Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 12:13   #1001
pa naravno da morate ici na briseve, ali ocito ginekolozi stede na nama. ne mozete znati sto tocno imate ako ne odete na te briseve jer vam na papi nije moguce otkriti puno toga - eventualno trihomonas i neke gljivice. no, ako zelite znati imate li streptokoke, e. coli, gardnerellu, klamidiju, miko i urea plazmu, i ostalo, morate na briseve! odokativne procjene su vrlo opasne!
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 17:47   #1002
Quote:
Mälena kaže: Pogledaj post
maslina, totalno si u pravu.. mislis si nije mi nis, o onda odjednom saznas nes... al nevjerojatno da je bas vecina ginekologa toliko neodgovorna.. kako njima gljivice mogu bit nista- to meni nije jasno.. bez obzira sto je to "bezopasno" nije ugodno kad pece svrbi i jos gore iscjedak.. tak je i meni, i di da odem na pregled? ni privatniku vise nemres, vidi koliko se cura i na njih zali.. pa to je katastrofa
Ja sam bila kod privatnika u Puli, uzeo mi je 500 kn, rekao da imam odlične jajnike, a što se tiče mojih tegoba, da mi je to ništa, da se trebam seksati pa će biti bolje (u tom trenutku sam imala rane već od kandide) i da mi je to najvjerojatnije alergija na deterdžent za rublje.
Napominjem, da u tom trenutku nisam ni znala da još imam kandidu. Onda sam malo surfala, i pomislila da je to to, otišla ovoga puta ginekologici koja mi je propisala canesten. Kada se sve za mjesec dana vratilo je rekla da joj je to čudno, da mi je papa odlična, a da je uostalom i ona jedna od žena kojima se kandida stalno vraća.
I sad bih ja toj ženi trebala ići na redovnu kontrolu, a sve si mislim, čemu to? Kao da će mi ta išta pametno reći. Ne zna pomoći ni samoj sebi.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:58   #1003
Napravite si testove na CNS viruse (central nervous system) ili uže na herpes viruse. Herpes simptomi su vrlo slični kandida simptomima, a zna se skrivati do 20g.. Navodno 80% ljudi nije svjesno da ima herpes. Herpes je bolest tisuću simptoma (svrbljenje po cijelom tijelu, glavobolje, mučnine, proljev, temperatura, bolovi u nogama, bolovi u vratu, išijas, bolovi u zglobovima, sitni madeži po tijelu, crvene točkice po tijelu, prištići po koži lica i nadlaktice, te leđa, pojačana sluz u nosu, ušima i vlasištu, kašalj, problemi sa srcem, plućima, bolovi u abdomenu, titranje živca u oku ili po tijelu, raspucale kapilare u očima, česte upale očiju, afte, česte grlobolje, bol u uhu ili zubima, itd...)
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 00:33   #1004
prešla sam okom preko ove teme i ne znam da li netko od vas ima candidu koja se manifestira samo s iscjedkom? naime, ja to već imam godinama, valjda od kad imam mengu i to se nikako ne da izlječiti. mazala sam ja to plymicolom, i vaginalete i canest i triderm, i pila tablete sa češnjakom, jogurte, ovo ono, stvarno ne znam što nisam probala, ali jednostavno se ne da. ginić je rekao da imam candidu albicanis koja je izazvana upalom (?!), nakon što je napravio papa-test. birs je pokazao isto. nikad me svrbilo, nikakvo peckanje, nšta, osim prokletog iscjedka.
ima netko nekakav savjet što još probati?
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 17:47   #1005
na sto si radila briseve?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 18:17   #1006
iskreno ne znam, on je uzeo bris, pogledao pod mikroskopom i rekao da je u pitanju candida. papa test je pokazao isto, samo da je uzrokovano upalom, što je meni ogromna engima jer nije da to imam od jučer.
na svu sreću nemam ostale simptome, naučila sam se živit s tim, ali svejedno zabrinjava.
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 21:02   #1007
hm, postoji ti 5 briseva, i to se gleda u mikrobioloskom labosu. ginic gleda samo pod mikroskopom prije pape i ne moze tako bas sve vidjeti. barem je meni tako moj objasnio. mozda da napravis sve te briseve? moguce da je nesto drugo, a ne candida.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 21:07   #1008
Quote:
Sin skinner kaže: Pogledaj post
prešla sam okom preko ove teme i ne znam da li netko od vas ima candidu koja se manifestira samo s iscjedkom? naime, ja to već imam godinama, valjda od kad imam mengu i to se nikako ne da izlječiti. mazala sam ja to plymicolom, i vaginalete i canest i triderm, i pila tablete sa češnjakom, jogurte, ovo ono, stvarno ne znam što nisam probala, ali jednostavno se ne da. ginić je rekao da imam candidu albicanis koja je izazvana upalom (?!), nakon što je napravio papa-test. birs je pokazao isto. nikad me svrbilo, nikakvo peckanje, nšta, osim prokletog iscjedka.
ima netko nekakav savjet što još probati?
prije bih rekla da je candida prouzrokovala upalu, a ne obrnuto.
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:16   #1009
evo da "citiram" papa test - negativno na intraepitelnu ili invazivnu lezij
mikroorganizmi : bacillus vaginalis / fungi - spore
rekativne promjene na stanicama povezane s upalom te parakeratoza.

