Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 10:01   #5041
imam ja ceradu i dobro je on pokriven cijelu zimu.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:49   #5042
Majstori help! - popravci, servis i savjeti

Pitanje za kucne majstore, jel kupujete alate kod nas ili preko ebaya i neta. Ono, radapcigere, razne kljuceve i ostalo za skidat kazete i ostalo? I ako uzimate s beya, dal uzmete najjeftinije od kineza ili izmete neku "kinesku marku". Park tool ima previsok shipping pa mi glupo to uzimat.


You are who you are at home.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:18   #5043
ja kupujem izvana, nesto sam doma uspio sa starim napravit da mi sluzi...

ovo s ebaja moras bit pazljiv, nekad moze bit kinez koji se lako pogloda, pa se onda probaj orjentirat na lose i dobre alate s obzirom kakvu silu trebaju i koliko ih planiras koristit...
imas od raznoranih jeftinjaka koji ce posluzit za posao 2x godisnje, do super alata,,

meni su ok po cijeni i kvaliteti icetoolz
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:52   #5044
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Pitanje za kucne majstore, jel kupujete alate kod nas ili preko ebaya i neta. Ono, radapcigere, razne kljuceve i ostalo za skidat kazete i ostalo? I ako uzimate s beya, dal uzmete najjeftinije od kineza ili izmete neku "kinesku marku". Park tool ima previsok shipping pa mi glupo to uzimat.


You are who you are at home.
Loš alat je najskuplji alat.. Park Tool se može nabaviti i u Zg-u. Preporuka stvarno dobrog a ne preskupog alata " Unior " nabaljiv u " Comet-u " i dostava do kučnog praga...
zmijoljubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:21   #5045
Quote:
zmijoljubac kaže: Pogledaj post
Loš alat je najskuplji alat.. Park Tool se može nabaviti i u Zg-u. Preporuka stvarno dobrog a ne preskupog alata " Unior " nabaljiv u " Comet-u " i dostava do kučnog praga...

Fala nisam ni znao da unior ima alate za bajk.


You are who you are at home.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 00:22   #5046
jel može ova lulica: http://www.bike24.com/1.php?product=...gc=0;orderby=2 na 25.4 volan?
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:29   #5047
Bok, imam problem sa zadnjim mjenjačem, Shimano SLX. Neće mi prebaciti lanac s 5 na 6 zupčanik, ostale sve prebacuje dobro jedino na ta dva zeza...kako da to namjestim?
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:39   #5048
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Bok, imam problem sa zadnjim mjenjačem, Shimano SLX. Neće mi prebaciti lanac s 5 na 6 zupčanik, ostale sve prebacuje dobro jedino na ta dva zeza...kako da to namjestim?
Ili youtube ili servis, po meni bolje servis, ili probaj malo zakretati napetost sajle, ali daj to nekom stručnom
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:56   #5049
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Bok, imam problem sa zadnjim mjenjačem, Shimano SLX. Neće mi prebaciti lanac s 5 na 6 zupčanik, ostale sve prebacuje dobro jedino na ta dva zeza...kako da to namjestim?
Pretpostavljam da su to dva zadnja zupčanika.
Jesi li što dirao po zadnjem mjenjacu?
Da li imaš prostora na rucici mjenjaca da ju još guraš a da ne osjecaš otpor?
Ako su prvi i treci da onda ti se otpustila sjla kako je gore netko zakljucio.
Ako su prva dva pitanja da onda si zeznuo zadnji položaj mašinice na ona dva šarafica na mašinici.
Inace ako neznaš štelati otiđi nekome tko zna ili u servis.
Ako si iz zagreba biciklpopravljaona je za tebe prva destinacija gdje buš i naucio neke stvari uz gledanje kako to meštar radi.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:45   #5050
Ne, nisu zadnja dva jer imam 9 zupčanika i nisam ništ dirao ko mjenjača. To sam skužio prek raznih videa kak namjestim ako neće prebaciti na dva krajnja ali nigdje nisam našel da je problem 'u sredini' i kak se to štela...

Ništ, budem onda otišel kod te ekipe pa da pogledaju.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:30   #5051
Pogledaj da ti nije savinut nosač mjenjača, loše šaltanje na sredini kazete je obično simptom toga.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:44   #5052
Quote:
QWAS kaže: Pogledaj post
jel može ova lulica: http://www.bike24.com/1.php?product=...gc=0;orderby=2 na 25.4 volan?
Može ako uzmeš ovakav adapter.
zdhedonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 12:11   #5053
Pozdrav,
Na svom MTB imam pogon FSA Dyna Drive 42/32/22t.
Netko je nekad ovdje napisao da je to početnički pogon.
Mene je do sada nekih 2600 km (cca 70% asfalt i 30% žeščeg makadama dalmatinske zagore) služio ok, međutim zadnjih 100 km je počeo očajno cviliti.
Jel se to da servisirati ili ide u otpis?
Ako treba mijenjati, što se može boljega preporučiti.
zelaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 12:57   #5054
Quote:
zdhedonist kaže: Pogledaj post
Može ako uzmeš ovakav adapter.
pa normalno mi stoji bez ikakvog adaptera.
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:22   #5055
to sto stoji, ne znaci da je i sigurno..
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:37   #5056
Quote:
QWAS kaže: Pogledaj post
pa normalno mi stoji bez ikakvog adaptera.
Čekaj mislim da se nismo baš skužili jesi ti pitao da li će ti ova lulica pasati na širinu šipke koja ulazi u vilicu/head tubea koja je 25,4 mm široka ili si pitao da li će ti pasati zbog toga što ti je volan širok na srednjem dijelu 25,4 a ova lulica ima prihvat 26? ja sam ti odgovorio na ovo prvo jer sam mislio da to pitaš, a što se tiče drugog postoje adapteri i za to samo što sam ja sam sebi to napravio od komada inox lima. Može se tebi činiti da ti volan dobro drži al ako u vožnji naletiš na neku prepreku ili rupu i u kritičnom trenutku ti se volan savije onda si u banani vjeruj mi.
zdhedonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:24   #5057
ovo 2. . lulica i volan su mi crni tak da limovi ne igraju, prelijep mi je bic za takve eskapade, riskiraću. XD

Zadnje uređivanje QWAS : 01.09.2014. at 15:47.
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:39   #5058
Quote:
QWAS kaže: Pogledaj post
ovo 2. . lulica i volan su mi crni tak da limovi ne igraju, prelijep mi je bic za takve eskapade, riskiraću. XD
Pa ako ti dobro uhvati clamp volan možda ni ne moraš ništa dirati, al isto probaj pritisnuti na skos/trzaj malo jače na volan ako ti se pomakne makar za milimetar nije dobro. Što se tiče vizualnog izgleda ove moje kombinacije sa limom to se izvana niti ne vidi tako da vidi kako hoćeš.
zdhedonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:50   #5059
joj da stvarno, mogu staviti s unutarnje strane (ne prednje) da se ne vidi. kolko ti je širok/dugačak taj lim? to izrežem od limenke npr.?
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:55   #5060
Quote:
QWAS kaže: Pogledaj post
joj da stvarno, mogu staviti s unutarnje strane (ne prednje) da se ne vidi. kolko ti je širok/dugačak taj lim? to izrežem od limenke npr.?
Ne znam napamet al samo sam onaj polukrug napravio s unutarnje strane i normalno malo uži da ne izviruje vani. Ja sam radio sa inox limom debljine 1 mm al sam ga svejedno malo brusio/ stanjivao tako da mislim da će ti onaj od limenke ipak biti malo pretanak
zdhedonist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.