Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 18:59   #201
Da pa to ću i napravit. Vilica je stara samo tjedan dana.
domagoj993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:17   #202
gospodo neznalice...

sve vilice koje u svom nazivu ili specifikacijama imaju riječ 'coil' su takozvane opružne vilice i uz neke manje brandovske razlike niti na jednoj se NE MOŽE podešavati tvrdoću.
zapravo može, ali samo zamjenom opruge unutar same vilice.
opruge se proizvode u nekoliko (obično 3) jačina i biraju se prema kilaži.
naravno, ako vozite nekakve rst ili suuntor vilice, slobodno možete zaboravit na ovo gore i pomirite se sa ovim što imate.

zračne vilice, osim što su znatno lakše, mogu se i podešavati po tvrdoći jednostavnim napumpavanjem i ispumpavanjem komora.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:04   #203
Napokon pravi odgovor, hvala. A čemu služi onaj kotačić?
domagoj993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:13   #204
lockout.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:06   #205
dali bi mi se isplatilo mijenjati samo glavćinu felge ili da kupim nove felge?
__________________
Scott Aspect 50---Just me and my bike
scott_aspekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:46   #206
htjeo si reći , dali mjenjat samo glavčinu ili pak cijeli kotač , ako ti je obruč dobar i kvalitetan , onda u svakom slučaju se isplati mijenjat samo glavčinu , još ako su i žbice ok , onda nema svrhe ići u trošak
sama glavčina se dade reparirati ukoliko se zračnost ležajeva uočila na vrijeme i ukoliko nije došlo do većih oštećenja samog kućišta glavčine i naravno treba imati u vidu da reparacija ne prijeđe cijenu iznosa nove ,
neki serviseri cijenu preslagivanja kotača od cck-a 90 kn , na akcijama ,znadu odraditi badava , ukoliko se glavčina kupi kod njih i za istu važi navedena akcija
bokacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 12:46   #207
Evo da vam javim kupio sam novu kočionu čeljust sa paknama,250 kuna,koči samo tako...
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:36   #208
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Evo da vam javim kupio sam novu kočionu čeljust sa paknama,250 kuna,koči samo tako...
Koja marka ? I gdje ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:43   #209
neznam gdje,bratić mi je kupio kad je bio u ZG,ja mislim u Poljaničkoj 20b,tamo je ovlašteni servis X-PLORERA. marku ću provjerit pa ti javim... Ali ta čeljust nije 100% za range 380 jer kad staviš normalno malo grebu pakne... ja sam kad sam zavrtao, između stavio male tanke platnice pa je zasad dobro..
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 20:24   #210
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
kad staviš normalno malo grebu pakne... ja sam kad sam zavrtao, između pa je zasad dobro..
što li si ti to izkemijao
bokacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 21:13   #211
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
neznam gdje,bratić mi je kupio kad je bio u ZG,ja mislim u Poljaničkoj 20b,tamo je ovlašteni servis X-PLORERA. marku ću provjerit pa ti javim... Ali ta čeljust nije 100% za range 380 jer kad staviš normalno malo grebu pakne... ja sam kad sam zavrtao, između stavio male tanke platnice pa je zasad dobro..
Nešto si sfušao! Mehanika? Mora biti na kočionim klještima imbus ili neki drugi šarafić za podešavanje koji je prenapet, otpusti malo, i bit će dobro! Ako nema onda otpusti na sajli!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 09:17   #212
Uglavnom evo za svoj bicikl moram kupit: zadnji i prednji lančanik,lanac, i zadnji mjenjac..e sad mene zanima koliko bi to mene sve izaslo (odprilike) premda se ja bas nerazumijem u to ko vi pa eto..da pitam
varga_Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:14   #213
pa ono ja bih mijenjao i zadnju i prednju glavčinu i stavio bi onu na koju se može staviti disk,pa s vremenom kada skupim pare staviti diskove!!!
__________________
Scott Aspect 50---Just me and my bike
scott_aspekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:42   #214
Quote:
scott_aspekt kaže: Pogledaj post
pa ono ja bih mijenjao i zadnju i prednju glavčinu i stavio bi onu na koju se može staviti disk,pa s vremenom kada skupim pare staviti diskove!!!
jel ti rama i vilica imaju prihvat za disk??