na ovoj temi sam prilikom pretrage pojma parakeratoza našla da ako se na nalazu pojavljuju upala i parakeratoza da je to uredan nalaz, ako nema abnormalnih stanica fkors (ja ih nemam). no, googlajući dalje, našla sam da su parakeratoza i hiperkeratoza posljedica dugotrajne upale li hpv infekcije, što je opet nemoguće jer se na nalazu nigdje ne spominje hpv i cinovi niti mi je ginekolog rekao da je nalaz loš/kritičan ili što takvo.
mene od svega najviše brine upala jer ne znam od čega je.

sorko na gnjavaži
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 01:06   #1010
Quote:
Sin skinner kaže: Pogledaj post
evo da "citiram" papa test - negativno na intraepitelnu ili invazivnu lezij
mikroorganizmi : bacillus vaginalis / fungi - spore
rekativne promjene na stanicama povezane s upalom te parakeratoza.

na ovoj temi sam prilikom pretrage pojma parakeratoza našla da ako se na nalazu pojavljuju upala i parakeratoza da je to uredan nalaz, ako nema abnormalnih stanica fkors (ja ih nemam). no, googlajući dalje, našla sam da su parakeratoza i hiperkeratoza posljedica dugotrajne upale li hpv infekcije, što je opet nemoguće jer se na nalazu nigdje ne spominje hpv i cinovi niti mi je ginekolog rekao da je nalaz loš/kritičan ili što takvo.
mene od svega najviše brine upala jer ne znam od čega je.

sorko na gnjavaži
ti lijepo napravi briseve kako ti je moja draga suey rekal,ono što je dr. gledao pod mikroskopom se zove stupanj čistoće i to se dijeli na tri stupnja,uglavnom stupnjom čistoće se vidi dali ima leukocita i još nekih par bakterija,tj. gleda se po izgledu stanica ali stupanj čistoće nemože odrediti vrstu bakterije ili gljivice,znači on pokazuje dali nešto ima ili ne ali nepokazuje što točno imaš a brisevi(onih 5 kaj je suey spominjala) ti točno izoliraju bilo kakvu beštiju koja se nađe(ako se nađe) i odmah na nalazu dobiješ i antibiogram(popis antibiotika) koji djeluju baš na tog uzročnika koji bude izoliran kod tebe,tako da ajde ti lijepo doktoru i zahtjevaj briseve,imaš pravo na njih i nemoj dopustiti da te pošalje doma s rečenicom to vama netreba,po novom se brisevi trebaju raditi jednom godišnje ali ginići(većina) to neradi dok god na papi nešto nije u redu,a ja sam uglavnom uvijek imala čistu papu a ako bi i imala nešto to bi bila mješana flora plus upala,i tako stalno čak i nakon terapije i ja tražim briseve i pokaže mi se ureaplazma koju recimo papa neće otkriti jer papa test nedetektira sve vrste bakterija već samo njih par a brisevi će ti otkriti bilo koju bakteriju na ovom svijetu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:00   #1011
Quote:
Sin skinner kaže: Pogledaj post
evo da "citiram" papa test - negativno na intraepitelnu ili invazivnu lezij
mikroorganizmi : bacillus vaginalis / fungi - spore
rekativne promjene na stanicama povezane s upalom te parakeratoza.

na ovoj temi sam prilikom pretrage pojma parakeratoza našla da ako se na nalazu pojavljuju upala i parakeratoza da je to uredan nalaz, ako nema abnormalnih stanica fkors (ja ih nemam). no, googlajući dalje, našla sam da su parakeratoza i hiperkeratoza posljedica dugotrajne upale li hpv infekcije, što je opet nemoguće jer se na nalazu nigdje ne spominje hpv i cinovi niti mi je ginekolog rekao da je nalaz loš/kritičan ili što takvo.
mene od svega najviše brine upala jer ne znam od čega je.

sorko na gnjavaži
papa test nije dijagnosticka metoda, vec samo screening test.

to sto si negativna na cin, ne znaci da nemas hpv jer se on dokazuje posebnim brisom - tipizacijom na hpv. no, nije ti potreban bris jer nemas cin-ove - ionako je hpv virus i ne moze se lijeciti sam po sebi.

