se samo osvrnem na ovaj dio. On bi stajao da 2001. Silajdžić i SDP potpomognute PROENSOM(vođa u Haagu) Lijanom(trebali uopće i govoriti) te NHI-em( jad i bjeda se na zadnjim izborima spasila od potpunog potonuća koaliranjem sHSP-om) nisu potpisali Ustavne promjene kojima je RS-u urađen facelifting, a Hrvati u federaciji svedeni na manjinu. Znači ponovno izbjegavanje pogleda u ogledalo Sarajbegova.

Uz to kad se već u ovom textu pozivaju na RBiH i referendum iz 1992. treba reći da je pitanje glasilo

JESTE LI ZA NEOVISNU RBIH, DRŽAVU JEDNAKOPRAVNIH NARODA HRVATA; MUSLIMANA I SRBA TE OSTALIH GRAĐANA.

Ovo se uvjek slučajno zaboravi kad se palamudi o RBiH.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 10.06.2007., 18:08   #88
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
navodno nezavisne, "Nezavisne", i tekst o nezaposlenosti koji pocinje ovako:
...
bojim se da ne razumijem bas najbolje, al mozda je do mene...

Quote:
BANJALUKA - Republika Srpska duži niz godina bilježi povećanje zaposlenosti, a od prošle godine i smanjenje nezaposlenosti
Nejasno ti je da se povecava u apsolutnim iznosima broj zaposlenih, a od prosle godine se smanjuje broj prijavljenih nezaposlenih na birou?

Quote:
U Privrednoj komori RS kažu da ovi podaci odražavaju povoljniju poresku politiku RS u odnosu na FBiH, koja omogućava preduzećima da povećavaju broj zaposlenih i prijavljenih radnika, kao i da kontrolni mehanizmi bolje funkcionišu.

"U RS je prisutan bolji privredni ambijent i uređeniji sistem u poređenju sa drugim entitetom", smatra Borko Đurić, predsjednik PK RS.
Treba ti objasnjenje? Nije dovoljan clanak Wall Street Journala koji govori to isto?
Ili su to neke trecerazredne novine?
Pivo mi ne treba.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 12.06.2007., 11:41   #89
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
...
bojim se da ne razumijem bas najbolje, al mozda je do mene...



Nejasno ti je da se povecava u apsolutnim iznosima broj zaposlenih, a od prosle godine se smanjuje broj prijavljenih nezaposlenih na birou?



Treba ti objasnjenje? Nije dovoljan clanak Wall Street Journala koji govori to isto?
Ili su to neke trecerazredne novine?

Pivo mi ne treba.

bold 1: do tebe je.

bold 2: opet placam pivu onom koji to sto si ti nazvrljao razumije. i sto to tocno znaci? evo rolliram ocima. jako.

bold 3:clanak wall street journala? njihov novinar istrazio poreski sustav BiH? ili je pak prenio pisanja "RS" medija ili je pak slusao sto zbori lobisticka agencija Dodika i sinova?
o kako si smijesan...
pivo ne bi ni dobio, jer nista nisi ni razumio.
goldietrickz is offline  
Old 12.06.2007., 18:01   #90
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
bojim se da ne razumijem bas najbolje, al mozda je do mene...
Goldie, pa to si ti rekao prije 2 dana, ne ja
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 12.06.2007., 18:05   #91
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
bold 2: opet placam pivu onom koji to sto si ti nazvrljao razumije. i sto to tocno znaci? evo rolliram ocima. jako.
Obzirom da je danas poslovni.hr to objavio, mozda ce ti biti razumljivije na hrvatskom
http://www.poslovni.hr/45249.aspx

Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
bold 3:clanak wall street journala? njihov novinar istrazio poreski sustav BiH? ili je pak prenio pisanja "RS" medija ili je pak slusao sto zbori lobisticka agencija Dodika i sinova?
o kako si smijesan...
pivo ne bi ni dobio, jer nista nisi ni razumio.
Kakvi argumenti.. Strasno. Njihov novinar je pisao o poreskom sustavu bih, tacno tako. I naglasio je prednosti RS u odnosu na FBiH. Ako je to lobiranje (a rs bas ima novca da baca na lobiranje u WSJ), kome je to onda namijenjeno?
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 14.06.2007., 20:16   #92
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
Goldie, pa to si ti rekao prije 2 dana, ne ja

a sta si ti? papiga?


Quote:
I naglasio je prednosti RS u odnosu na FBiH. Ako je to lobiranje (a rs bas ima novca da baca na lobiranje u WSJ), kome je to onda namijenjeno?
de sad pronadji tekstove iz istog tog lista o "Federacij". i tu ce sve vrvit od pozitivnosti i napretka.
telst ko tekst. ko da to kog od investitora uopce zanima. prvo pohvatajte zlocince.
goldietrickz is offline  
Old 14.06.2007., 20:31   #93
Quote:
Mahalusha kaže: Pogledaj post
Bas sam se nadala ovakvoj reakciji. Jel' stvarno mislis da je mene briga sta ti mislis o novinama koje ja citam i kako me prosudjujes po tome sta citam i koju TV gledam To bi bilo isto, kao kad bi neki hrvat napisao da cita "Vecernji list" i gleda HRT ili TeleNovu i ja mu kazem, da je pripadnik hrvatske-desnice ili sve ono drugo sto ti meni "prikaci."
Kao prvo i ne treba da te je briga...naprotiv.
Ali imam pravo prosudjivati jerbo Mahaluso iznjela si javno podatke...cemu svrha ovoga foruma
Kao prvooredjenje sa HTV je najmanje grozomorno jer je to javni servis gradjanja i prema tome se indentifikuju sa svojom uredjivackom politikom dok je NTV Hayat privatna televizija i komercijalana,pri tome izrazito bosnjacki orjentisana...sto je fakat i nepobitno.
Ono sto si ti izabrala kao izvor informacija i citalackog povjerenja u najmanju ruku su mediji koji nemaju nikakve veze sa gradjanskom orjentacijom...
mahaluso vrijeme je za Doncafe na Hayatu...pozuri
spiritual beggar is offline  
Old 16.06.2007., 19:49   #94
ovo nije iz bh medija al je podjednako smijesno:

