Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 16:39   #61
aj zamisli hibridne zeceve mam napunis skrinju sa jednim
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 11:07   #62
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
aj zamisli hibridne zeceve mam napunis skrinju sa jednim
Imaš kolinje i zoveš muški dio familije da ti ga pomognu svladati
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 11:23   #63
Mi imamo za svaku peć poseban dimnjak, tako da to nije bed.
Mjesečna rata za plin zimi kreće mi se i do 2500 kn (!), tako da će se meni investicija pokriti već ove zime - u sljedećoj sam u dobitku.
Peć nije kombinirana, samo na drva je; plinski bojler ostaje kao zasebna instalacija.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:48   #64
Quote:
Amalthea kaže: Pogledaj post
Mi imamo za svaku peć poseban dimnjak, tako da to nije bed.
Mjesečna rata za plin zimi kreće mi se i do 2500 kn (!), tako da će se meni investicija pokriti već ove zime - u sljedećoj sam u dobitku.
Peć nije kombinirana, samo na drva je; plinski bojler ostaje kao zasebna instalacija.
pa koliko kvadrata grijete?
Mislim ljudi krivo shvačaju tu potrošnju nije bitno čime se grijete nego kakvi su gubici iz tog prostora
kakva je korist kad je na dvorištu toplo isto kao u kući?
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:53   #65
Grijemo nešto malo preko 300 kvadrata. Oko 330 mislim. Zašto?
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 13:53   #66
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu naci najpovoljnije peci na pelet?? Ali bas peci za prostor,ne kotao... Danas u podnevnom dnevniku su pricali o tome i covjek je rekao da ima peci od 7000kn... zna li netko nesto vise o tome?
Artel 8,5 kw 8500 kuna. italija proizvodi navodno???
Katcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 11:55   #67
Grijem se na lož ulje ,razmišljamo preći na pelete,zanima me sve:koje su najbolje peći,gdje kupiti,gdje nabavljati pelete,koliko trebam za jednu zimu?Molim savjet.
Imam kuću u Petrinji u centru,nemam kamo spremit drva ona su najjeftinija,2 stana,prizemlje i potkrovlje,zajedno oko 130 kvadrata,pvc stolarija,grijem od 07-21 sat,trošim za jednu zimu za 2 stana 0k0 2500 l lože,preskupa je ode mi oko 20 000kn za grijanje,a loža svako malo skupi već je blizu 7 kn,pelete kad izbacim cisternu imala bih gdje spremit,al skupe su oko 26 000kn+montaža neznam koliko dođe,molim za pomoć.
kety66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:05   #68
Ket, 2kg DOBRIH peleti= litra lož ulja.
Pakirane su u vrećama po 15kg, pa ih možeš postepeno kupovati, te netrebaš posebni skladišni prostor. Imaš nekoliko varijanti kotlova za CG. Pogledaj može li se u taj vaš na lož ulje ugraditi plamenik. Ako nemre, treba kupiti kotel i plamenik ili pak kotel samo na pelete, poput OVOGA.
Procijeni koliko ti se to isplati.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 09:16   #69
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ket, 2kg DOBRIH peleti= litra lož ulja.
Pakirane su u vrećama po 15kg, pa ih možeš postepeno kupovati, te netrebaš posebni skladišni prostor. Imaš nekoliko varijanti kotlova za CG. Pogledaj može li se u taj vaš na lož ulje ugraditi plamenik. Ako nemre, treba kupiti kotel i plamenik ili pak kotel samo na pelete, poput OVOGA.
Procijeni koliko ti se to isplati.
ZVON:hvala na pomoći nismo više pametni al znamo da zimi radimo samo za grijanje,što je katastrofa financijska,nešto moramo poduzet,zahvaljujem
kety66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 00:01   #70
Quote:
kety66 kaže: Pogledaj post
ZVON:hvala na pomoći nismo više pametni al znamo da zimi radimo samo za grijanje,što je katastrofa financijska,nešto moramo poduzet,zahvaljujem
pa najprije popravi izolaciju.
ako imaš klasičan krov, na tavan stavi bar 10cm izolacije a bolje 15-20, svejedno dal je stiropor ili vuna.
ako imaš podrum na plafon podruma polijepo ploče stiropora. a kad skupiš koju paru onda stiropor fasada
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 10:24   #71
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
pa najprije popravi izolaciju.
ako imaš klasičan krov, na tavan stavi bar 10cm izolacije a bolje 15-20, svejedno dal je stiropor ili vuna.
ako imaš podrum na plafon podruma polijepo ploče stiropora. a kad skupiš koju paru onda stiropor fasada
prizemlje je stara fasada,potkrovlje novo nadograđeno 10cm staklena vuna,folija pa knauf svi vanjski zidovi,eh sad trebalo bi stući staru fasadu i cijelu kuću sa stiropor fasadu novu postavit ,to je sve oko 200m2,treba novca za to,al svejedno hvala na savjetima...
kety66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:33   #72
Jedno pitanje za znalce:može li se plamenik sa svom skalamerijom koristiti na peći za lož ulje, a ne samo na peći na drva?
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:33   #73
Quote:
stari1 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za znalce:može li se plamenik sa svom skalamerijom koristiti na peći za lož ulje, a ne samo na peći na drva?
Može, ako riješiš pepel!