ti bi trebala napraviti ostale briseve - na miko i urea plazmu, bakteoroloski te bris na klamidiju.

cak bih ti preporucila da napravis kolposkopiju jer ti ona najbolje moze pokazati ima li kakvih promjena vezano za hpv. bilo je cura na forumu koje su znale da imaju hpv, ali su imale uredan papa test. kada su otisle na kolposkopiju, imao je ginekolog sto vidjeti - kolonije kondiloma, sto ravnih, sto siljastih. isto tako i cure koje nisu ni pojma imale da imaju hpv - otisle na kolposkopiju i gle vraga!

ravni kondilomi su problematicni kod hpv-a, ponekad se ne vide na papi jer ovisi kako ginic uzima bris, ali ih kolposkopija moze detektirati. oni se ionako vide tek prilikom kolposkopije kada se tkivo premaze octenom kiselinom. na papi isto mogu dati cin, cak do cin III - tako je kod mene bio slucaj, odnosno, imala sam ih samo na rodnici, ravne kondilome, a nista na cerviksu.
kad odes na kolposkopiju, ona ti ima svoje nalaze. recimo, cin I ti je u kolposkopiji analogno blazim promjenama u obliku njeznog mozaika, njezne punktacije,acetobijelog epitela, a cin II ili cin III je analogno vecim promjenama - debelom ili cak slaninastom acetobijelom epitelu, grubom mozaiku, gruboj punktaciji.

ne mora uvijek hpv izazvati intraepitelnu leziju. moze je izazvati i klamidija recimo, kao i drugi uzrocnici. kad je cin III, onda je gotovo sigurno da je uzrocnik hpv, ali opet, ne mora biti.

ako na kolposkopiji nadju kondilome, svakako ih treba spaliti ili premazati, kao i same abnormalne stanice u obliku acetobijelog epitela i ostalih promjena. tada se uzme i biopsija (oguli se komadic cerviksa) ili se ucini ekskohleacija (kiretaza kanalica) ili jedno i drugo, te se uzorak salje na patohistologiju. tek to daje pravu dijagnozu, koji je tocno cin pitanju, a ne papa test - papa test ti to nikad sa sigurnoscu ne moze reci jer ti citolog na papa testu sam procjenjuje koji je cin prema izgledu stanica. slaganje citologa oko stupnja cin-a je oko 80 %, odnosno stupanj cina varira od -/+, znaci neki citolog moze napisat da je cin I dok drugi moze reci da si neg. na cin.

i dobro ti je valneahana rekla, slusaj nju jer je radila kao sestra na ginekologiji - brisevi ti tek mogu pokazati sto tocno imas i onda ces, kada se tocno vidi sto je, moci ispravno lijeciti. niti jedan lijek se ne bi smio davati napamet, vec tek kad si sigurna da je to to.

kandida ima svoju tipicnu manifestaciju - sirasto bijeli iscjedak, vise su to grumeni ili nakupine tih gljivica, te svrbez, peckanje i suha ispucala sluznica. buduci sam uviejk sigurna da to sto imam je kandida, tako i uzmem sama lijek. ali, za ostalo se ne bih bas usudila, no, srecom, brisevi su pokazali da nemam nista osim hpv-a, a njega ionako ne mozes lijeciti, moras samo ukloniti promjene koje izaziva u obliku cin-a.

Zadnje uređivanje Suey : 06.08.2008. at 15:31.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:31   #1012
hvala puno curke.
ma ja sam sumnjala prije da imam hpv ili takvo što, previše sam provela vremena u proučavanju tih simptoma, kako se što manifestira, onda mi je opet bilo nekako nemoguće da imam hpv / spolno prenosivu bolest kad to imam od kad imam mengu... :| no nakon što je papa test pokazao "da je sve ok", i nakon što je rečeno da imam candidu, nisam se brinula već sam se držala toga da eto to svatko ima u svom organizmu, nekom se manifestira, nekome ne, a ja imala "sreću" da mi se manifestira.

briseve ću sigurno ići napraviti, sutra ću odmah nazvat ginića i naručit se, ako nije na godišnjem (idem kod privatnika).

@suey: ja nisam nikakve lijekove uzimala na svoju ruku, osim krema, jer opet krema je samo izvana, ništa ne ide unutra jel....i sve je bilo u savjetovanju s mamom koja je liječnica, kao i tata, al s njim je ipak bed razgovarati o tome
mama je imala rak grlića maternice, pa me i zbog toga strah pomalo...
hvala još jednom na iscrpnom odgovoru
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:28   #1013
cure, i mene ovih dana muče gljivurine, nije to ništa novo, jedino me brine što ovaj put pomalo krvarim. jel još kojoj se to dogodilo? jel to zbog gljivica ili zbog nečeg drugog?
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:50   #1014
Quote:
Sin skinner kaže: Pogledaj post
hvala puno curke.
ma ja sam sumnjala prije da imam hpv ili takvo što, previše sam provela vremena u proučavanju tih simptoma, kako se što manifestira, onda mi je opet bilo nekako nemoguće da imam hpv / spolno prenosivu bolest kad to imam od kad imam mengu... :| no nakon što je papa test pokazao "da je sve ok", i nakon što je rečeno da imam candidu, nisam se brinula već sam se držala toga da eto to svatko ima u svom organizmu, nekom se manifestira, nekome ne, a ja imala "sreću" da mi se manifestira.

briseve ću sigurno ići napraviti, sutra ću odmah nazvat ginića i naručit se, ako nije na godišnjem (idem kod privatnika).