u skupu rabotu si se upustio , samo zato da se malo pokažeš , stvarno mislim da ti diskovi ne trebaju

nabe 300- stotinjak , kuna , možda još i žbice , te 2x90 za preslagivanje, blizu si skoro 600 , možda nešto polovno za taj novac nađeš , a svoje prodaš.......
bokacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:52   #215
Quote:
varga_Osijek kaže: Pogledaj post
Uglavnom evo za svoj bicikl moram kupit: zadnji i prednji lančanik,lanac, i zadnji mjenjac..e sad mene zanima koliko bi to mene sve izaslo (odprilike) premda se ja bas nerazumijem u to ko vi pa eto..da pitam
Za MTB?
Zadnja kazeta oko 120 kn (neki prosjek)
Prednji pogon, dali komplet? od ha pa recimo 500 (možda može i manje) pa do 1500 kn
Lanac: nemam pojma, računaj od 80 do 100-tinjak kuna
Zadnji mjenjač: od 250 kn na dalje...

Sve ovisi što kupuješ, da ne duljim
Keindl dijelovi

a evo i bizmark
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:14   #216
Evo i mene s konkretnim pitanjem za znalce... Nedavno mi je počelo nekakvo škripanje pri okretanju pedala i to pri gaženju lijeve pedale u njezinom točno određenom položaju. Neko vrijeme nisam nikako mogao otkriti otkud dolazi taj iritantni zvuk (kao gaženje po svježem snijegu, ne znam kako da to opišem), no - budući da sam eliminirao lanac i njegovo zapinjanje za mašinicu - pretpostavljao sam da je riječ o pedali ili negdje blizu. Pošpricao sam je WD-om i par dana je bilo u redu. Nakon nekoliko dana opet je počeo taj neugodan zvuk, ali se usto još i lijeva kurbla počela lagano klatiti u vožnji. Doduše, ispočetka svega možda 1 mm, ali je to kasnije postalo puno ozbiljnije i kurbla je prijetila ispadanjem koliko se počela klatiti u nekakvom praznom hodu lijevo-desno. Skinuo sam zaštitnu kapicu s kurble i zategnuo vijak koliko sam god mogao jer se vijak zaista počeo odvijati i labaviti kurblu. Činilo se savršeno, no nakon 15-ak minuta testne vožnje kurbla je ponovno dobila svoj prazan hod, počinje opet sa sitnih 1 mm prema procjeni. Imam neki osjećaj da uopće ne igra ulogu koliko zategnem vijak na kurbli jer će se vrlo brzo opet pojaviti taj prazan hod na kurbli (lijevo-desno, ne naprijed-natrag).

Kako se ovo rješava? Nisam neki majstor, ali sam se potrudio informirati i saznao da se ovdje vjerojatno radi o lagano istrošenoj osovini pogona. Kako se to rješava - bez odlaska u servis, to je zadnja opcija? Čuo sam nešto o nekakvim tankim limićima koji kompenziraju taj istrošeni dio osovine i sprječavaju klaćenje kurble nakon što se dobro zategne svojim vijkom. Kako vi rješavate ovaj problem koji, koliko sam shvatio, i nije tako rijedak? Kako se zovu ti limići, da znam tražiti u bike shopu? Prodaju li se uopće u bike shopovima ili to spada pod improvizaciju? Kako se koriste?

Palo mi je napamet da nakon tog glavnog vijka kurble stavim još jedan koji će ga, kao, bolje držati i sprječavati njegovo pomicanje no, logika mi nekako govori da stvar uopće nije u tome što vijak ne drži i što se on sam po sebi pomiče, nego u tome što ispod njega postoji lagano izlizano područje koje će uvijek stvarati probleme bez obzira koliko se vijak zategne i dođe li nakon njega još jedan čvrsto zategnuti vijak... Možda krivo razmišljam... Uglavnom, bilo bi super da napišete kako ste vi riješili ovaj problem jer pretpostavljam da ste ga i vi već imali kao i ja sada... Hvala unaprijed!