Neki dan u štampi bilo da je u jednoj osnovnoj školi montirana peć na pelete, ali u učionicama max. temp 16-17 C
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 20:45   #74
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Može, ako riješiš pepel!

Neki dan u štampi bilo da je u jednoj osnovnoj školi montirana peć na pelete, ali u učionicama max. temp 16-17 C
Bivši sugrađanine
Riješiti ću ja pepeo, ako je samo to,ali moram napraviti izračun snage.Ovo u školi je izgleda premala snaga peći ili plamenika na pelete.
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:14   #75
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post

Neki dan u štampi bilo da je u jednoj osnovnoj školi montirana peć na pelete, ali u učionicama max. temp 16-17 C

Kake veze ima činjenica to što je peč na pelet sa temperaturom u učionicama? Mogla je tako bit i nuklearna sa svejedno istim rezultatom.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:39   #76
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Kake veze ima činjenica to što je peč na pelet sa temperaturom u učionicama? Mogla je tako bit i nuklearna sa svejedno istim rezultatom.
Ima jako velike veze, netko je grdo zajebo stvar, a možeš biti siguran da tu nije bilo SSM majstorluka!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 10:22   #77
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ima jako velike veze, netko je grdo zajebo stvar, a možeš biti siguran da tu nije bilo SSM majstorluka!

Opet ne vidim poveznicu između činjenice da je peć na pelet i slabijeg grijanja.
Vidim samo logičku pretpostavku da je netko poddimenzionirao peć ili nije omogućio peći da preda sistemu svoju punu snagu.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 02:47   #78
Quote:
Katcha kaže: Pogledaj post
Artel 8,5 kw 8500 kuna. italija proizvodi navodno???


na akciji ti je, ako te zanima za gotovinu se da sredit i jos neki popust
pozdrav
rxma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 22:40   #79
Quote:
kišica kaže: Pogledaj post
centroplus od centrometala kosta 14 500 kn 25 kW

a peleti se mogu nabaviti u hrvatskoj u 3 firme...visevicakomp, spačva i drvenjača
ima PIN Jasenovac
__________________
bolje gladan u ribolovu nego sit na poslu!
brcko-78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 10:57   #80
Viševica od nedavno ima novu stranicu s kalkulatorom za okvirni izračun isplativosti grijanja na pelete, ali i početne investicije. Naravno, puno tu faktora ulazi u računicu, ali generalno se jasno može vidjeti kolika bi bila razlika između peleta i plina ili nedaj bože struje... http://www.visevicaenergo.hr/
gkomar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.