@suey: ja nisam nikakve lijekove uzimala na svoju ruku, osim krema, jer opet krema je samo izvana, ništa ne ide unutra jel....i sve je bilo u savjetovanju s mamom koja je liječnica, kao i tata, al s njim je ipak bed razgovarati o tome
mama je imala rak grlića maternice, pa me i zbog toga strah pomalo...
hvala još jednom na iscrpnom odgovoru
no frx, onda mama zna

bas mi je zao zbog mame, no, nazalost to je drugi po redu karcinom po ucestalosti u svijetu. moja je imala dobrocudni miom pa su joj svejedno izvadili maternicu.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:50   #1015
u ponedjeljak idem kod ginićke :klap: i to u DZ, mama mi radi tamo, pa me kod jedne izvrsne ginekologice naručila, kod koje sam btw i prijavljena
sad mi recite jel znate kolko se čeka na nalaz? i kolka je cijena tih briseva? čital sam nešto da kod privatnika jako puno dođe, a kod "socijalnog" oko 100tinjak kuna.

@suey: i know the feeling, nakon toga što su je operirali, imala je i miom, pa je opet morala ić na operaciju al njoj su je svejedno ostavili...
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:59   #1016
Quote:
Sin skinner kaže: Pogledaj post
u ponedjeljak idem kod ginićke :klap: i to u DZ, mama mi radi tamo, pa me kod jedne izvrsne ginekologice naručila, kod koje sam btw i prijavljena
sad mi recite jel znate kolko se čeka na nalaz? i kolka je cijena tih briseva? čital sam nešto da kod privatnika jako puno dođe, a kod "socijalnog" oko 100tinjak kuna.

@suey: i know the feeling, nakon toga što su je operirali, imala je i miom, pa je opet morala ić na operaciju al njoj su je svejedno ostavili...
Ako si zaposlena plaćaš oko 100 kn a ako nisi onda neplaćaš ništa(ako si na burzi) nalazi se čekaju oko desetak dana,sad neznam kakav je princip u tvom dz ali kod većine ti sama moraš nositi briseve u mirogojsku na analizu(ako si iz zagreba),no to će ti sve reći tvoja ginićka,i mislim da neplaćaš kod nje nego kad ih odneseš tamo(ako ih ti nosiš) onda plaćaš u mirogojskoj a ako ne nosiš ti onda može biti da plaćaš kod svoje ginićke,recimo moj dom zdravlja(runjaninova) kod njih nemoraš ti nositi briseve sama u mirogojsku jer oni imaju mali labos gdje čuvaju te briseve dok ih netko taj isti dan kasnije neodfura u mirogojsku ali drugdje kolikočujem od cura one same nose na analizu kad im dr. uzme
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:29   #1017
ja sam studentica
idem u veliku goricu, tamo sam prijavljena kod "socijalnog" ginekologa, iako spadam pod runjaninovu (živim par minuta hoda od nje). tamo sam samo kod dr.opće prakse.
vidit ću kakav je princip kod nje, javim vam sve u ponedjeljak kako je prošlo.
hvala vam puno curke, još jednom!!!
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 17:14   #1018
Question

bok cure! evo i ja se nažalost uhvatila s beštijom. čitala sam postove ali nigdje ne mogu naći koliko dugo se treba stavljati tampon umočen u lgg ili acidofil. znam da cca 2 sata. ali koliko dana?
black_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:02   #1019
gljivice?

dal mi može neko iz vlastitog iskustva reć kako izgledaju gljivice,dal si to bijele siraste nakupine i di se javljaju oko rodnice,između stidnih usana?help..
malenavila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:10   #1020
Quote:
malenavila kaže: Pogledaj post
dal mi može neko iz vlastitog iskustva reć kako izgledaju gljivice,dal si to bijele siraste nakupine i di se javljaju oko rodnice,između stidnih usana?help..
Da, bijele siraste nakupine, iscjedak zapravo. Izvana meni nije bilo niš, osim kaj zna jaaaako svrbit i peckat. Ak ti je iscjedak onak kao male nakupinice bijele, to ti je to.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.