Sorry na poduljem postu, no trudim se biti detaljan i koliko-toliko zorno predočiti svoj problem.
fritz75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:48   #217
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
lockout.
rekao je da nije lockout. Taj kotacic je preload i sluzi sa podesavanje tvrdoce ali na takvim viljama ne sluzi bas svrsi. Ja ga imam na bivsoj Tori i za 10% smanjuje-povecava tvrdocu.
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:50   #218
Quote:
fritz75 kaže: Pogledaj post
Evo i mene s konkretnim pitanjem za znalce... Nedavno mi je počelo nekakvo škripanje pri okretanju pedala i to pri gaženju lijeve pedale u njezinom točno određenom položaju. Neko vrijeme nisam nikako mogao otkriti otkud dolazi taj iritantni zvuk (kao gaženje po svježem snijegu, ne znam kako da to opišem), no - budući da sam eliminirao lanac i njegovo zapinjanje za mašinicu - pretpostavljao sam da je riječ o pedali ili negdje blizu. Pošpricao sam je WD-om i par dana je bilo u redu. Nakon nekoliko dana opet je počeo taj neugodan zvuk, ali se usto još i lijeva kurbla počela lagano klatiti u vožnji. Doduše, ispočetka svega možda 1 mm, ali je to kasnije postalo puno ozbiljnije i kurbla je prijetila ispadanjem koliko se počela klatiti u nekakvom praznom hodu lijevo-desno. Skinuo sam zaštitnu kapicu s kurble i zategnuo vijak koliko sam god mogao jer se vijak zaista počeo odvijati i labaviti kurblu. Činilo se savršeno, no nakon 15-ak minuta testne vožnje kurbla je ponovno dobila svoj prazan hod, počinje opet sa sitnih 1 mm prema procjeni. Imam neki osjećaj da uopće ne igra ulogu koliko zategnem vijak na kurbli jer će se vrlo brzo opet pojaviti taj prazan hod na kurbli (lijevo-desno, ne naprijed-natrag).

Kako se ovo rješava? Nisam neki majstor, ali sam se potrudio informirati i saznao da se ovdje vjerojatno radi o lagano istrošenoj osovini pogona. Kako se to rješava - bez odlaska u servis, to je zadnja opcija? Čuo sam nešto o nekakvim tankim limićima koji kompenziraju taj istrošeni dio osovine i sprječavaju klaćenje kurble nakon što se dobro zategne svojim vijkom. Kako vi rješavate ovaj problem koji, koliko sam shvatio, i nije tako rijedak? Kako se zovu ti limići, da znam tražiti u bike shopu? Prodaju li se uopće u bike shopovima ili to spada pod improvizaciju? Kako se koriste?

Palo mi je napamet da nakon tog glavnog vijka kurble stavim još jedan koji će ga, kao, bolje držati i sprječavati njegovo pomicanje no, logika mi nekako govori da stvar uopće nije u tome što vijak ne drži i što se on sam po sebi pomiče, nego u tome što ispod njega postoji lagano izlizano područje koje će uvijek stvarati probleme bez obzira koliko se vijak zategne i dođe li nakon njega još jedan čvrsto zategnuti vijak... Možda krivo razmišljam... Uglavnom, bilo bi super da napišete kako ste vi riješili ovaj problem jer pretpostavljam da ste ga i vi već imali kao i ja sada... Hvala unaprijed!

Sorry na poduljem postu, no trudim se biti detaljan i koliko-toliko zorno predočiti svoj problem.

po mojoj procijeni ti je otišao bottom bracket i tu nemas sta drugo nego promijeniti ga jer je to jedan od kljucnih djelova bicikla i nemoj se s tim igrati.
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 00:27   #219
Quote:
Slavuj kaže: Pogledaj post
rekao je da nije lockout. Taj kotacic je preload i sluzi sa podesavanje tvrdoce ali na takvim viljama ne sluzi bas svrsi. Ja ga imam na bivsoj Tori i za 10% smanjuje-povecava tvrdocu.
je.
lockout je.
preload se nalazi sa donje strane desnog štapa i uglavnom ne služi ničemu.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 08:30   #220
@fritz75

kao što slavuj reče otišo ti bb i tu nema improvizacije (odnosno ima, ali nije ništa jeftinija od kupnje novog i zamjene). pošto i nisi neki majstor, servis ti je najjeftinija opcija. kako si to sve opisao to i nije lagana istrošenost osovine - ležajeva, nego je to za smeće. budeš li kemijao i dalje vozio tako samo možeš napravit još veću štetu.


@pakleni i slavuj

ako pakleni kaže da je to lockout, a čovjek kaže da nije, onda je to sigurno lockout koji ne služi ničemu
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.