Quote:
In addition, the assimilation of the independent Bosnian Serb police force into a single, federal force "would mean we must accept terrorists who have been recruited into the police by the Bosnian Muslims."
i to kaze covjek u cijoj miliciji je gomila terorista i ratnih zlocinaca...

Quote:
Dodik and several advisers who also spoke with NewsMax in Washington warned that Muslim Bosnia has become "a platform for attacking the United States and Europe using ‘white' Al Qaeda members who look like Europeans."
ne znam jel On to sam smislja il ima debile koji mu govore te gluposti...presmijesno je sta on pokusava.

Quote:
"When I was asked by [former State Department official] Bob Gelbard why we have to stay in Bosnia, I said it was to prevent the creation of a Muslim state in the heart of Europe," Dodik said.
nevjerojatno. zbilja. zar zbilja misli da ce te gluposti neko popushit?

Quote:
The real casualty figures, he said, were closer to 56,000 Bosnian Muslims and 35,000 Bosnian Serbs.
taj covjek, ustvari primitivna panjina, drzi govore o Jasenovcu? nastranu sto ovdje uopce nije spomenuo hrvatske zrtve. sve i da su gornje cifre tocne, zaboravio je napomenuti omjer civilnih i vojnih zrtava. odvratan lazljivi smrad.

Quote:
Asked where Bosnian Serb military leader General Mladic, who is wanted for war crimes, Dodik said he would "like to get rid of this issue," but didn't have a clue where he was hiding.
Mladic je njemu "issue" kojeg bi se zelio "rijesiti". da nam se nekako rijesiti Njega.
goldietrickz is offline  
Old 16.06.2007., 20:02   #95
Quote:
The real casualty figures, he said, were closer to 56,000 Bosnian Muslims and 35,000 Bosnian Serbs
Ova ciffra kao prvo nije tacna.
Kao drugo,meni je strasno da cetnici ovako barataju zrtvama dijeleci ih po nacionalnosti.Samo u Sarajevu je poginulo najmanje 1000 Srba,ali braneci Sarajevo od cetnika sa brda,a takodje i kao obicni civili koji su u opkoljenom Sarajevu stradali od snajpera ili granate koje su poslali cetnici sa brda.Ovako dijeleci mrtve po nacionalnosti stice se totalno pogresna slika o ratu i zrtvama u BiH.Meni je to sve gadno.

Juce sam kupio Reporter,nakon par mjeseci ponovo Nista novo...Dodik najbolji,SNSD radi sjajan posao,RS iznad svega,Silajdzic hoce dzamahiriju...
zebu is offline  
Old 21.06.2007., 09:13   #96
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
a sta si ti? papiga?




de sad pronadji tekstove iz istog tog lista o "Federacij". i tu ce sve vrvit od pozitivnosti i napretka.
telst ko tekst. ko da to kog od investitora uopce zanima. prvo pohvatajte zlocince.
Haha.. investitore zanimaju ratni zlocinci?
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 22.06.2007., 16:03   #97
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
Haha.. investitore zanimaju ratni zlocinci?

ma kakvi... oni bas vole investirati u srcu Europe u "drzavu" nastalu na zlocinu, sa zlocinackom reputacijom, apartheidnom politikom, etnicki ociscenu...
goldietrickz is offline  
Old 23.06.2007., 13:57   #98
Vidi sad vraga. U Sarajevu ugašen ISV radio vlasnika Željka Janušića ( obrati pažnju na ime i prezime) jer je frekvencija na kojoj je emitiran progam dodijeljena islamskoj zajednici bih. Istovremeno se eto nikako neže naći koncesija za kanal na hrvatskom jeziku. Multi-kulti???? Jest al u kurcu..........
Zrinski is offline  
Old 23.06.2007., 15:19   #99
Quote:
Vidi sad vraga. U Sarajevu ugašen ISV radio vlasnika Željka Janušića ( obrati pažnju na ime i prezime) jer je frekvencija na kojoj je emitiran progam dodijeljena islamskoj zajednici bih. Istovremeno se eto nikako neže naći koncesija za kanal na hrvatskom jeziku. Multi-kulti???? Jest al u kurcu.........
Jel ti drago?
Tahvil-pasa is offline  
Old 23.06.2007., 19:18   #100
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ma kakvi... oni bas vole investirati u srcu Europe u "drzavu" nastalu na zlocinu, sa zlocinackom reputacijom, apartheidnom politikom, etnicki ociscenu...
Misliš na Hrvatsku?
Dr.inker is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.